forum.gif
Canon 100mm L f2.8 IS MACRO auto fokuss
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Canon 100mm L f2.8 IS MACRO auto fokuss
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 13.09.18 13:11
 citēt
Sveiki!

Tas ir normāli, ka šim objektīvam tā ir autofokusa īpatnība vai arī man atsūtīts brāķis? Pirku ebajā, šis ir pirmais macro, iepriekš pieredze nav bijusi.

Tātad, mana problēma. Piemēram, bildējot 30cm tuvumā un pēc tam, teiksim, 4m, autofokuss nemaz necenšas fokusēties tālumā un kamerā iedegās fokusa punkts it kā viss būtu fokusā. Pagriežot fokusu manuāli tuvāk tiem 4m tad fokuss strādā OK. Tas pats attiecas, ja no tālāka fokusa sāk fokusēt tuvumā.

Un tas notiek neatkarīgi no fokusa limitera slēdža stāvokļa.

Jebkādi komentāri laipni gaidīti.
avatar
Publicēts: 13.09.18 15:09 labots
 citēt
tur ir vairāki čipi, kuri atbild par to attāluma apstiprināšanu. Man bija līdzīgs viens fixfokālis, kurš fokusējās tikai tuvajā galā, bet tālāk nemaz.
Koroče, sasprindzināju atmiņu par savu gadījumu- man bija tā, canon 135 mm f 2.0 fokuss strādāja precīzi apm līdz 10 m attālumam, vis kas bija tālāk, vienkārši nefokusēja un vis. Spīdzināju ilgi googles tanti, pat vairs neatceros, vācu vai angļu info man izmeta tikai vienu šādu gadījumu un tur tā doma bija apmēram tāda, ka tur katrs čips atbild par savu distanci un manā gadījumā tie bija tuvākie 10 metri. Izskaidrots jau bija gari un plaši, kā tie gaismas viļņi tiek kamerā lasīti un kā tā apstiprina to autofokusa esamību, bet man tās lietas ne īsti saprotamas, ne arī vairs ko baigi atceros. manā gadījumā objektīvu paņēma bez vārda runas un atgrieza naudu.

Bet katrā ziņā jāsāk ar vienkāršāko- jānotīra rūpīgi kontakti, jāpārslēdz vairākkārt M- A slēdzis. Jāpamēģina arī uz citas kameras.
avatar
Publicēts: 14.09.18 14:28
 citēt
Man bija tāds objektīvs,
Tev ir brāķis... :/
avatar
Publicēts: 14.09.18 14:39
 citēt
Jā, es jau bik nosvīdu, bet, uzliekot vēl vienu tādu pašu macro un efekts tāds pats. Tātad vaina ir kamerā. Turpināju meklēt un izrādās man adv. auto-focus settingos ir iestādīts 1 uz
"Lens drive when AF impossible"
0: Continue focus search
1: Stop focus search

Uzliku uz 0 un voila. Interesanti, ka šāds efekts netika novērots uz NEVIENU no 4 citiem maniem obj. kā tikai uz šo macro.

So problem solved :face-grin:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):