forum.gif
Gribu lielformāta optiku !
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Gribu lielformāta optiku !
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 03.11.18 21:43 labots
 citēt
Sagribēju atkal kādu jaunu misiņa vai lidz 1950 tajiem 8x10 var arī 5x7 formāta stiklu . Vietejiem pasažieriem varbūrt ir ko interesantu podāvāt? Var arī samainīt pret kautko piedavātājam velamu. Daži savējie sāk apnikt , gribas ko radikāli savadāku pēc bildes.

avatar
Publicēts: 03.11.18 22:04 labots
 citēt
Neteikšu ka gribu gluži ko līdzīgu Imagonam vai Fujinon SF , bus gana arī ar vienkarši kādiem starpkaru softeriem vai citiem mīkstaka fokusa Heliar tipa stikliem.
avatar
Publicēts: 04.11.18 00:11
 citēt
avatar
Publicēts: 04.11.18 06:55
 citēt


:face-grin:
avatar
Publicēts: 04.11.18 11:57 labots
 citēt
Neteikšu ka Heliars ir baigi mīkstais stikls, kaut manam pat softējošas sēnes sekas iekšā ir.
Tavā piemērbildē ar meitieti izskatās ka objektīvs nesedz to formātu, kaut konkrētā bilde no tā tikai iegūst.
Ir viens lieks Triplet 365/3.65 drusku virs 10cm diametrā un tā ap kilogramu, sedz 18x24/8x10 diafragmas nav, bilde spriežot pēc projekcijas uz sienas varētu būt tā neko. Vai tava kamera tādu izturēs?
avatar
Publicēts: 04.11.18 15:30
 citēt
60uz5komats6:
Ir viens lieks Triplet 365/3.65 drusku virs 10cm diametrā un tā ap kilogramu,



Par šito jau ar Rihardu runājām - specenē norādīts 1,7kg a sacepa dažādus - manam svars savādāks un tas stabili nav no alumīnija rores kurā stikli iekšā

avatar
Publicēts: 04.11.18 16:11
 citēt
Manejais kā šitajā linkā

www.google.com...

Nosvēru- 1.8kg
avatar
Publicēts: 05.11.18 13:17
 citēt
Kas šitam uz tās Globicas virsū?


www.ss.com...


Mok kāds Jenas Tessars...

Tas kungs man vienreiz zvanīja, gribēja to tanku pret kaut ko samainīt - bij atvērts vecis. Uzgriez nopratini kas viņam pažobelēs.
avatar
Publicēts: 06.11.18 01:16 labots
 citēt
60uz5komats6:Neteikšu ka Heliars ir baigi mīkstais stikls, kaut manam pat softējošas sēnes sekas iekšā ir.
Tavā piemērbildē ar meitieti izskatās ka objektīvs nesedz to formātu, kaut konkrētā bilde no tā tikai iegūst.
Ir viens lieks Triplet 365/3.65 drusku virs 10cm diametrā un tā ap kilogramu, sedz 18x24/8x10 diafragmas nav, bilde spriežot pēc projekcijas uz sienas varētu būt tā neko. Vai tava kamera tādu izturēs?
60uz5komats6:Manejais kā šitajā linkā

www.google.com...

Nosvēru- 1.8kg
Maris:Kas šitam uz tās Globicas virsū?


www.ss.com...


Mok kāds Jenas Tessars...

Tas kungs man vienreiz zvanīja, gribēja to tanku pret kaut ko samainīt - bij atvērts vecis. Uzgriez nopratini kas viņam pažobelēs.



Paldies kungi , šitie repro man ir , divus nopirku pa taisno no kada Rigas taatera noliktavam neizpakotu kops 197X gada :):) Bilde pietam ir tiri smuka BET ir tas ko abi sakat tas svars reali deforme kameru , nakas likt dubulto sliedi un braukt prekšjo plakni virs statīva platformas. Bilde gam savdabiha bet dezgan atri apnik. Tas kas peleka koka ir orģinala kaja ar malkas aukšu visa cena par kaju. Stikls ir krievu I-37 4.5/300mm , tads man ar ir .bet pati kamera 13x18 . Ja tas kas bilde piemera bilde ir FUJINON SF 250mm f/5.6 ar "Gaļasmašinu" tas ir savulaik Imagon patentets princips mikstinajuma siets duršlaks starp lecam . Tā Sneiderim vel 1930 gadu sistema. Orginali tam Fujinon uz veleju visn sedz bix virs 5x7 , ja piegriež fragmu par paris caurumiem tad ari 8x10 , taču tad zud tas mikstuma efekts. Ja reku tas ar jūsu minētajiem Triplet 365mm tik mana gadijumā f:3,5 bildets zemāk mana varianta atas saucas un Bilde savdabīga šitas no testa kadriem pieliekot stiklu tiri uz svara:):)

Ka redzams bilde visai assai tehniski asa bet uz maza dziļuma reķina tada savdabiga. Es gribu ko stipri mikstaku..
avatar
Publicēts: 06.11.18 01:21 labots
 citēt
.
avatar
Publicēts: 06.11.18 08:45 labots
 citēt
Bilde,kāreiz,pats labums!
avatar
Publicēts: 07.11.18 12:22
 citēt
Paņem vienreiz tak naglu uz izčakaakarē biezajā folijā caurumu. Kad atrādīsi rezultātu,tev iereibusi dāma foršu virzienu uz optiķi rādīs..varbūt
avatar
Publicēts: 08.11.18 16:49
 citēt
Luni, tu ar savu imagona aprakstu, atgādināji man vienu sālsūdenī slīcināta nikona 50/1.4 augšamcelšanas pasākumu un rezultātu, es tur nokancelēju dažas lupatās saēstas detaļas un sanāca savdabīgs zīmējums rezultātā, vobšem tu pameti ideju kā pārtaisīt standarta industaru, varētu sanāk kas mīksts ar stipri safdabīgu bokē, būs jāpamēģina.
avatar
Publicēts: 08.11.18 17:04
 citēt
60uz5komats6:Luni, tu ar savu imagona aprakstu, atgādināji man vienu sālsūdenī slīcināta nikona 50/1.4 augšamcelšanas pasākumu un rezultātu, es tur nokancelēju dažas lupatās saēstas detaļas un sanāca savdabīgs zīmējums rezultātā, vobšem tu pameti ideju kā pārtaisīt standarta industaru, varētu sanāk kas mīksts ar stipri safdabīgu bokē, būs jāpamēģina.


Vietejie to sauca par "Gaļasmašinas boke" orģinalajam Rodenstock Imagon 250 mm f/5.8 Tā sietu kolekcija ir iepaidiga , esmu redzejis vimaz desmit veiduss no pavissam smalkiem gandrīz visu caurumu lidz lieliem caumuriem . Nepat;ik man tas fekekts bet nuu.
avatar
Publicēts: 08.11.18 20:14 labots
 citēt
Man iedeva slīcinātu objektīvu, ja varu lai atdzīvinu, viss bija sakaltis un nobloķējies, lai izjauktu bija ūdenī jāatmērcē. neizprotamā kārtā elektronika bija dzīva, bet sālsūdens bija apēdis trīs diafragmas lapiņas neglābjami.Ipašnieks brauca prom un nebija laika gādāt rezerves daļas, tapēc saliku kopā kā varēju, sanāca interesants efekts, viss kas kaut nedaudz nav asumā sāk trīskāršoties.
Jāpaskatās vai 210mm indusam arī nevar ko līdzīgu izstrādāt + vēl nobīdot vienu lēcu nomīkstināt.







avatar
Publicēts: 08.11.18 22:05 labots
 citēt
60uz5komats6 > šitie gan tīri baigi optiskie kropļi :)
avatar
Publicēts: 09.11.18 02:21
 citēt
60uz5komats6:Man iedeva slīcinātu objektīvu, ja varu lai atdzīvinu, viss bija sakaltis un nobloķējies, lai izjauktu bija ūdenī jāatmērcē. neizprotamā kārtā elektronika bija dzīva, bet sālsūdens bija apēdis trīs diafragmas lapiņas neglābjami.Ipašnieks brauca prom un nebija laika gādāt rezerves daļas, tapēc saliku kopā kā varēju, sanāca interesants efekts, viss kas kaut nedaudz nav asumā sāk trīskāršoties.


Vaarens objexcc:):) Vispar jau pasaule šitās akstības popularas man savulaik bija šīs variacija bet ka teicu tas atri apnīk
avatar
Publicēts: 09.11.18 03:17
 citēt
A interesanti, ja tā fujinona lēcu blokus ieskrūvētu normālā slēdzi ar parastu diafragmu (šeit kā noprotu diafragmas parastā izpratnē nav), vai apmestu otrādi - priekšejo bloku aizmugurē ieskrūvētu, ja vītnes sapas. Tas varbūt dažādotu optisko izvirtību rezultātus.
avatar
Publicēts: 12.11.18 04:23
 citēt
60uz5komats6:A interesanti, ja tā fujinona lēcu blokus ieskrūvētu normālā slēdzi ar parastu diafragmu (šeit kā noprotu diafragmas parastā izpratnē nav), vai apmestu otrādi - priekšejo bloku aizmugurē ieskrūvētu, ja vītnes sapas. Tas varbūt dažādotu optisko izvirtību rezultātus.


tur viss ir PARASTS tikai ieliekas tas "Gaļasmašina" pie atvertas fragmas , man ir arī Fuji 210mm f/5.6 Fujinon-W Copal BT , savukaik ņemu tikai dēļ sledža kurā skrūvēt visu ko eksperimentiem. Tam arī pie atvertas fragmas mierīgi var ielikt "Gaļasmašinu"
avatar
Publicēts: 12.11.18 05:40
 citēt
Karteja monstra tests :D :D Līmenis bomba
avatar
Publicēts: 13.11.18 12:29
 citēt
60uz5komats6:Man iedeva slīcinātu objektīvu, ja varu lai atdzīvinu, viss bija sakaltis un nobloķējies, lai izjauktu bija ūdenī jāatmērcē. neizprotamā kārtā elektronika bija dzīva, bet sālsūdens bija apēdis trīs diafragmas lapiņas neglābjami.Ipašnieks brauca prom un nebija laika gādāt rezerves daļas, tapēc saliku kopā kā varēju, sanāca interesants efekts, viss kas kaut nedaudz nav asumā sāk trīskāršoties.
Jāpaskatās vai 210mm indusam arī nevar ko līdzīgu izstrādāt + vēl nobīdot vienu lēcu nomīkstināt.









Šis ir tik pretīgs,ka varētu sanākt kas ļoti labs
avatar
Publicēts: 13.11.18 23:18
 citēt
NilsS:



Šis ir tik pretīgs,ka varētu sanākt kas ļoti labs


Ar to jau tie lielie super ka priekšā var likt da pilnīgi jebko:):) Visa fiška tajā KO tas "Jebkas" dod lukā , vai to ko velies REDZĒT :):) Man savejie izņemot vienu apnikuši. Gribu ko redikali citu piemeram ļot maigi mikstu bet ne neasu:)
avatar
Publicēts: 15.11.18 04:26
 citēt
Tomer ir Latvijā viss kaas man interesants , bet nu gribeja bez maz 2x vairak ka jebkur Ebreja :(:(
avatar
Publicēts: 20.11.18 19:03
 citēt
Jaa reals verķis portretnieks..
avatar
Publicēts: 20.11.18 22:05
 citēt
te vesela kolekcija: www.leicashop.com...
avatar
Publicēts: 21.11.18 04:01 labots
 citēt
Lachux:te vesela kolekcija:
Tik tur nav 4 nummura ir tikai 1 kas ir par mazu manam 8x10
avatar
Publicēts: 28.11.18 03:23
 citēt
Rič,ja grib lielu un mīkztu,,tad i sievas pupiš

Ja pa nopietnam,Latvijā ražo un fīrē prom diktam interesantus stiklus. Optiskās sistēmas salikkt trubiņā var daudzji. Pac stikliš...ohooo,,,,ho :face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 02.12.18 10:45 labots
 citēt
Nuuu Latvijā jau tiešām ražo visu ko bet to pašu ražo ar kaimiņos Lietuvā visadiem lazeriem un arī Vacijā . Tik es nesmu optiķis kā Balga Uldis vai nopietns praktiķis kā SiliņAivars , esmu tipiski senas lielformāta komerciālās optikas lietotajs :) Tāpēc gribu kas tirgojas jau gatavs un velams zināt kāds būs rezultats. Teiksim nupat palietoju šitadu , varenss agregats
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):