forum.gif
pērku zenītu
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Pērku, Pārdodu, Mainu / pērku zenītu
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 09.04.07 14:39
 citēt
nepērc zenītu!

Pērc kādu japāņu aparātu!

Ko iegūsi?

* nelūzīs tik ātri
* vairāk slēdžu laiku
* normālāks TTL mērītājs (eksponometrs)
* neskrāpēs neplēsīs filmu
* lecošo diafragmu

Ko zaudēsi?

* uz ielas tavu aparātu tā neatpazīs, nevarēsi zīmēties :twisted:

Funkcijas tās pašas, viss manuāli. Lai mācītos - ideāls! Nemaksā tik dārgi! ~25 latiem max. Objektīvi TIE PAŠI!
avatar
Publicēts: 09.04.07 17:57
 citēt
Mans arī ar vācu tehniku ir apmierināts. Praktica vēl nav pievīluse. :)

Vai tad vēl kāds pērk Zenītu, lai izceltos? Man likās, ka tas jau sen aiz muguras...
avatar
Publicēts: 09.04.07 18:01
 citēt
Krievi pārsvarā tik atdarināja jepoškas. Tas redzams LOMO rezultātā :))

Te ir tāds lietotājs Maris, paprasi viņam, kas vēl pārdodas no M42 vai baijonetēm.

No viņa pirku savu RICOH'u Aparātam 37 gadi, pats lietoju vairāk kā gadu. Nesūdzos, neviena defekta nav, neesu nesis remontēt. Bet zenītu nesu labot ik pa 3 mēnešiem bez-maz-vai. Vēl mētājas 4 atvilknē, katram kāds defekts. Visbiežāk (man liekas) viņiem nobrūk(bildēs parādās melna mala) slēdža laiku slēdzis un/vai arī "žalūzija" (shutter), kas piem. japāņiem parasti ir no metāla, bet krievu variantā(zenītiem) no auduma.




(tas ko teicu - mans viedoklis. nesāciet domāt, ka vienīgais un pareizais.)
avatar
Publicēts: 09.04.07 18:43
 citēt
tu piezvani sitam džekam 26332850 janisf@inbox.lv
esx no viņa nopirku porst cr-1 ar zibeni un diviem objektīviem,soma filtrs pa 65ls ļoti labs un viņšs tirgoja vēl citus japāņu aparātus par saprātīgam cenām
avatar
Publicēts: 09.04.07 18:57
 citēt
Pievienojos - Zenītu var ņemt tikai, ja esi krievu optikas īpatnējā zīmējuma cienītājs.
Bet - krievu optiku ar pāreju var pielikt arī citiem aparātiem un japāņu tā paša laika analogā tehnika ir tālu priekšā Zenītiem.
Man pašam ir pāris manuālās Minoltas ar vairākiem stikliem - lieliska, uzticama tehnika ar ļoti kvalitatīvu optiku un, kas nav mazsvarīgi, par ļoti pieejamām cenām dabūjama, ne sevišķi dārgāk par Zenit ar pribambasiem. Minoltas pluss ir arī, ka optika visādos tur ebejos ir biezā slānī dabūjama, jo bajonetes standarts bija viens kādus 50 gadus.

Tipa
qued.tosteris.com...
avatar
Publicēts: 09.04.07 19:51
 citēt
pērku zenītu labā stāvoklī.


palūrēšu, vai man ir un ja būs, tad tavi izdevumi būs biļete līdz manīm...un prātvēderus neklausi ...ar krievu tehniku un latviešu aci 70-80 gados latvieši iekaroja pasaules slavu...
avatar
Publicēts: 09.04.07 19:56
 citēt
bet jaapiekriti ir, ka visbiezhaak tieshi ZENIT taisa probleeemas, skraapee filmu, pliist exponometrs vai veel kkas.. :)
avatar
Publicēts: 09.04.07 20:19
 citēt
??? no 1963 līdz 1988 bildēju ar zenitu...ne reizes nebija problēmu...sory
avatar
Publicēts: 10.04.07 07:25
 citēt
Zenītu var ņemt tikai, ja esi krievu optikas īpatnējā zīmējuma cienītājs.

kads sakars optikai ar aparatu? ka tik viitnes sisteema, uz taas i japanjiem ir stikli, i krieviem.
btw, man patiik kaa ziimee manaa ipashumaa esoshie krievu objektiivi, diemzhel neko nesanaak tikt pie kaada japaanju fiksfokaalja, ir tikai zuumi, bet nu tas pats lamaatais helioss (ar visiem vinja gljukiem pre sauli) pie f/2 un pareizas gaismas ziimee teicamu fonu :)

zhetons Haidukam.
Lai IZPRASTU foto, zenit ir tas kas vajadziigs. per aspera ad astra, taa teikt :)
lai veicas autoram, gaidam bildes!
avatar
Publicēts: 10.04.07 09:35
 citēt
>versatile
Nu, es pieņemu - ja pirksi citas sistēmas aparātu, tad pamatā izvērsīsies arī uz attiecīgās sistēmas stikliem. Nafig likt, piemēram, tajai pašai Minoltai krievu stiklu, ja tādā gadījumā nestrādā diafragmas vadība u.tml.?
Par stikliem neesmu milzīgs speciālists, tomēr palieku pie tā, ka heliosa zīmējums ir varbūt interesants un pat smuks, bet nereti ir situācijas, kad tas maitā bildi.
Zenit ir vajadzīgs nevis lai izprastu foto, bet lai sūdus rokot saprastu, ka ir arī efektīvākas un labākas lietas - piemēram, ekskavators :D Varbūt no malas grūti iedomāties to škrobi, kad pēc attīstīšanas tev kārtējo reizi paziņo, ka filma ir saskrāpēta vai izrādās, ka kadrs, ko tā loloji un medīji, ir līdz pusei melns, jo Zenīta spogulis kārtējo reizi pa ceļam kautkur aizķēries.
avatar
Publicēts: 10.04.07 12:35
 citēt
experimenter, Tevis aprakstiitas sajutas lieliski saprotu.

Nez, man ir viens Zenit ET ar lekajoshso fragmu. Un viens bez. No taa pirmaa ari tagad heliosu lietoju uz ricoh'a.
un no problemo.
ja negribas ziomejumu ka heliosam, lietoju vai nu sigmu 55-200 vai sunagoru 28-80. i usjo.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):