forum.gif
Objektīvi Zenit kamerām
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Objektīvi Zenit kamerām
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 10.08.21 19:09
 citēt
Sveiki,
Nesen sāku fotogrāfēt ar Zenit E kameru. Pašlaik izmantoju Industar 50 mm f3.5 objektīvu. Kādi objektīvi vēl tā teikt saiet ar šo kameru (izņemot Helios...kas nereti pārdodas kopā ar kameru)? Varbūt kāds varētu ieteikt/īsi izstāstīt, kam japievērš uzmanība?

+esmu pilnīgs iesācējs fotogrāfēšanā un foto lietās.
avatar
Publicēts: 10.08.21 20:03
 citēt
Visi objektīvi ar M42x1 vītni neatkarīgi no ražotāja - praktikari, soligori u.c.
avatar
Publicēts: 10.08.21 20:58
 citēt
Paldies par atbildi!
avatar
Publicēts: 11.08.21 11:18
 citēt
Labi, ka šo jautājumu neuzdevi laikos kad blogs bij aktīvs... :D :D Ja sāki ar zenit, domā kā pabeigt ar to bildēt.. Pārdod, ja kāds to vispār gribēs, un paņem kādu japāni uz m42 vītnes..Tici man būs kā diena pret nakti ;)
avatar
Publicēts: 11.08.21 15:13
 citēt
Iegādājos šo kameru, jo gribēju izmēģināt, kā ir fotogrāfēt ar filmiņu kameru. Tagad biežāk uzduros komentāriem, ka šī kamera nu nav laba... Tik nesaprotu, kādēļ. Ar laiku gan jau nomainīšu uz kaut ko labāku...
avatar
Publicēts: 13.08.21 09:53
 citēt
Lai kārtīgi pačakarētos kā reiz ir laba.
avatar
Publicēts: 15.08.21 17:00
 citēt
Labāk kādu importa nekā zenit
avatar
Publicēts: 16.08.21 12:06
 citēt
Pačakarēsies un nonāks pie atziņas, ka šaurā filma nav pūļu vērta. Platai cits aparāts un citas iespējas.
Ka vai kontaktkopija ar saules apgaismojumu uz fotopapīra :-)
avatar
Publicēts: 10.04.24 09:40
 citēt
privilege84:Labi, ka šo jautājumu neuzdevi laikos kad blogs bij aktīvs... :D :D Ja sāki ar zenit, domā kā pabeigt ar to bildēt.. Pārdod, ja kāds to vispār gribēs, un paņem kādu japāni uz m42 vītnes..Tici man būs kā diena pret nakti ;)


Vienā vietējā izsolē nemainīgi tiek pārdoti visi izliktie padomju fotoaparāti un objektīvi, visi ar atzīmi "darbspēja nezināma". Mēnešiem, gadiem no vietas. FB grupās tos nevienam nevajag. Interesanti.

Svaigākie piemēri:
Helios-44-2: 27 EUR.
"Zorkij-4" ar Jupiter-8, 1:2: 30 EUR,
diaprojektors "Svityaz M" ar Triplet 2.8/78 objektīvu: 41 EUR.
avatar
Publicēts: 10.04.24 09:46
 citēt
wily2:Pačakarēsies un nonāks pie atziņas, ka šaurā filma nav pūļu vērta. Platai cits aparāts un citas iespējas.
Ka vai kontaktkopija ar saules apgaismojumu uz fotopapīra :-)


35mm filmiņa noteikti ir pūļu vērta. Ļoti ērts datu nesējs. Te kaut kā nav ņemts vērā viss XX gs. otrajā pusē sadarītais presē un reportāžās - šie arhīvi ir ļoti vērtīgi. Ir arī piemirsts par Leica kameru faktoru, kas ir spēkā pilnā apmērā arī 2024. gadā, vienīgi ne Latvijā.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):