forum.gif
Bezspoguļa kameras
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Bezspoguļa kameras
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >
IerakstsAutors
Publicēts: 01.01.12 16:32
 citēt
Vai kāds var pakomentēt, kāpēc bezspoguļa kamerām, piem., Sony NEX sērija, Panasonic GF sērija, RAW formātā fails pikseļos ir mazāks nekā tai pašai kamerai JPG? Iznāk no vienas puses šīs kameras ir ar lielu matricu, bez spoguļa, ātrākas kā ziepji, ar RAW iespējām, bet tanī pat laikā mazais RAW izmērs nekam nav derīgs?
Ko vispār tauta lieto/iesaka no manis nosauktajām sērijām? Man pēc atvadīšanās no 40D un visiem loriņiem gribētos tomēr kaut ko būtiski kompaktāku.
avatar
Publicēts: 01.01.12 16:39
 citēt
pēc 40D būs grūti, kaut ko smalku ieteikt......, pēc manām domām, visas tās bezspoguļa kameres, tekstā pieminētās, ir sūdi ...... secinājumi, pēc lasītā internetā, un bilžu vērošanas....., viss protams subjektīvi ......
avatar
Publicēts: 01.01.12 16:44
 citēt
Smalkais:Vai kāds var pakomentēt, kāpēc bezspoguļa kamerām, piem., Sony NEX sērija, Panasonic GF sērija, RAW formātā fails pikseļos ir mazāks nekā tai pašai kamerai JPG? Iznāk no vienas puses šīs kameras ir ar lielu matricu, bez spoguļa, ātrākas kā ziepji, ar RAW iespējām, bet tanī pat laikā mazais RAW izmērs nekam nav derīgs?
Ko vispār tauta lieto/iesaka no manis nosauktajām sērijām? Man pēc atvadīšanās no 40D un visiem loriņiem gribētos tomēr kaut ko būtiski kompaktāku.

Varbūt iesākumā derētu saprast KAS ir RAW???:face-sad:
avatar
Publicēts: 01.01.12 17:02
 citēt
Lai gūtu puslīdz normālu priekštatu, pavēro Panas GH 2. matricas datus, kad bilde 1:1 (kvadrāts).
avatar
Publicēts: 01.01.12 17:50
 citēt
negatIvs: Jā, varu piekrist, ka subjektīvi tie ir sūdi, esmu patestējis gan tikai NEX5 un bija zināma vilšanās. Man pat šķiet, ka tas sūdīgums tur ir mākslīgi radīts, kaut vai RAW izmērs, lai tomēr šīs kameras pozicionētu ZEM spoguļkamerām.

Elmarss: KAS tad ir RAW? Manās necilajās zināšanās līdz šim tas bija nekompresēts materiāls, tīrs matricas dotais attēls bez apstrādes kamerā. Ja esi erudītāks, padalies! 40D gadījumā RAW iespējas mani pilnībā apmierināja, pat nezinot precīzu tā definīciju.

Voldemorts: GH ir liels klucis par lielu cenu. Tādam neredzu jēgu pilnīgi nemaz. Kad būšu sapratis, ka no kluča neizbēgt, ņemšu kaut vai 600D.

Kopumā ir tā, ka LOĢISKI spoguļkameru nevar AIZVIETOT, ja neko negrib upurēt. Tāpēc jau jautāju, kurš variants ir šobrīd labākais ar minimāliem upuriem. Es gribu mazāku izmēru, jo spogulenes milzīgā "taša" nereti palika mājās, jo nešķita saistoši kaut kur doties ar mugursomu kā afigennajam "fotogrāfam", lai tikai iegūtu dažas bildes ģimenes vajadzībām.
avatar
Publicēts: 01.01.12 18:38
 citēt
Smalkais:Es gribu mazāku izmēru, jo spogulenes milzīgā "taša" nereti palika mājās, jo nešķita saistoši kaut kur doties ar mugursomu kā afigennajam "fotogrāfam", lai tikai iegūtu dažas bildes ģimenes vajadzībām.

Pērc Leica M9-P un būsi laimīgs :big_smile:
avatar
Publicēts: 01.01.12 19:24
 citēt
Spoguļkameru priekšrocības šobrīd ir : 1) skaista bilde optiskajā skatu meklētājā; 2) ātrs autofokuss ar fāzu detekcijas metodi; 3) milzīgs optikas klāsts, īpaši līderiem Canonam un Nikonam. Šīs priekšrocības pamazām zūd, jo kontrasta autofokusa ātrums pilnveidojas un labākajās bezspoguļa kamerās jau ir tuvs DSLR. Elektronisko skatu meklētāju kvalitāte arī strauji uzlabojas, turklāt tā ir arī pieraduma lieta, filmētāji taču nečīkst par EVF. Trūkums- lielais svars un izmērs nekur nepazudīs. Mūsdienu smalkajās ierīcēs pats dārgākais un bojājumiem pakļautākais ir mehānika. Bezspoguļa sistēma jau ir tikusi vaļā no spoguļa, tagad kārta slēdzim. Sony un Panasoniks strauji attīsta tā saucamo "global shutter" - pilnīgi elektroniska slēdža tehnoloģiju, varbūt kaut ko ieraudzīsim jau CES izstādē 9. janv. Lasvegasā. Nākotne pieder bezspoguļa sistēmām. Bildes kvalitāte būs tā pati, bet kompaktākā, vieglākā un LĒTĀKĀ "iepakojumā".
avatar
Publicēts: 01.01.12 19:33
 citēt
Vīrietim nepiedien:
1. Krāsoties.
2. Valkāt apakšveļu ar mežģīnēm.
3. Fotografēt, turot kameru izstieptās rokās.
avatar
Publicēts: 01.01.12 19:40
 citēt
GunarsII:Spoguļkameru priekšrocības šobrīd ir : 1) skaista bilde optiskajā skatu meklētājā; 2) ātrs autofokuss ar fāzu detekcijas metodi; 3) milzīgs optikas klāsts, īpaši līderiem Canonam un Nikonam. Šīs priekšrocības pamazām zūd, jo kontrasta autofokusa ātrums pilnveidojas un labākajās bezspoguļa kamerās jau ir tuvs DSLR. Elektronisko skatu meklētāju kvalitāte arī strauji uzlabojas, turklāt tā ir arī pieraduma lieta, filmētāji taču nečīkst par EVF. Trūkums- lielais svars un izmērs nekur nepazudīs. Mūsdienu smalkajās ierīcēs pats dārgākais un bojājumiem pakļautākais ir mehānika. Bezspoguļa sistēma jau ir tikusi vaļā no spoguļa, tagad kārta slēdzim. Sony un Panasoniks strauji attīsta tā saucamo "global shutter" - pilnīgi elektroniska slēdža tehnoloģiju, varbūt kaut ko ieraudzīsim jau CES izstādē 9. janv. Lasvegasā. Nākotne pieder bezspoguļa sistēmām. Bildes kvalitāte būs tā pati, bet kompaktākā, vieglākā un LĒTĀKĀ "iepakojumā".


Aizmirsi pašu galveno "+" tik jauko slēdža skaņu.. :)
avatar
Publicēts: 01.01.12 19:57
 citēt
Schneider:Vīrietim nepiedien:
1. Krāsoties.
2. Valkāt apakšveļu ar mežģīnēm.
3. Fotografēt, turot kameru izstieptās rokās.

Nu, labākie modeļi ļauj srādāt ar mirorlesiem ( nolaižamie ekrāni) kā ar šahtu aparātiem. Pabija rokās Sony 5N. Ikdienai - ādas jakas kabatā - lieliski.
avatar
Publicēts: 01.01.12 20:06 labots
 citēt
Oliss:Pērc Leica M9-P un būsi laimīgs :big_smile:


Tik antīkam gadžetam neesmu gatavs. Plus ārpus budžeta krietni.
avatar
Publicēts: 01.01.12 20:07
 citēt
Voldemorts:Ikdienai - ādas jakas kabatā - lieliski.

Bet kā būtu pupaikas/ar/utuceļiem kabatā? Nu laikam jau švakāk...:face-sad:
avatar
Publicēts: 01.01.12 20:10
 citēt
GunarsII:varbūt kaut ko ieraudzīsim jau CES izstādē 9. janv. Lasvegasā. Nākotne pieder bezspoguļa sistēmām. Bildes kvalitāte būs tā pati, bet kompaktākā, vieglākā un LĒTĀKĀ "iepakojumā".


Jā, par šīm tendencēm nezināju. Gaidīt, kā jau parasti, var bezgalīgi.

Starp citu, kā šiem bezspoguļiem ir ar slēdža resursu?
avatar
Publicēts: 01.01.12 20:12
 citēt
Bet vispār tēmas pirmais jautājums bija par ESOŠO bezspoguļu fakin mazajiem RAWiem. Visu pārējo es viņiem piedotu un ņemtu tik ciet, bet nu kāda mārrutka pēc ir tas mazais RAWs? :anger:
avatar
Publicēts: 01.01.12 20:35
 citēt
...... " lai tikai iegūtu dažas bildes ģimenes vajadzībām. " (c) Smalkais .....
kam Tev vispār RAW?
avatar
Publicēts: 01.01.12 20:42
 citēt
f-foto: Pirmais punkts izzudīs kā māņi, tiklīdz tu iepazīsies ar afrikāņu, Z-Amerikas indiāņu, austrāļu, Okeānijas u.c. cilšu pieredzi.
Otrais droši vien gadās lomu spēlē seksā, bet trešais - kadru ar fotoaparātu izstieptā rokā iegūst ne viens vien fotoreportieris.

Mītiem parasti nav nekāda praktiska vai loģiska pamatojuma. Puse valsts reiz brauca, pie spoguļa karinot CD un droši vien kaut ko domājot. :)

Pirmajā punktā - tā ir viņu nelaime.
Otrais - varbūt, kādu tik dīvaiņu pasaulē nav, bet trešais, ar aparātu pie acs kadru iegūst ne viens vien TŪKSTOTIS fotoreportieru.

Par mītiem piekrītu, vakar pat, Jaungadu sagaidot, bija jāklausās garos pasākuma vadītājas murgos par Tarakāna gadu pēc papuasu kalendāra un tā saistību ar dažādām zodiaka zīmēm:face-smile:.
avatar
Publicēts: 01.01.12 20:47
 citēt
negatIvs:...... " lai tikai iegūtu dažas bildes ģimenes vajadzībām. " (c) Smalkais .....
kam Tev vispār RAW?


un kam tev tas raw "profesionāli"...:what:
avatar
Publicēts: 01.01.12 20:53
 citēt
"RAW formātā fails pikseļos ir mazāks nekā tai pašai kamerai JPG"
Linku studijā, kur šito einšteina atklājumu var izlasīt.!:face-grin: Biju pat tik čakls, ka palasīju pāris populārākos kameru apskatu portālus...:face-smile:
avatar
Publicēts: 01.01.12 21:01 labots
 citēt
Smalkais:RAW formātā fails pikseļos ir mazāks nekā tai pašai kamerai JPG.


Panasonic GF1, 2, 3 raw ap 15mb 4000 x 3000 (12.0 MP), jpg ap 4,5mb 4000 x 3000 (12.0 MP)
Sony NEX5 raw ap 15mb 4592 x 3056 (14.0 MP), jpg ap 6mb 4592 x 3056 (14.0 MP)
avatar
Publicēts: 01.01.12 21:04
 citēt
negatIvs:...... " lai tikai iegūtu dažas bildes ģimenes vajadzībām. " (c) Smalkais .....
kam Tev vispār RAW?


Jā, protams, bet esmu pieradis pie labām bildēm, so RAWs ir vajadzīgs priekš Lightrooma... :D
avatar
Publicēts: 01.01.12 21:11 labots
 citēt
Elmarss:"RAW formātā fails pikseļos ir mazāks nekā tai pašai kamerai JPG"
Linku studijā, kur šito einšteina atklājumu var izlasīt.!:face-grin: Biju pat tik čakls, ka palasīju pāris populārākos kameru apskatu portālus...:face-smile:


Pirmkārt, personiskā pieredze, ka no NEX 5 dabūju ārā JPG 4592x3056 (3.4MB), bet RAW 1616x1080 (14.4MB). Un nesanāca (vai tiešām nemācēju) RAW saņemt ar identiskiem pikseļiem kā JPG. Nudien neatminu, ka 40D būtu bijis kas līdzīgs.

Otrkārt, te var novilkt jaunā NEX 5N piemērus, kas arī ir dikti mazi RAW variantā.
www.dpreview.com...
avatar
Publicēts: 01.01.12 21:14
 citēt
Smalkais:
Oliss:Pērc Leica M9-P un būsi laimīgs :big_smile:


Tik antīkam gadžetam neesmu gatavs. Plus ārpus budžeta krietni.

Pats tu esi antīks........:face-grin:
avatar
Publicēts: 01.01.12 21:17
 citēt
Jā, bet vai JPEG bildei ir KVALITATĪVĀKA? Varbūt tas raw izmērs ir orģinālais, bet JPEGs ir interpolēts (palielināts raws)?
avatar
Publicēts: 01.01.12 22:05
 citēt
Skaidrs. Pēc brāķa objektīviem www.fotoblog.lv...,
tiek apspriestas brāķa kameras... Gadās.:face-grin:
avatar
Publicēts: 01.01.12 22:43
 citēt
ko cepies... tavā norādītajā linkā Nex5N Raws ir 16,2MB .. ko vēl gribi

bet principā 9MB Raw uzasinot un saglabājot JPG ar max kvalitāti var iegūt arī 15 MB bildīti :)
avatar
Publicēts: 01.01.12 23:07
 citēt
tas RAW 1616x1080 ir 1,7MB un tā ir kaut kāda priekšapskates bildīte, lai redzētu, kas vispār nobildēts un lai atrvērtu lielo RAW vajadzēs kādu Sony softu vai jaunākos Adobes apgreidus jaunākajiem RAW variantiem...
avatar
Publicēts: 02.01.12 00:56
 citēt
soms:tas RAW 1616x1080 ir 1,7MB un tā ir kaut kāda priekšapskates bildīte, lai redzētu, kas vispār nobildēts un lai atrvērtu lielo RAW vajadzēs kādu Sony softu vai jaunākos Adobes apgreidus jaunākajiem RAW variantiem...


Lūk šī atbilde varētu būt trāpījums 10-niekā. Paldies! :)
Visu laiku domāju, kā var būt, ka fails ir tik mazs, a ļa tieši ekrāna izmērā, bet sver krietni vairāk kā JPG. Tātad ar lūramais FastStone man nerāda "īsto" bildi? Un Lightroom 3.0 man tos Sony paša bildētos ARW vispār pasūtīja nah...
Viss skaidrs. Jautājums, kas ar Lightroomu jādara? Un kurš bezspogulis šobrīd labākais price/performance? :)
avatar
Publicēts: 02.01.12 01:30
 citēt
Abi Soņi NEX-5N un NEX-7 (dārgs un Taizemes plūdu dēļ deficīts) pēc daudzu testētāju domām visiem iekabina. Iesaku skatīties testa bildes imaging-resource.com... Varēsi salīdzināt dažādus sižetus pie dažādiem ISO diviem brīvi izvēlētiem konkurentiem. NEX-5N nav skatu meklētāja (ir atsevišķi uzspraužams), un tas man nepatīk, bet starp 16Mpix šobrīd tirgū esošajiem aparātiem (visiem, arī DSLR) man izskatās šī brīža līderis.
avatar
Publicēts: 02.01.12 11:03
 citēt
5N ir padārgs. Pēc tiem pašiem dpreview apskatiem jau arī viss plus mīnus skaidrs. Testu bildes mani kaut kā neuzrunā. Cita lieta, ja pats iebildēju, ko vajag, un attiecīgi varu redzēt atšķirības no pierastā 40D + 50 f1.4

Tagad tikai ir konkrētā bēda, ka izrādās - nevis RAW (ARW) faili maziņi, bet mans softs tos nemāk ieraudzīt pareizi.

Un kā ar Panasonic GF? Kādam ir tāds?
avatar
Publicēts: 02.01.12 12:08
 citēt
Schneider:
Voldemorts:Ikdienai - ādas jakas kabatā - lieliski.

Bet kā būtu pupaikas/ar/utuceļiem kabatā? Nu laikam jau švakāk...:face-sad:
Smalkais:5N ir padārgs. Pēc tiem pašiem dpreview apskatiem jau arī viss plus mīnus skaidrs. Testu bildes mani kaut kā neuzrunā. Cita lieta, ja pats iebildēju, ko vajag, un attiecīgi varu redzēt atšķirības no pierastā 40D + 50 f1.4

Tagad tikai ir konkrētā bēda, ka izrādās - nevis RAW (ARW) faili maziņi, bet mans softs tos nemāk ieraudzīt pareizi.

Un kā ar Panasonic GF? Kādam ir tāds?

5n - psšlaik - labākais sensors. Ar stikliem pašvaki. Nevaru Latvijā notestēt Samsung x200 ar 80/1,8. Sankt - Pēterburgas cilvēki aicina viesos - esot lietošanā. Arī padārgs.
avatar
Publicēts: 02.01.12 22:25
 citēt
Voldemorts:
Schneider: Bet kā būtu pupaikas/ar/utuceļiem kabatā? Nu laikam jau švakāk...:face-sad:
Smalkais:5N ir padārgs. Pēc tiem pašiem dpreview apskatiem jau arī viss plus mīnus skaidrs. Testu bildes mani kaut kā neuzrunā. Cita lieta, ja pats iebildēju, ko vajag, un attiecīgi varu redzēt atšķirības no pierastā 40D + 50 f1.4

Tagad tikai ir konkrētā bēda, ka izrādās - nevis RAW (ARW) faili maziņi, bet mans softs tos nemāk ieraudzīt pareizi.

Un kā ar Panasonic GF? Kādam ir tāds?

5n - psšlaik - labākais sensors. Ar stikliem pašvaki. Nevaru Latvijā notestēt Samsung x200 ar 80/1,8. Sankt - Pēterburgas cilvēki aicina viesos - esot lietošanā. Arī padārgs.



???
avatar
Publicēts: 04.01.12 13:19
 citēt
Schneider:Vīrietim nepiedien:
1. Krāsoties.
2. Valkāt apakšveļu ar mežģīnēm.
3. Fotografēt, turot kameru izstieptās rokās.

:face-grin: tomēr labāk fotografēt, turot kameru izstieptās / nolaistās rokās, nekā mesties 4-rāpus dubļos, ja vajag apburtās princeses krupņaku! :big_smile:
avatar
Publicēts: 04.01.12 15:34 labots
 citēt
Laulājamā ancukā apburtās princese nebildēju, bet savā pāķu gruntsgabalā, kur ap dīķi vazājos vienās trusenēs, ne tikai 4-rāpus, bet pat uz vēdera varu abgulties, neesmu cimperlīgs. :grimace:
avatar
Publicēts: 04.01.12 17:16 labots
 citēt
Schneider:Vīrietim nepiedien:

3. Fotografēt, turot kameru izstieptās rokās.


Bet šis punkts jau uz visām bezspoguļa kamerām neattiecas. Jo sony nex7 un vēl dažām topikā minētajām tak ir skatu meklētāji, tikai elektroniski, nevis optiski. Un jaunajās sony nex7 esošais esot jau ļoti labs - lieluma ziņā gandrīz kā ff kamerām (stipri labāks par aps-c kamerām), un daļa cilvēku gaišā dienas laikā pat uzreiz nepamana, ka tas ir elektroniskais, nevis optiskais (laikam lumninous-landscape apskatā lasīju, precīzi neatceros). Pats vēl dzīvajā neesmu redzējis to nex7, jo līdz mums vēl nav atnācis, cik saprotu.

Un ja vēl ņem vērā, ka visām bezspoguļa kamerām tagad sāk nākt iekļauta tāda fīča kā "focus peaking", tad manuāli nefokusēties vienlaicīgi pareizi iekadrējot varētu pat sanākt ātrāk, nekā piemēram, nefokusēties ar AF centrālo punktu un pārkadrēt.

Un tas pats autofokuss nu jau ar faktiski esot sasniedzis spoguļkameru līmeni (nedavelk tikai līdz tādām kamerām, ka d3 nikons vai 1d canons), un atsevišķos gadījumos sekojošais autofokuss nav tik labs kā spoguļkamerām.

Tā kā es pats jau esmu stipri sācis skatīties bezspoguļa virzienā. Pagaidām vienīgā, kas mani apmierina, ir nex7, bet izskatās, ka nākamajā gadā nāks klāt vēl labi bezspoguļi ar vismaz aps-c izmēra sensoru. Mīnuss pagaidāma ir oriģinālo objektīvu klāsts, bet tā kā reportāžas nebildēju un ja ar pārejām var piemontēt labus manuālos, ko viegli nofokusēt pateicoties tam pašam focus peaking, tad tā īpaši varētu nebūt problēma vairs.
avatar
Publicēts: 04.01.12 18:54
 citēt
Smalkais:Vai kāds var pakomentēt, kāpēc bezspoguļa kamerām, piem., Sony NEX sērija, Panasonic GF sērija, RAW formātā fails pikseļos ir mazāks nekā tai pašai kamerai JPG?


Varbūt pie vainas interpolācija...
avatar
Publicēts: 04.01.12 19:04
 citēt
Lāsts slepkavām!!!:anger::anger::anger: Atkal paspēja izlogoties, perematj, kamēr bildes pa arhīvu dzinu rokā!!!

Da labi, es to aforisms digiziepju uzplaukuma laikos sacerēju, kā tie Sony nexi izskatās, nemaz nezinu, jo nezinu, kurā plauktā veikalā tie meklējami. Kur nu vēl kāda sajēga par skatumeklētājiem :face-grin: ...

Bet nu jebkurā gadījumā šī:




man liekas izskatāmies labāk par šo:

avatar
Publicēts: 04.01.12 20:02
 citēt
Schneider

Bet nu jebkurā gadījumā šī:



man liekas izskatāmies labāk par šo:


Man izskatās tāpat, es arī esmu lezbietis.
avatar
Publicēts: 04.01.12 20:06
 citēt
vislabākie, ir bezkameru spoguļi ..... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 04.01.12 21:22 labots
 citēt
Attiecībā uz RAW "mazo" izmēru - viss skaidrs. Jautājumu var noņemt no dienaskārtības. Pie vainas bija FastStone RAW uzstādījums, kur skaidri un gaiši izvēlētais bija - Embedded Preview Image (Faster). Tā kā LightRoom man tos failus neņēma pretī, tad iekritu kā lohs uz FastStone mazo izmēru. Ar šo kameru RAWiem viss ir pilnīgi ok! :)

Ja par izvēli, tad laikam tas pats NEX5N vai NEX7 ir labākie, bet ak vai - to cena ir par augstu konkrētajam gadījumam. :(
avatar
Publicēts: 04.01.12 21:39
 citēt
Interesanti, man kā vēsturniekam, kāds fīlings tajos bezspoguļa brīnumos??? Ja pieliek objektīvu, izmērs pa lielam tāds pats kā attiecīgai spogulenei...:face-grin: "opcija kruta izskatās" mani neķer...:face-grin:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):