forum.gif
Vēlēšanas- ārkārtas ??? vai ārkārtas!!!
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Vēlēšanas- ārkārtas ??? vai ārkārtas!!!
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 17
  5. 18
  6. 19
  7. 20
  8. 21
  9. 22
  10. 23
  11. 24
  12. ...
  13. 26
  14. >
IerakstsAutors
Publicēts: 06.10.11 08:47
 citēt
Nu var jau tā domāt...Man laukos kaimiņi,šķunim stutes zāģēja malkā,kad nebija ko kurināt.Domāja,ka visas tur nav vajadzīgas.
Ja atkal atkārtosies kāds lielāks pūtiens,tad noteikti meži paliks vēl tukšāki.Un medībās ejot(uz zaķiem),varēsi stāstīt kādam jaunajam,ka Te kādreiz bija skaisti meži,kādreiz šāvām briežus,cūkas....
avatar
Publicēts: 06.10.11 09:23
 citēt
Man, meža vidū dzīvojošam lauciniekam, smiekli nāk, lasot vaimanas par mežu izciršanu. Latvija ir mežu zonā, katrs zemes pleķītis, kuru nenopļauj vai nenogana, ar laiku aizaug ar mežu. Cita lieta par koku sugām. 60-tajos liepas, kļavas un ozoli auga tikai parkos, pie mājām un tur, kur bija stādītas, tagad ar tām pilni meži. Manā mežā šodien vēl jāskatās, kas ir vairāk - priedes vai ozoli. Mani tik satrauc cits, vai sakarā ar klimata izmaiņām pēc gadiem 80, kad šodien stādītajām priedītēm jābūt cērtamām, mēs vairs būsim skuju koku zonā...
Ekoist, cūkas dzīvo tieši brikšņos nevis skaistajā mežā.
avatar
Publicēts: 06.10.11 09:53
 citēt
No visa koku eksporta 7-10% ir Latvijas mežu koki, pārējais ir Baltkrievijas un Krievijas koki, tagad kokus certot mazāk nekā 80tajos...
avatar
Publicēts: 06.10.11 10:00 labots
 citēt
Heee...
Par mežiem. Mežs ir jācērt tad, kad tas ir pieaudzis, neatkarīgi no ha skaita. Vietā augs jauni , veselīgi meži. Cik vietās neesmu staigājis (vēl tagad) kur ir pāraudzis mežs. Un mežs jācērt arī tad, kad naf naudas... ja mežu neizaugušu cērt mantkārības pēc, tad tas gan naf labi. Mežus , kurus izcirta pirmajos brīvvalsts gados- ieejiet tur un paskatiet, kādi slaidi koki saauguši pa šim gadiem. Bet ... tomēr mēs aizaugam... praktiski visi ezeru krasti aizaug ar brikšņiem, alkšņiem, un to ietekmē krasti pārpurvojas... zaļie gan cenšas iestāstīt, ka tas esot dabīgs ietekūdeņu filtrs pie ezera. Es gan domāju savādāk... tas vienkārši veido nesakoptu vidi, melnu rāvu, kas palīdz aizaugt ezeram (bet nekas, par 1000 gadiem ātrāk būs jaunas kūdras ieguves vietas :D ). Ja pie ezera pieiet pļava, mežs vai purvs, tad ūdenim jāsatiekas ar pļavu, mežu vai purvu, nevis 100 m brikšņu josla starpā. Daudzi saimnieki GRIB sakārtot šādu variantu, bet atduras pret pseido zaļajiem.
avatar
Publicēts: 06.10.11 10:04
 citēt
Es nerunāju,par to,ka mežus nav jācērt.Budžeta caurumi ar tiem nav jālāpa.Kāpēc diez nevaram paši kaut ko ražot no ši resursa saprātīgi.Nekas jau nav mainījies,pirmos sagriezām kuģus lūžņos,izdemolējām rūpnīcas,tagad cērtam kokus...virzienu redzat?Nevajag dzīvot iluzijā,ka viss jau būs labi.Uztaisīšu reportāžu par mežu izstrādi.Tur,kur kādreiz braucu caur skaistu mežu,tagad ir vienīgi kailcirtes,sabūvēti ceļi uz nekurieni.
avatar
Publicēts: 06.10.11 10:08 labots
 citēt
Un vēl - mežu cērt tad, kad tas ir slims. Manējā sanitārās cirtes jau uztaisīja pirms gadiem 10, šogad skatījos, pārstaigdams sēnēs - atkal priedēs sveķu vēzis (priežu mizas rūsa) iemetusies.
Bet es tev varu uztaisīt reportāžu par izcirtumu kārtīgu sakopšanu. Tie gan būs mani privātie, par valsts mežiem nemāku teikt.
avatar
Publicēts: 06.10.11 10:16
 citēt
Aiziet,man prieks par Tevi.
Mana tēva mežu izgāza vējš 2006jā,jo blakus kailcirtes.Tagad tāds parks vien palicis.
avatar
Publicēts: 06.10.11 10:19
 citēt
izgāzīs arī to parku, pie pirmās iespējas ....... tā parasti notiek, pēc lielās, piespiedu tīrīšanas ........ :amazing:
avatar
Publicēts: 06.10.11 10:50
 citēt
ekoist, tie sabūvētie ceļi uz nekurieni ir domāti mežu apkopšanai.
avatar
Publicēts: 06.10.11 11:08
 citēt
ekoists:Es nerunāju,par to,ka mežus nav jācērt.Kāpēc diez nevaram paši kaut ko ražot no ši resursa saprātīgi..

Un kāpēc tad tu neražo????
avatar
Publicēts: 06.10.11 11:08
 citēt
dansiga:ekoist, tie sabūvētie ceļi uz nekurieni ir domāti mežu apkopšanai.

Un kā tie meži tiek apkopti??? :amazing:
avatar
Publicēts: 06.10.11 11:13
 citēt
Man laukos pie mājas auga ozols. Pirms gadiem 5 tajā iespēra zibens, plaisa visa stumbra augstumā, gar to sāka lobīties miza. Pagājušā gadā vētra nolauza lielu zaru, labi vēl, ka tas krītot netrāpīja ne logā ne uz jumta šīfera. Šogad nozāģēju. 1967.gada vētru atcerējās gadu desmitiem, tagad tām vairāk nepievērš uzmanību, jo katru gadu atkārtojas, pat ar tornado un krusu olas lielumā. Ja jau tās tropiskās vētras kļuvušas par ikdienu, nospriedu, ka blakus mājai nedrīkst būt nekas lielāks par jāņogu krūmu.
Lielajā Pelēčāres purvā pāris km no malas ir tādi sagāzumi, ka bail. Tagad jau paliek pie kājas, ir tev tā kailcirte blakus vai nav.
avatar
Publicēts: 06.10.11 11:39
 citēt
Oliss, nestrādāju LVM - prasi šamajiem ;-)
avatar
Publicēts: 06.10.11 11:50
 citēt
Ekoist, medības uz zaķiem notiek klajā lauka...btw baigi ekskluzīvā lieta, zaķu maz...pārāk daudz pie mums stārķu, lapsu un zemnieku ķīmijas... pieļauju, tieši šādā secībā arī tiek ietekmēta zaķīšu populācija :( btw medībās jau gadus divus kā neeju un atsākt netaisos
avatar
Publicēts: 06.10.11 11:51 labots
 citēt
Schneider:...
Ekoist, cūkas dzīvo tieši brikšņos nevis skaistajā mežā.


Ko nu mels, cūkas nekur nedzīvo tik labi, kā zemnieka auzu laukā :D

Atceros vienreiz piebraucam, stāv auzu lauka uzkalniņā 50m no ceļa vietējais zemnieks, stāv tāds domīgs...pieejam klāt paskatamies lejup un arī paliekam domīgi ~ 10ha vienkārši vairāk nav:D
avatar
Publicēts: 06.10.11 11:54
 citēt
imgfoto:Ko nu mels, cūkas nekur nedzīvo tik labi, kā zemnieka auzu laukā :D
vai tad kartupeļi šām vairs negaršo? :D
avatar
Publicēts: 06.10.11 11:55
 citēt
Garšo jau viņam pilnīgi viss:D
avatar
Publicēts: 06.10.11 13:15
 citēt
imgfoto: Ko nu mels, cūkas nekur nedzīvo tik labi, kā zemnieka auzu laukā :D

Arī pareizi. Kaimiņiene vasarā pa nakti sakņu dārza malā sien suni, vēl 70-tajos dārzā uz mieta uzkārts dega petrolejas lukturis, lai aļņi nenoēstu kāpostus, man stirnas nāk pie mājas pakša un noēd bietes līdz ar zemi, nelietes tādas. Par zaķiem - tos samazināja kolhoza laiki, tagad ir papilnam, pēdējās divās dziļajās ziemās man nograuza ne tikai ābelītes, bet pat dekoratīvo vītolu, nelieš itādi, mežā viņiem kārklu nepietiek :anger:.
avatar
Publicēts: 06.10.11 13:28
 citēt
Oliss-es viens tik daudz nespēju sadarīt,toties mums ir daudz tādu,kuriem nav ko darīt.
Es mēnesī nododu pārstrādei ap 80-100t makulatūras(pārsvarā eksportēju).Pēc reklāmas saukļiem sanāk 1t makulatūras=17 izglābti koki(nezinu gan cik lieli),tātad gadā esmu palīdzējis nenocirst 18-20 tūkstošus koku,bet viņus nocērt tik un tā.
avatar
Publicēts: 06.10.11 18:34
 citēt
imgfoto: zaķu maz...pārāk daudz pie mums stārķu, lapsu un zemnieku ķīmijas...

zaķu pēdējos 2 gados ir nenormāli dauzd savairojušies, bet mednieki viņus negribot atšaut, esot 3 reizes virs normas, tad nu tie garausainie maitas lien pa dārziem un ābelītes apgrauž :beaten:
avatar
Publicēts: 06.10.11 18:58 labots
 citēt
imgfoto:
Schneider:...
Ekoist, cūkas dzīvo tieši brikšņos nevis skaistajā mežā.


Ko nu mels, cūkas nekur nedzīvo tik labi, kā zemnieka auzu laukā :D

Atceros vienreiz piebraucam, stāv auzu lauka uzkalniņā 50m no ceļa vietējais zemnieks, stāv tāds domīgs...pieejam klāt paskatamies lejup un arī paliekam domīgi ~ 10ha vienkārši vairāk nav:D


tāda dzīve. to sauc par biznesa risku. jebkurā biznesā ir ārēji faktori, kas var ietekmēt iznākumu. diemžēl pie mums zemnieki ir kaut kāda izredzēto uzņēmēju kasta - nav tādu laika apstākļu vai kādas citas ārējās ietekmes, kad nediedelētu kompensācijas. par ES hektāru maksājumiem pat neizteikšos - būtu jālepojas ar to ka iztiek bez vai ar mazākajiem nevis jādiedelē nauda, ko nav nopelnījuši.

ja par konkrēto lietu - cūkām. to daudz tāpēc, ka maz dabisko ienaidnieku - vilku. un pie tā jau tie paši lauksaimnieki vien vainīgi - kad vilki, tad slikti. ganāmpulkus ēd nost. protams, piebarošana ar dod savu artavu, bet medniekiem ar gribas savu hobiju, ne tikai zemniekiem
avatar
Publicēts: 07.10.11 08:23
 citēt
Oliss:
imgfoto: zaķu maz...pārāk daudz pie mums stārķu, lapsu un zemnieku ķīmijas...

zaķu pēdējos 2 gados ir nenormāli dauzd savairojušies, bet mednieki viņus negribot atšaut, esot 3 reizes virs normas, tad nu tie garausainie maitas lien pa dārziem un ābelītes apgrauž :beaten:


nu kādus pāris gadus mežā neesmu gājis, bar jau būt...
patiesībā jau zaķu medības jau vienīgās ko pie mums no tādām "aristokrātiskajām" vēl kultivē:)
avatar
Publicēts: 07.10.11 08:32
 citēt
Āboltiņa šorīt teica,ka Vienotība ir politiskais spēks ar vislielāko pieredzi....ha
avatar
Publicēts: 07.10.11 09:04
 citēt
ekoists:Āboltiņa šorīt teica,ka Vienotība ir politiskais spēks ar vislielāko pieredzi....ha


Tas labi. Man kazas vēl daudz sabildētas...
avatar
Publicēts: 07.10.11 09:55
 citēt
ekoists:Āboltiņa šorīt teica,ka Vienotība ir politiskais spēks ar vislielāko pieredzi....ha


Melo gan. Šiem līdz zaļzemniekiem un saskaņai vēl augt un augt!
avatar
Publicēts: 07.10.11 10:55
 citēt
ak34:
imgfoto:
Ko nu mels, cūkas nekur nedzīvo tik labi, kā zemnieka auzu laukā :D

Atceros vienreiz piebraucam, stāv auzu lauka uzkalniņā 50m no ceļa vietējais zemnieks, stāv tāds domīgs...pieejam klāt paskatamies lejup un arī paliekam domīgi ~ 10ha vienkārši vairāk nav:D


tāda dzīve. to sauc par biznesa risku. jebkurā biznesā ir ārēji faktori, kas var ietekmēt iznākumu. diemžēl pie mums zemnieki ir kaut kāda izredzēto uzņēmēju kasta - nav tādu laika apstākļu vai kādas citas ārējās ietekmes, kad nediedelētu kompensācijas. par ES hektāru maksājumiem pat neizteikšos - būtu jālepojas ar to ka iztiek bez vai ar mazākajiem nevis jādiedelē nauda, ko nav nopelnījuši.

ja par konkrēto lietu - cūkām. to daudz tāpēc, ka maz dabisko ienaidnieku - vilku. un pie tā jau tie paši lauksaimnieki vien vainīgi - kad vilki, tad slikti. ganāmpulkus ēd nost. protams, piebarošana ar dod savu artavu, bet medniekiem ar gribas savu hobiju, ne tikai zemniekiem


Par cūkām nebļauj tik skaļi, kā par dzērvju bariem... vot tām gan praktiski vairs naf noēdāju.
avatar
Publicēts: 07.10.11 11:17
 citēt
Haiduks:
ak34:
tāda dzīve. to sauc par biznesa risku. jebkurā biznesā ir ārēji faktori, kas var ietekmēt iznākumu. ....


Par cūkām nebļauj tik skaļi, kā par dzērvju bariem... vot tām gan praktiski vairs naf noēdāju.




Dzērvēm kā reizi ir daudz dabīgo ienaidnieku, salīdzinot ar cūkām. Bet arī šajā gadījumā - parasts biznesa risks par ko nevajadzētu kompensācijas maksāt. Tikai apdrošināšanu, ja ir apdrošināts
avatar
Publicēts: 07.10.11 11:53
 citēt
imgfoto:Ekoist, medības uz zaķiem notiek klajā lauka...btw baigi ekskluzīvā lieta, zaķu maz...pārāk daudz pie mums stārķu, lapsu un zemnieku ķīmijas... pieļauju, tieši šādā secībā arī tiek ietekmēta zaķīšu populācija :( btw medībās jau gadus divus kā neeju un atsākt netaisos


Zaķi baigi exskluzīvi gazt ar Arbaletu , savulaik 90 sākumā pa kādiem 200m varēju ja paveicās nolikt. Bet tad arbaletus nolīedz , patreiz vienīgais reāli aizliegtais medību ierocis Latvijā. Bet tā bija forši ja labi ieņem pozīciju ar smago arbaletu pa kādiem 250m frēzētās bultas iet cauri autiņam abās pusēs :D :D Alni ar tādu nolikt drošāk kā ar karabīni :)
avatar
Publicēts: 07.10.11 12:36
 citēt
Luni!Te nav par medībām.:face-grin:Te zeme deg un valdība jāveido!:face-grin:Cik nu esmu lasījis,tad ne mārrutka neiet tā štelle uz priekšu.Būs laikam fotoblogistu grupai nopietnāk jāiesaistās procesos.Savs plecs tā sacīt jāpieliek!:face-glasses:
avatar
Publicēts: 07.10.11 14:05 labots
 citēt
Labak palasiet intresantu Onkulja storiju , varen pamacosj texsts:) Zemal links uz Tulkojumu un video ja kadam vaig.


I am honored to be with you today at your commencement from one of the finest universities in the world. I never graduated from college. Truth be told, this is the closest I've ever gotten to a college graduation. Today I want to tell you three stories from my life. That's it. No big deal. Just three stories.

The first story is about connecting the dots.

I dropped out of Reed College after the first 6 months, but then stayed around as a drop-in for another 18 months or so before I really quit. So why did I drop out?

It started before I was born. My biological mother was a young, unwed college graduate student, and she decided to put me up for adoption. She felt very strongly that I should be adopted by college graduates, so everything was all set for me to be adopted at birth by a lawyer and his wife. Except that when I popped out they decided at the last minute that they really wanted a girl. So my parents, who were on a waiting list, got a call in the middle of the night asking: "We have an unexpected baby boy; do you want him?" They said: "Of course." My biological mother later found out that my mother had never graduated from college and that my father had never graduated from high school. She refused to sign the final adoption papers. She only relented a few months later when my parents promised that I would someday go to college.

And 17 years later I did go to college. But I naively chose a college that was almost as expensive as Stanford, and all of my working-class parents' savings were being spent on my college tuition. After six months, I couldn't see the value in it. I had no idea what I wanted to do with my life and no idea how college was going to help me figure it out. And here I was spending all of the money my parents had saved their entire life. So I decided to drop out and trust that it would all work out OK. It was pretty scary at the time, but looking back it was one of the best decisions I ever made. The minute I dropped out I could stop taking the required classes that didn't interest me, and begin dropping in on the ones that looked interesting.

It wasn't all romantic. I didn't have a dorm room, so I slept on the floor in friends' rooms, I returned coke bottles for the 5¢ deposits to buy food with, and I would walk the 7 miles across town every Sunday night to get one good meal a week at the Hare Krishna temple. I loved it. And much of what I stumbled into by following my curiosity and intuition turned out to be priceless later on. Let me give you one example:

Reed College at that time offered perhaps the best calligraphy instruction in the country. Throughout the campus every poster, every label on every drawer, was beautifully hand calligraphed. Because I had dropped out and didn't have to take the normal classes, I decided to take a calligraphy class to learn how to do this. I learned about serif and san serif typefaces, about varying the amount of space between different letter combinations, about what makes great typography great. It was beautiful, historical, artistically subtle in a way that science can't capture, and I found it fascinating.

Taaa , kam palika intresanti TURPINAJUMU , jums paveicās arī Tulkojumu var palasīt šeit echo.msk.ru... , ĻOT labs texsts.
avatar
Publicēts: 07.10.11 15:17
 citēt
Mes par MPSistiem !

avatar
Publicēts: 07.10.11 17:01
 citēt
RobertsJ:Interesants rakstiņš Latvijas Avīzē - la.lv...

Būtība īsumā:
1) Zatleram Ušakovs pēc piektdienas lēmuma uzdāvinājis biļetes uz teātri, ko abi kopā apmeklējuši (mana piebilde - tas būtu sīkums, lasām tālāk :) )
2) Lilita Zatlere varētu vadīt krievu miljardiera Avena labdarības fondu, ja SC būs valdībā
3) Ja Vienotība neies koalīcijā un daži zatlerieši atšķelsies, esot sarunāti zaļzemnieki, kas pastieps draudzīgu roku (mana piebilde - tā varētu būt, jo Lembergs jau pirms pašām vēlēšanām skatoties uz pēdējiem reitingiem, sāka deklarēt (un turpina joprojām), ka SC un Zatlera koalīcija esot vislabākā)
4) Zatleram pēc sadarbības uzsākšanas ar Sc esot mainījies partiojas vadības stils - vairs nekāda demokrātija, tikai disciplīna

:)
Viss ir nopietni, bet jokus plēš pat par nāvi, tāpēc vecum veca anekdote:
Divi lobisti lielās.
-Es varu jebkuru lietu izkārtot!
-Pat apprecināt krievu mužiku ar Amerikas prezidenta meitu?
-Nekādu problēmu. Pirmais gājiens uz Šveices banku:
-Vai jūs negribētu iecelt krievu mužiku par Šveices bankas prezidentu?
-Kam mums tāds mužiks vajadzīgs?
-Bet viņš ir Amerikas prezidenta znots!
-Ā, nu tā ir pavisam cita lieta! Otrais gājiens pie Amerikas prezidenta:
-Vai Jūs nebūtu ar mieru izdot savu meitu pie krievu mužika?
-Kāda velna pēc man tāds mužiks vajadzīgs?
-Bet viņš ir Šveices bankas prezidents!
-Ā, nu tā ir pavisam cita lieta! Trešais gājiens pie krievu mužika:
-Vai tu negribētu precēt Amerikas prezidenta meitu?
-Kam man tāda špidrilka vajadzīga?
-Bet tu varētu amatu apvienošanas kārtībā strādāt par Šveices bankas prezidentu!
-Ā, nu tā ir pavisam cita lieta! Pēdējais gājiens pie Amerikas prezidenta meitas:
-Vai Jūs, jaunkundz, negribētu precēt Šveices bankas prezidentu?
-Kam man tas prezidentiņš vajadzīgs?
-Bet viņš ir krievu mužiks!
-Ā, nu tā ir pavisam cita lieta!
avatar
Publicēts: 07.10.11 17:31
 citēt
RobertsJ:2) Lilita Zatlere varētu vadīt krievu miljardiera Avena labdarības fondu...
Zatlers pa TeVe zvērēja, ka tā esot tufta, kuru izdomājuši žurnālisti, lai dzīve jautrāka! :D
avatar
Publicēts: 08.10.11 06:58
 citēt
tusne:Zatlers pa TeVe zvērēja, ka tā esot tufta, kuru izdomājuši žurnālisti, lai dzīve jautrāka! :D
ir jau jautri. Zatlers pa TeVe nezvērēja, ka pats un visa viņa partija esot tufta? :grimace:
avatar
Publicēts: 08.10.11 12:18
 citēt
haralds:ir jau jautri. Zatlers pa TeVe nezvērēja, ka pats un visa viņa partija esot tufta? :grimace:
oj, tik smalki viņa zvērestiem nesekoju līdzi! :D ir labākas lietas ar ko nodarboties kā sekot visam ko saka viens tirliņš! bet ja viņš runā manā TeVe ekrānā brokastu laikā, tad dzirdu gan viņa sacīto! :bad_smile:
avatar
Publicēts: 08.10.11 12:19 labots
 citēt
haralds:ir jau jautri. Zatlers pa TeVe nezvērēja, ka pats un visa viņa partija esot tufta? :grimace:
Tak nav jāzvēr tas, kas tā pat jau skaidrs :haha:
avatar
Publicēts: 08.10.11 16:29 labots
 citēt
Man patika šī intervija... www.bizness.lv...

Ko jūs par to domājat?
avatar
Publicēts: 08.10.11 17:10
 citēt
čigāns reiz teica tā- kur divi paēduši, tur arī trešajam atradīsies....
avatar
Publicēts: 08.10.11 17:19
 citēt
Gandrīz to pašu....
avatar
Publicēts: 10.10.11 10:20
 citēt
dolldia:Man patika šī intervija... www.bizness.lv...

Ko jūs par to domājat?


Interesanti lasās... bet par to, kas balsoja par Zatleru, es piekrītu rakstā intervētajam :D
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 17
  5. 18
  6. 19
  7. 20
  8. 21
  9. 22
  10. 23
  11. 24
  12. ...
  13. 26
  14. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):