forum.gif
Bezspoguļa kameras
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Bezspoguļa kameras
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >
IerakstsAutors
Publicēts: 09.01.12 21:36
 citēt
Da ko cepās par to bildi? Specifikācijā takš rakstīts, ka kamerai IR HDR režīms... Tiešām domājāt, ka ir radīta skārdene, kas bildi apstrādā labāk kā profesionāls fotogrāfs???:face-grin: I kamera tas pats G sērijas poveršots tik ar lielāku matrici, pa lielam. I lietotāji šai tiepaši poveršotuG lietotāji. Kuriem darbam HDR nafig, bet zīmuļiem būs ar ko frīkbildes cept.:face-smile:
avatar
Publicēts: 09.01.12 22:12
 citēt
Elmarss:..... ir radīta skārdene.....

Forši, ka ar pašapziņu mums viss kārtībā. Mēs taču protam taisīt koka karotes un dzintara piekariņus, aust tautiskās sedziņas un kur tad vēl Laimas konfektes!
avatar
Publicēts: 09.01.12 23:05
 citēt
GunarsII:
Elmarss:..... ir radīta skārdene.....

Forši, ka ar pašapziņu mums viss kārtībā. Mēs taču protam taisīt koka karotes un dzintara piekariņus, aust tautiskās sedziņas un kur tad vēl Laimas konfektes!

Nevajag pirkstu ar locekli jaukt. Nu nespēj neviena mašīna cilvēka darbu darīt. UN mašīnas "intelekts" ir tikai mārketings.:face-smile: Vajadzētu redzēt dažam, kā ārzemnieki, kas mašīnu radītos erzacus pārēdušies, vērtē roku darbu, jā arī koka karotes.
avatar
Publicēts: 09.01.12 23:48
 citēt
Beidzot arī www.dpreview.com apraksta jauno Fujifilm Xpro1. Tiešām gardēžiem, un cena to apliecina. Tomēr šo ceļu ejot Fujifilm ir tepat, bet blakus topikā tiek apspriests, kur ir cits, vēl nesen slavenais filmu ražotājs Kodaks.
avatar
Publicēts: 10.01.12 10:09
 citēt
Elmarss:Nu nespēj neviena mašīna cilvēka darbu darīt. UN mašīnas "intelekts" ir tikai mārketings.:face-smile:
cilvēka darba definīciju studijā! ja par cilvēka darbu dēvējam darbu, kuru cilvēks jaudā izdarīt, a mašīna ņe figa, tad das shtimmt! nu, ne gluži intelekts, bet nosacīti sakot "saprašana" mašīnai tik, cik prodžektētājs ielicis no sava. :face-sad:
avatar
Publicēts: 10.01.12 11:33
 citēt
Maris:vells būs tam Pentax K-5 jālīmē birkas ciet - tam ir gan iekšējā hdr funkcija, gan, te tikko pie Nikon D4 apņirgtā seju atpazīšana :shame:

Nekādu seju atpazīšanu savējā neesmu manījis.
avatar
Publicēts: 10.01.12 12:47
 citēt
Ja funktierē par nākotni, tad man domāt, ka visa fototehnika sadalīsies 2 daļās :
1. Ar teleobjektīviem, lai bildētu attālinātus objektus. Šajā gadījumā bez lieliem lēcu objektīviem laikam neiztikt vēl daudzus gadus, vienīgi objektīvos būs jauni, izturīgi un viegli polimēri ar labāku gaismas caurlaidību kā stiklam.
2. Priekš platleņķa bildēm. Šajā gadījumā variantu fantāzijai ir daudz, ieskaitot pat matricas vispār bez objektīviem.

Patreizējā fototehnikas attīstība, arī šeit minētās jaunās kameras uz to virzās.
Ir jābūt galīgi konservatīvam večukam, lai jau šodien vārdu "spogulene" saistītu gan ar bildes, gan tās autora kvalitāti, it īpaši ja ņem vērā, ka spoguļi kamerās ir atavisms no filmiņu laikiem, domāti tikai gaismas aizvadīšanai caur objektīvu, apejot filmiņu vai matricu, uz skata meklētāju un tiem nav nekāda sakara ne ar matricas kvalitāti, ne ar ko citu.

Mans sapnis ir 5 collu liela un līdz 10 mm bieza planšete (lai lien krekla kabatā) ar tāda paša izmēra uztvērējmatricu un tā uzņemtu apmēram 90 grādu platleņķī bez ģeometriskiem izkropļojumiem. Plato leņķi nodrošinātu tūkstošu matricas elementu speciāli veidotais slīpvirsmu reljefs. Ceru, ka tāds aparāts pēc gadiem 10 arī būs.
avatar
Publicēts: 10.01.12 12:53
 citēt
simons07:Ja funktierē par nākotni, tad man domāt, ka visa fototehnika sadalīsies 2 daļās :
1. Ar teleobjektīviem, lai bildētu attālinātus objektus. Šajā gadījumā bez lieliem lēcu objektīviem laikam neiztikt vēl daudzus gadus, vienīgi objektīvos būs jauni, izturīgi un viegli polimēri ar labāku gaismas caurlaidību kā stiklam.
2. Priekš platleņķa bildēm. Šajā gadījumā variantu fantāzijai ir daudz, ieskaitot pat matricas vispār bez objektīviem.

Patreizējā fototehnikas attīstība, arī šeit minētās jaunās kameras uz to virzās.
Ir jābūt galīgi konservatīvam večukam, lai jau šodien vārdu "spogulene" saistītu gan ar bildes, gan tās autora kvalitāti, it īpaši ja ņem vērā, ka spoguļi kamerās ir atavisms no filmiņu laikiem, domāti tikai gaismas aizvadīšanai caur objektīvu, apejot filmiņu vai matricu, uz skata meklētāju un tiem nav nekāda sakara ne ar matricas kvalitāti, ne ar ko citu.

Mans sapnis ir 5 collu liela un līdz 10 mm bieza planšete (lai lien krekla kabatā) ar tāda paša izmēra uztvērējmatricu un tā uzņemtu apmēram 90 grādu platleņķī bez ģeometriskiem izkropļojumiem. Plato leņķi nodrošinātu tūkstošu matricas elementu speciāli veidotais slīpvirsmu reljefs. Ceru, ka tāds aparāts pēc gadiem 10 arī būs.
pieraksti shito, buus ko mazbeerniem par sho ko iesmiet, iespeejams
avatar
Publicēts: 14.01.12 20:58 labots
 citēt
Varbūt kāds zin, kur var notestēt jauno bestselleru - Sony NEX-5N www.dpreview.com... . Īpaši interesē, kā sanāk interjera bildes ar 16 mm pankūku un zibeni.
avatar
Publicēts: 21.01.12 19:40
 citēt
Drīzumā bezspogulistu nometnei pievienosies arī Pentax: www.mirrorlessrumors.com...
avatar
Publicēts: 11.02.12 18:46
 citēt
Vai tiešām neviens nav iegādājies Sony Nex 5N? atsauksmes ārzemju portālos ir, ka labāka par 50% spogulenēm, bet kā ir faktiski?
avatar
Publicēts: 11.02.12 18:56
 citēt
simons07:...labāka par 50% spogulenēm, bet kā ir faktiski?

Kas ir piecdesmitprocentīga spogulene?
avatar
Publicēts: 11.02.12 19:20
 citēt
spciāli schneideriem : latviešu valodā (atšķirībā no dažām citām) arī skaitļi lokās - pieci, piecus, pieciem u.t.t. .. tāpēc frāzi "labāka par 50% spogulenēm" ir jālasa kā "labāka par piecdesmit procentu (no) spogulenēm" ... šajā gadījuma ar procentiem netiek apzīmēts spirta saturs Preiļu dzeltenajā..
avatar
Publicēts: 11.02.12 19:27 labots
 citēt
simons07:
bet kā ir faktiski?

un vispaar - fakstiski ir FAK. piemeeram - muusu agjents 07 - teoreetikjis vai vnk tuksha vieta?
ieliec kaadu bildi, lai zin ar ko/par ko vispaar spamot
avatar
Publicēts: 11.02.12 19:38
 citēt
bildes - kurš Tevi vispār spiešš spamot? Kaut kādi mistiskie ļaunie spēki? Tev ir atkarība no spamošanas?

ja kas, runa bija par Sony Nex 5N, nevis par šneideriem vai bildēm...
avatar
Publicēts: 11.02.12 19:45
 citēt
nju bet iesaali savu gadzetu. te cilveeki fotografee un daudzaam lietaam meeraukla ir tas ko Tu speej :face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 11.02.12 19:56
 citēt
nju bet iesaali savu gadzetu. te cilveeki fotografee un daudzaam lietaam meeraukla ir tas ko Tu speej
_______________________________________________________________________

nu nesmuki.... un ne vārda par tēmu...
bildes - tu smirdi :(
avatar
Publicēts: 11.02.12 20:05 labots
 citēt
es ta varbuut smirdu, bet cilveeks ar rokaa izstieptu sony superziepjutrauku vismaz izskataas smiekliigi. vismaz. veelams shitaa:


aizej labaak kaut ko pafotografee :D

ps. ne Tava teema, lai Tu te noraadiitu - kas ir pa teemu un kas nav!
avatar
Publicēts: 11.02.12 20:08
 citēt
Bet pie tēmas atgriežoties, NEXu -5N ir notestējušas visas daudzmaz vērā ņemamās laboratorijas un atzinušas par izcilu, jaunais 16 Mpix Sony sensors ir šobrīd labākais savā klasē, nav salīdzināts tikai ar jauno FUJI Xpro1. Ja apmierina skatu meklētāja neesamība, līdz neērtumam samazinātais korpuss un pagaidām (bet tikai pagaidām!) mazāka optikas izvēle NEXiem vispār, tad galīgā izvēle tik un tā paliek katra paša ziņā.
avatar
Publicēts: 11.02.12 20:14
 citēt
un ko Gunaar - izcils sensors noziimee ka buus izcilas bildes????? izlasi pirmo postu... cilveeks nejeedz ne tik cik melns aiz naga a gadzetu nopirkt, nu tik buus fotograafs...
avatar
Publicēts: 11.02.12 20:28
 citēt
simons07:spciāli schneideriem : latviešu valodā. .. tāpēc frāzi "labāka par 50% spogulenēm" ir jālasa kā "labāka par piecdesmit procentu (no) spogulenēm" ... šajā gadījuma ar procentiem netiek apzīmēts spirta saturs Preiļu dzeltenajā..

Speciāli Семён-am - latviešu valodā būtu jālasa: "Par 50% labāka par spoguleni" vai "Labāka par 50% spoguleņu".
Ja to saproti citādi - (par piecdesmit procentu (no) spogulenēm), vienkārši atrodi bēniņos 5.klases latviešu gramatikas grāmatu.
Vai spirta saturs sestdienas vakarā tomēr tev ir aktuālāks?:face-wink:
avatar
Publicēts: 11.02.12 20:34
 citēt
bildes - iepird sev degunā, ja jau tik gudrs... tava attīstība ir apstājusies daudzkilogramīgajā fotogrāfa aprīkojuma svarā un tu pat domās pieļaut nespēj, ka visu to pašu kvalitāti jau vistuvākajā nākotnē spēs piedāvāt 200-gramīgi aparāti.
avatar
Publicēts: 11.02.12 20:47
 citēt
Pēdējā vārda sindroms - internetstrīdnieku vēlme ik reiz izteikties pēdējan, tādējādi neapstrīdami norādot uz savas gudrības pārākumu pār citu gudrībām.
avatar
Publicēts: 11.02.12 20:51
 citēt
Bildes:un ko Gunaar - izcils sensors noziimee ka buus izcilas bildes????? izlasi pirmo postu... cilveeks nejeedz ne tik cik melns aiz naga a gadzetu nopirkt, nu tik buus fotograafs...

Nu protams, ka ne sensors, ne aparāts pilnīgi neko negarantē. Es vienkārši esmu par korektāku diskusiju stilu. Bija man dzīvē posms, kad tirgoju elektroniku un kādreiz nācās vienam otram lecīgam pārdevējam ieteikt vienkāršus paņēmienus, kā iejusties nezinoša cilvēka ādā, kurš savukārt kādā citā nozarē varbūt ir par viņu krietni pārāks. Piemēram, par sevi runājot, ja man dotu uzdevumu aiziet uz tirgu un nopirkt veselīgu sivēnu, lai ar garantiju iznāk labs bekons, es nudien nezinātu, kurā galā skatīties.
avatar
Publicēts: 14.02.12 18:40
 citēt
simons07:spciāli schneideriem : latviešu valodā (atšķirībā no dažām citām) arī skaitļi lokās - pieci, piecus, pieciem u.t.t. .. tāpēc frāzi "labāka par 50% spogulenēm" ir jālasa kā "labāka par piecdesmit procentu (no) spogulenēm" ...
ja teikt 50% (kā? - ģenitīvs) spoguleņu, būtu vēl mazāk vietas pārpratumam! gandrīz visās valodās, kā skaitļuvārdi, tā īpatnības locīšanā. Kaut krievu - три рубля, bet пять рублёв! :big_smile:
avatar
Publicēts: 15.02.12 21:13
 citēt
simons07:Vai tiešām neviens nav iegādājies Sony Nex 5N? atsauksmes ārzemju portālos ir, ka labāka par 50% spogulenēm, bet kā ir faktiski?


Ko nozīmē LABĀKA? Mazāka, vieglāka - jā, bet vai labāka? Cik man zināms, viens no "labuma" kritērijiem ir izmantotā optika, kura NEXu gadījumā mani pagaidām tikai un vienīgi sarūgtina.
Nopērc jabkādu lētāko Canon body, apkarini ar L stikliem un būs tev LABĀKĀ kamera.

GunarsII:Bet pie tēmas atgriežoties, NEXu -5N ir notestējušas visas daudzmaz vērā ņemamās laboratorijas un atzinušas par izcilu, jaunais 16 Mpix Sony sensors ir šobrīd labākais savā klasē, nav salīdzināts tikai ar jauno FUJI Xpro1. Ja apmierina skatu meklētāja neesamība, līdz neērtumam samazinātais korpuss un pagaidām (bet tikai pagaidām!) mazāka optikas izvēle NEXiem vispār, tad galīgā izvēle tik un tā paliek katra paša ziņā.


+GunarsII - viens no retajiem, kas reāli runā par lietu, zinoši runā, un nepiedalās vispārējā lekšanās maratonā.

Bildes:un ko Gunaar - izcils sensors noziimee ka buus izcilas bildes????? izlasi pirmo postu... cilveeks nejeedz ne tik cik melns aiz naga a gadzetu nopirkt, nu tik buus fotograafs...


Gadžetu neesmu nopircis, vari būt mierīgs. Vai neko nejēdzu? Pilnīgi iespējams, ja tev tā patīk domāt. :money:
avatar
Publicēts: 15.02.12 22:19
 citēt
Schneider:
Maris:vells būs tam Pentax K-5 jālīmē birkas ciet - tam ir gan iekšējā hdr funkcija, gan, te tikko pie Nikon D4 apņirgtā seju atpazīšana :shame:

Nekādu seju atpazīšanu savējā neesmu manījis.


nospied valstisko pogu LV - spogulis būs gaisā un ekrānelī bilde - bildē balts kvadrātelis kas rāda iepriekšējās fokusēšanās vietu - nospiežot šateri līdz pusei kamera fokusējas un kvadrātelis kļūst zaļš ja asums tiek noķerts vai sarkans ja netiek noķerts - parādoties kadrā ģīmjiem kvadrātelis kļūst dzeltens un dzenās tiem pakaļ - pamēģini kaut uz izdrukātām bildēm (hoķ žurnālā kāds palielāks portrejs) - ķer arī drukātus mūļus un pat melnbaltus :D

zem Menu/4.sadaļa/Live View/Autofocus Methods ir 3 varianti - mūlis/kontrasts/punkti
avatar
Publicēts: 16.02.12 09:11
 citēt
Ak ta šitā...
Tad man tā arī būs jāiztiek bez tās opcijas, jo palieku pie savas pārliecības, ka vīrietim nepiedien krāsoties, nēsāt apakšveļu ar mežģīnēm, čurāt tupus un fotografēt, turot kameru izstieptās rokās.
avatar
Publicēts: 16.02.12 09:42 labots
 citēt
vīrietim nepiedien krāsoties, nēsāt apakšveļu ar mežģīnēm, čurāt tupus un fotografēt, turot kameru izstieptās rokās.


A kāpēc tādas pretenzijas pret apakšveļu ar mežģīnēm? :-DDD
avatar
Publicēts: 16.02.12 09:44
 citēt
Nu ko lai dara, vecmodīks esmu...:grimace:
avatar
Publicēts: 16.02.12 09:45
 citēt
Schneider:Ak ta šitā...
Tad man tā arī būs jāiztiek bez tās opcijas, jo palieku pie savas pārliecības, ka vīrietim nepiedien krāsoties, nēsāt apakšveļu ar mežģīnēm, čurāt tupus un fotografēt, turot kameru izstieptās rokās.


kad bildēju priekšmetus un animāciju, par piedienīgumu nedomāju - caur hdmi piespraužu kamerai lielo moni un vuaļa... valstiskajā režīmā var piegriezt asumu kā pucnazi traki precīzi :bad_smile:
avatar
Publicēts: 16.02.12 09:53
 citēt
Vispār jau Schneider kamera būs jāpārdod - draudu pilna. Jo apdraud ne tikai viņa vīrišķību, bet zīmīgi arī tas, ka mūlīšu ķeramais rāmītis ir DZELTENS.... ne viena vien babene ir pareģojusi, ka NĀKS DZELTENĀ RASE... Un kur tad vēl tie režīmi iebūvētajam *fotošopam*.... tur i mellie i sarkanie... pārdo nost to ļaunuma perēkli :face-grin:
avatar
Publicēts: 16.02.12 09:59
 citēt
Pārdot nesīšu tikai tad, kad kaukas aizkritīs priekšā parastajam skatumeklētājam.
Šodien vēl jāiet bildēt frizieru arodskolas darbu atrādīšanu - līgavu frizūras, tur drīzāk vajadzēs fragmu uz 8, lai ass būtu gan degungals, gan skrulles uz pakauša..
avatar
Publicēts: 16.02.12 10:09
 citēt
Schneider:Pārdot nesīšu tikai tad, kad kaukas aizkritīs priekšā parastajam skatumeklētājam.
Šodien vēl jāiet bildēt frizieru arodskolas darbu atrādīšanu - līgavu frizūras, tur drīzāk vajadzēs fragmu uz 8, lai ass būtu gan degungals, gan skrulles uz pakauša..


nu šādā pasākumā mūļu ķērājs kakraz - paņem 0.5 dūšai, ieslēdz LV lai šis bildē degungalus kamēr pats ievērtē dibengalus - ar patriarhālo pašcieņu visam vajadzētu būt bumbās :)
avatar
Publicēts: 16.02.12 10:15
 citēt
Maris:
Schneider:Pārdot nesīšu tikai tad, kad kaukas aizkritīs priekšā parastajam skatumeklētājam.
Šodien vēl jāiet bildēt frizieru arodskolas darbu atrādīšanu - līgavu frizūras, tur drīzāk vajadzēs fragmu uz 8, lai ass būtu gan degungals, gan skrulles uz pakauša..


nu šādā pasākumā mūļu ķērājs kakraz - paņem 0.5 dūšai, ieslēdz LV lai šis bildē degungalus kamēr pats ievērtē dibengalus - ar patriarhālo pašcieņu visam vajadzētu būt bumbās :)
:D :D :D
avatar
Publicēts: 16.02.12 10:16
 citēt
Nu, tad gan būs kinokomēdija, ja es savā vecuma kategorijā būdams, sākšu šīm resgaļus vērtēt, tad Repše 44 gados ar savu vidusskolnieci ir sīka vienība.:face-grin:
avatar
Publicēts: 16.02.12 10:19
 citēt
Schneider:Nu, tad gan būs kinokomēdija, ja es savā vecuma kategorijā būdams, sākšu šīm resgaļus vērtēt, tad Repše 44 gados ar savu vidusskolnieci ir sīka vienība.:face-grin:
da nu... Vecais (sen gan nav maniits) mieriigi veertee un ne tikai un neko... nekaada nosodiijuma... :D
avatar
Publicēts: 16.02.12 10:25
 citēt
Schneider:Nu, tad gan būs kinokomēdija, ja es savā vecuma kategorijā būdams, sākšu šīm resgaļus vērtēt, tad Repše 44 gados ar savu vidusskolnieci ir sīka vienība.:face-grin:


Tev, ka tikai par Haiduku paņirgāties :/
avatar
Publicēts: 16.02.12 10:26
 citēt
Maris:
Schneider:Nu, tad gan būs kinokomēdija, ja es savā vecuma kategorijā būdams, sākšu šīm resgaļus vērtēt, tad Repše 44 gados ar savu vidusskolnieci ir sīka vienība.:face-grin:


Tev, ka tikai par Haiduku paņirgāties :/
nju nju... kaadi juus nejauki...:face-sad:
avatar
Publicēts: 16.02.12 10:40 labots
 citēt
jā, šķiļ kā trax :D
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):