forum.gif
Nopirkšu Lubitel 166
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Pērku, Pārdodu, Mainu / Nopirkšu Lubitel 166
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 02.01.13 15:52 labots
 citēt
Nebiju domājis par šādu pirkumu, bet gribas paniekoties. Redzēju bildes, patika. Atzīstos, esmu bijis slinks, tāpēc priecāšos, ja kāds pateikts, vai ir baigā atšķirība starp šiem:
# Lubitel 166;
# Lubitel 166 B;
# Lubitel 166 Universal.

Stikli šiem arī var būt dažādi, ja esmu pareizi sapratis!? Un kā ir ar stāvokli - var jau dabūt salīdzinoši normālu/ jaunu ar tīriem stikliem?
Paldies.
avatar
Publicēts: 02.01.13 15:53 labots
 citēt
Yashica 124G. Viegla, kvalitatīva kamera.

Mamiyai ir divači ar maināmiem objektīviem, bija, nepatika.
Rollejs esot dikti labs, bet cena...

Mīlētājs = filmas ķēzīšana.
avatar
Publicēts: 02.01.13 15:55
 citēt
nav viņi normāli
avatar
Publicēts: 02.01.13 15:58 labots
 citēt
Maris:nav viņi normāli


Tagad jau tā vairāk aiz neko darīt... :) Ņemot vērā, ka tikai vienreiz dzīvē esmu turējis rokā midformātu, tad neko vairak pagaidām nevajag... Lai gan citur jau rakstīja, ka ,niekošanās ar Lubitel, var visu procesu pārvērst par neprieku... tad jau redzēs.
avatar
Publicēts: 02.01.13 15:58
 citēt
Tad jau drīzāk kādu 6x7 Mamiya RB, šamējie ar nav dārgi tagad vai labāk RZ, ja niekošanās nopietnāka.
avatar
Publicēts: 02.01.13 15:59
 citēt
Noteikti meklē eksemplāru ar kvalitātes zīmi!:face-grin:
avatar
Publicēts: 02.01.13 16:07
 citēt
Divacim ir sava specifika, man izteikti patika.
Yashicas pārdošanu nožēloju vēl tagad, maitas, ebajā dikti dārgi palikuši.
avatar
Publicēts: 02.01.13 16:32
 citēt
Stikli visiem vienādi. Ļubiteļ-166 reizē ar filmas pārtīšanu uzvilkās slēdzis un bija kadru skaitītājs, 166B to jāuzvelk atsevišķi, kadrus skaita pēc cipariem uz rakorda, Universal - hvz, bet domāju, ka varētu būt ar rāmīti 6x4,5 un diviem caumuriem pakaļējā sienā.
166B kaukur mētājas, ja stipri interesē, varu pameklēt.
Bet uzreiz saku - baigais mēsls, labāk paskaties Jebajā čehu Flexaretu.
avatar
Publicēts: 02.01.13 17:32
 citēt
backspin:Tad jau drīzāk kādu 6x7 Mamiya RB, šamējie ar nav dārgi tagad vai labāk RZ, ja niekošanās nopietnāka.


Nuja, tik bik cita cenas un svara kategorija. Nedomāju, kabūsi rb67 < 200ls, kā arī sver viņš >2.5kg.
avatar
Publicēts: 02.01.13 20:59
 citēt
Ritz:Nebiju domājis par šādu pirkumu, bet gribas paniekoties. Redzēju bildes, patika. Atzīstos, esmu bijis slinks, tāpēc priecāšos, ja kāds pateikts, vai ir baigā atšķirība starp šiem:
# Lubitel 166;
# Lubitel 166 B;
# Lubitel 166 Universal.

Stikli šiem arī var būt dažādi, ja esmu pareizi sapratis!? Un kā ir ar stāvokli - var jau dabūt salīdzinoši normālu/ jaunu ar tīriem stikliem?
Paldies.


Ja Tev patīk triplets kā zīmē vari jau paniekoties. ..nu der arī pinholam. Baigā atšķirība starp Tevis minētajiem modeļiem nav, objektīvs viens un tas pats.
avatar
Publicēts: 02.01.13 21:01
 citēt
Schneider:
Bet uzreiz saku - baigais mēsls, labāk paskaties Jebajā čehu Flexaretu.


Flexarets tiek tiešām esot labs, taču ļoti grūti remontējams un diezgan viegli lūztošs..
avatar
Publicēts: 02.01.13 21:20
 citēt
Ja pēdējais modelis ir no 1971.gada, bet vēl papilnam ar strādājošiem, tad diezin vai tā būs. Un vēl - nodrāzt līdz grīdai platfilmu amatieru kameru... nu nezinu, nezinu...
avatar
Publicēts: 02.01.13 21:22
 citēt
nu, bet ir taču jaš4iki, minoltas, lētie Roļiki (rolleycordi), divacu mamkas ķieģelis ar pa lēto - tie visi pārspļauj mīlētāju 166 nesaskatāmi tālu

mīlētājs ne tikai, kā jau krievu kamerai pienākas, elementāri *nedarbojās* (nu gļučī slēdzis, pārtīšana, gaisma nāk kamerā un kas tik vēl ne), bet arī optika ir tāds sūds, ka sačakarē pat 6x6 kadru uz mazas izdrukas - parasti krievu optikai *tikai* sprūst vai nelēkā (te gan nav kur lēkāt) diafragma vai eļļa izplūst pa glāzēm, bet ja nu gadījumā slēdzis nostrādā, korpuss notīts ar izoleni un izdodas filmu dabūt ārā nesaskrāpējot, tad bildei +/- nav ne vainas - a mīlētājam tā durvju acs optika tāpat sajās bildu.
avatar
Publicēts: 02.01.13 21:30 labots
 citēt
Nu pirmkārt jau tur filmai būs aizplīvurojums no tā, ka iekšpuse ir ar spīzdīgu ebonītu, ja gribi to novērst, tur viss jāizlīmē ar melnu samtu, objektīvs lāgā neklāj to 6x6 kadru, kad strādāju par mākslinieku noformētāju ar Darba Sark... blah-blah... agrofirmā Sarkanā Dīstele, ar savējo Lubiteli bildēju priekš stendiem, kurus izstādīja Maskavas VDNH. Ziedošu kartupeļu vagai no minimālā attāluma bija tik smuka apaļa vinjete a-ļa radiāl bļūr, ka šodien tādu jāmeklē fotošļopos un eisīdīsī, bet tas taisīja pats.
avatar
Publicēts: 02.01.13 22:04
 citēt
Man tāds 166b mājās ir. Nestrādā slēdzis. Atdošu par pudeli Bauskas gaišā.
avatar
Publicēts: 03.01.13 07:55 labots
 citēt
Izskatās, ka būs jāpadomā par Māra nosauktajiem variantiem.
Un kā ir ar kameras modeļa ražošanas laiku? Piemēram, pēdējais Rolleicord (Rolleicord Vb) tika ražots no 1962. līdz 1976. gadam. Ir vērts skatīties arī uz iepriekšējiem?
varbūt aiziet uz Lāčplēša veikaliņu, tur varētu kaut kas būt?

Un Minolta'i atradu tikai vienu - Minolta Autocord?

Flexaret VII salīdzinoši daudz piedāvājumu - kāds varbūt zina par atbilstošu cenu tam?
Un kuru no Mamiyām skatīties - C3; C33; C22; C220; C330? :D Vismaz dažas no tām ir baigi smagās!
Un pēdējais - jaš4iki pilnais nosaukums būtu kāds? :face-kiss:
avatar
Publicēts: 03.01.13 09:09 labots
 citēt
Uz stipri veciem, 50-to gadu, labāk neskatīties, tiem objektīvi var būr ar sēnēm pieauguši. Lāčplēša veikaliņā cenas noteikti būs 30% lielākas, jo tieši tādu procentu veikals ņem sev. Par Flexaretu cenām - nu kas to var zināt, kādu esi ar mieru maksāt par tīro hobija verķīti? Ebayā izrēķināt vidējo un ka tik labā stāvoklī un strādā. Jāščiki - www.yashicatlr.com
avatar
Publicēts: 03.01.13 09:41
 citēt
Yashica 124G ir kā reiz svaigākā no visām. Relatīvi viegla un maza.
avatar
Publicēts: 03.01.13 12:59 labots
 citēt
Ritz:Izskatās, ka būs jāpadomā par Māra nosauktajiem variantiem.
Un kā ir ar kameras modeļa ražošanas laiku? Piemēram, pēdējais Rolleicord (Rolleicord Vb) tika ražots no 1962. līdz 1976. gadam. Ir vērts skatīties arī uz iepriekšējiem?
varbūt aiziet uz Lāčplēša veikaliņu, tur varētu kaut kas būt?

Un Minolta'i atradu tikai vienu - Minolta Autocord?

Flexaret VII salīdzinoši daudz piedāvājumu - kāds varbūt zina par atbilstošu cenu tam?
Un kuru no Mamiyām skatīties - C3; C33; C22; C220; C330? :D Vismaz dažas no tām ir baigi smagās!
Un pēdējais - jaš4iki pilnais nosaukums būtu kāds? :face-kiss:


Par māmiņām runajot, tad neskatoties uz to, ka 330 bija smagāka par 220, vienlaikus man bija abas - 220 kā rezerves kamera, visu laiku lietoju 330, jo -
1. Filmiņas pārtīšana un slēdža uzvilkšana notika vienlaicīgi;
2. Bildējot tuvplānus 330 ir bultiņa, kas koriģē paralaksu.

Sievai ir Minoltas autokords, pats vēl esmu bildējis ar Jašiku un Ļubiteļu. Bet vienalga man vislabāk patika māmiņa. Kārtīgs tanks /pat 220/, kurā nav kam lūzt, plus vēl maināmie objektīvi. Man bija visa līnija - 55, 65, 80, 105, 135, 180 un 250. Vislabāk patika man 105, visšvakākais manuprāt bija 135nieks un visnevajadzīgakais 250nieks.

p.s. 'Ļubiteļa tripletam ir savdabīgs zīmējums, un ir cilvēki kuriem tas patīk.
avatar
Publicēts: 03.01.13 13:13
 citēt
Vispār ja Tev nav mājās palielinātaja, un negribi bildēt ar caurumu - pinholu, tad vajadzība pēc vidējā formāta nav neko racionala. Jo ja skannierē filmiņu, tad tapatās viss smeķis no analogā procesa pazūd, zūd arī kvalitāte un filmiņas "plašums un dzīvīgums", jo printējot bilde tiek taisīta no pikseļiem.
avatar
Publicēts: 15.01.20 17:20
 citēt
Britu Ebay caurmērā tirgo Lubitel 166 par kādām 30 mārciņām. Jašciki vismaz 2x dārgāki, ja nepaveicas.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):