forum.gif
Foto saloni
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Ieteikumi / Foto saloni
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 07.08.12 12:30 labots
 citēt
Sveiki.!

Mantojumā no vectēva saņēmu Zorki I fotoaparātu. Vai kāds varētu ieteikt foto salonu Rīgā, kurā ir zinoši speciālisti, kas varētu pastāstīt par šo foto aparātu un pareizu tā lietošanu?
avatar
Publicēts: 07.08.12 12:37
 citēt
Mantojums, saki? Tad jau nav grūti.
Akurāti noslaucīt no putekļiem un ielikt kaut kur aiz stikla, redzamā vietā, lai nenoput. Vai, ja priekšnamā valda kārtība u interjerā iederās, kā arī ir oriģinālais čehols saglabājies - to nopucēt lai spīd un laistās, un kaut kur piekarināt. Labi izskatās šitās vecās kameras.
avatar
Publicēts: 07.08.12 13:10
 citēt
Fotosalons te nelīdzēs,šeit prasās pēc fotokursiem.BET(©) komiskākais ir tas,ka var uzrauties uz tādu pasniedēju,kas vispār ar filmu aparātiem nopietni nav bildējis :)
Nekā sarežģīta jau tur nav,vispirms ir jāpārbauda vai aparāts ir tehniskā kārtībā,tad būs jāpagādā kāds verķis ar ko nomērīt gaismu(Ls 5~10),krāsaino negatīvu iekšā un uz priekšu.
avatar
Publicēts: 07.08.12 13:15 labots
 citēt
Šā fotoaparāta pareiza lietošana ne ar ko netšķiras no jebkura cita fotoaparāta pareizas lietošanas. Šeit Jums pastāstīs kā lietot jebkuru fotoaparātu. www.fotoakademija.lv...
Bet istenībā viss ir ļoti vienkārši.

1. Nopērk vēlamo 35mm fotofilmiņu.
2. Ielādē fotoaparātā
3. Uzvelk slēdzi.
4. Istāda ekspozīciju, diafragmu un asumu. Iekadrē, spiež pogu.
Pēc tam atkal viss no 3. punkta.
5. kad filma izfotografēta, attīsta pats vai nes uz laboratoriju.
6. Pēc tam drukā uz papīra vai skenē.

7. A nafig Jums to visu vajag? Tāpēc, ka trendīgi?
avatar
Publicēts: 07.08.12 13:25
 citēt
Sapper:

7. A nafig Jums to visu vajag? Tāpēc, ka trendīgi?


ģeržiķe meņa semero, staigāšu pa ielām ar ūbervintāžo seagull 4a tagad :D
avatar
Publicēts: 07.08.12 13:26
 citēt
Sapper:Šā fotoaparāta pareiza lietošana ne ar ko netšķiras no jebkura cita fotoaparāta pareizas lietošanas. Šeit Jums pastāstīs kā lietot jebkuru fotoaparātu. www.fotoakademija.lv...
Bet istenībā viss ir ļoti vienkārši.

1. Nopērk vēlamo 35mm fotofilmiņu.
2. Ielādē fotoaparātā
3. Uzvelk slēdzi.
4. Istāda ekspozīciju, diafragmu un asumu. Iekadrē, spiež pogu.
Pēc tam atkal viss no 3. punkta.
5. kad filma izfotografēta, attīsta pats vai nes uz laboratoriju.
6. Pēc tam drukā uz papīra vai skenē.

7. A nafig Jums to visu vajag? Tāpēc, ka trendīgi?

Vajag, jo senču aicinājums. Adventure, poņimaješšš.:face-smile:
avatar
Publicēts: 07.08.12 13:34
 citēt
serjoga:
ģeržiķe meņa semero, staigāšu pa ielām ar ūbervintāžo seagull 4a tagad :D



...tie hipsteri vairojās vēl ātrāk par piena streptokokiem... :haha:
avatar
Publicēts: 07.08.12 13:38 labots
 citēt
Sapper:7. A nafig Jums to visu vajag? Tāpēc, ka trendīgi?

Čakars, protams, ir bezbožnijs! Bet ir savi romantiskie elementi tur. Piemēram, diapozitīvs uz lielā ekrāna.

Pašam bija tikai digiziepis aizdots un tad atradu vecu FED-2. Pašizglītojos iekš luminouslandscape.com un nu šauju tikai ar filmu, lādējot iekšā diafilmas. Pašlaik bliežu ar Olympus OM-1 aparātu, kas ir vienreizēji labi konstruēts, ar āsomāko skatu meklētāja laukumu un dzidrumu, kādu esmu manījis.
Un tā diafilmas kvalitāte, kadri, kuri šauti ar 50mm f/1.8 stiklu - dzīvība! Tad var ieskenēt un smuki ielikt rāmīšos un tad projicēt ar diaprojektoru uz ekrāna. Man tas ir pietiekams arguments, lai fočētu ar filmu, nevis krātu normālam DSLR, krāšanas laikā nefočējot vispār. Jo nu, pāriet no 35mm filmas uz crop factor DSLR kaut kā galīgi neceļas. Bet FF DSLR gan būtu kārojama lieta.

Un, pat ja man būtu FF DSLR, tāpat šad-tad šautu ar diapozitīvo filmu, lai tumšā istabā varētu baudīt analogās lietas uz ekrāna, malkojot tēju un klausoties, piemēram, veco Jumpravu un citus Synthpop ārtistus vai Dark Ambient/Industrial, vai Doom/Death Meta.
Vesela vakara programma te sanāk no vienas filmiņas.
avatar
Publicēts: 07.08.12 13:51
 citēt
Sapper:
serjoga:
ģeržiķe meņa semero, staigāšu pa ielām ar ūbervintāžo seagull 4a tagad :D



...tie hipsteri vairojās vēl ātrāk par piena streptokokiem... :haha:


Ja cilveeks brauks ar 1980. gada Mercedes sl 3,5, vai ari tad vins bus Hipsteris?
avatar
Publicēts: 07.08.12 14:04
 citēt
Padoma:
Sapper:

...tie hipsteri vairojās vēl ātrāk par piena streptokokiem... :haha:


Ja cilveeks brauks ar 1980. gada Mercedes sl 3,5, vai ari tad vins bus Hipsteris?


Ja mājai ir 5 logi un vienas durvis, tad kurā gadā nomira sētnieka vecmāmiņa?
avatar
Publicēts: 07.08.12 14:16
 citēt
Disfigurator:Pašizglītojos iekš luminouslandscape.com un nu šauju tikai ar filmu.


Šie arī ir atslēgas vārdi.

Bet topika jautājums, tēlaini izsakoties, ir: "Parādiet man to burvju antikvariāta veikaliņu - fotostudiju, kur pie sienas karājās vintāžigas bildes, pie letes ar lupu acī sēž cienīgs onkulīc un ķimerējas veclaicīgā fotoaparātā. Viņš tad arī 3 vārdos atklās noslēpumu, kurā vietā tieši šim fotoaparāta modelim ir šedevra podziņa noslēpta."
avatar
Publicēts: 07.08.12 14:17 labots
 citēt
TICI MAN saulīt NAV VERTS , liela čakara un ne mazu izdevumu REZULTĀTS nebūs tāds par kuru tu saki Vaaau tas ir KUĻIGI :) Smuki nopucē un noliec pufetē un visiem saki TAS NO OPĪŠA ! Pārāk daudz papaildus zinību iemānu un NAUDAS jāiegulda lai NEBŪTU jāgas šo pasājumu ieskāt. Bet tā jau vienkārši. Bet par cik meitiets tu blonds mierā neliksies , valoda jau gan tikai angļu vane , reku būs IZLABOTA instrukcija +/- šitā dara
www.youtube.com... DARBNĪCU neapmeklē , 90% mūsdienu personāžu kas tur strādā FILMU nekad nav rokā turējuši kur nu likuši tik eksotiskā aparātā , gudru ģīmi salauzīs tavu antikvariātu:)
avatar
Publicēts: 07.08.12 14:25
 citēt
Disfigurator:
Sapper:7. A nafig Jums to visu vajag? Tāpēc, ka trendīgi?

Čakars, protams, ir bezbožnijs! Bet ir savi romantiskie elementi tur. Piemēram, diapozitīvs uz lielā ekrāna.

Pašam bija tikai digiziepis aizdots un tad atradu vecu FED-2. Pašizglītojos iekš luminouslandscape.com un nu šauju tikai ar filmu, lādējot iekšā diafilmas. Pašlaik bliežu ar Olympus OM-1 aparātu, kas ir vienreizēji labi konstruēts, ar āsomāko skatu meklētāja laukumu un dzidrumu, kādu esmu manījis.
Un tā diafilmas kvalitāte, kadri, kuri šauti ar 50mm f/1.8 stiklu - dzīvība! Tad var ieskenēt un smuki ielikt rāmīšos un tad projicēt ar diaprojektoru uz ekrāna. Man tas ir pietiekams arguments, lai fočētu ar filmu, nevis krātu normālam DSLR, krāšanas laikā nefočējot vispār. Jo nu, pāriet no 35mm filmas uz crop factor DSLR kaut kā galīgi neceļas. Bet FF DSLR gan būtu kārojama lieta.

Un, pat ja man būtu FF DSLR, tāpat šad-tad šautu ar diapozitīvo filmu, lai tumšā istabā varētu baudīt analogās lietas uz ekrāna, malkojot tēju un klausoties, piemēram, veco Jumpravu un citus Synthpop ārtistus vai Dark Ambient/Industrial, vai Doom/Death Meta.
Vesela vakara programma te sanāk no vienas filmiņas.


visā tajā stāstā es tikai nesapratu to soli par skanēšanu
avatar
Publicēts: 07.08.12 14:31 labots
 citēt
Лунис,ты не прав! :)
šitais būs pareizāks links

www.youtube.com...

Pirmajam zorkijam viss caur apakšu,kā vecajām leikām.
BET PIRMKĀRT jānoskaidro vai tajā aparātā JAU nav IEKŠĀ filmiņa,ir tāds interesanta pasākums,kā aizmirsto filmu attīstīšana,tur visādi brīnumi var gadīties,piemēram jautātājas bērnības bildes :)
Tapēc nevajag bezatbildīgi vērt vaļā vāciņu,vispirms jāpakruķa filmas atpakaļtīšanas kloķītis,ja viņš ilgstoši un brīvi griežās,tad filmas nav (vai arī norauta,kas fedzorkijiem nav bieža parādība),var ielīst tumsā un tur attaisīt aparātu un izvilkt spoli laukā,tad jau nu točna būs skaidrs.Bet visstas pilnīgam nejēgiesācējam drusku pagrūti,bet ne neiespējami.
avatar
Publicēts: 07.08.12 14:33 labots
 citēt
60uz5komats6:Лунис,ты не прав! :)
šitais būs pareizāks links

www.youtube.com...



kŪLAIS viģiks !! Tā ar ir 1:1 !!
avatar
Publicēts: 07.08.12 14:38
 citēt
Sapper:
Disfigurator:Pašizglītojos iekš luminouslandscape.com un nu šauju tikai ar filmu.


Šie arī ir atslēgas vārdi.


Gaisā virmo negācijas? : D
Autodidaktā ne vien to var iemācīties. Ja gribi pakritizēt ko esmu samācījies, droši - a) gaidi, kamēr paies mēnesis ar vienas bildes dienas limitiem vai b) disfigurator.deviantart.com...

Droši var rāties, kritizēt un whatnot.

Bildes:visā tajā stāstā es tikai nesapratu to soli par skanēšanu


Kas ko nesaprast? Man tak ar gribas, lai manas bildītes redz un apdirš/slavē.
Iesāku upload procesu šeitan. Viena bilde izrādās dienas limits. Nu, nekas, lai patusējas kā melnraksti.
avatar
Publicēts: 07.08.12 20:39
 citēt
Disfigurator:
Sapper:
Šie arī ir atslēgas vārdi.


Gaisā virmo negācijas? : D
Autodidaktā ne vien to var iemācīties. Ja gribi pakritizēt ko esmu samācījies, droši - a) gaidi, kamēr paies mēnesis ar vienas bildes dienas limitiem vai b) disfigurator.deviantart.com...

Droši var rāties, kritizēt un whatnot.



Vispār jau es Tevi minēju kā piemēru tam, kas jādara, atšķirībā no topika sācējas plāniem. Likās prātīgs cilvēks, zina, ko dara, bet tad pēkšni izspļauj kaut kādu vajāšanas māniju saturošu herņu... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 07.08.12 20:41
 citēt
Da nu nē. Vienkārši neskaidra izteikšanās un traucējumi komunikācijas kanālā, atrodoties darbā, tēlojot, ka strādāju :D

Vajāšanas mānija, hmm... Varbūt mazliet. Bail man no LV foto forumiem, attieksme kā jau pie latviešiem :D
avatar
Publicēts: 07.08.12 21:10
 citēt
Disfigurator:Vajāšanas mānija, hmm... Varbūt mazliet. Bail man no LV foto forumiem, attieksme kā jau pie latviešiem :D


Vecais, turies...! nepadodies nekad
avatar
Publicēts: 07.08.12 21:12
 citēt
nu bet meitene (ja vien nav Juris) tagad domā noteikti visu to labāko par šejienes viedajiem :D
avatar
Publicēts: 07.08.12 21:18
 citēt
Nu, kam tad noslēpums, ka latvietim patīk padirsties? Draudzīgi padirsties visbiežāk, bet to netā grūti tulkot un bieži gadās uztvert ne tā vai arī tieši tā. Un tad meitenēm, kas atradušas kameras, jālasa herņeas par hipsteriem, trendiem un par to, ka nah tas ir vajadzīgs un tamlīdzīgi. Feel it? ;)

Es nesaku, ka tas ir slikti. Man ar patīk dirsties un melnais humors ir viens no tuvākajiem, ja pat ne tuvākais. Bet nu, tomēr - ja cilvēks grib pamēģināt filmu fočiku, varbūt nevajadzētu aizbērt cilvēka tēmu ar demotivējošiem komentiem, nositot jebkuru cilvēka potenciālo vēlmi iebāzt aparātā filmiņu un ostīt to procesa laikā, hehe
avatar
Publicēts: 08.08.12 11:15
 citēt
Rakstīju to kā skatu no malas, iz lietotājas vitena potenciālās skatu pozīcijas. Ķipa - atnāk pēc padoma, bet saņem daždesmit komentus, no kuriem labi ja divi ir par tēmu.
Pats teicu, ka tas nav slikti, ka nesūdzos un man šķiet ok. Bet skats no malas ir tieši tāds.

Par attieksmi runājot - cik nu ir sanācis pabūt internacionālās uz foto orientētās vietnēs (DA; Cambridge in color; luminous-landscape.com; talkurbex.com; uer.ca; u.tml), citviet nekur citur neesmu sastapis tādu praksi kā pie mums: cilvēks uztaisa tēmu ar jautājumu. No sākuma komentētāji uzprasa nafig vispār tas vajadzīgs, tad paņirdz par hipsteriem un tad labi ja divi kaut ko iemet, kas tieši atbilst tēmas uzstādījumam un ir lietderīgs.
Tā vispārināti varētu teikt, ka LV WEB publika ir noraidošāka un muld daudz lieku, nereti agresīvā manierē, kamēr internacionāli orientētās vietnes ir iedrošinošas - ķipa davai, liec iekšā un paskatīsimies kas te ir un centīsimies objektīvi palīdzēt. Protams, ja postē bildes, šāda pielaidība ir arī ar negatīvām sekām - daudzi uzlūko radītos ierakstus ar visādiem vispārinātiem "thanks for posting" un "nice posting" iedrošinošiem sūdiņiem, lai gan skaidri redzams, ka bilde ir totāls sūds, tikai neviens nesaka.
Pie letiņiem uzreiz pateiks, ka sūds un lietotājam vēl norādīs kurp iet un ko darīt :D
Tādas varētu būt tās attieksmes atšķirības.

Citas paradīzes? Kāpēc uzreiz paradīzes? Vienkārši interesantāk ir dzīvoties multikulturāli, nesmādējot arī LV resursus. Izlīst no mučeles un pačalot ar citu valstu pārstāvjiem un varbūt arī aizbraukt pie šiem ciemos.
avatar
Publicēts: 08.08.12 11:18
 citēt
Svarīgi vot ir viena štelle. Jāatrod ir bildes vai kautvaio kāds negatīva filmas galiņs, kas iegūts fotografējot ar šo lielisko mantojumu. Salīdzini ar citām bildēm. Ja vectēva fotoaparāts ir izdevis ārā šdevrus - meklē pogu šedevrs. Tāda esot katram kārtīgam fotoaparātam, bet par to neviens skaļi nerunā.
avatar
Publicēts: 08.08.12 12:17
 citēt
Disfigurator:Rakstīju to kā skatu no malas, iz lietotājas vitena potenciālās skatu pozīcijas. Ķipa - atnāk pēc padoma, bet saņem daždesmit komentus, no kuriem labi ja divi ir par tēmu.


Kā Tev pašam liekās, vai jautājums ir korekts un noformulēts "pa tēmu"? Uz viņu eksistē vispār korekta atbilde? Ir vispār foto saloni (tie it kā specializējās studijas bilžu fočēšanā un vēl laboratorijas pakalpojumos), kuros būs speciālists, kurš ne tikai iemācīs pilnīgam iesācējam pirms 64 gadiem ražotas kameras lietošanas smalkumus, plus vēl sniegs lekciju tehnoloģiskajā procesā un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļos? Jautātājs jau ir tas, kas vienmēr diktē atbildes toni. Ja jautājums ir utopisks, neredzu nekādu iemeslu, lai justos vainīgs par sarkasma elementiem atbildē. :face-wink:
avatar
Publicēts: 08.08.12 12:21
 citēt
Saņēmu no vecmammas mantojumā karalauka ķirurga instrumentus no pirmā pasaules kara laikiem. Var kāds ieteikt kādu ģimenes ārsta praksi, kur būtu zinoši speciālisti, kas palīdzēs ar padomu, pastāstīs par instrumentiem un to pareizu lietošanu?

Uz šito kādā mediķu forumā kāds mēģinās atbildēt nopietni??? :face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 08.08.12 12:25
 citēt
Sapper, nu gan nepiekriitu - autors ljoti normaali noformuleeja jautajumu. Ja man nebuutu "saveejo" , es arii droshi vien mekleetu kaadu salonu (laikam bija domaata darbniica), kur man paraadiitu kaa atver/aizver to kastiiti un kaa ietin filminju u kura poga jaaspiezh. Un tam nekaadi kursi nav vajadziigi.
Izfotografetu paris filminjas, saprastu, ka nekas nesanaak un tad mekletu kursus :-)

Vitena, aizej pie Ilgvara Naglas - gan jau paraadiis, kaa tas aparats attaisaams/aiztaisaams :-)
avatar
Publicēts: 08.08.12 13:18 labots
 citēt
Sapper:Saņēmu no vecmammas mantojumā karalauka ķirurga instrumentus no pirmā pasaules kara laikiem. Var kāds ieteikt kādu ģimenes ārsta praksi, kur būtu zinoši speciālisti, kas palīdzēs ar padomu, pastāstīs par instrumentiem un to pareizu lietošanu?

Uz šito kādā mediķu forumā kāds mēģinās atbildēt nopietni??? :face-devil-grin:


Šī analoģija sen ir pārāk bārdaina un klibo, lai būtu interesanta.

Jautājums ta tīri normāls, tikai mazliet appisies, jo cilvēks totāli nezina kur meklēt infu un ar ko sākt. Es to jautājumu lasīju tā: čau, man rokās ir veca kamera. Smuka, gribētu mēģināt pafočēt un paskatīties, kas sanāk, bet, tā kā tā ir teju antikvāra lieta, vai kāds varētu parādīt kā atvērt, ielikt filmiņu un nomērīt gaismu?
Es, piemēram, sāktu ar pašas kameras podziņu aiztikšanu un tad jau dedukcija izdarītu pārējo. Un, ja kaut kas neskaidrs, vienmēr tutrubā ir čupiem tutoriāļu + ir visādas veco kameru WEB lapas. Vajag vien mazliet EN prast.

Salonos (laboratorijās n šit) cilvēki indīd meklē dīvainas lietas. Kamēr stāvēju rindā viens priekšā esošais pie letes interesējās par digiziepīti un kā tur pielikt atpakaļ salauztu striķīša āķīti... Norādīja viņam nest uz remontu. Cilvēks vienkārši nezināja kur vērsties un vērsās apmēram piemērotā vietā un vismaz dabūja skaidru norādi kur un kādā kārtībā lietas risināmas.

A jaunkundzei - pētīt kameru, skatīties filmas ielikšanas tutoriāļus un iegādāties eksponometru vai izlīdzēties ar digitālā fočika eksponometru tādā pat ISO/fragmas settingā. Un tad jau aizies.
avatar
Publicēts: 13.08.12 14:59
 citēt
Paldies tiem, kas sniedza noderīgu info (šo vietni man ieteica, kā labu vietu, kur uzdot šādus jautājumus) - noteikti noderēs. ;)

Un visiem citiem arī paldies par viedokļiem - zināšu, ka turpmāk labāk šeit nemeklēt atbildes, ja esi iesācējs un nezini attiecīgos terminus, lai pareizi noformulētu jautājumu un nesaniknotu jomas pārzinātājus. Tomēr vēlējos atgādināt, ka katrs profesionālis ir sācis kā nezinātājs.
avatar
Publicēts: 13.08.12 16:30
 citēt
Negribu kasīties :)
bet vai nav ātrāk/vienkāršāk tajā pašā googlē ierakstīt zorki 1 manual?
kādas 231 sekundes un lietošanas instrukcija rokā.
avatar
Publicēts: 13.08.12 18:17
 citēt
vitena:Paldies tiem, kas sniedza noderīgu info (šo vietni man ieteica, kā labu vietu, kur uzdot šādus jautājumus) - noteikti noderēs. ;)

Un visiem citiem arī paldies par viedokļiem - zināšu, ka turpmāk labāk šeit nemeklēt atbildes, ja esi iesācējs un nezini attiecīgos terminus, lai pareizi noformulētu jautājumu un nesaniknotu jomas pārzinātājus. Tomēr vēlējos atgādināt, ka katrs profesionālis ir sācis kā nezinātājs.
Kā Tu to zini!
avatar
Publicēts: 11.11.12 01:24
 citēt
Skats no malas- aizķēra Disfiguratora izteiksmes veids- es pat teriktu, piedauzīgiem vārdiem piebārstīts.
Vitenai- kas tev par daļu, ko uz jautājuma fona citi raksta, ka tik pati tiec pie atbildes.
No savas puses iesaku ar filmām neņemties, kamēr nemāki labi bildēt ar digi manuālajā režīmā.
avatar
Publicēts: 11.11.12 01:27
 citēt
smukiņa - es kūstu!
avatar
Publicēts: 11.11.12 12:17
 citēt
:) , palasīju... un uzdevu sev jautājumu- ja man būtu tagad jāsāk no 0-les ar Zorkij-1 uz filmiņas... atbilde viennozīmīga- NĒ!
Uzreiz vajag eksponometru un iemācīties ar to strādāt...
Tad, nezinu, vai uz šodienu vēl var nopirkt tanku, kur filmu apstrādāt, vai eksistē foto papīrs uz kā kopēt (skanēt 24x36 mm negatīvu ir garām... pret ieguvumu, izdevumiem Ls... un visiem citiem nosacījumiem)
Bet Zorkijs-1 tiešām kāšņos tavu fotostūrīti, ka sens eksponāts... tas ir daudz vecāks par mani... manā dzimšanā tas jaf bija retro :)
avatar
Publicēts: 11.11.12 12:21
 citēt
Sapper:Saņēmu no vecmammas mantojumā karalauka ķirurga instrumentus no pirmā pasaules kara laikiem. Var kāds ieteikt kādu ģimenes ārsta praksi, kur būtu zinoši speciālisti, kas palīdzēs ar padomu, pastāstīs par instrumentiem un to pareizu lietošanu?

Uz šito kādā mediķu forumā kāds mēģinās atbildēt nopietni??? :face-devil-grin:


Galvenais, kad operē neaizmirsti iedot parakstīties, ka ir brīdināts... ka kirurgs to veiks daudz labāk, un honorārs jāsamakšā pirms ... koka mēteļa uzvilkšanas :D
avatar
Publicēts: 11.11.12 16:17
 citēt
Es nelietoju eksponometru tajos retajos gadījumos, kad bildēju ar filmu, bet digitālo aparātu, ar ko paskatu precīzi, kada ekspozīcija jālieto, tad , atkarībā no filmas tipa, ieviešu korekcijas, jo diapozitīvi, negatīvās krāsu un mb filmas ir ar citām prasībām, lai iznāktu krāsaini jeb ar skaistiem pustoņiem.
avatar
Publicēts: 11.11.12 16:20
 citēt
_AlterNative:Es nelietoju eksponometru tajos retajos gadījumos, kad bildēju ar filmu, bet digitālo aparātu, ar ko paskatu precīzi, kada ekspozīcija jālieto, tad , atkarībā no filmas tipa, ieviešu korekcijas, jo diapozitīvi, negatīvās krāsu un mb filmas ir ar citām prasībām, lai iznāktu krāsaini jeb ar skaistiem pustoņiem.


Tu lietoji eksponometru! neatkarīgi kur tas iebūvēts- bet eksponometrs :D
avatar
Publicēts: 11.11.12 19:36
 citēt
labi zini, ko nozīmē eksponometrsun ko nozīmē kamera, kur parādās RGB histogramma. Tā ir citas pakāpes mērīšana. Eksponometram ir tikai viena fotošūniņa.
avatar
Publicēts: 11.11.12 21:23
 citēt
fblg.me...
šis gan nav ar pirmo ,bet gan ar otro Zorki
avatar
Publicēts: 11.11.12 22:13 labots
 citēt
_AlterNative:labi zini, ko nozīmē eksponometrsun ko nozīmē kamera, kur parādās RGB histogramma. Tā ir citas pakāpes mērīšana. Eksponometram ir tikai viena fotošūniņa.

Un , ko tas nozīmē?
Bet konkrēti par tavu darbību.
Nezinu, kā tev, man bija eksponometrs, ar kuru mērīju uz objektu, ber varēju mērīt arī gaismas avotu... :), un piedod, bez histogrammas, visi kadri bija normāli eksponēti. Filmai neeksistē melnā un baltā krāsa... emulsija un pamatne ir ar savu toni un pilnīgi izvilktu filmu gaismā attīstot, caur to varam skatīt sauli :D. Bet tas ko tu te stāsti ir tikai eksponometrs ar tev tīkamu palīgu ekspozīcijas un labošanas korekcijas noteikšanai :)... un tu vari noteikt punktā, pa visu kadru, bet nevari izmēŗīt gaismas avotu ar kameru :D
avatar
Publicēts: 11.11.12 22:57
 citēt
vitena:Paldies tiem, kas sniedza noderīgu info (šo vietni man ieteica, kā labu vietu, kur uzdot šādus jautājumus) - noteikti noderēs. ;)

Un visiem citiem arī paldies par viedokļiem - zināšu, ka turpmāk labāk šeit nemeklēt atbildes, ja esi iesācējs un nezini attiecīgos terminus, lai pareizi noformulētu jautājumu un nesaniknotu jomas pārzinātājus. Tomēr vēlējos atgādināt, ka katrs profesionālis ir sācis kā nezinātājs.
Te daiļdirsēju ir vairāk nekā fotoamatieru, par profiem nemaz nerunājot, to te ir 0.002 uz kvadrātkilometru..
Par aparātu, daži te izteica labas idejas, nopucē un noliec plauktiņā aiz stikla, tas būtu pareizākais šā verķīša pielietojums.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):