forum.gif
Jaunumi smartfonu tirgū.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Jaunumi smartfonu tirgū.
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. >
IerakstsAutors
Publicēts: 12.04.21 17:13
 citēt
Nezinu vai es gribu Huawei, bet zinu riktīgi, androīdu negribu nekādā tā izpausmē.
avatar
Publicēts: 12.04.21 17:26
 citēt
_ArmandsK_:Nezinu vai es gribu Huawei, bet zinu riktīgi, androīdu negribu nekādā tā izpausmē.

Aifoni ir tīņiem, snobiem, amerikāņiem un večukiem. Lietišķiem cilvēkiem vajag lielu atmiņu ar paku sistēmu, kur var pa tiešu pārsviest sava darba datora atmiņas saturu.
Šodien paskatījos LMT piedāvājumu. Viņi pašlaik Huawei p30 pro tirgo par 599 eur - gandrīz par tik pat, par cik es no viņiem nopirku pirms 2 gadiem! Rets gadījums, kad cena strauji nekrīt. Un šis laikam ir pirmai smartfons, kuru es nesteidzos mainīt, jo kamera ir ļoti laba arī salīdzinājumā ar jaunākajiem flagmaņiem un pārējais arī strādā kā jaunam.
Iphone es lietotu tikai tad, ja tirgū nebūtu citu piedāvājumu.
avatar
Publicēts: 12.04.21 17:28
 citēt
Esmu večuks :face-grin:
avatar
Publicēts: 12.04.21 17:40
 citēt
Nu gan diskusija. Personīgi man ir Samsung Galaxy A40, jo ērti ielien kabatā. Mobilais kā mobilais, piezvanīt modelei lai sarunātu uz fotosesiju var. Un ko gan vēl vajag.
Bet fotokamera tur iekšā brrriesmīgs mēsls, kā ir VISIEM mobilajiem.

Redziet jebkuram objektīvam ir tāda lieta kā zīmējums. Citam labāks, citam sliktāks. Tad nu es gaidu kad mobilajiem arī rakstīs - fotokamera ar izcili labu zīmējumu. Bet tā vietā priekš dauņiem laikam raksta 20 pikseļu kamera, baigi velk tuvāk, izcili grūž tālāk.
Pilnam sensoram ir 20 pikseļi un tam mazam sū..dam mobilajā arī 20 pikseļi. Nu kā tas var būt.

Nu pasakiet man kaut vienu mobilo - pašu jaunako un dargāko, kura attēlu kvalitāte ir labāka kā pašam parastākajam Canon 50/1,8 ?
avatar
Publicēts: 12.04.21 17:41
 citēt
_ArmandsK_:Esmu večuks :face-grin:


Vai amītis :face-grin:
avatar
Publicēts: 12.04.21 17:47
 citēt
z_z:
_ArmandsK_:Esmu večuks :face-grin:


Vai amītis :face-grin:
z_z:
_ArmandsK_:Esmu večuks :face-grin:


Vai amītis :face-grin:
Nē, večuks :face-grin:
avatar
Publicēts: 12.04.21 17:56 labots
 citēt
Dreizers:Nu gan diskusija. Personīgi man ir Samsung Galaxy A40, jo ērti ielien kabatā. Mobilais kā mobilais, piezvanīt modelei lai sarunātu uz fotosesiju var. Un ko gan vēl vajag.
Bet fotokamera tur iekšā brrriesmīgs mēsls, kā ir VISIEM mobilajiem.

Redziet jebkuram objektīvam ir tāda lieta kā zīmējums. Citam labāks, citam sliktāks. Tad nu es gaidu kad mobilajiem arī rakstīs - fotokamera ar izcili labu zīmējumu. Bet tā vietā priekš dauņiem laikam raksta 20 pikseļu kamera, baigi velk tuvāk, izcili grūž tālāk.
Pilnam sensoram ir 20 pikseļi un tam mazam sū..dam mobilajā arī 20 pikseļi. Nu kā tas var būt.

Nu pasakiet man kaut vienu mobilo - pašu jaunako un dargāko, kura attēlu kvalitāte ir labāka kā pašam parastākajam Canon 50/1,8 ?


Te nevienam nav jāpierāda, ka portretus jābildē ar 85 mm f1.4 objektīvu uz jebkuras FF kameras, nevis ar smartfonu.
Vienlaikus tāds populārs fototehnikas testēšanas resurss, kā DXOMARK, pēdējā laikā smartfonu kameras testē vairāk, nekā fotokameras, jo smartfoniem, atšķirībā no lielajām fotokamerām, ir lielāks pieprasījums un lielākas izaugsmes iespējas.
Huawei P30 Pro vai P40 Pro kameras atšķiras no Samsung A40 kamerām līdzīgi, kā Nikon D850 atšķiras no Nikon D3000.
avatar
Publicēts: 12.04.21 19:33
 citēt
z_z parliecināji. Tas tāpat kā bo vinila platēm (spogulenes) pāriet uz MP3 (mobilajiem).
avatar
Publicēts: 12.04.21 20:00
 citēt
nu, nu! Jau labu laiku tirgū ir telefoni, ar kuriem var bildēt gan portretus, gan ainavas. Ļoti prātīgā kvalitātē. Čalīts tikko nopirka xiaomi mi 11 un tagad taisās pirkt sony 5100 ar kit objektīvu. Nekad nav fočējis, tagad domā sākt. Man ir mi 10, kas filmē jau 8K un fočē ļoti labi, domāju, ka 11 ais būs ievērojami krutāks par to sony mazuli. Vienīgais, ka objektīvus var mainīt. :face-grin:
avatar
Publicēts: 12.04.21 20:06
 citēt
antuans_tramvajs:domāju, ka 11 ais būs ievērojami krutāks par to sony mazuli.
Kā tad naga lieluma mobilkas matrica labāka par sony 24.3MP APS-C :face-smile: da tur bezdibenis starpā!
avatar
Publicēts: 12.04.21 21:58
 citēt
Karlis_K:
antuans_tramvajs:domāju, ka 11 ais būs ievērojami krutāks par to sony mazuli.
Kā tad naga lieluma mobilkas matrica labāka par sony 24.3MP APS-C :face-smile: da tur bezdibenis starpā!
nav tik traki - 23 mm pa diagonāli pret 27 kropa mm. Ok, pārspīlēju ar vārdu "ievērojami".
avatar
Publicēts: 12.04.21 22:06
 citēt
Telefona kameras šobrīd sasniegušas tādu līmeni, ka fotoaparātu ir lietderīgi pirkt tikai profesionālim, vai cilvēkam, kuram fotogrāfija ir nopietns vaļasprieks. Cilvēkam, kam fotogrāfija sveša, labāku rezultātu dos telefons.
avatar
Publicēts: 12.04.21 22:13
 citēt
Nu nē es tomēr palieku pie sava. Mobilku objektīviņiem zīmējums un veiktspēja tiešām pretīga. Un fotoaparātu liek uz statīva. Šito tur trīcošos pirkstos un ar otru roku mēģina pieskarties "slēdzim"
avatar
Publicēts: 12.04.21 22:25
 citēt
antuans_tramvajs:nav tik traki - 23 mm pa diagonāli pret 27 kropa mm. Ok, pārspīlēju ar vārdu "ievērojami".


Neticu šiem cipariem! Tas fiziski nav iespējams tik plānā korpusa, kas nepārzin optiku tam var iesmērēt šo fufeli. Un ne jau tikai sensors cep bildes, pietiek paskatīties uz niecīgajiem objektīvu stikliņiem, fiziku neapmānīsi. Jutubē bij labs kanāls kur optiķis jauc ārā visu brendu spicākos mobilos, izjauc gan sensorus gan objektīvus. Pat flagmaņiem objektīvos pārsvarā plastmasas lēcas, tāpēc jau nav brīnums ka gandrīz visi netur pretgaismu. Bet ozolam piekrītu, nav vērts mūsdienās pirkt fotoaparātu ja foto neinteresē, pašiņiem un "re kur es biju/ēdu" ar atliektiem galiem pietiek pat vairākus gadus vecas mobilkas.
avatar
Publicēts: 12.04.21 22:53
 citēt
Dreizeram arī var piekrist, ja cilvēks dodas pēc bildes ar statīvu plecā, tad protams fotoaparāts. Bet cilvēkam, kam dodoties mājās no tusiņa gribēsies nobildēties uz naksnīgās pilsētas fona, ar telefonu tiešām var sanākt bilde ar kuru padalīties feisītī, bet ar fotoaparātu visdrīzāk nesanāktu nekas.
avatar
Publicēts: 12.04.21 22:57 labots
 citēt
Man šķiet, ka pat tik maziņā attēlā var saprast, kura ir ar mobilku un kura ar spoguli

avatar
Publicēts: 13.04.21 09:11
 citēt
Daži vēl joprojām pēc funkcionalitātes nespēj atšķirt pašizgāzējus no pilsētas mazautiņa un jau gadiem spītīgi cenšas pierādīt, ka kravas autiņā var iekraut daudz vairāk smilšu, nekā VW Golfā.
Kas attiecas uz smartfonu kameru bildīšu kvalitāti, tad tā nepartraukti aug un to bremzē ne tik daudz matricas vai pikseļa izmēri, cik objektīva materiāla gaismas caurlaidība. Runā, ka xiaomi tagad strādā pie šķidrā objektīva, ar ko mēģinās uz matricu aizvadīt bildi pēc cilvēka acs darbības principiem. Mēs taču arī reālajā neredzam nekādus bokē vai teleobjektīvu veiktos attālu objektu satuvinājumus.
Otrs smartfonu attīstības ceļš ir teleobjektīvi, kas jau šodien ir visos labākajos smartfonos. Linkā uz zemāk redzamajām 2 gadus senām bildēm lielākoties ir bildēts ar 125mm analogo smartfona teleobjektīvu, dažās pat analogs 250 mm. www.fotoblog.ninja...
avatar
Publicēts: 13.04.21 09:49
 citēt
Tava Barselona ir smuka tikai viss ir smērēts. Nav asuma. Ko lai tur dara ? Jaņem līdz statīvs ne ? Kas būs stipri smagāks par mobilo.
avatar
Publicēts: 13.04.21 21:33
 citēt
Dreizers:Tava Barselona ir smuka tikai viss ir smērēts. Nav asuma. Ko lai tur dara ? Jaņem līdz statīvs ne ? Kas būs stipri smagāks par mobilo.


Nav jāmeklēt superasums bildēs no 5mm diametra teleobjektīva:face-grin: Tās bildes domātas soctīkliem un ekrāniem ar izmēru līdz 7 collām, nevis izķidāšanai uz 24 collu monitora. Var par šo tēmu runāt cik gribi, vienmēr atradīsies kāds, kurš gribēs pārliecināt, ka ar viņa kilogramu smago objektīvu uz kilogramu smaga ff fočika asums tomēr labāks, nekā no 8mm plāna smartfona :face-grin:
avatar
Publicēts: 13.04.21 21:52
 citēt
z_z:vienmēr atradīsies kāds, kurš gribēs pārliecināt, ka ar viņa kilogramu smago objektīvu uz kilogramu smaga ff fočika asums tomēr labāks, nekā no 8mm plāna smartfona :face-grin:


Asums un dzidrums būs labāks arī no 5-10gadus veca kabatas formāta digiziepīša ar standarta 10x zūmsnuķīti. Jāatceras ka mobilajiem vēl vairāk bilžu kvalitāti ietekmē ševeļenka pogas spiešanas brīdī, jo mazāks un vieglāk aparāts ar maksimālu neērtu ergonomiku, jo vairāk brāķu. Nav reāli izstieptās rokās noturēt stabili.
avatar
Publicēts: 13.04.21 22:05
 citēt
Karlis_K:
z_z:vienmēr atradīsies kāds, kurš gribēs pārliecināt, ka ar viņa kilogramu smago objektīvu uz kilogramu smaga ff fočika asums tomēr labāks, nekā no 8mm plāna smartfona :face-grin:


Asums un dzidrums būs labāks arī no 5-10gadus veca kabatas formāta digiziepīša ar standarta 10x zūmsnuķīti. Jāatceras ka mobilajiem vēl vairāk bilžu kvalitāti ietekmē ševeļenka pogas spiešanas brīdī, jo mazāks un vieglāk aparāts ar maksimālu neērtu ergonomiku, jo vairāk brāķu. Nav reāli izstieptās rokās noturēt stabili.


Nekas tiem digiziepjiem pa lielam nebija labāks. Es pat teiktu, ka tie bija sūdīgāki un gaismas prasīgāki. Tāpēc jau arī ir pagātnē.
avatar
Publicēts: 13.04.21 22:11
 citēt
DXOMARK topā jauns līderis. www.dxomark.com...
avatar
Publicēts: 14.04.21 11:11
 citēt
Par ševeļonku Kārlim nekādi nevaru piekrist. Telefons nepietiekamā apgaismojumā izdara daudzas pietiekami īsas ekspozīcijas un sabīda bildes kopā. Ar vecu ziepi naktsbildi no rokas neuzņemsi, bet ar telefonu mierīgi. Nebūs nekas dižš, bet labāka, nekā ar fotoaparātu no rokas.
avatar
Publicēts: 14.04.21 11:38
 citēt
ozols:Par ševeļonku Kārlim nekādi nevaru piekrist. Telefons nepietiekamā apgaismojumā izdara daudzas pietiekami īsas ekspozīcijas un sabīda bildes kopā. Ar vecu ziepi naktsbildi no rokas neuzņemsi, bet ar telefonu mierīgi. Nebūs nekas dižš, bet labāka, nekā ar fotoaparātu no rokas.
Ābols tumsā no rokas uzbliež bildi tik skaidru, ka vai jābrīnās. Ziepis neviens to nevar, tas ir fakts!
avatar
Publicēts: 14.04.21 12:19
 citēt
Pārliecinājāt.
Tagad te re kas esot www.facebook.com...


Bet es sapratu ka mobiļņiks Huivei ir daudz labāks
avatar
Publicēts: 14.04.21 13:35
 citēt
Kāds nekad nekāps uz velosipēda, ja viņš var nopirkt busiņu, tur neko nepadarīsi.
avatar
Publicēts: 14.04.21 13:45
 citēt
Nu gan nepiekrītu. Kad āra labs laiks, tad es tikai ar ričuku braucu, autiņš paliek pagalmā.
avatar
Publicēts: 14.04.21 14:54 labots
 citēt
_ArmandsK_ , es jau ne par Tevi. Es par to, ka ričuks tajā brīdī ir Tava izvēle, tātad dotajam uzdevumam dotajā brīdī labāks par autiņu. Dreizers te piedāvāja profesionālo kamaeru ar telefonu salīdzināt.
avatar
Publicēts: 14.04.21 15:03
 citēt
Sapratu :face-grin:
avatar
Publicēts: 14.04.21 15:11
 citēt
z_z:
Nekas tiem digiziepjiem pa lielam nebija labāks. Es pat teiktu, ka tie bija sūdīgāki un gaismas prasīgāki. Tāpēc jau arī ir pagātnē.


Es runāju konkrēti par taviem bilžiem ar hujveja "teleobjektīvu" ;)
avatar
Publicēts: 14.04.21 18:49
 citēt
Būsim reāli, prasīt teleobjektīvu telefonā ir diezgan neprātīgi. Es nebūtu kritisks pret to, kas tiek piedāvāts. Te fizika ir superzūma ziepim par labu, protams.
avatar
Publicēts: 14.04.21 21:03
 citēt
ozols:Būsim reāli, prasīt teleobjektīvu telefonā ir diezgan neprātīgi. Es nebūtu kritisks pret to, kas tiek piedāvāts. Te fizika ir superzūma ziepim par labu, protams.


Daži onkas gados vienkārši nespēj saskaņot savu IQ ar faktu, ka smartfonu bildes nav domātas zūmēšanai līdz pikselim 24 collu ekrānā, bet 99,9% gadījumu tiek skatītas līdz 8 collu ekrāniņos. Tas nekas, bija laiks, kad fotogrāfi cienījamā vecumā noliedza digitālo bildēšanu kā tādu, jo bez fotofilmām bildes sanākot sausas, plakanas un kādas tur vēl.
avatar
Publicēts: 24.04.21 16:06
 citēt
pirkšu Hasselblad tālruni...
avatar
Publicēts: 24.04.21 16:15
 citēt
talavietis:pirkšu Hasselblad tālruni...
www.gsmarena.com... jau ir
avatar
Publicēts: 24.04.21 16:37
 citēt
OnePlus tak ķīnas produkts.
avatar
Publicēts: 24.04.21 19:50 labots
 citēt
Karlis_K:OnePlus tak ķīnas produkts.
Nu un, Hasselbladu tas nesatrauc www.youtube.com...
avatar
Publicēts: 19.06.21 00:49
 citēt
Biju izvēles priekšā - ko priekš fotolietām labāk iepirkt, jo no sava fuji x-t2 biju atvadījies. Izvēle bija starp FF bezspoguleni un labu smartfonu. Izvēlējos smartfonu Galaxy S21Ultra. Iepriekš lietoju lielisko Huawei P30 Pro. Bija maza šauba, vai vērts piepirkt vēl Samsunga flagmani. Tagad, pēc 2 nedēļu lietošanas, šķiet, ka ir vērts - vienīgi platā leņķa kamera un nakts režīms Huawei ir it kā labāki, pārējā uzvar Samsung S21 Ultra. 240mm telekamera vispār super. Žēl, ka šeit bildes jāliek caur pakaļu, būtu ielicis telekameras piemērus.
avatar
Publicēts: 19.06.21 03:03 labots
 citēt
z_z:Izvēle bija starp FF bezspoguleni un labu smartfonu. Izvēlējos smartfonu

:haha:

z_z:
240mm telekamera vispār super.

:haha:

z_z:
Žēl, ka šeit bildes jāliek caur pakaļu, būtu ielicis telekameras piemērus.

Jā traki kad pusnosprādzis fotosaits ar 900px lielāko bilžu izmēru ir vienīgais variants atrādīt bilžas :face-smile:
avatar
Publicēts: 19.06.21 10:21
 citēt
Ko ņirdz? Es taču nesalīdzinu TOP smartfonu un TOP fotokameru veiktspējas, es salīdzinu to pielietojumu manām vajadzībām. Reāli šodienas labākie smartfoni vairs neatpaliek no 1collas matricu ziepjiem un sit pušu visus pārējos iepriekšējos ziepjus, Canon G sēriju ieskaitot.
Nē, nu ja Tev ir 1980.gada ražojuma VEFa telefons, tad laikam tādas lietas grūti izprast.
avatar
Publicēts: 19.06.21 13:54
 citēt
Vot tad kad fotogrāfi ies bildēt kāzas ar mobilo - es teikšu O jā........ Un viņiem par to maksās baigo piķi...
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):