forum.gif
Fotoaparāts un objektīvs mēbeļu un interjeru bildēšanai.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Fotoaparāts un objektīvs mēbeļu un interjeru bildēšanai.
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 05.01.13 16:41
 citēt
Ļoti vēlētos uzzināt konstruktīvu un tai pat laikā primitīvu (jo galīgi neesmu profesionāls fotogrāfs, lai saprastu specifiskas nianses un terminus) viedokli par manis interesējošiem jautājumiem:

1. Vēlos iegādāties labu fotoaparātu sava darbu - mēbeļu un interjeru fotogrāfēšnai (un protams arī ikdienas visdažādākai lietošanai). Varbūt liksies smieklīgi, bet līdz šim izmantoju iphone 4s. Ir ļoti ērts lietošanā ar savu izmēru, bet neapmierina attēla kvalitāte daudzejādā ziņā - krāsas, asums sliktā apgaismojumā un galvenokārt attēla ģeometriskais kropļojums. Esmu lietojis arī Nikon D70 ar līdzi nākošo standarta objektīvu, bet arī šī aparata vai objektīva kvalitāte neapmierināja, jo nebija pietiekoši labs attēla asums. Kāda būtu labākā fotoaparāta izvēle cenā līdz ~700 Ls. Skatījos kaut ko no Sony nex sērijas 5n vai 7, bet tagad par šo izvēli dziezgan šaubos, kaut man tieši patīk mazie izmēri, bet esmu saskāries ar visai pretrunīgiem komentārim. Tāpēc šobrīd ir izveidojusies situācija, ka, jo vairāk informācijas, jo lielāka neskaidrība.

2. Objektīva izvēle. Ar to, personīgi man, ir vislielākā neskaidrība. Saprotu, ka nepieciešami vismaz 2 vai 3, bet kādi?

Būtu ļoti pateicīgs par ieteikumiem!
avatar
Publicēts: 05.01.13 16:43
 citēt
vispirms saprast, kas ir roku trīce un kāda mijiedarbība ar izsmērētu attēlu...
avatar
Publicēts: 05.01.13 16:47
 citēt
talavietis:vispirms saprast, kas ir roku trīce un kāda mijiedarbība ar izsmērētu attēlu...

Izmantojot Nikon izmantoju statīvu, tāpēc roku trīce nebija piejaukta. Cik man saprotams, attēla izsmērējums radās/rodās, galvenokārt, no nekvalitatīva objektīva.
avatar
Publicēts: 05.01.13 16:48
 citēt
Tev nevajag aparātu, bet fotoābeces pirmās piecas lapaspuses apjēgt - tad arī d70 ar dzimto 18-55 + statīvu dos asas bildītes

neko nerubīt neļaus ne 700 ne 7000LVL vērta tehnika

seļavi
avatar
Publicēts: 05.01.13 16:50
 citēt
zizakenza:
talavietis:vispirms saprast, kas ir roku trīce un kāda mijiedarbība ar izsmērētu attēlu...

Izmantojot Nikon izmantoju statīvu, tāpēc roku trīce nebija piejaukta. Cik man saprotams, attēla izsmērējums radās/rodās, galvenokārt, no nekvalitatīva objektīva.


nu protams Zeiss ir asāks par nikona 18-55mm, bet to (nu taisni izšķirtspēju) nekādi nevar pamanīt/atšķirt A4 izdrukā
avatar
Publicēts: 05.01.13 17:00
 citēt
Parunājies pie alus ar kādu vidusmēra fotogrāfu, viņš tev visai ātri un saprotami iestāstīs, kā var dabūt normālas bildes ar dajepkuru entry level kameru+kitenieku.
Diezin vai ārstu konsultācijas pa pastu ir tās efektīvākās.
avatar
Publicēts: 05.01.13 17:07 labots
 citēt
ZINĀŠANAS optikā un studijas un arhitektūras foto pamatos sākumā "JĀNOPĒRK" , visu pārējo var nopirkts 5min liekās par dažiem trīs līdz četriem simtiem Ls. Nosauktie žanri ir gana SPECIFISKI lai es tādus atstātu citie esmu bildējis 90/00 gados DAUDZ viņus tāpēc neuzņemos lietas kas prasa IKDIENAS treniņu un specifiskas zināšanas DARBĀ :)
avatar
Publicēts: 05.01.13 17:24
 citēt
Lunis:ZINĀŠANAS optikā un studijas un arhitektūras foto pamatos sākumā "JĀNOPĒRK" , visu pārējo var nopirkts 5min liekās par dažiem trīs līdz četriem simtiem Ls. Nosauktie žanri ir gana SPECIFISKI lai es tādus atstātu citie esmu bildējis 90/00 gados DAUDZ viņus tāpēc neuzņemos lietas kas prasa IKDIENAS treniņu un specifiskas zināšanas DARBĀ :)


muļķības - nopirkt var tikai infantilajiem smalkāk apstāstītu fotoābeci - es bildēt sāku tāpēc, ka Indriķis Stūrmanis manus darbus Maskavā bezcerīgi sabildēja (a skaitās viņš LV grands šajā jomā) un tos pārbildēja kursabiedrs ar 2Mpx (tas bij ūberkruti tad) ziepi 10x forsāk - pilnīgi pieļauju, ka topika autors par to kā mēbelēm bildēs būtu jaizskatās (ja pats tās projektē) zin vairāk kā visi trulie knipsētāji kopā ņemti.
avatar
Publicēts: 05.01.13 17:24
 citēt
Maris:Tev nevajag aparātu, bet fotoābeces pirmās piecas lapaspuses apjēgt - tad arī d70 ar dzimto 18-55 + statīvu dos asas bildītes


Lielā mērā varu piekrist, bet vai ābece lielā mērā nav auto režīms? Kas nav pietiekams.

Starp citu, esmu izeksperimentējis daudzus manuālā režīma iestatījumus, bet rezultāts pilnībā neapmierina. Varbūt vaina ir nepietiekamā apgaismojumā? Bet manā gadījumā bieži vien apgaismojums ir tieši tik daudz, cik ir, tā nav studija.
avatar
Publicēts: 05.01.13 17:40
 citēt
zizakenza:
Maris:Tev nevajag aparātu, bet fotoābeces pirmās piecas lapaspuses apjēgt - tad arī d70 ar dzimto 18-55 + statīvu dos asas bildītes


Lielā mērā varu piekrist, bet vai ābece lielā mērā nav auto režīms? Kas nav pietiekams.

Starp citu, esmu izeksperimentējis daudzus manuālā režīma iestatījumus, bet rezultāts pilnībā neapmierina. Varbūt vaina ir nepietiekamā apgaismojumā? Bet manā gadījumā bieži vien apgaismojums ir tieši tik daudz, cik ir, tā nav studija.


nēēē... autorežīms labi darbojas tikai saulainā dienā bildējot pļavu ar mežu ja saule no muguras - mēbele telpās mužam būs ārpus standarta eksponometra iestatījumiem. Var mēģināt arī automātu, bet tad ir jāiemacās rīkoties ar kompensacijas pogu - poga ar +/- zīmīti virsū

ar manuāliem iestatījumiem jau rezultātu nedod eksperimentešana - rezultātu dod to ieregulēšana precīzi tādus kā vajag katrā konkrētā gadījumā... :(

nav jau nekas traks ka gaismas ir maz - vajag tik apjēgt ko ir spējīga redzēt/nofiksēt kamera - melnu kumodi pret stikla sienu/logu cilvēks redz, bet kamera nē... tad jāņem pāris statīvi ar zipenēm :) savukārt tumšā kaktā var uzbildēt kadru glaunam žurnālam - viss atkarīgs no kontrasta pakāpes
avatar
Publicēts: 05.01.13 17:45
 citēt
Pieslēdz vairākas lampas, elementāri!

Nav daudz jātērē, lai dabūtu labu attēlu, tik jākustina smadzenes
avatar
Publicēts: 05.01.13 17:49
 citēt
ja TU lieto kādu no lētajiem statīviem un piedevām vēl sirsnīgi ar pirkstu spied pogu ..... tad nekas asss arī nebūs ....
avatar
Publicēts: 05.01.13 18:05
 citēt
spaidijs:Pieslēdz vairākas lampas, elementāri!

Nav daudz jātērē, lai dabūtu labu attēlu, tik jākustina smadzenes


jāpiekrīt dakterim spaidijam - būtība bilde jau pati saka priekšā kur ir kļūda kameras regulējumā vai gaismojumā - novērst to ir elementāri, pie noteikuma ja visu saproti - savukārt, lai visu saprastu ir vai nu (droši vien) monstrāli jāmācās vai arī ēēē... nu jāpatīk šai nodarbei - tad viss iet viegli

uz dullo, ar kameras automātiku, var labu bildi dabūt tik, ja *dieviņš stāv klāt un visi apstākļi laimīgi sakrīt* - cilvēki kļūdaini, šādiem gadījumiem piedēvē murgainus skaidrojumus - piemēram *ļoti laba kamera* - un nākamajā situācijā ļoti labā kamera lažo, ka prieks :)
avatar
Publicēts: 05.01.13 18:30
 citēt
Pats esmu dzirdējis ko fotogrāfi atzīst, ka tomēr viss nav tik viennozīmīgi, ka aparatūrai ir liela nozīme, ja tiešām ir augstas prasības. Un man, par nelaimi, tādas ir :) Netaisos taisīt fotomākslu vai lielizmēra plakātus, bet ja man šobrīd ir iphone un no senseniem laikiem ir Canaon 300d (pieminētais Nikon tika aizlienēts), tad tomēr, kāda būtu šībrīža kamera + objektīvs ar kuru kaut nākotnē varētu sasniegt vēlamos rezultātus?
avatar
Publicēts: 05.01.13 18:49
 citēt
nu Tava specifika ir liels asuma dziļums, bildēšana no statīva - attiecīgi to nodrošina jebkurš objektīvs un kamera - izdrukām līdz A4 ieguldījums tehnikā būs ļoti maz redzams.

Protams šodienas kamera ir labāku jūtību, ātrāku darbību, lielu foršu ekrānu - bet mēbeles bildē ar iso 100 un f8, f11 diafragmu - pie šāda regulējuma 300D bildīte no 650 vai kāds tur tagad ir D atšķirās tikai ar izšķirtspēju.

Bildi uzlabotu laba optika, bet nu lai redzami pārsistu canon kita stiklu uz f8... tam jābūt kādam fiksēta fokusa attāluma stiklam savukārt, cik saprotu Tev attālumi līdz tām mēbelēm pieejami tādi kā ir attiecīgi reizēm vajag ko platu a visos gadījumos bildēt ar platleņķi, kas pārspīlē perspektīvi, būtu stulbi.

Respektīvi nopērkot jaunu kameru 700LVL robežās ģimenes un draugu bildēšanas aspektā iegūsi, bet mēbeļu bildēšanas - pilnīgi neko
avatar
Publicēts: 05.01.13 18:49
 citēt
zizakenza:Pats esmu dzirdējis ko fotogrāfi atzīst, ka tomēr viss nav tik viennozīmīgi, ka aparatūrai ir liela nozīme, ja tiešām ir augstas prasības. Un man, par nelaimi, tādas ir :) Netaisos taisīt fotomākslu vai lielizmēra plakātus, bet ja man šobrīd ir iphone un no senseniem laikiem ir Canaon 300d (pieminētais Nikon tika aizlienēts), tad tomēr, kāda būtu šībrīža kamera + objektīvs ar kuru kaut nākotnē varētu sasniegt vēlamos rezultātus?


Nu tev vēl nepielec ka kamera neko te nemainīs???
Pārlasi vēlreiz šeit jau uzrakstīto!
A es savukārt esmu dzirdējis ka fotogrāfi atzīst ka lielākā daļa lopu bara neatšķir aifōna bildi no sināra bildes.
Interjera un mēbeļu fotografēšana ir divas pilnīgi dažādas lietas,attiecīgi atšķirīga tehniskā puse.
Es laiku pa laikam ņemos bildēt interjerus,bet pret mēbeļu bildēšanas piedāvājumiem izturos ar lielu piesardzību,jo lieliem hlamiem vajag lufti kur apsagriezties un gaismu arī dažreiz "lielu",a realitāte parasti ir "davai pa fikso te ceha stūrī".Bet varbūt es neko no tā nesaprotu,jo mana fotografēšanas pieredze nav pārāk liela - knapi kādi 25 gadi vien.

P.S. a diagnoze šajā gadijumā visnotaļ banāla: Amfibiofāgā asfiksija. :)
avatar
Publicēts: 06.01.13 00:17
 citēt
60uz5komats6:
zizakenza:Pats esmu dzirdējis ko fotogrāfi atzīst, ka tomēr viss nav tik viennozīmīgi, ka aparatūrai ir liela nozīme, ja tiešām ir augstas prasības.


A es savukārt esmu dzirdējis ka fotogrāfi atzīst ka lielākā daļa lopu bara neatšķir aifōna bildi no sināra bildes.



A es, savukārt, iedomājos par to, ka ar ī-fonu ir sabildētas neiedomājami daudz vairāk saturiski labas bildes, nekā ar sināriem visā to garajā mūžā. :face-wink:
avatar
Publicēts: 06.01.13 01:04 labots
 citēt
Nr.1 Lai laibi uzbildētu mēbeles vajag LIELU TELPU kur brīvi pārvietot gaismas + pašas gaismas. BEZ TĀ nav vērts pat sākst un tērēties.
Nr.2 Lai labi uzbildētu interjeru PIRMKĀRT nepieciešama saprašana par INTERJERU un ARHITEKTŪRU bez tā tālākajam nav jēgas. Nākamais ir jābūt regulējamām gaismā un JĀPROT ar tām strādāt , tas ka INTERJERS izskatās BEZ GAISMAS nenozīmē ka GAISMA tur nav atvesta un uzlikta. Gluži vienkārši pretējā gadījumā būs ĻOTI sarežģīti sabalansēt TELPAS apgaismojumu ar gaismas ķermeņu gaismu vai gaismām no LOGIEM . Visbeidzot BIEŽI nepieciešams gana liels PLATLENĶIS ar ļoti labu optisko kvalitāti "Bez kropļojumiem" , viņš var VILKT / STIEPT bet līnijām jābūt TAISNĀM , šobrīd bezmaz esošākiem interjeru stikli ir 47mm uz 4X5 collām uz mazā FF vai nu Carl Zeiss Distagon T 21mm f/2.8 vai Zeiss Distagon T* 15mm F2.8 , vienkarši šiem stikliem ir izcilas izlīdiznošas spējas un laba ģeometrija un krāsa . Protams ka Latvijas "Meistari" arhitektūru galvenokārt blietē ar Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM un ilgi dikti "Uzlabo" kompī. Kamra nu nezinu ja jau ir SPĒKS pirkts attiecīgi GAISMU + OPTIKU + mācīties tad ameru ar var ņemt kādu 5D MARK III vai racionālāk NIKON D800 šobrīd

3. lIETOJOT gaismas jāprot ar tām strādāt un tās vadīt INTERJĒROS bieži visn arō 1/3 f starpība gaismā IZMAINA visu telpas apjomu. Flašmetrs attiecīgi jūs labi jālieto , jāiemācās lietot FILTRI tai skaitā uz BLICĒM vēl viss kas. BET galvenais protams SĀKT .

Ja tiešām velme ir PAMĀCĪTIES kā ko ara nevis "Ietaupīt uz fotografu" tad reku varbūt palīdzēs tāda "Populārzinātniska" grāmata
John Siskin : Photographing Architecture: Lighting, Composition, Postproduction and Marketing Techniques
. Amherst Media Book 2011 . 160lpp
Latvieši tāda taupīgi tad jau "Nopirkt" var šite bit.ly...

Ja grib ko nopietmāk jameklē šī , Axel Hausberg , Anton Simons : Architectural Photography: Construction and Design Manual

www.amazon.co.uk...

Architectural photography is a very specific challenge and involves a very special approach to architecture. This book in the Construction and Design Manual series gives a wellgrounded
introduction to the necessary skills, techniques, and
equipment while at the same time illustrating that the key to
premium architectural photography is something far beyond
the mere mechanics of focus, exposure, and composition.
An overview of the history of architectural photography and
the fields in which it comes into play is followed by a detailed
technical section discussing equipment, focal length,
perspective, white balance, filters, HDR, and digital postprocessing.
This beautifully illustrated, hands-on companion
provides both practical information and inspiration for anyone
interested in architectural photography.
avatar
Publicēts: 06.01.13 01:17
 citēt
Tā kā pārsvarā visi grib pa lēto, uzskatu, ka 16-35 L ir OK, + Canon DPP novāc lineāros kropļojumus pavisam labi. Šis + Canon FF būs labs diezgan. ja baisi vajag ko izcilu, pacenšos panoramēt ar 45mm TS, bet tas liels čakars un rezultātā nekam nevajadzīga izsķirtspēja.
avatar
Publicēts: 06.01.13 01:34
 citēt
_AlterNative:Tā kā pārsvarā visi grib pa lēto, uzskatu, ka 16-35 L ir OK, + Canon DPP novāc lineāros kropļojumus pavisam labi. Šis + Canon FF būs labs diezgan. ja baisi vajag ko izcilu, pacenšos panoramēt ar 45mm TS, bet tas liels čakars un rezultātā nekam nevajadzīga izsķirtspēja.


Nu kur tad , kur, 16-35 mēbelēm nez nez, cik ar to bildēju tad kropļojumi ir abos galos.
avatar
Publicēts: 06.01.13 01:38
 citēt
Nu ko cvaru ieteikt

Var izvēlēties jeb kuru crop spoguleni ar KIT objektīvu + zibspuldze.
Kopā ar atmiņas kartēm, zibenes aķiem ar lādētāju un somu ari sanāks lidz 700ls.

Starp citu iPhone 4S bildē pat ļoti labi, mani priekš personīgās bild''sanas apmierinātu, cik esmu patestējis.
avatar
Publicēts: 06.01.13 01:54 labots
 citēt
zizakenza:Pats esmu dzirdējis ko fotogrāfi atzīst, ka tomēr viss nav tik viennozīmīgi, ka aparatūrai ir liela nozīme, ja tiešām ir augstas prasības. Un man, par nelaimi, tādas ir :) Netaisos taisīt fotomākslu vai lielizmēra plakātus, bet ja man šobrīd ir iphone un no senseniem laikiem ir Canaon 300d (pieminētais Nikon tika aizlienēts), tad tomēr, kāda būtu šībrīža kamera + objektīvs ar kuru kaut nākotnē varētu sasniegt vēlamos rezultātus?



par 3 labiem skotu viskijiem es apsolos iemācīt dabūt asas bildes ar esošo fočiku un optiku.
Tas nav joks.
avatar
Publicēts: 06.01.13 02:27
 citēt
asas ta būs, bet... 300D, protams, ir patīkama bildes struktūra, bet... nez.
avatar
Publicēts: 06.01.13 11:00
 citēt
300d ir lēns aparāts, ja nav jābildē mēbeles lidojumā, tad pilnīgi pietiekošs... asuma problēma nav fotoaparāta vaina, visticamāk, bet fotografēšanas metodes, uzstādījumu ietekme
avatar
Publicēts: 06.01.13 11:06
 citēt
Labu ziepīti un problēmas noņemtas, bet jāizlasa manuālis.
Vienīgi ziepīša objektīvs var dot asumu visos plānos :D
avatar
Publicēts: 06.01.13 12:17
 citēt
Vai tiešām viss ir tik sarežģīti, kā es lasu?
avatar
Publicēts: 06.01.13 12:30
 citēt
viss ir atkarīgs no tā, kāda līmeņa bildes, taj darbā iet cauri, kādas prasības, ko uzskata par labu esam .... varbūt, ka var ar zivsaci laist, varbūt visam jābūt vertikālās/ horizontālās līnijās, kur tad vēl ekspozīcija, baltā balanss..., pa automātiskajiem režīmiem, laikam uzreiz jāaizmirst



domāju, ciešami .... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 06.01.13 14:03
 citēt
Lunis:Nr.1 Lai laibi uzbildētu mēbeles vajag LIELU TELPU kur brīvi pārvietot gaismas + pašas gaismas.

Nr.2 Lai labi uzbildētu interjeru PIRMKĀRT nepieciešama saprašana par INTERJERU un ARHITEKTŪRU bez tā tālākajam nav jēgas. Nākamais ir jābūt regulējamām gaismā un JĀPROT ar tām strādāt , tas ka INTERJERS izskatās BEZ GAISMAS nenozīmē ka GAISMA tur nav atvesta un uzlikta.

3. lIETOJOT gaismas jāprot ar tām strādāt un tās vadīt INTERJĒROS bieži visn arō 1/3 f starpība gaismā IZMAINA visu telpas apjomu. Flašmetrs attiecīgi jūs labi jālieto , jāiemācās lietot FILTRI tai skaitā uz BLICĒM vēl viss kas. BET galvenais protams SĀKT .

Ja tiešām velme ir PAMĀCĪTIES kā ko ara nevis "Ietaupīt uz fotografu" tad reku varbūt palīdzēs tāda "Populārzinātniska" grāmata
John Siskin : Photographing Architecture: Lighting, Composition, Postproduction and Marketing Techniques
. Amherst Media Book 2011 . 160lpp
Latvieši tāda taupīgi tad jau "Nopirkt" var šite bit.ly...

Ja grib ko nopietmāk jameklē šī , Axel Hausberg , Anton Simons : Architectural Photography: Construction and Design Manual

www.amazon.co.uk...


Paldies par konstruktīviem ieteikumiem. Minētā literatūra tikai apstiprina to, ka viss ir tik sarežģīti. :)
Manā gadījumā, bez tā, ka gala rezultātā jābildē izstrādātā mēbele, vai jau mēbeles interjerā, ir vēme kvalitatīvi dokumentēt pašu darba procesu, kurš bieži vien notiek pietiekoši dinamiski ierobežotā telpā un tāpēc komplicētai fototehnikas uzstādīšanai nepietiek ne laika, ne vietas, ne apstākļi. Kā arī jāņem vērā nedraudzīgā vide fototehnikai - putekļi.

chukmasoff_f:
Starp citu iPhone 4S bildē pat ļoti labi, mani priekš personīgās bild''sanas apmierinātu, cik esmu patestējis.

Esmu iphone pieredzējis lietotājs, bet, kā jau minēju, ģeometrijas kropļojums ir visai ievērojams, kā arī neapmierina bilžu kvalitāte zema apgaismojuma apstākļos un ar iphone iebūvēto zibeni nevar izlīdzēties.
avatar
Publicēts: 06.01.13 14:18
 citēt
zizakenza:
Lunis:Nr.1 Lai laibi uzbildētu mēbeles vajag LIELU TELPU kur brīvi pārvietot gaismas + pašas gaismas.

Nr.2 Lai labi uzbildētu interjeru PIRMKĀRT nepieciešama saprašana par INTERJERU un ARHITEKTŪRU bez tā tālākajam nav jēgas. Nākamais ir jābūt regulējamām gaismā un JĀPROT ar tām strādāt , tas ka INTERJERS izskatās BEZ GAISMAS nenozīmē ka GAISMA tur nav atvesta un uzlikta.

3. lIETOJOT gaismas jāprot ar tām strādāt un tās vadīt INTERJĒROS bieži visn arō 1/3 f starpība gaismā IZMAINA visu telpas apjomu. Flašmetrs attiecīgi jūs labi jālieto , jāiemācās lietot FILTRI tai skaitā uz BLICĒM vēl viss kas. BET galvenais protams SĀKT .

Ja tiešām velme ir PAMĀCĪTIES kā ko ara nevis "Ietaupīt uz fotografu" tad reku varbūt palīdzēs tāda "Populārzinātniska" grāmata
John Siskin : Photographing Architecture: Lighting, Composition, Postproduction and Marketing Techniques
. Amherst Media Book 2011 . 160lpp
Latvieši tāda taupīgi tad jau "Nopirkt" var šite bit.ly...

Ja grib ko nopietmāk jameklē šī , Axel Hausberg , Anton Simons : Architectural Photography: Construction and Design Manual

www.amazon.co.uk...


Paldies par konstruktīviem ieteikumiem. Minētā literatūra tikai apstiprina to, ka viss ir tik sarežģīti. :)
Manā gadījumā, bez tā, ka gala rezultātā jābildē izstrādātā mēbele, vai jau mēbeles interjerā, ir vēme kvalitatīvi dokumentēt pašu darba procesu, kurš bieži vien notiek pietiekoši dinamiski ierobežotā telpā un tāpēc komplicētai fototehnikas uzstādīšanai nepietiek ne laika, ne vietas, ne apstākļi. Kā arī jāņem vērā nedraudzīgā vide fototehnikai - putekļi.

chukmasoff_f:
Starp citu iPhone 4S bildē pat ļoti labi, mani priekš personīgās bild''sanas apmierinātu, cik esmu patestējis.

Esmu iphone pieredzējis lietotājs, bet, kā jau minēju, ģeometrijas kropļojums ir visai ievērojams, kā arī neapmierina bilžu kvalitāte zema apgaismojuma apstākļos un ar iphone iebūvēto zibeni nevar izlīdzēties.


nu tas nav sarežģītāk, kā iemācīties braukt ar riteni :)
avatar
Publicēts: 06.01.13 14:27 labots
 citēt
zizakenza:
Paldies par konstruktīviem ieteikumiem. Minētā literatūra tikai apstiprina to, ka viss ir tik sarežģīti. :)
Manā gadījumā, bez tā, ka gala rezultātā jābildē izstrādātā mēbele, vai jau mēbeles interjerā, ir vēme kvalitatīvi dokumentēt pašu darba procesu, kurš bieži vien notiek pietiekoši dinamiski ierobežotā telpā un tāpēc komplicētai fototehnikas uzstādīšanai nepietiek ne laika, ne vietas, ne apstākļi. Kā arī jāņem vērā nedraudzīgā vide fototehnikai - putekļi.


Tādā gadījumā VISS VIENKĀRŠI , CANON 6D + Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM + Elinchrom D-Lite-4 AR LIELU baltu lietussargu + labs statīvs kamerai. Viss kopā tāpat vilks vismaz uz 2+ t Ls

PROCESS uzliek kameru uz statīva caur kameras Wi-Fi pieslēdz to datoram BILDI uzliek pa visu datora ekrānu un BILDĒ , pēc kompja pieregulē krāsu balansus un kadrējumu tā pat arī exspo. Lielais baltais lietussargs noderēs gan "Fiksai dokumentēšanai" ne PASES variantā , gana LABĀ GAISMĀ un kvalitātē un INTERJEROS palīdzes "Kliedēt krēslu" viss pārējais ir NENORMĀLI dārgi un "Ne lielai komercijai" neracionāli. Piemēram VIENS objektīvs kā Zeiss Distagon T* 15mm F2.8 maksā vismaz 2.5 t Ls
avatar
Publicēts: 06.01.13 15:10 labots
 citēt
Lunis:
zizakenza:
Paldies par konstruktīviem ieteikumiem. Minētā literatūra tikai apstiprina to, ka viss ir tik sarežģīti. :)
Manā gadījumā, bez tā, ka gala rezultātā jābildē izstrādātā mēbele, vai jau mēbeles interjerā, ir vēme kvalitatīvi dokumentēt pašu darba procesu, kurš bieži vien notiek pietiekoši dinamiski ierobežotā telpā un tāpēc komplicētai fototehnikas uzstādīšanai nepietiek ne laika, ne vietas, ne apstākļi. Kā arī jāņem vērā nedraudzīgā vide fototehnikai - putekļi.


Tadā gadījumā VISS VIENKARŠI , CANON 6D + Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM + Elinchrom D-Lite-4 AR LIELU baltu lietissargu + labs statīvs kamerai.

PROCESS uzliek kameru uz statīva caur kameras Wi-Fi pieslēdz to datoram BILDI uzliek pa visu datora eklānu un BILDĒ pēc kompja pieregulē krāsu balansus un kadrējumu tā pat arī exspo. Lielais baltais lietissargs noderēs gan "Fioksai dokumentēšanai" ne PASES variantā bet gana LABĀ GAISMĀ un kvalitatē nu un INTERJĒROS palīdzes "Kliedēt krēslu" viss pārējais ir NOENORMĀLI dargi un "Ne lielai kmercijai" neracionāli



var jau zvirbuļus bliezt ar lāzeru no satelīta.......
vienkāršāk gan ir iegūt nedaudz zināšanu, uzlikt 2 lētas zibsenes pa kaktiem ( lietotas nikon sb 24 26 vai 28 jeb kaut ko tipa yongo + trigeri, lietussargi, statīvi - pēc situācijas un telpas = ja 150 ls ) un tas pats 300 d ar kit būs pilnīgi pietiekams.

Patiesībā jau vienkāršākajā variantā pilnīgi pietiek ar statīvu un kameru, kā arī m režīma lietošanas pamatiemaņām :) un priekš kam tur tas derdzīgais 16-35 no vecā man metās pumpas skatot šļurzu pa kadra malām. Jaunais, gan jau ka ir labāks, bet cilvēkam bez specifiskām vajadzībām lieks. Varētu noderēt kādi pāris fiksi - tipa sigma 20 - 28 mm un 50 mm 1.8 canon. Mēbeles būtu sajūsmā par rezultātu
avatar
Publicēts: 06.01.13 15:12 labots
 citēt
NilsS:


var jau zvirbuļus bliezt ar lāzeru no satelīta.......
vienkāršāk gan ir iegūt nedaudz zināšanu, uzlikt 2 lētas zibsenes pa kaktiem ( lietotas nikon sb 24 26 vai 28 jeb kaut ko tipa yongo + trigeri, lietussargi, statīvi - pēc situācijas un telpas = ja 150 ls ) un tas pats 300 d ar kit būs pilnīgi pietiekams


JA IR ZINĀŠANAS un pieredze visu minēto var uzbildēta ar kameru pa 20Ls objektīvu pa 20Ls un Gaismām pa 2x 5Ls :face-wink: Tā kā to darīja dzēki vēl 1960-70 gados :) Zavadskis arī savu PIRMO komerciju taisīja ar tehniku kura kopā maksāja 200Ls , tāpēc man bija INTERESANTI viņu paklausīties un pamācīties jo man TO PAŠU nebija viegli uztaisīt arī ar tehniku pa 20.000Ls . PAKLAUSĪJOS un nonācu pie atziņas ka vienīgais kas ir būtiski šai jomā ir PIEREDZE un tehniskā izdoma un racionāla pieeja :) Kopš tā laika neņemu darbus kur ILGI SAREŽĢĪTI jāčakarējas atvēlu toss CITIEM :face-wink::face-kiss: Kārtējo reiz pierādījās Bogustova moto "Mans mērķis nav STRĀDĀT bet nopelnīt" neņemu darbus kur ir ĻOTI NOPIETNI JĀSTRĀDĀ taču ar nopelnīšanu būs visai vāji :)
avatar
Publicēts: 08.01.13 11:42
 citēt
Cilvēks tak raksta, ka nav laika un vietas likt lietussargus. Un ja šauj ar automātu, kādi zibeņi, utt. Nevajag cilvēkam, kas taisa mēbeles un grib tās SMUKI NOBILDĒT, stāstīt par 2k vērtām tehnikām un kā to visu lietot.
iesaku izmantot Nilsa piedāvājumu par 3 viskijiem un ar esošo tehniku iegūt ASAS bildes.
avatar
Publicēts: 08.01.13 14:29
 citēt
kad būs zināšanas, sapratīsi, kādu tehniku tev vajag.
avatar
Publicēts: 08.01.13 23:21
 citēt
Tik daudz gudrību, bet neviens atbilstošu stiklu nav ieteicis.
vienīgi cenā līdz ~700 Ls būs pagrūti ielikties :)

Mēbelēm būs Ok šis: Schneider SUPER-ANGULON PC-TS 2,8/50MM
www.calumetphoto.de...

Bet interjeram šis: Nikon PC-E Nikkor 24mm/3.5D ED
www.calumetphoto.de...
avatar
Publicēts: 09.01.13 13:32
 citēt
Varbūt iemet kādu no esošajām bildēm un apraksti, kas tev tajā neapmierina un uz kādu rezultātu tiecies. Iespējams sameklē internetā paraugfoto, kas tevi apmierina un ieliec arī to. Tad kļūs skaidrs, cik tālu no vajadzīgā rezultāta tu esi un kādas zināšanas, tehnika tev nepieciešama, lai sasniegtu mērķi. :face-wink:
avatar
Publicēts: 09.01.13 13:46
 citēt
wolter:Varbūt iemet kādu no esošajām bildēm un apraksti, kas tev tajā neapmierina un uz kādu rezultātu tiecies. Iespējams sameklē internetā paraugfoto, kas tevi apmierina un ieliec arī to. Tad kļūs skaidrs, cik tālu no vajadzīgā rezultāta tu esi un kādas zināšanas, tehnika tev nepieciešama, lai sasniegtu mērķi. :face-wink:

Neuzdod teorētiķiem neērtus jautājumus, lūdzu!:face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 10.01.13 00:34
 citēt
Kiplox:Cilvēks tak raksta, ka nav laika un vietas likt lietussargus. Un ja šauj ar automātu, kādi zibeņi, utt. Nevajag cilvēkam, kas taisa mēbeles un grib tās SMUKI NOBILDĒT, stāstīt par 2k vērtām tehnikām un kā to visu lietot.
iesaku izmantot Nilsa piedāvājumu par 3 viskijiem un ar esošo tehniku iegūt ASAS bildes.

Nau jau tā, kā minēts, ka cilvēks, kurš taisa mēbeles neinteresējas pa citām lietām. Tāpēc komentāri par tēmu ir īpaši noderīgi un humors fonam arī nav slikts.
Nilsa piedāvājumu arī paturēšu prātā, vienīgi valūta gana interesanta...
avatar
Publicēts: 10.01.13 00:38 labots
 citēt
wolter:Varbūt iemet kādu no esošajām bildēm un apraksti, kas tev tajā neapmierina un uz kādu rezultātu tiecies. Iespējams sameklē internetā paraugfoto, kas tevi apmierina un ieliec arī to. Tad kļūs skaidrs, cik tālu no vajadzīgā rezultāta tu esi un kādas zināšanas, tehnika tev nepieciešama, lai sasniegtu mērķi. :face-wink:

Tieši ko tādu gribēju darīt, bet gribēju vēl paeksperimentēt, tomēr ielikšu kaut ko no esošām bildēm, kamēr nav citu (bildes bez apstrādes): picasaweb.google.com...
Varbūt tās pašu ģeometriskās kļūdas un asumu daudz maz ciešami ir iespējams labot ar programmatūru? Un kādu?
avatar
Publicēts: 10.01.13 08:59
 citēt
Paskatīju, radās ??? un daudz :D
1. apkopēju vajag jaunu, tagad var pat dabūt ar augstāko stilista, dizainera izglītību :D
2. par fotoaparātu gadus divus nedomā...
3. šos divus gadus, kamēr apgūsti reklāmdarbību, nofraktē kādu lētu fotogrāfu. Bildēs praktiski nevienā nebija fotoaparāta vaina...
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):