forum.gif
Velo izbraucieni I, II, III
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Velo izbraucieni I, II, III
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 8
  5. 9
  6. 10
  7. 11
  8. 12
  9. 13
  10. 14
  11. 15
  12. 16
  13. >
IerakstsAutors
Publicēts: 05.04.16 20:12 labots
 citēt
NilsS:

Katra lieta ir savai auditorijai, arī makam, patiesībā vienīgais jautājums ir - vai vari atļauties? Jo ja varētu, gandrīz katrs ieslīgtu kaudzītē izvirtību


Es arī piekrītu- katrai lietai sava vieta un savs patērētājs.
Es takš neaģitēju par lētučiem visās dzīves jomās, bet par saprātīgu tehnikas izvēli katra vajadzībām un arīdzan iebilstu pret diezgan izplatīto "profu" augstprātību attiecībā pret "tautas klases pārstāvjiem".

Pat ja man būtu neierobežotas financiālas iespējas, es tāpat izvēlētos ērtu universālo tūristu tipa vellapēdu, nevis kādu specifisku MTB vai šosejnieku ar šauru beņķīti, vienīgi nopirktu to jaunu, nevis lietotu.
Tas pats ar fototehniku- es apzināti pārgāju no smagās spoguļtehnikas uz vieglo bezspoguli, jo penža vaļaspriekos vairs negribu vieglu pastaigu pārvērst nastu nesēja ēzeļa mocībās...:face-wink:
Un tagad pat ar neierobežotu budžetu es nestaipītu līdzi smagos "Markus" un lielos gaišos stiklus.

Penžiem savi prieciņi- var darīt to, ko gribas, nevis ko vajag..:face-wink:

Atceros, ka kāzas bildēt nebija viegli bet vismaz kautcik interesanti. Bet pasarg dies' kādu izlaidumu ar desmitiem ģīmju un grupu konveijeru. Lasu piedāvājumus un noskurinos.... :face-grin:

Profesionāļiem (jebkurā jomā) skaidrs- pavisam cita, bezkompromisa lieta- lai sasniegtu izcilus rezultātus gan fotogrāfijā, gan sportā utt utml, ir nepieciešama augstākā labuma tehnika un nopietns darbs!
avatar
Publicēts: 05.04.16 20:54
 citēt
nuuuu Frīdi - ir takš 6D, ja no Canon, visvieglākā DSLR Pasaulē, pāris plastmasas fiksu ( STM ) un ej kur gribi bez smagām nastām un kvalitātes kompromisiem.
avatar
Publicēts: 05.04.16 21:06
 citēt
Viens pazīstams čoms visu laiku bildēja ar 5D II vai III, bet pēdējā gada laikā redzu viņam kaklā tik šito: www.dpreview.com...
avatar
Publicēts: 05.04.16 21:19 labots
 citēt
NilsS:nuuuu Frīdi - ir takš 6D, ja no Canon, visvieglākā DSLR Pasaulē, pāris plastmasas fiksu ( STM ) un ej kur gribi bez smagām nastām un kvalitātes kompromisiem.


Atkal Tu pie sava...:face-grin:
Es vēl joprojām spēju panest arī smagākas nastas, bet vairs nav ne lustes, ne vajadzības.. :face-grin:

Un vai tad EOS-100D nav krietni mazāks un vieglāks par 6D?

Manas tagadējās bildēšanas vēlmes un vajadzības saistītas ar ceļošanu un tur ne tikai bagāžas svars bet arī gabarīti aktuāli.
Atšķirībā no daudziem kolēģiem, es jau sen esmu atmetis naivās cerības kļūt par slavenu fotomākslinieku, bet "svētdienas" fotomīlim pilnīgi pietiek ar Sony Nex un pāris-trim nelieliem objektīviem (16-50, 55-210 un 19/2,8).:face-wink:

Katram gadījienam ceļojumiem (un dažādībai) ir arī Canon 1100D ar "profiņu" noniecināto superzūmu (Tamron 18-270), jo man svarīgāk ir nepazaudēt interesantu kadru, steigā vajadzīgo objektīvu meklējot, nevis pētīt izšķirtspēju un "bokeh" kadra stūros...:face-wink:

Katram savs...:face-wink:
avatar
Publicēts: 05.04.16 21:27
 citēt
Atcerējos, ka arī mūsu pamatskolas skolotājs, kurš jau desmitiem gadu dokumentē skolas dzīvi, savu Nikona DSLR nomainīja pret tādu pašu Olympusu.
Bet Tampons 18-270 ir izņēmums superzūmos, tas ar lielāku diapazonu dod jūtami kvalitatīvāku bildi par 18-200, kaut arī tā nedrīkstētu būt.
avatar
Publicēts: 05.04.16 21:49 labots
 citēt
Man akal cita doma. Lasu, kā ļaudis te fano par filmām, veciem Heliosiem u.t.t. un piezogas doma - bet varbūt nopirkt jau tagad kaut ko no aizejošajām tehnoloģijām, piemēram, spoguleni :face-wink:!!! Pēc 10 gadiem uzdāvināšu kādam mazdēlam lai stilojas ar relikto skatumeklētāja pumpu un sulīgo spoguļa klakšķi! Nebūs SSāā jāmeklē.:face-grin:

P.S. Nu kau ko šitādu par provi, drīz jābūt nākošajam modelim. Tik maza, un jau spogulene!:face-glasses:
avatar
Publicēts: 05.04.16 21:53
 citēt
Domātum, ka pēc 10 gadiem viņam spoguleni tīri mierigi varēsi nopirkt veikalā.
Manējie gan varēs virināt Aļimpusa RC-35 un Ķenona AE-1 pakaļējos vāciņus un brīnīties, kam tie domāti.
avatar
Publicēts: 06.04.16 12:18 labots
 citēt
Friidis:
NilsS:nuuuu Frīdi - ir takš 6D, ja no Canon, visvieglākā DSLR Pasaulē, pāris plastmasas fiksu ( STM ) un ej kur gribi bez smagām nastām un kvalitātes kompromisiem.


Atkal Tu pie sava...:face-grin:
Es vēl joprojām spēju panest arī smagākas nastas, bet vairs nav ne lustes, ne vajadzības.. :face-grin:

Un vai tad EOS-100D nav krietni mazāks un vieglāks par 6D?

Manas tagadējās bildēšanas vēlmes un vajadzības saistītas ar ceļošanu un tur ne tikai bagāžas svars bet arī gabarīti aktuāli.
Atšķirībā no daudziem kolēģiem, es jau sen esmu atmetis naivās cerības kļūt par slavenu fotomākslinieku, bet "svētdienas" fotomīlim pilnīgi pietiek ar Sony Nex un pāris-trim nelieliem objektīviem (16-50, 55-210 un 19/2,8).:face-wink:

Katram gadījienam ceļojumiem (un dažādībai) ir arī Canon 1100D ar "profiņu" noniecināto superzūmu (Tamron 18-270), jo man svarīgāk ir nepazaudēt interesantu kadru, steigā vajadzīgo objektīvu meklējot, nevis pētīt izšķirtspēju un "bokeh" kadra stūros...:face-wink:

Katram savs...:face-wink:


Atšķirība svarā ir ap 300 gr :) tiešām arguments :)? īpaši, ja salīdzina stm 40mm svaru ar 18-270mm trubu, tad visa svara vērošana vējā.
Toties ar 6D staigā pa naksnīgo Parīzi un fočē no rokas smukas bildes....
avatar
Publicēts: 06.04.16 12:23
 citēt
Nuu, ar a7s II staigā pa Sahāras tuksnesi bezmēness naktī un fočē no rokas...
avatar
Publicēts: 06.04.16 12:24 labots
 citēt
versatile:Nuu, ar a7s II staigā pa Sahāras tuksnesi bezmēness naktī un fočē no rokas...


Tā varētu būt, bet ik pa pāris gadiem kāds izšauj ko labu - tas vēl nav arguments migrācijai.
Īpaši, ja jau ir 6D somā :)
avatar
Publicēts: 06.04.16 12:30
 citēt
Kungi, šis tomēr ir velotopiks.
avatar
Publicēts: 06.04.16 12:40 labots
 citēt
versatile:Kungi, šis tomēr ir velotopiks.


izņemot mūs neviens par velo tāpat nerunā :) un diez vai saorganizēsies
avatar
Publicēts: 06.04.16 13:38 labots
 citēt
NilsS:

Atšķirība svarā ir ap 300 gr :) tiešām arguments :)? īpaši, ja salīdzina stm 40mm svaru ar 18-270mm trubu, tad visa svara vērošana vējā.
Toties ar 6D staigā pa naksnīgo Parīzi un fočē no rokas smukas bildes....


Nil, dabistiski, 6D nav nekāda vaina, bet lai viņu nopirktu, vajag vēl nieka pāris kEur, bet Soņa Nex man jau ir..:face-wink:
Un starpība izmēros / svarā tiešām eksistē, nerunājot jau par to, ka ar mazo un iespējās ierobežoto 40/2,8- šaurajās Parīzes vecpilsētas ielās būs pašvaki. Savu Canon ar 18-270 ceļojumos es ņemu ārā no čumudāna pārsvarā "tūrgrupas maratoniem" pastaigai pa lielpilsētām, kad nav laika optiku mainīt.
Citādi man ir līdzi maza somiņa, kur smuki salien Nex'is ar kompaktzūmu, 55-210 un Sigma 19/2,8 un es ar tādu labi jūtos, pat kalnā rāpjoties...:face-wink:.



Un ko mēs te strīdamies par FF vs crop- negatīvs vispār atzīst tikai mobilkas un ir laimīgs cilvēks..:face-grin:

Un vispār šis tomēr ir velo-super-puper sportistu topiks..:face-grin:
avatar
Publicēts: 06.04.16 13:45
 citēt
Štrunts par visu, bet bezspoguli var iekārt padusē un kāpt kalnā - ar spoguleni man nebūtu tik daudz bilžu no Kjeraga, piemēram. Arī velofotoorientēšanos braucu ar bezspoguli iekārtu padusē - ekonomējas sekundes katru reizi.
avatar
Publicēts: 06.04.16 13:55
 citēt
versatile:Štrunts par visu, bet bezspoguli var iekārt padusē un kāpt kalnā - ar spoguleni man nebūtu tik daudz bilžu no Kjeraga, piemēram. Arī velofotoorientēšanos braucu ar bezspoguli iekārtu padusē - ekonomējas sekundes katru reizi.


tak katram tā paduse atšķirīga, kā arī plaukstas izmērs un pirkstu garums :face-smile: ar maniem garajiem pirkstiem tieši mazie ziepji paģēr daudz lielāku čakaru un knakstīšanos līdz tiek nospiesta poga, un tad vēl jāuzmanās lai pirksts nav priekšā cohumam :face-grin:
avatar
Publicēts: 06.04.16 13:57
 citēt
Nu, x-e1/e2 vai sony nex ar 18-55 nav nekādi ziepji.
avatar
Publicēts: 06.04.16 14:04
 citēt
versatile:Nu, x-e1/e2 vai sony nex ar 18-55 nav nekādi ziepji.


tak poh man viņi visi ir ziepji, mazi neērti ar tizlu skatumeklētāju, jābliež pāŗsvarā lūrot displejā kas saulainā laikā vispār ir vāks,
avatar
Publicēts: 06.04.16 14:07
 citēt
Tā izskatās, ka Aļibaba normālu bezspoguli ar labu iebūvēto skatu meklētāju ir redzējis tikai pa gabalu... :face-wink:
avatar
Publicēts: 06.04.16 14:10
 citēt
Friidis:Tā izskatās, ka Aļibaba normālu bezspoguli ar labu iebūvēto skatu meklētāju ir redzējis tikai pa gabalu... :face-wink:


vasarā kā reiz sanāca uzņemt dažus kadrus ar vienu no sonķas nexsiem, nu i sūds teikšu, tas ir pēc sajūtām bildējot. Bet nu katram savs protams :face-wink:
avatar
Publicēts: 06.04.16 14:12
 citēt
Nu parasti saka, ka labs fotogrāfs pat ar sūdu var uztaisīt labas bildes, bet slikts bilmeistars arī ar labu bildmašīnu uztaisīs sūdu. Tev vēl skolā jāiet.
avatar
Publicēts: 06.04.16 14:18 labots
 citēt
Alibaba:
Friidis:Tā izskatās, ka Aļibaba normālu bezspoguli ar labu iebūvēto skatu meklētāju ir redzējis tikai pa gabalu... :face-wink:


vasarā kā reiz sanāca uzņemt dažus kadrus ar vienu no sonķas nexsiem, nu i sūds teikšu, tas ir pēc sajūtām bildējot. Bet nu katram savs protams :face-wink:



Tāda kā blondīnes loģika...:face-grin:
Laikam jau pats zini, ka katram ražotājam katrā sērijā ir labāki un sliktāki modeļi (vienkāršāki/ sarežģītāki). Ja Sony Nex-3 un 5 modeļiem nav iebūvētie skatu meklētāji, tas nenozīmē, ka Nex-6 un 7, kā arī jaunais a6000 būtu sūdi (tas pats attiecas uz citu firmu bezspoguļiem).
Daudz gudrāki bildētāji par Aļibabu tos ir atzinuši par gana labiem.:anger:

Nu bet protams, jāatzīst, ka profesionāliem reportieriem spoguļkameras joprojām ir piemērotākas ātrai un kvalitatīvai bildēšanai.
Tikai cik no mums šeit reāli atbilst profesionāļa statusam- saskaitīšanai pietiks ar vienas rokas pirkstiem.... :face-wink:

www.dpreview.com...
avatar
Publicēts: 06.04.16 14:18
 citēt
Vispār jau es runāju tik par ērtībām un sajūtām bildējot, ticu ka tie neksiki un citie dārgākie ziepīši pie kaut cik labas gaismas un stabila statīva dod ārā skatāmu rezultātu :face-smile:
avatar
Publicēts: 06.04.16 14:25 labots
 citēt
Alibaba:Vispār jau es runāju tik par ērtībām un sajūtām bildējot, ticu ka tie neksiki un citie dārgākie ziepīši pie kaut cik labas gaismas un stabila statīva dod ārā skatāmu rezultātu :face-smile:


A kāda Tavuprāt ir būtiska starpība attēla kvalitātei spogulenei un bezspogulim ar vienādu APS-C sensoru?
Būtiskākais mīnuss salīdzinājumam laikam pagaidām ir šaurāka optikas izvēle (vismaz soņām).

Ergonomika dažādiem bezspoguļiem ir dažāda. Bet vismaz "vecākajiem" nex'iem lietošana/ turēšana ir pietiekami ērta- pat vienlaicīgi lietojot spoguleni un bezspoguli, būtskas neērtības nejūtu. Bet tas, protams- amatiera vajadzību līmenī. Pērn ar nex'i bildēju mazdēla futbolkomandas cīņas un pie sevis padomāju, ka ar spoguleni laikam tomēr būtu bik precīzāka tā momentu ķeršana.:face-wink:
avatar
Publicēts: 06.04.16 15:35
 citēt
Sapper:4. gadi būs pagājuši kopš tās foršās vasaras. Ķemeri, Bolderāja, Lielvārde, Olaine - Skulte. Nu, kas i ko, a? Kā būtu ar kādu velo - foto izbraucienu? :super_man:

Aktualizēju.
Lai nav sausa runa - a ko tauta saka par Rīga-Vecāķi-Carnikava, gar jūru? Var arī augstāk. Vienā virzienā var ar vilcienu. Pie viena - Mangaļsalas mols, bunkuri - tur pārs vietas zinu parādīt, ja nu kāds tiešām vēl nav bijis visur izložņāt.
avatar
Publicēts: 06.04.16 16:25
 citēt
Carnikava - Vecāķi ir ~10km ;) Tur jau braukt nevajag, tur ar kājām aiziet ;)
P.S. Ja šo svētdien, tad nepaspēšu ;) Lidmašīna nolaižas 12os (ja nekavēsies nekas)
avatar
Publicēts: 06.04.16 18:27
 citēt
Centrs - Mangaļsala - Vecāķi - Carnikava jau uz 40 velk.
avatar
Publicēts: 06.04.16 21:40
 citēt
Otrs variants - Līgatne-Sigulda gar Gauju (tik es nezinu pareizo taku, :D)
Vai Cēsis-Sigulda, Valmiera-Cēsis - vienā no šiem bija maršruts, ja atmiņa neviļ
avatar
Publicēts: 13.04.16 09:51
 citēt
Lasīju šo rakstu www.tvnet.lv... un kaut kā par Nilu un šo topiku aizdomājos :)
avatar
Publicēts: 13.04.16 10:17 labots
 citēt
tomēr saliku jaunu ķēdi un zobratu kaseti, pieauga gandrīz 2x posma nobraukšanas ātrums un pašam prieks
tas attiecībā uz augstāk minēto rakstu, vēl sporta velo jātaisa, atslodzei
bet visumā nepatīk ātri ar velo dzīties , patīk mērens temps
un kā jau tur minēts - dažreiz sarunāties ar velo pēdu minējiem, citreiz interesants konstrukcijasd tur var redzēt- elektro velo (kas Rīgā retums) vai paštaisītas mūzikas BUMBOX, džeks pats taisijis pastiprinātāju utml, pabildēt smukas meitenes uz ielas utt

+ es daudzas reizes redzu, kā tie agresīvie brauceji auto gar purnu nobrauc, balansē uz riska robežas
Bet ANGLIJĀ velo kultūra ir ļoti atīstīta, paziņa pusgadu no dzīvoja tur, velobraucēju ciena automobilisti
kā arī tur veloceliņi ir ļoti daudz, pa tiem arī var braukt ar motorolleriem
avatar
Publicēts: 07.05.16 16:13
 citēt
Savedu savus velo kārtībā, pēdējo - sporta velo - jauna ķēde, jauni zobrati, aizmugures pārslēdzējs, aizmugures riteņa ass
nopirku zaļas ādas ručkas, bet tās uzliku citam velo, sportiniekim pārgriezu gumijas vecās ručkas uzmaucu
avatar
Publicēts: 07.05.16 16:16
 citēt
metam bildes ar braucamajiem?
avatar
Publicēts: 07.05.16 17:02
 citēt
Nikonists:metam bildes ar braucamajiem?


noteikti
avatar
Publicēts: 07.05.16 17:34
 citēt
avatar
Publicēts: 07.05.16 18:57
 citēt
Lo-dži-ju! Lo-dži-ju!! Lo-dži-ju-u-u-u!!!
avatar
Publicēts: 09.05.16 11:01 labots
 citēt
tagad nesaprotu tos, kuri vasarā brauc ar smagu MTB velo :)
aizbraucu ar sportinieku uz centru - super, braukšanas laiks pa 5 min uzlabojies

MTB lai paliek ziemai un ārpus Rīgas - pa grunteni :face-glasses:
avatar
Publicēts: 09.05.16 11:08
 citēt
Tad kāds kkur taisās braukt?
avatar
Publicēts: 09.05.16 11:20
 citēt
NilsS, rādās, kādu laiku braucējs nebūs, ja pareizi sapratu no FB posta. Lai veseļošanās ātra!
Es aizvien par :)
avatar
Publicēts: 09.05.16 11:34
 citēt
versatile:NilsS, rādās, kādu laiku braucējs nebūs, ja pareizi sapratu no FB posta. Lai veseļošanās ātra!
Es aizvien par :)


nezinu kas te par "lietu" ar nilu, bet mans viens darba kolēģis uzstartēja, pirms nedēļas notikušajā, jūrmalas velomaratonā - rezultātā 4 izsisti zobi.
avatar
Publicēts: 09.05.16 11:36
 citēt
a kur ir tas raksts, kā NILS jobņīja ar velo
oglasite vesj spisok - TAUTAI Jāzina :face-grin:
avatar
Publicēts: 09.05.16 11:43
 citēt
sahajayoga:a kur ir tas raksts, kā NILS jobņīja ar velo
oglasite vesj spisok - TAUTAI Jāzina :face-grin:

Nošaujies, pridurok.
Ak, jā, nesanāks - baltajām lapām tak stroķus nedod. Nu nekas, gan atradīsi citu veidu.
Purnu jau aizlēji? tevi pat par vati saukt negribas, tampons gatavais.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 8
  5. 9
  6. 10
  7. 11
  8. 12
  9. 13
  10. 14
  11. 15
  12. 16
  13. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):