forum.gif
Kādu objektīvu ņemt? *crop
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Kādu objektīvu ņemt? *crop
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 05.09.18 12:27
 citēt
Esmu newbie. Gribu saprast, kas man vajadzīgs fotogrāfējot ainavu, lai viss nav plakans un lai nav daudzreiz tālāks kā patiesībā. Paldies!
avatar
Publicēts: 05.09.18 13:03
 citēt
Ja tik neesi Jurčiks kārtējās delīrija lēkmē, varu dot nopietnu padomu - 24-35 mm fikss un kāju zūms pareizā attālumā.
avatar
Publicēts: 05.09.18 13:07
 citēt
Neesmu Jurčiks, nezinu Jurčiku, nav arī dilēriju lēkme... Vienkārši neko daudz vēl nesaprotu, bet gribētu saprast. Paldies, un kas ir ‘kāju’ zooms?
avatar
Publicēts: 05.09.18 13:10
 citēt
Vai tas bija domāts kā-pieiet fotogrāfējamajam atbilsotošā tuvumā?
avatar
Publicēts: 05.09.18 13:11
 citēt
Ieteiktu 17-50
avatar
Publicēts: 05.09.18 13:41
 citēt
Nu labi, ja neesi Jurčiks, tad spied roku un sauc par onkuli, aizgāju 150 m uz ganību un nobildēju pāris piemērus.
Sigma 24/2,8 uz kropa, zūmots, vienkārši tipinot kājiņām pa lauku:







avatar
Publicēts: 05.09.18 13:54
 citēt
Super, paldies par atbildēm un piemēriem-bildēm!
Bet vai tomēr 1.bildē tie koki nav nedaudz ‘saspiesti’, ar to domāju- ka zemāki kā dzīvajā.
Baigi interesē, no kā tas atkarīgs. Bilde smuka, ja kaut kas ir priekšā tiem kokiem. Bet, ja patukšāks lauks, kuru gribas ietilpināt visu, un tik tie tālākie koki.
avatar
Publicēts: 05.09.18 13:55
 citēt
Jautājuma zīmes piemirsu.
avatar
Publicēts: 05.09.18 13:57
 citēt
Nav zemāki, pienāksi tuvāk, izmainīsies perspektīva. Priekšā nekā nav, ja neskaita galīgi nefotogēnisku elektriskā gana žogu. Kā jau teicu, izgāju 150 m no pagalma, speciāli smukus skatus nemeklēju.
avatar
Publicēts: 05.09.18 14:03
 citēt
Jā, bet ja pienāk tuvāk, tad vairs nelīdīs bildē viss. Tad sanāk tādam gadījumam vajadzīgs būtu full-frame?
avatar
Publicēts: 05.09.18 14:15
 citēt
Man interesē kā līdzīgu ‘lauku’ dabūt bildē, kā 1.bildē redzams, tikai priekšā nav koku, ir kautkas tuvāks sānos. Ar bildi parādīt gribētu to plašumu, bet lai tālākie obejkti neizskatas pavisam mazi, tāli. Jo dzīvajā, lai arī tālumā tie koki, tomēr neizskatas sīki. Piemēram, ja vēl tur mēness debesīs parādījies un dzīvajā izskatas ‘normāla’ lieluma, tad lai uz bildes nav tikai ‘punktiņš’.

Jeb visu nevar gribēt-platu ainavu un tālos objektus ‘lielus’ uz vienas bildes?
avatar
Publicēts: 05.09.18 14:18
 citēt
Abcd:Super, paldies par atbildēm un piemēriem-bildēm!
Bet vai tomēr 1.bildē tie koki nav nedaudz ‘saspiesti’, ar to domāju- ka zemāki kā dzīvajā.
Baigi interesē, no kā tas atkarīgs. Bilde smuka, ja kaut kas ir priekšā tiem kokiem. Bet, ja patukšāks lauks, kuru gribas ietilpināt visu, un tik tie tālākie koki.

Jo platāks leņķis (mazāk mm objektīvam), tad no mazāka attāluma vari iedabūt vairāk kadrā, protams, arī vairāk fona un palielinās fona attālums no galvenā objekta. Platā leņķī vairāk manāms kā perspektīva kropļo objektus.
Šaura leņķa (vairāk mm) objektīvi taisa plakanāku bildi un iekļauj mazāk fona. Perspektīvas kropļojumi mazinās.
petapixel.com...
avatar
Publicēts: 05.09.18 14:21 labots
 citēt
Abcd:Gribu saprast, kas man vajadzīgs fotogrāfējot ainavu, lai viss nav plakans un lai nav daudzreiz tālāks kā patiesībā.


35mm uz kropa, kas ~ atbilst 50mm uz ff . Tāds objektīvs vismazāk kropļo perspektīvu un vistuvāk ir cilvēka redzes leņķim. Pirms 20 gadiem bildējot uz 35mm filmu esmu vairākus gadus bildējis dabu pārsvarā ar 50mm stikliem, un neko iztiku. Starp cit tāds objektīvs arī lieliski noder dabas miniatūru, tuvplānu bliešanai (sēnes, ziedi).
avatar
Publicēts: 05.09.18 14:29 labots
 citēt
Abcd:Jā, bet ja pienāk tuvāk, tad vairs nelīdīs bildē viss. Tad sanāk tādam gadījumam vajadzīgs būtu full-frame?

Jurčik, tas vairāk nav smieklīgi!!! :anger::anger::anger:
avatar
Publicēts: 05.09.18 14:31 labots
 citēt
Abcd:
Jeb visu nevar gribēt-platu ainavu un tālos objektus ‘lielus’ uz vienas bildes?


Ja grib tad visu var, tāpēc jau ir fotoredaktori kā fotošops. Nobliež ainavu ar platleņķi un piemēram Mēnesi ar teleobjektīvu. kuru ainavā "ielīmē" mazā mēnestiņa vietā. Un spļauj virsū bargajiem kritiķiem ka izskatās idiotiski :face-grin:
Filmiņ ērā to darīja ar multiekspozīcijām www.fotoblog.lv...
avatar
Publicēts: 05.09.18 14:33
 citēt
Nu jau man kļūst skaidrāks viss. Paldies visiem par atbildēm un par linku no petapixel-tas riktīgi skaidrību viesa!
avatar
Publicēts: 05.09.18 18:54
 citēt
Schneider, lasīju un gaidīju, kad Tev pieleks..
Tur tak uz niku kā paskatās, top skaidrs. :grimace:
avatar
Publicēts: 05.09.18 20:02
 citēt
Bet kas vainas nikam, ja domāts tik ieiet, noskaidrot vienu jautājumu un vairāk nerādīties?
Bet Jurčiks ir unikums, vai arī ar Strutnieku vienā sektā, kur ar tupeli abdauzīti.
avatar
Publicēts: 05.09.18 20:14 labots
 citēt
Vot, kad Tev būtu sekta, tu varētu padalīties, bet tagad Tev sektas, ne pelmeņu...

p.s. es šausmīgi saņirgšos, ja tam nikam parole būs 1234.. :haha:
avatar
Publicēts: 06.09.18 10:07
 citēt
Atvainojos, par smadzeņu mežģīšanu, bet loģiskāk un īsāk savu jautājumu nespēju uzdot.
avatar
Publicēts: 06.09.18 11:00
 citēt
Bet neko stulbāku par fotoforumos sen nodrāzto jociņu "ja nelien kadrā, tad vajag lielāku formātu" nevarēji izdomāt?
avatar
Publicēts: 06.09.18 13:32
 citēt
Cenšos saprast kas un kā, nejokojos...
avatar
Publicēts: 06.09.18 23:48
 citēt
Abcd:Jā, bet ja pienāk tuvāk, tad vairs nelīdīs bildē viss. Tad sanāk tādam gadījumam vajadzīgs būtu full-frame?


He, he

Smalki iznesa cauri skolotājus :face-grin:

Jurčikam žetons par tik unikālu murgu
avatar
Publicēts: 06.09.18 23:52
 citēt
Ko nu muldās, kāds vēl Jurčiks, ābecīte pareizi secināja! Tieši tāpēc pēc 4 gadu niekošanas tikai ar kropiem pārgāju atpakaļ uz pillo kadr, nu bildējot Amatu krasti atkal redzami, ne tikai ūdens pa vid!
avatar
Publicēts: 07.09.18 06:59
 citēt
Kad vēl pēc 4 gadiem aizies uz midformāt, arī debess virs Amats kļūs redzams!
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):