forum.gif
analogās spoguļkameras
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Pērku, Pārdodu, Mainu / analogās spoguļkameras
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 21.03.07 00:59
 citēt
Briedi,nju ir filmaas sava burviiba itsevishkji melnbaltajaas... :) Es filminieku izmantoju tikai uz melnbalto filmu...
avatar
Publicēts: 21.03.07 07:18
 citēt
baac man arii gribaas kaadu analogo spoguleni...:/ Bet uz Ogri vai vispaar kautkaadu Reezekni un veel dziljaaku latvijas nostuuri negribu braukt! :/ Kaads Jelgavaa nepaardod kaadu normaalu Spoguleni...Tagad nozheeloju kad siiks buudams sapleesu vienu...FED no kautkaadaam tur olimpiskajaam speeleem Krievijā atvestu vismaz tur taa virsuu bija rakstiits...Veel viens objektiivs tikai palicis paari....:(


ai, kam tev to analogo, nav ko čakarēties un tērēt naudu bezjeedziigi to izgaazhot filmaas, tiistiishanaa, sekneeshanaa.. viss taapat nonaak datoraa, bliez tak ar digitaalo, lielaakas iespeejas daudz aatraakaa laikaa... :)



Briedi ir lietas ko nevar panaakt ar digitaalo ziepjutrauku...:/
avatar
Publicēts: 21.03.07 17:36
 citēt
Piem. ko? Labi, tu varbūt nedabūsi tik mazu asuma dziļumu... bet pārējais ar ko ta atšķiras?


Oftopiks - vislabāk man ir paticis, ka pajautā vai ar zenītu tikai melnbaltās bildes sanāk? : :twisted:
avatar
Publicēts: 21.03.07 19:37
 citēt
he ir gadiijies ka runaajot par fochikiem izraadaas ka ir kraasainie un melnbaltie fotoaparaati, tjipa jaunie un vecie :roll:
avatar
Publicēts: 21.03.07 23:43
 citēt
:D spogulene pati par sevi atshkiras no ziepenes...Taakaa man digitaalajai spogulenei naudas nav(pagaidaam)un mans profesionalitaates liimenis ir zems tad domaaju vismaz analogo paproveet...Analogaas taa tomeer ir paarbaudiita veertiiba....Es kautkad nesen skatiijos bildes kas fo4eetas pirms kaadiem 20-30 gadiem ar spoguleni....Tajaas bildees bija taada kvalitaate! Analogajai ir tieshaam sava pievilciiba.....es nezinu kaadas bildes vieniigi sanaak ar kraasaino filmu bet ar melnbalto ir vnK ideaalas....
avatar
Publicēts: 21.03.07 23:51
 citēt
"analogajai" bildei kvalitāte praktiski nav mainījusies kopš 1880-tajiem gadiem, kad beidzot izdomāja filmiņu ietērpt želatīna slāni, lai tā maita tik ātri neizkalst, tāpēc nebrīnies... Un starp citu pirms tam bija metodes, kas bija vēl "kvalitatīvākas" - nenormālīga rezolūzija un asums, žēl tikai, ka visai neparocīgas...
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:06
 citēt
"analogajai" bildei kvalitāte praktiski nav mainījusies kopš 1880-tajiem gadiem, kad beidzot izdomāja filmiņu ietērpt želatīna slāni, lai tā maita tik ātri neizkalst, tāpēc nebrīnies... Un starp citu pirms tam bija metodes, kas bija vēl "kvalitatīvākas" - nenormālīga rezolūzija un asums, žēl tikai, ka visai neparocīgas...


Tu runā par 35mm? :) es tiešām nezinu vai tad bija labāka optika par pārdesmit gadus vecu japaanju contex vai yashica vai fujinon utt..

Ja runaajam par 6x6, tad jaa...
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:07
 citēt
njaa Senders tur es Tev piekriitu..paskatoties vecos albuumus ar porteta foto no veel senaakiem laikiem tad var pabriiniities par apbriinojamo bildes asumu un kvalitaati biju jau aizmirsis ka pirms gadiem skatiijos bildes no vecvecaaku jauniibas...Vot tieshi tapee es gribu analogo...
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:14
 citēt
njaa Senders tur es Tev piekriitu..paskatoties vecos albuumus ar porteta foto no veel senaakiem laikiem tad var pabriiniities par apbriinojamo bildes asumu un kvalitaati biju jau aizmirsis ka pirms gadiem skatiijos bildes no vecvecaaku jauniibas...Vot tieshi tapee es gribu analogo...


Erm, kas gan ir 10x15 kvalitātes ziņā? Tie ir 3mpx...
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:14
 citēt
ne jau par 35... par metāla loksnēm (vēlāk papīra) uz kurām mauca virsū bildes... objektīvi bija Sū***, visu izteica tieši jūtīgā virsma...
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:25
 citēt
nu labi ar 7.2 mpx nevar saliidzinaat bet ko ta man kraat naudu digitaalajai spogulenei? :D ilgi jaakraaj lai ar normaalu objektiivu dabuutu! :D
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:31
 citēt
nu labi ar 7.2 mpx nevar saliidzinaat bet ko ta man kraat naudu digitaalajai spogulenei? :D ilgi jaakraaj lai ar normaalu objektiivu dabuutu! :D


a tu esi pareekjinaajis cik tev aizies filminjaas, tiistiishanaa, skeneeshanaa? ..
filminja maksaa ~2 ls, attiistiit ~50 sant Ieskeneet - vismaz 2ls...
par 36 bildeem tev buus jaamaksaa gandriiz vai 5 lati... :)


..zini, es nesen domaaju ka arii jaakraaj digispogulenei, bet nepaaraak sen sapratu, ka nemaz vinju negribu :) es negribu paariek uz kvantumu, es gribu kvalitaati...

un buutu tachu forshi izbaazt cilveekus ar 35x reiz leetaaku kameru :D
(maneja maksa 24ls ) :roll:
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:37
 citēt
Man skolā 16.7 mpix ir tas lielums, kuru sāk apspriest, kā alternatīvu filmiņai un ja nespēj to nodrošināt, tad labāk bildē ar filmu (drošāk un mierīgāk ap sirdi:))...
Un Briedi - man respekt, ka tu tikai uz filmas, bet ar digi arī var saņemties un nebliez visu pēc kārtas... piemēram, bildējot RAW:) - kā es to daru... tas uzreiz liek aizdomāties par katru kadru (vietas un pēcapstrādes dēļ)...
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:52
 citēt
Briedi vismaz es ar analogo domaashu ko bildeet nebildeeshu visu peec kaartas lai nesanaak paaraak daargi...:D Respect par to ka tu ar taadu kameru vari panaakt tik daudz.... :) Bet man tomeer vajag labu kameru jo pagaidaam nevaru nevienu izbaazt ar sliktaaku kameru....:D vieniigaa bilde kura nedaudz ieliek dazhai labai dabas bildei sanaaca ar analogo ziepiiti netiishaam.....Tas bija sen...nebiju domaajis ka kaadam patiks!:D
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:53
 citēt
Nu man ir S5500. Ar to bildēju kad ākstos. Nu tjipa tā - ar alinju otrā rokā :D

Man elkoraa taads sakariigs dzheks kas rukaa pie taa aparaata teica, ka slaidiem realai var izspiest divtik vairaak mpx, ~32. Vinjiem tas aparaats vairaak domaats negatiiviem, taapee suudiigi skenee manus dipus. Tagad plaanoju kkad iegaadaaties normaalu skeneri, lai var ietaupiit naudu uz to skeneeshanu, citaadi jau zb maksaat 2 latus par krepu :)
avatar
Publicēts: 22.03.07 00:58
 citēt
Nu man ir S5500. Ar to bildēju kad ākstos. Nu tjipa tā - ar alinju otrā rokā :D

Man elkoraa taads sakariigs dzheks kas rukaa pie taa aparaata teica, ka slaidiem realai var izspiest divtik vairaak mpx, ~32. Vinjiem tas aparaats vairaak domaats negatiiviem, taapee suudiigi skenee manus dipus. Tagad plaanoju kkad iegaadaaties normaalu skeneri, lai var ietaupiit naudu uz to skeneeshanu, citaadi jau zb maksaat 2 latus par krepu :)


Īstenībā jau 16, bet var maukt 2x un aiziet... bet tas ir tas pats, kas ar digitālo - ja ir 8 pix, tad reāli sanāk, ka A4 būs OK, bet var drukāt līdz par A3 bez bailēm, pēc tam gan jāskatās, atkarīgs no bildes...
avatar
Publicēts: 22.03.07 01:40
 citēt

Īstenībā jau 16, bet var maukt 2x un aiziet... bet tas ir tas pats, kas ar digitālo - ja ir 8 pix, tad reāli sanāk, ka A4 būs OK, bet var drukāt līdz par A3 bez bailēm, pēc tam gan jāskatās, atkarīgs no bildes...


nu bet ir tak slaidiem lielaaka izshkjirtspeeja?

The value of 80-line-pairs/mm is the commonly quoted value for slide film. Fuji Velvia can actually deliver 80-lp/mm at 30% contrast, see below, but this is the only slide film capable of this performance. Most slide film has an average resolution of 50-lp/mm.


Piem Fuji SUPERIA 100 itkā ir 50-lp/mm :)
njaa, gandriiz vai tas pats... eh, jaarokas, jaameklee :p
avatar
Publicēts: 22.03.07 17:34
 citēt
nu bet ir tak slaidiem lielaaka izshkjirtspeeja?

neesmu paarliecinaats, ka caurmeeraa ir.
avatar
Publicēts: 23.03.07 09:59
 citēt
nu bet ir tak slaidiem lielaaka izshkjirtspeeja?

neesmu paarliecinaats, ka caurmeeraa ir.
Izšķirtspēja dažām negatīvu filmām ir arī lielāka, bet dinamiskais diapazons gan slaidam ir platāks. Vienīgā problēma - ļoti precīzu ekspozīciju vaig. ja ir drusku garām, tad bilde ārā metama.
avatar
Publicēts: 23.03.07 18:01
 citēt
Izšķirtspēja dažām negatīvu filmām ir arī lielāka, bet dinamiskais diapazons gan slaidam ir platāks.

Y, un vairumā gadījumu arī gradācija un grauds acij tīkamāki. Īpaši m/b gadījumā.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):