forum.gif
Jauns vs. lietots
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Jauns vs. lietots
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 17.09.18 10:25
 citēt
Sveiki. Jūsu viedokļi, pārliecība, ticība - jauna vs. lietota fototehnika. Citam patīk ietaupīt, citam atkal ticība neļauj, ka cits gramstījies un uztaisījis kādu švīku uz korpusa. Spams atļauts. :face-grin:
avatar
Publicēts: 17.09.18 11:00
 citēt
ķermeni tikai jaunu,lai nebūtu brīnumu lietošana procesā.Stiklus gan nesmādēju lietotus(pirms tam loģiski pārbaudot)
avatar
Publicēts: 17.09.18 11:29
 citēt
Es arī tāpat.
avatar
Publicēts: 17.09.18 11:52
 citēt
Ja dikti kārojas mantiņu, ko īsti nevari atļauties, nav ko klīrēties un jānoriskē ar lietotu- visu mūžu esmu pircis lietotu tehniku- gan šeit, gan Jebajos un praktiski ne reizi neesmu "uzrāvies" (tfu-tfu-tfu). Vienīgais jaunais, ko pirku, bija Canon 40D un to pašu nodrillēju līdz slēdža nomiršanai. Nomainīju slēdzi, vēl bik paspēlējos, tad godīgi pāŗdevu (ar visu info), atmetu tiem lielajiem SLR klučiem ar roku un pajēmu lietotu Sony Nex-7. Problēmu nav bijis. :face-wink:
Protams, jauna manta vienmēr labāka, taču arī ar to nav teikts , ka ar visām garantijām nevar uzrauties uz kreņķiem (brīnumiem)... :face-wink:

Tā kā jautājiens gana diskutabls, no katra gaumes, pārliecību un maciņa biezuma atkarīgs...:face-wink:
avatar
Publicēts: 17.09.18 12:08
 citēt
Interesants jautājums! Viennozīmīgas atbildes nebūs, visu izšķir cena. Ja lietots maksā 10-20% lētāk par jaunu, pirkšu jaunu. Ja 30-50% lietotu, protams stāvoklis ir svarīgs. Man šī lieta ir hobi, tātad kā mazam bērnam patīk spēlēties,bet ātri apnīk, pārdodot ko pirku jaunu, iznāk pamatīgi zaudēt, lietotās mantas sanāk pārdot apmēram pa nullēm.
avatar
Publicēts: 17.09.18 12:15
 citēt
Tieši tādēļ gribējās paklausīties viedokļos, jo jautājums diskutabls.
avatar
Publicēts: 17.09.18 12:26
 citēt
Ir pirkta gan jauna gan lietota fototehnika, daudz nešķiroju, viss pēc apstākļiem un rocības uz to mirkl. Līdz šim neesmu iegrābies brāķos vai ātri noplīstošā tehnikā. Jāatceras ka jauna tehnika iznesot to pa veikala durvīm jau uzreiz zaudē ~ 20-30% no cenas. Tā ka ja tomēr bail no dažus gadus palietotas tehnikas, tad labāk ņemt no rokas svaigu, nesen pirktu ar garantiju.
avatar
Publicēts: 17.09.18 13:07
 citēt
Ar to garantiju arī var uzrauties.
Slīcis, dauzīts un garantija nedarbojas.
Man ļoti sen vienu objektīvu iesmērēja, uzsverot, ka garantija vēl vairāk kā gadu.
Garantijas remontā parādīja gan sistu smalku švīciņu uz bajonetes, gan durvis, kur man iziet...

Paskaitīju, ka laika gaitā body 6:2 par sliktu veikalā pirktajiem, bet objektīvi visi ir bijuši lietoti.
Tikai viens no šiem bija ar problēmu.
avatar
Publicēts: 17.09.18 17:03
 citēt
Es labāk lēnāk, bet jaunu un pie oficiālā izplatītāja, lai būtu garantija. Ja vien nesagribās kādus "vintage" stiklus vai fotoaparātus.
avatar
Publicēts: 17.09.18 17:12
 citēt
Dabistiski- ja runa par vairākus tūkstošus vērtu prof. līmeņa tehniku, es arī neriskētu ar lietotiem aparātiem bez garantijām.
avatar
Publicēts: 18.09.18 19:55
 citēt
Friidis:Dabistiski- ja runa par vairākus tūkstošus vērtu prof. līmeņa tehniku, es arī neriskētu ar lietotiem aparātiem bez garantijām.


Friidis taču visa mazlietotā mūžīgs piekritējs, pat sievu esot malietotu paņēmis, kas tad nu uz vecumu samisējies?
avatar
Publicēts: 19.09.18 08:15
 citēt
Vai vecmeitai Griezītei lieka žults uzkrājusies, ka ieskrējuse Fotoblogā atviegloties? :face-grin:
avatar
Publicēts: 19.09.18 13:15 labots
 citēt
mazlietota sieva atgādināja dziesmu Mazcenas mobilais
:face-grin:
youtu.be...

bet t ā tehnikai lietotai ne vainas, ja pērk ar apdomu
Lābākais pirkums Forever - D90 bodijs pa 30 euro
tikko KIT paņēmu pa 55 ar nav dārgi 18-55
no ne foto - Nakamichi deka, ar niecīga cena
avatar
Publicēts: 19.09.18 19:28
 citēt
lodzija:mazlietota sieva atgādināja dziesmu Mazcenas mobilais
:face-grin:
youtu.be...

bet t ā tehnikai lietotai ne vainas, ja pērk ar apdomu
Lābākais pirkums Forever - D90 bodijs pa 30 euro
tikko KIT paņēmu pa 55 ar nav dārgi 18-55
no ne foto - Nakamichi deka, ar niecīga cena

Ja pērc tehniku, kuru jau 10 gadus vairs neražo, tad viennozīmīgi jāņem lietota, nav variantu! :face-grin:
avatar
Publicēts: 19.09.18 20:11
 citēt
bet vispār jau ir tāda NEW IN THE BOX
kā jauna
tikai cenas vājprātīgas
avatar
Publicēts: 22.09.18 13:31 labots
 citēt
No 7 kamerām tik vienu nopirku jaunu. Astoto dabūju konkursā,bet nepatika,samainīju pret MARK 2,ko arī lietoju līdz pārdevu. Un tikai viena ātri nobira - pirmā,pērkot par tādu slēdža resursu neko nezināju. Pārējās ok,pat ļoti labi kalpoja un kalpo. Stiklus 2 no padsmit pirku jaunus. Viens no tiem 70-200 sigma pats pārmaksātākais stikls somā,uzķēros uz Elkora bezprocentu līzingu. Nobira viens,pie kam tas bija makro stikla af,slinkuma pēc piešāvos uz M un bildēju joprojām. Jo optiski 70mm sigma ir ļoti laba. Galvenais nepirkt bez doķiem ko šaubīgu. Izņēmums kam uzticos ir foruma vecbiedri. Vislabāk no svešiem pirkt ar papīriem,tad sirds mierīga.
avatar
Publicēts: 22.09.18 13:45
 citēt
Par Sigmām vispār nav jābrīnās, man bija divi zūmi, kuriem uz katra nākamā kameras modeļa pazuda pa kādai funkcijai (C) vai ar ciparnieku vispār pārstāja darboties(P). Viens lietots no Jebaja, otrs jauns, pirkts Elkorā. Arī tagad ir citādi ļoti labs fixs 24/2,8, bet visu laiku jāseko, vai displejā rāda fragmu, jo kontakti zemāki, neķer kameras kontaktus. Ja nav, pietiek vienkārši pakustināt objektīvu lai akal uzrastos.
avatar
Publicēts: 22.09.18 19:14
 citēt
Pēdējā vaina ir izplatīta,fakts
avatar
Publicēts: 22.09.18 19:23
 citēt
Un ne tikai objektīvos, man Ķenona laikā bija cemme par to, ka 580EX II nekontačīja ar vecā D30 pēdu.
avatar
Publicēts: 22.09.18 22:20 labots
 citēt
man cemme, mana vecā galva lāgā nefunkā ar jaunajām fotoprogrammām :D
avatar
Publicēts: 22.09.18 23:07
 citēt
Man tāda pati vaina, 14 digifotografēšanas gadu laikā tā arī neesmu iebraucis laitrūmā un fotošļopā.
avatar
Publicēts: 23.09.18 04:13 labots
 citēt
Super! Ar to tak jālepojas, jābalso par Kaimiņu, jāčurā uz kurpju šnorēm - galvenais jau ir būt aktīvam un jārij tabletītes ko TV reklāmas iesaka.
avatar
Publicēts: 23.09.18 07:50
 citēt
Ja visu laiku esi čurājis uz kurpju šņorēm, to jādara pa vējam un pareizi jāpapleš kājas. Tavu balsošanu par Kaimiņu Lemberga/Rāviņa/Caunes reģionā nesapratīs, ja tabletes ēd pēc TV reklāmām, tad sapratu, ka tava ģimenes ārsta prakse atrodas Ģintermuižā, pareizi?
Tik lepoties ar to gan nevajadzētu, bet kam es to saku...
avatar
Publicēts: 23.09.18 08:12
 citēt
+jāapciemo Latvijas garākā pilseta Saulkrasti :face-grin:
avatar
Publicēts: 25.12.18 21:05
 citēt
Man vairāk patīk lietoti aparāti un optika, jo tad pamēģinu visādas lietas, kuras par pilnu cenu nepirktu. Eksperimentiem lietota tehnika ir labs variants. Protams, ja nokrīt zemē, tad nedaudz mazāk žēl... 99% žēl nevis 100%. gadās reizi divos gados kāds sevišķi neveikls moments, ehh nu, šogad piemēram, fotoaparāts no piebāztas mugursomas izdomāja pastaigāties un piezemēties uz flīžu grīdas. :cry:
avatar
Publicēts: 25.12.18 23:16 labots
 citēt
Pērku lietotas koka kameras kurām pie 100 un vairāk gadu , gan jau ne viens vien varbūt pat desmits īpašnieku un ne vainas. Tāpat arī optika ir pat 19gs objektīvi un viss strada kas gan lai luztu musiņa trubā ar lecām . I bilde tikpat jauka kā 19gs vai 20gs sakumā. Par mūsdienu runajot , nu nezinu tur pat jaunai viss baigi atkarīgs no eksemplara. Piemēram 40mm Canon stiklu normalu var izlasīt tik no daudz daudz JAUNIEM eksemplariem , pilnīgi reali pats parliecinajos ..
avatar
Publicēts: 27.12.18 11:57
 citēt
Schneider:Un ne tikai objektīvos, man Ķenona laikā bija cemme par to, ka 580EX II nekontačīja ar vecā D30 pēdu.

Mok izļurkāta pēda, man sigmas zibenis uz 30D to baigi čakarēja, pretīgā vietā smaguma centrs tam zibenim, lauž skrūves laukā.
Risinājās regulāri pievielkot pēdas skrūves - izvelk no pēdas metāla plāksnīti un tālāk jau viss acīmredzami.
avatar
Publicēts: 27.12.18 12:17
 citēt
Nebija nekas izļurkāts, man bija D30, 10D un 30D ar 550EX, 580EX II un Metz-58, vienīgie, kas gļučīja, bija tieši D30+580EX II. Visas pārējās kombinācijas darbojās bez problēmām.
avatar
Publicēts: 28.12.18 11:02
 citēt
kamēr nepamēģinās nezinās, ka ir jau lietota:face-wink:
avatar
Publicēts: 22.05.21 13:25
 citēt
koka kameras :face-grin:
avatar
Publicēts: 11.11.23 13:46
 citēt
Nebaidos būt vienīgais, kam sludinājumi ar tekstu "Pārdodu savu uzticamo draugu" no kāzu fotogrāfu mutes šķiet ja ne maldināšana, tad vismaz neprasme korekti izteikties gan.
avatar
Publicēts: 12.11.23 02:14
 citēt
VValdis:kamēr nepamēģinās nezinās, ka ir jau lietota:face-wink:

lietotas viennozīmīgi labākas, iestrādātas un labāk atsaucas meistara rokām.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):