forum.gif
Vecā labā tēma - autortiesības
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Vecā labā tēma - autortiesības
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 16.11.18 13:17
 citēt
Man no šejienes Delfi bildi nospēra, pat atsauces nebija :face-grin:
avatar
Publicēts: 16.11.18 13:32
 citēt
Nē nu tiepšas daži gan :face-grin: ja atnāc uz tusiņu groziņu vakaru ar savu pudeli, noliec to uz galda un pēc laika atrodi atkorķētu un aizdzertu, tad neraudi pa visu pasauli kā tad tā, kurš uzdrīkstējās :face-grin: turi to buteli mājās un dzer pats, kā arī vairs neej uz tusiņiem un nedzer cita atnestās dziras.
avatar
Publicēts: 16.11.18 14:18
 citēt
Ja tu ielas malā publiski pieejamā vietā atstāj savu automašīnu, un kāds ir pietiekoši gudrs lai atvērtu iedarbinātu un aizbrauktu, tad neesi sūdzambībele un neskrien pie mammītes vai miliča sūdzēties ka sliktie onkuļi tavu mašīnu paņēma. Pats vaings ka atstāji ielas malā.
Nū principā līdzīga argumentācija, vai ne?

Bet vispār šādas tēmas nerisina Fotobloga forumā:
a) lasam noteikumus.
b) ejam pie jurista, kas specializējās konkrētajā jomā.
c) iepazīstinam forumu ar konkrētās lietas vēsturi un tiesas lēmumu.
avatar
Publicēts: 16.11.18 14:24
 citēt
60uz5komats6:Ja tu ielas malā publiski pieejamā vietā atstāj savu automašīnu, un kāds ir pietiekoši gudrs lai atvērtu iedarbinātu un aizbrauktu, tad neesi sūdzambībele un neskrien pie mammītes vai miliča sūdzēties ka sliktie onkuļi tavu mašīnu paņēma. Pats vaings ka atstāji ielas malā.
Nū principā līdzīga argumentācija, vai ne?


Garām. Lūk ja ar savu autiņu aizbrauc uz kaut kādu izstādi vai sacensībām un tev pie iebraukšanas apsardze iskaidro noteikumus, ka tavu autiņu varēs izmantot, pabraukāties ar to jebkurš apmeklētājs, kā arī pats varēsi sēsties citu autiņos, un paraksti ka piekrīti, tad gan ir muļķīgi žēloties ;)
avatar
Publicēts: 16.11.18 14:56
 citēt
versatile:labāk būtu pateicis, lai lasa lietošanas noteikumus un skatās, ko klikšķina...


to jau pateicu, tik neticu, ka pats arī vienmēr lasi visus lietošanas noteikumus no vāka līdz vākam... :)
avatar
Publicēts: 16.11.18 14:58 labots
 citēt
60uz5komats6:
Bet vispār šādas tēmas nerisina Fotobloga forumā:
a) lasam noteikumus.
b) ejam pie jurista, kas specializējās konkrētajā jomā.
c) iepazīstinam forumu ar konkrētās lietas vēsturi un tiesas lēmumu.


te var uzprasīt vai kāds to visu jau nav darījis! Vai arī to te nedrīkst? :)

Karlis_K:
Garām. Lūk ja ar savu autiņu aizbrauc uz kaut kādu izstādi vai sacensībām un tev pie iebraukšanas apsardze iskaidro noteikumus, ka tavu autiņu varēs izmantot, pabraukāties ar to jebkurš apmeklētājs, kā arī pats varēsi sēsties citu autiņos, un paraksti ka piekrīti, tad gan ir muļķīgi žēloties ;)


Mazliet tomēr garām - Kurā izstādē tev piedāvā nosacījumus, ka tavu auto var paņemt jebkura juridiska firma un sākt ar to pelnīt izmantojot to kā taksi? :grimace:
avatar
Publicēts: 16.11.18 15:01
 citēt
nav svarīgi - jo, ja paraksti, tad vienalga.
avatar
Publicēts: 16.11.18 15:04 labots
 citēt
versatile:nav svarīgi - jo, ja paraksti, tad vienalga.


Tiem kas tankā:

Tāpēc arī vēlāk pārfrāzējot jautājumu prasīju - vai kāds JAU NEZINA kā tur īsti ir - vai JEBKURU youtubē atrasto video var jebkurš komersants tā vienkārši izmantot savos komercnolūkos? :exciting: Piebilstot, ka, manuprāt, tā gluži nav.

Laikam pilnmēness ar saprašanu un mam ar jautājumu uzdošanu. :D
avatar
Publicēts: 16.11.18 15:05
 citēt
palaidniex:
Mazliet tomēr garām - Kurā izstādē tev piedāvā nosacījumus, ka tavu auto var paņemt jebkura juridiska firma un sākt ar to pelnīt izmantojot to kā taksi? :grimace:


Kā jau teicu esi tiepīgs līdz nelabumam :face-smile: Panemt autiņu no izstades un lietot kā taxi atbilst video ierakstīšanai no jutubes un ielikšanai savā resursā bez atsauces uz autoru vai jutubi, par ko mēs jau ar izrunājām.
avatar
Publicēts: 16.11.18 15:10 labots
 citēt
Karlis_K:
palaidniex:
Mazliet tomēr garām - Kurā izstādē tev piedāvā nosacījumus, ka tavu auto var paņemt jebkura juridiska firma un sākt ar to pelnīt izmantojot to kā taksi? :grimace:


Kā jau teicu esi tiepīgs līdz nelabumam :face-smile: Panemt autiņu no izstades un lietot kā taxi atbilst video ierakstīšanai no jutubes un ielikšanai savā resursā bez atsauces uz autoru vai jutubi, par ko mēs jau ar izrunājām.


Esi 100% drošs?
Vai tikai Tev tā šķiet?
Ja esi 100% drošs, ka tā ir - vai vari nocitēt to Jūtūbes noteikumu punktu, kurā tas ir skaidri un gaiši rakstīts, ka jebkuru tur ievietoto autordarbu var izmantot jebkura komercorganizācija saviem komercmērķiem?

Es drīzāk sliecos uz to, ka vai nu tāda punkta tur nav, vai ir gluži pretējs - tur ievietotos video bez atsauces uz autoru nevar izmantot nekomerciālos mērķos, bet izmantošanai komercmērķiem nepieciešama autora/īpašnieka peikrišana. Un tāpēc cerēju te sastapt kādu zinātāju un saņemt atbildes no tiem, nevis no tiem, kam kaut kas liekās vai šķiet... :face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 16.11.18 15:12 labots
 citēt
palaidniek, zini, kur varētu būt problēma? Tā, ka tas varētu arī nebūt komercmērķis, youtube lietošanas noteikumu izpratnē :) Jo youtube ir ieinteresēts, lai tas video tiktu lietots citās lapās.

Tu esi kaut kā baigi akli pieņēmis, ka tā ir komerciāla lietošana - bet var arī nebūt, jo es biju tieši linkojis piemēru, kur tas tā netika uzskatīts.
avatar
Publicēts: 16.11.18 15:15 labots
 citēt
Esmu esmu drošs, pašam ir kanals jutubē un visu esmu izlasījis ;) dalīšanās ar jutubes video jau defaultā ieliek atsauci uz autoru, ar vienu klikšķi nokļūsti oriģinālajā publicējumā, ar otru klikšķi jau skaties autora kanālu, ar trešo varu sākt sekot autoram, viss izdevīgi jutubes lietotājam lai tam būtu vairāk sekotāju un skatījumu. Ja autors to nevēlas tad izņem ķekšus ka nevar dalīties. Pirms dažiem gadiem viens bija manu video ierakstījis, pārveidojis, uzlicis savu muzonu un turpat jutubē publicējis, uzgāju nejauši. Uzrakstīju šam pretenziju, uzreiz izņēma, atvainojās, ka neko ļaunu neesot gribējis. Tāds pats muļķīša/nezinīša gadījums :)
avatar
Publicēts: 16.11.18 15:15
 citēt
Absolutely! This is the spirit of youtube and why it exist's. Each benefits from the action. The assumption is that the appropriate content you need has probably been produced already by someone else. You get the benefit of using that content for your users - and the content producer benefits from your sharing it with your audience. A true win / win. I know of internet marketers that have used this strategy for years and have comfortable incomes as a result. It also works in reverse. If you produce the content you will get the benefit of others using it and sharing it as well. Do it man.


un šādas atbildes ir visur internetā. Un zini, kas pats trakākais?! VIņas meiko sensu!!!
avatar
Publicēts: 16.11.18 15:33 labots
 citēt
versatile:
Absolutely! This is the spirit of youtube and why it exist's. Each benefits from the action. The assumption is that the appropriate content you need has probably been produced already by someone else. You get the benefit of using that content for your users - and the content producer benefits from your sharing it with your audience. A true win / win. I know of internet marketers that have used this strategy for years and have comfortable incomes as a result. It also works in reverse. If you produce the content you will get the benefit of others using it and sharing it as well. Do it man.


un šādas atbildes ir visur internetā. Un zini, kas pats trakākais?! VIņas meiko sensu!!!


Es par izcelto tieši jautāju!
Tātad - čalim jāsaka, lai tas sava klipa/kanāla skatīšanos padara par komerciālu?
Ja kāds meiko money, bet video radītājs meiko tikai sensu - kaut kas īsti pareizi nav... Piekritīsi?
avatar
Publicēts: 16.11.18 15:57 labots
 citēt
bļeģ, es vārdu "monetizēt" pieminu savā pirmajā ierakstā jeb šī topika 5. komentārā...
ljubvi.net...
avatar
Publicēts: 16.11.18 16:08
 citēt
versatile:bļeģ, es vārdu "monetizēt" pieminu savā pirmajā ierakstā jeb šī topika 5. komentārā...
https://ljubvi.net/paldies/

Skaisti tev sanāk lamāties! :)

Vari vēl kaut ko ielamāt? Nu lūdzu?
avatar
Publicēts: 16.11.18 19:22
 citēt
Kuru bildi tad nospēra - ar ķīniešu pļerdaku, stružpļitas mēbeli, indiešu raganu vai piegulētāja Dimas portreju?
avatar
Publicēts: 16.11.18 19:27 labots
 citēt
Schneider:Kuru bildi tad nospēra - ar ķīniešu pļerdaku, stružpļitas mēbeli, indiešu raganu vai piegulētāja Dimas portreju?


Ne jau man kaut ko nospēra. No manis tāds pats videogrāfs, kā no lodžijas Romas pāvests! :cry:
avatar
Publicēts: 16.11.18 19:31
 citēt
Lapas aukšā kvekšķis žēlojas par zaglīgiem Delfiem.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):