forum.gif
Fotodiox pro EF - e.mount SHIFT adapteri
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Pērku, Pārdodu, Mainu / Fotodiox pro EF - e.mount SHIFT adapteri
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 09.11.18 15:25
 citēt
Arhitektūras vai produktu foto ar koriģētu taisnu perspektīvu?
Jā tas ir iespējams par salīdzinoši nelielu cenu ar Fotodiox pro EF - e.mount SHIFT adapteri.

+371 26522220

instagram.com...
avatar
Publicēts: 09.11.18 16:49
 citēt
Pircējam! pārbaudi vai tā verķa attālums PRECĪZI atbilst S un C darba attālumu starpībai.Man bija šitāda figņa priekš nikona stikliem, tie ķēmi bija uztaisijuši adapteri par ~0.2mm īsāku - rezultātā lielai daļai objektīvu pilnīgi nav asuma pat crop kadra malās nemaz nerunājot par pilnīgu un nelietojamu šļuru kas sākās šiftējot.
Senāk fotodioxam bieži bija problēmas ar to ka nebija iespējams nofokusēties uz bezgalību, un tad viņi tipa nodrošinājās uztaisot adapterus īsākus lai točna tā bezgalība būtu, toties pilnīgā dirsā kļuva bilde jebkuram objektīvam ar iekšejo fokusēšanu un zūmēšanu, tobiš lielākajai daļai mūsdienu optikas.
avatar
Publicēts: 09.11.18 17:39
 citēt
Un cik tāds brīnums?
avatar
Publicēts: 09.11.18 18:25
 citēt
Armands:Un cik tāds brīnums?


120 eiro.
avatar
Publicēts: 09.11.18 18:27
 citēt
60uz5komats6:Pircējam! pārbaudi vai tā verķa attālums PRECĪZI atbilst S un C darba attālumu starpībai.Man bija šitāda figņa priekš nikona stikliem, tie ķēmi bija uztaisijuši adapteri par ~0.2mm īsāku - rezultātā lielai daļai objektīvu pilnīgi nav asuma pat crop kadra malās nemaz nerunājot par pilnīgu un nelietojamu šļuru kas sākās šiftējot.
Senāk fotodioxam bieži bija problēmas ar to ka nebija iespējams nofokusēties uz bezgalību, un tad viņi tipa nodrošinājās uztaisot adapterus īsākus lai točna tā bezgalība būtu, toties pilnīgā dirsā kļuva bilde jebkuram objektīvam ar iekšejo fokusēšanu un zūmēšanu, tobiš lielākajai daļai mūsdienu optikas.


Lietoju uz Apsc matricas. Šis adapteris ir precīzs, ir izmerits. Asuma gan bezgalībā gan tuvumā . Šis ir mehānisks, bez optikas, līdz ar to asums ir mehāniskas dabas.
avatar
Publicēts: 09.11.18 19:35
 citēt
Tu par to asuma būšanu īsti neesi sapratis, bet nepārdzīvo šito štuku pat baigiem speciem nevar iestāstīt kamēr deguna priekšā nenodemonstrē.
Nu viņš jau arī APSC matricas un FF stiklu salikumam tikai ir domāts, uz FF tikai specifiskus efektus/defektus var saražot. Konceptuāli baigi labā lieta, ja ir šāda veida darbi, es lietoju līdzīgu Kipon izstrādājumu, esmu starā kad architektūra jādragā, un priekšmetiem bieži noder.
avatar
Publicēts: 11.11.18 17:26
 citēt
Kkā neticas, ka uz pilna kadra gorot šauram formātam domātu optiku pa malām kāda kvalitāte saglabājas... Cita lieta midi, bet nu tur arī nez vai Sekor vai citi veci aziātu stikli dod labāku rezultātu kā korekcija no parasta kadra kas knipsēts ar šodienas optiku.
avatar
Publicēts: 11.11.18 22:01
 citēt
Pirms gorīt uz pilna kadra, der painteresēties kam tieši tās pārejnieks ir domāts.
avatar
Publicēts: 11.11.18 22:16
 citēt
Gorīt uz uz puskadra? Es tak ar telefonu
avatar
Publicēts: 11.11.18 22:18
 citēt
Nu puskadram mantiņām plakni piešķiebt tur var saprast, bet ja cilvēkam ir 850, tad ēkām ko tādu bakstīt...
avatar
Publicēts: 12.11.18 00:20
 citēt
Tev priekš 850 ir 21-36 šiftējams zūms pieejams, un 16mm drīz arī 15mm šiftenieki? A ar plaknes šķiebšanu var sanākt ziepe un neizpratne(nu es tak baigi labo objektīvu lietoju, kapēc bilde šļurā?), joks sastāv iekš tā ka daudzi mūsdienu objektīvi ir jūtīgi uz precīzu darba attālumu un optiskās ass perpendikularitāti matricai. Vārdu sakot "ir nianses" bet kad nianses tiek cienītas, ļoti praktisks risinājums.

P.S. un vispār spogulenes galīgi nav piemērotas tilt-shift optikas lietošanai, tur precīzi jāstellē, tur tikai LV ar kadra fragmenta pelielinājumu, kas bezspoguļiem jau iedzimta opcija.
avatar
Publicēts: 12.11.18 09:13
 citēt
Nē tieši otrādi - man šķiet šādi gājieni (stutēt uz gorāma adaptera optiku kas nesedz pietiekamu laukumu) draud ar sabendētu kadru un stipri kvalitatīvāk būs perspektīvi taisnot pēcapstrādē. Ir jau arī tāds aspekts, ka pirms to postā dara ar raw konverteri automātiski iztaisno konkrētā objektīva distorsijas (kas vairs nu nekādi nav izdarāms ja objektīvs kurš nav paredzēts šķiebšanai lietots uz šāda adaptera). Man ir 11, 14 un 24 fiksi un sensora izšķirtspēja ļauj to bildes staipīt nebūt ne tik maz.
Viena lieta ir TS objektīvs un otra ir šaurā kadra optika uz ff ar gorāmu adapteri - būs liela iespēja dabūt nekvalitatīvāku kartiņu kā postā staipītu.
avatar
Publicēts: 12.11.18 11:30
 citēt
Maris: Man ir 11


Irix 11mm f/4 ?
avatar
Publicēts: 12.11.18 11:55
 citēt
Jā lētais firefļaj ne bļekstouns. Ir diezgan taisns un pēc raw konvertera automāta pavisam taisns. Tad ņem un stiepj. To ko Rīgā liek bildēt zem koda "arhitektūra" tam 24mm jau ir šaurs.
avatar
Publicēts: 12.11.18 12:01
 citēt
Maris:Jā lētais firefļaj ne bļekstouns. Ir diezgan taisns un pēc raw konvertera automāta pavisam taisns. Tad ņem un stiepj. To ko Rīgā liek bildēt zem koda "arhitektūra" tam 24mm jau ir šaurs.


Tiešām ir tik labs kā visi slavē? It kā vismazāka distorsija no visiem ūberplatleņķiem un pietiekami ass, labu laiku par šo domāju.
avatar
Publicēts: 12.11.18 12:56
 citēt
Jāatzīstas man nepatīk ne cilvēki, ne peizāži ne ar ko kas platāks par 28mm (cilvēkiem vēl ar zivsaci var paapaļoties uz hohmu) attiecīgi nevaru iedomāties kam tādu lietot kā nekustamo biznesiem. Tās visiem 100% vienādās sprādzienainavas rauj uz augšu.

Pirmais ūberplatleņķis, ko lietoju, bija 12-24 Sigma, tad 14mm samdžangs kurš ir 2x lielāku izšķirtspēju tik noteikti vajag distorsiju presetu jo viņam nav muca, bet neregulārs kropļojums, nu un īriks ir +/- tik pat ass tik taisnāks un vēl platāks.

Jāatzīstas es viņus spraužu uz gaisā pacelta monopoda pie ēkām kur nav kur atkāpties vai klapēju telpas pusceļā starp grīdu un griestiem. Piešķoba postā un gatavs.
avatar
Publicēts: 12.11.18 13:13
 citēt
Maris:Tās visiem 100% vienādās sprādzienainavas rauj uz augšu.


:face-grin: nē tādas man nevajag, es lienu ļoti šaurās vietās, mazupītes, gravas, kanjoniņi, apnicis lipināt panorāmas, tērēt tam laiku. Nu un vēl dubulto varavīkni pa laikam iebildēt vienā kadrā :) 117º grādi ir nopietni. Par šo stiklu funktierēju jo tad pilnīgi atkristu vajadzība pēc dārga zūma 14-24 vai 15-30, pietiktu ar veco labo nikkor 20-35 vai vēl labāk kadu fiksu 20 vai 24 , jo 35 jau ir.
avatar
Publicēts: 12.11.18 14:55
 citēt
Nu, lai panorāmas nelipinātu viennozīmīgi derēs - ķipa panorāmas no platleņķa ir tik pat jocīgas kā hiperplatleņķa bilde. Īriks man ir tikai 3 mēneši un neko prātīgu neesmu ar to bildējis (paņēmu tieši, lai retāk jālipina šķībās panorānas), bet gan jau pretgaismā flares taisa. Uz savām bildējamām mājām braucu pēc saules kalkulatora un laika prognozes attiecīgi pret sauli nebildēju + debesis gandrīz vienmēr izgriežu ar Primātu un iepeistoju izcili daiļas kuras sabildēju pārsvarā pļavās no šosejas Rīga-Jelgava vai uz vietējā dzelzceļa uzbēruma pakāpies
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):