forum.gif
Apskatei vai vērtēšanai
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Ieteikumi / Apskatei vai vērtēšanai
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 24.07.12 13:57
 citēt
es arī lieku apskatei līdzīgu iemeslu dēļ, man pašam parasti ir slinkums likt tos punktus citiem arī.
turklāt, ja ir ko teikt, es to rakstu arī bildēm, kas ieliktas ''apskatei''
man jau vispār šķiet, ka svarīgākais ir nevis patīk/nepatīk spaidīšana via 5ieku likšana, bet tieši tie komentāri, ja tādi vispār ir, protams
avatar
Publicēts: 24.07.12 14:04
 citēt
Bilžu analīze, kritika fotosaitos??? Hi,Hi-nu,nu

:exciting::grimace:
avatar
Publicēts: 24.07.12 14:08
 citēt
njā, tas gan. diemžēl. diemžēl arī nav baigi daudz citur, kur to meklēt :what:
avatar
Publicēts: 24.07.12 14:22
 citēt
vot ja es balsojot pierakstu x vai y vai i tad parasti mans balsotāja reitings paceļās, bet ja tikai bliežu pogā nedaudz paceļās. Paceļās pašnovērtējums ja kāds par bildi pasaka labu bet tās ir gana reti jo raugi latvietis vulgaris (kāda slepena gara nomākts) baidas teikt labu un izskatīties laimīgs - ka tik kas nenoskauž. No tā es gribēju teikt, ka kritikai maz jēga, jo tā šeit nepilda to funkciju, kuru no tās gaida.
avatar
Publicēts: 24.07.12 14:47
 citēt
Es domāju, ka ir gana maz cilvēku, kas šeit gaida kritiku :)
Krietni vairāk ir tādi, kuriem vajag pašapliecināties - resp., tas, ko blaac minēja - pārdzīvo, ka skaudīgais latvietis baidās pateikt ko labu :))

To, ko vajag - katrs pats izvēlās, kādus komentārus atļaut - visus, tikai labos vai nevienu :)
avatar
Publicēts: 24.07.12 15:51
 citēt
Vairums no masterpīseriem, kas te dzīvojās, mierina sevi ar domu, ka problēma ir citos - skaudīgajos un ļaunajos, nenovīdīgajos latviešos, nevis pašu bālajā nevarībā un radošajā impotencē. Es kaut kā neatceros gadījumus, kad pie gana jēdzīgām bildēm ļaunie un skaudīgie latvieši masveidā "dzēst" būtu spieduši. Otrādi gan gadās bieži, kad kompleksainie, "atriebjas" sava "talanta" zaimotājiem, spiežot "dzēst" pie stipri labākām bildēm, kā tās, ko paši likuši. Vai publicēt bildi tik tāpēc, lai celtu savu pašapziņu nav viens no nāves grēkiem? ;)
avatar
Publicēts: 24.07.12 16:20
 citēt
es gan kritikai lieku bildes, kad juutu, ka pashai veel gribaas kaut ko pielabot/papildinaat, bet nezinu - ko ....:-)
avatar
Publicēts: 24.07.12 16:26
 citēt
Lielībniece - iemet te brāķ, lai padirsinātu un tad vēl muti dzesē
avatar
Publicēts: 24.07.12 16:47
 citēt
Ha - F-Foto nepielec nu nemaz. Redzi, es rakstīju, ka citi ceļ pašapziņu savu, ja kāds par tevi sacer labus tekstu, bet latvietim parastajam ir arī tendence, jeb mēdz to saukt par verga garu - nopelt citus un skaļi , lai citi redz. Ja pietiekami intensīvi to dara un ar noteitu regularitāti var savākt sev apkārt dzērāju pulciņu, kuri būss Tava aroda cienītāji. Tā teikt - ja augstāk lidosi citi Tev uzdirst nevarēs - a pamēģini ērglim uzdirst, nekas nesanāks, skābeklis aptrūksies.
avatar
Publicēts: 24.07.12 16:49 labots
 citēt
Man zināmas pārdomas vienmēr rada vērtējums ailē "ideja". Ir ļoti grūti "nomedīt" izcilu saulrietu, varavīksni, meža dzīvnieku vai putnu, bet ideja te ir nulle. Nu kaut kā nekorekti bildei, kas ļoti patīk, likt tādu atzīmi kaut vai atsevišķā ailē. Tas pats attiecas uz aktu bildēm, pats vienkāršākais sižets bez kādas "idejas" var būt vienkārši izcils.
avatar
Publicēts: 24.07.12 16:51
 citēt
f-foto:

Tēmu aizsāku, jo šādā skaidrā tekstā redzēju pāris replikas - ka autors te ir ielicis bildi apskatei nevis vērtēšanai, tāpēc komentēt nedrīkst un nevajag. Vienu no tām izteica Dansiga. Uz kāda pamata?

Tekstam vienādi daudz vietas ir atvēlēts ABOS variantos - gan apskatei, gan kritikai.


Šis ir uz noteikumu pamata. Precīzāk šeit - www.fotoblog.lv.... :)

No palīdzības:
Ja bilde ir iesniegta apskatei, tas nozīmē, ka autors ir vēlējies šo bildi atrādīt pasaulei, bet nevēlas, lai viņa bilde tiek iztirzāta un kritizēta. Šādu bildi tu vari novērtēt ar "Patīk", ja tev patīk tas ko redzi, vai noignorēt - ja nepatīk. Atsevišķos gadījumos (vienu reizi dienā), tu vari izteikt savu lielo neapmierinājumu ar bildē redzamo un nobalsot ar "Dzēst". Šis balsojums būtiski ietekmē bildes reitingu un rēķinies ar to, ka autors nebūs īpaši laimīgs par šādu vērtējumu. Jebkurā gadījumā tev ir visas tiesības uz šādu vērtējumu.
Ja bilde ir iesniegta kritkai, tad tas nozīmē, ka autors ir vēlējies saņemt kritiku par savu bildi. Vērtēšanai ir informatīvs raksturs un ar savu vērtējumu tu palīdzi autoram ieraudzīt savas kļūdas un attīstīties uz priekšu. Jāsaka gan, ka mēs neatbalstam savstarpējās reitingu cīņas, tāpēc, tavs balsojums var ietekmēt bildes reitingu tikai uz augšu.
avatar
Publicēts: 24.07.12 17:31
 citēt
dansiga:es gan kritikai lieku bildes, kad juutu, ka pashai veel gribaas kaut ko pielabot/papildinaat, bet nezinu - ko ....:-)

Īpatnēji, arī es bildes lieku ar domu - kaut ko nesaprotu, nav vēlamais rezultāts. No malas labāk, ar svaigu aci redzams. Ne tā, kā pašam redzot sižetu, bildējot, izvēloties puslīdz pieņemamo, cīnoties ar nevēlēšanos / neprasmi šopa manipulācijās. Lieku tikai apskatei, ir lasīti ļoti emocionāli vērtējumi, savu esmu sasniedzis. Vērtēšanai nelieku, jo pats nejūtos varošs / tiesisks darbus korekti vērtēt. Izplatīta sērga ( manuprāt), kā paši vērtētāji raksta - ja vērtētājam nav saprotama / nepatīk / es bildētu savādāk = DELL. Arī tas ir normāli. Tādu, kuri uzurpējuši draudzes ganu / kritiķu lomu, ir simtā daļiņa. Visi viņus zina, arī pēc izsvilpšanas atgriežoties kā kloniem. Kā mūsu Āboltiņa Saeimā...Nav pieņemans. kad puisietis (ceru) sāk komentu ar NAHREN. Sajūta, ka tā daikta viņam nemaz nav, tīri Centrāltirgus torgašku līmenī...:face-wink:
avatar
Publicēts: 24.07.12 17:51
 citēt
nepievēršu uzmanību, bilde ielikta apskatei , vai kritikai, ja ir luste, ierakstu kaut ko abos gadījumos ...
avatar
Publicēts: 24.07.12 18:02
 citēt
Garantētā veiksmīga topika recepte fotOblogā-pazelēt kaut ko par vērtēšanu vai kritiku :face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 24.07.12 19:02
 citēt
es nesaku, ka nedriikst komenteet! pie manaam bildem muuzhdien komentaari sabirst, lai kura sadaljaa es liktu ;-)))) Es pati gan "atceertu" autoram, kad vinjsh sashutis prasa, kaapec es esmu ielikusi "dzeest", ka lai liek sadaljaa "kritika" , ja veelaas to dzirdeet. Kaa dazhi pasmiin - kaapec tad neprasa tad, kad liek "patiik"?;-))))
avatar
Publicēts: 24.07.12 19:34
 citēt
GunarsII:Man zināmas pārdomas vienmēr rada vērtējums ailē "ideja". Ir ļoti grūti "nomedīt" izcilu saulrietu, varavīksni, meža dzīvnieku vai putnu, bet ideja te ir nulle. Nu kaut kā nekorekti bildei, kas ļoti patīk, likt tādu atzīmi kaut vai atsevišķā ailē. Tas pats attiecas uz aktu bildēm, pats vienkāršākais sižets bez kādas "idejas" var būt vienkārši izcils.


interesanti gan uzzināt kāda ideja atsevišķā bildē var būt, lai to būtu vērts vērtēt?
avatar
Publicēts: 24.07.12 19:39
 citēt
Es rakstu abos gadījumos, ja gribas ko piebilst. Vispār jau dziļi pie kājas, vai tas ir tikai apskatei vai kritikai - ja jau publiskā telpa, tad publiskā telpa...
avatar
Publicēts: 24.07.12 19:53
 citēt
+++:grimace:
avatar
Publicēts: 24.07.12 23:15
 citēt
f-foto:Es noteikumus un instrukcijas parasti nelasu, jo negrasos ievērot. :)


Uzminēju! Jūs esat civilās aviācijas līnijpilots Krievijā. :haha:
avatar
Publicēts: 24.07.12 23:27
 citēt
Pēc maniem vērojumiem, nav jēgas likt kritikai, jo nekādu īpašu kritiku sagaidīt nevar. Lielākā daļa tāpat vērtē tikai no patīk/nepatīk viedokļa ar trim zvaigznītēm komentāram atvēlētajā vietā. Kam ir ko teikt, tie to pasaka arī pie bildēm "apskatei".
avatar
Publicēts: 24.07.12 23:41
 citēt
+ Erta u.c.
* * *
:face-wink:
avatar
Publicēts: 24.07.12 23:45 labots
 citēt
f-foto:
Kaut kā padaudz to pieņēmumu apgalvojuma formā savirknējies. Vai varētu, lūdzu, konkrētāk, kurš ir tas bāli impotentais māsterpīseris (ja tādu te daudz, gan jau minēsi kaut dažus)?


Netrīci, Tev tas noteikti nav adresēts. bet katrs, kas šad un tad ir uzdrošinājie pateikt kādam dundukam "kā ir", būs sastapies ar vienu no bloga virtuālo atiecību standartmodeļiem. Nejēga nopublicē herņu. Bloga "sanitāri" uz stulbu bildi atreaģē ar dzēst un sarkasmu komentos. Pēc šitā seko apbižotā "mākslinieka" atriebība - stulba blēšana un neadekvāta "dzēst" likšana pie "aizvainotāju" nesalīdzināmi labākām bildēm. :face-wink:
avatar
Publicēts: 25.07.12 00:01
 citēt
Erta:Pēc maniem vērojumiem, nav jēgas likt kritikai, jo nekādu īpašu kritiku sagaidīt nevar. Lielākā daļa tāpat vērtē tikai no patīk/nepatīk viedokļa ar trim zvaigznītēm komentāram atvēlētajā vietā. Kam ir ko teikt, tie to pasaka arī pie bildēm "apskatei".


Ne vienmēr pat pie labām bildēm ir ko komentēt, vienkārši var būt bilde - stāsts un var būt piefiksēts mirklis. Pirmās var komentēt, otrās vai nu ir vai nav. Un basta.

Netici??? Tad nokomentē šo.

avatar
Publicēts: 25.07.12 00:32
 citēt
Sapper:
Erta:Pēc maniem vērojumiem, nav jēgas likt kritikai, jo nekādu īpašu kritiku sagaidīt nevar. Lielākā daļa tāpat vērtē tikai no patīk/nepatīk viedokļa ar trim zvaigznītēm komentāram atvēlētajā vietā. Kam ir ko teikt, tie to pasaka arī pie bildēm "apskatei".


Ne vienmēr pat pie labām bildēm ir ko komentēt, vienkārši var būt bilde - stāsts un var būt piefiksēts mirklis. Pirmās var komentēt, otrās vai nu ir vai nav. Un basta.

Netici??? Tad nokomentē šo.



Par šo višp var disertāciju uzbliezt , var vnk del
avatar
Publicēts: 25.07.12 00:41 labots
 citēt
Pie šitās bildes Auziņš varētu vismaz stundu runāt :bad_smile:
avatar
Publicēts: 25.07.12 01:02
 citēt
Lai nu kā bet tas ir WPF 2012, Spot News, 1st prize singles, Yuri Kozyrev. Autors 20 gadus bliež karstajos punktos. Izmanto praktiski tikai 35mm fiksu, pats vienmēr atrodoties notikumu epicentrā. Nekad principiāli nelieto tele. Un ja kāds pulveri neostījis "botāniķis" lej ūdeni pie šādām bildēm, tad prātīgs viņš noteikti nav.
avatar
Publicēts: 25.07.12 01:21
 citēt
Sapper,tā ir ārkārtīgi izplatīta prakse. VIENS osta pulveri,bet pēc tam vesela mašinērija publicē,dzied slavas dziesmas u.t.t. Izliekot kā piemēru ,tu arī tai visā piedalījies,jo pašam tādas nebija. Es uz to pragmātiski raugos. Tāda ir dzīve.
avatar
Publicēts: 25.07.12 01:24
 citēt
ja "osta" pulveri, da veel ar 35nieku fiksu - taa jau ir garantija labaam bildeem?
avatar
Publicēts: 25.07.12 01:48
 citēt
negatIvs:nepievēršu uzmanību, bilde ielikta apskatei , vai kritikai, ja ir luste, ierakstu kaut ko abos gadījumos ...



--------------

pievienojos! varu rakstīt, varu nerakstīt. Nekur nav teikts, ka pie patīk nedrīkstētu pierakstīt kaut ko. Tikpat labi ir iespēja nespiest to patīk, bet tikai uzrakstīt. Nu i?
avatar
Publicēts: 25.07.12 01:51
 citēt
dansiga:ja "osta" pulveri, da veel ar 35nieku fiksu - taa jau ir garantija labaam bildeem?

Foto jomā visam ir nozīme. Pilnīgi jebkura bilde pirmkārt ir fotogrāfa izjūtu projekcija. Tas ir daudz smalkāks mehānisms par bezkaislīgiem fokusa mm.
avatar
Publicēts: 25.07.12 01:55
 citēt
Rolands66:
dansiga:ja "osta" pulveri, da veel ar 35nieku fiksu - taa jau ir garantija labaam bildeem?

Foto jomā visam ir nozīme. Pilnīgi jebkura bilde pirmkārt ir fotogrāfa izjūtu projekcija. Tas ir daudz smalkāks mehānisms par bezkaislīgiem fokusa mm.


Manī izraisa smīnu šī fanošanapar bildēm tikai tāpēc, ka lūk tas ir tur un tā un šitā. ZInu kas un kā notiek TUR, gana daudz esmu runājusies ar vienu tādu fotogrāfu (tā ka nesaprāsanu un neiejūtību lūdzu man nepārmest) ;-ppp;-)
avatar
Publicēts: 25.07.12 02:13
 citēt
....nu tas ir pesec... reizēm vienkārši nevaiga neko komentēt... vienkārši tver emocijas, autors Tevi ierauj kaujas epicentrā, kur ir panika, apjukums un bailes, jo Kadaffisti ir sākuši pretuzbrukumu un nemiernieki ņem pēdu no savas zeņitkas.... viss te ir redzams, ko te vēl komentēt???

To, ka kājas nogrieztas zem ceļa un vienam dūmi no galvas nāk??? Pffffffffffffffffffffffff.................
avatar
Publicēts: 25.07.12 02:19 labots
 citēt
....un davaika neraut mani no kontexta ārā.... Es komentēju pāris pilsoņu gaušanos, ka tauta kūtra un liek tik *** un patīk vai dzēst, bet neko vairāk nekomentē.

Tiešām pašiem nekad nav bijis, kad redzat, ka IR!, bet saprotat, ka jebkura muldēšana būtu lieka un stulba???? Tāds bija mana komentāra bildes mērķis, bet laikam pārāk miglaini izteicos un paliku nesaprasts. Piedodiet, ja varat...
avatar
Publicēts: 25.07.12 02:23
 citēt
Mēģināsim piedot;-)))))
avatar
Publicēts: 25.07.12 02:24
 citēt
fuuuu.... paļegčalo..... :D
avatar
Publicēts: 25.07.12 02:27
 citēt
dansiga:
Rolands66: Foto jomā visam ir nozīme. Pilnīgi jebkura bilde pirmkārt ir fotogrāfa izjūtu projekcija. Tas ir daudz smalkāks mehānisms par bezkaislīgiem fokusa mm.


Manī izraisa smīnu šī fanošanapar bildēm tikai tāpēc, ka lūk tas ir tur un tā un šitā. ZInu kas un kā notiek TUR, gana daudz esmu runājusies ar vienu tādu fotogrāfu (tā ka nesaprāsanu un neiejūtību lūdzu man nepārmest) ;-ppp;-)

Dansiga, uz mani ir šauts un ir granātas šķembas pāris sprīžus no sejas zemē urbušās,tā ka vari nestāstīt ar ko esi runājusi ...pie vīna glāzes
avatar
Publicēts: 25.07.12 02:41 labots
 citēt
Nu tad man ir paveicies, uz mani tik ir raudzījies makara stobrs bruņotas laupīšanas laikā. Biju nokļuvis neīstā vietā, neīstā laikā. Iztika bez šaušanas par laimi.... Bet to sajūtu es laikam nekad neaizmirsīšu...
avatar
Publicēts: 25.07.12 02:49
 citēt
avatar
Publicēts: 25.07.12 02:59
 citēt
ai,tās figņas ar makaroviem 90-tajos bija vairākkārt, bet tā kā beidzās bez asinīm biju jau piemirsis. Viena reize,kad uz stobru bij reāli jālien un jāsit pauris, he,he tam muļķim bija gāzeniece,tikai tāda reāli līdzīga kaujas stobram. Arī purns tika sasists un idiots tika palaists uz mājām,cilvēks jēgu bija pārdzēris.
avatar
Publicēts: 25.07.12 08:15
 citēt
Apskatei- tas ir domāts masām
Vērtēšanai- tas ir domāts jaf cilvēkiem, kuri to spēj darīt. (un tieši te iekrīt, ja pats taisi sliktākas, kā vari likt zemāku atzīmi :P )
Gan vienā, gan otrā variantā var debatēt, kritizēt, lielīt :D
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):