forum.gif
Iespēja novērtēt reportāžu
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Ieteikumi / Iespēja novērtēt reportāžu
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 08.03.13 18:45
 citēt
ja veiks reportāžas uzlabojošas darbības, var tikt norauta plenēru, un fotorautu kustība latvijā ... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 08.03.13 19:51
 citēt
Kas tad tagad traucē novērtēt reportāžas?
Ja laba tad apēd piecus marinētos gurķīšus. bet ja slikta tad tikai vienu :) (drīkst to pašu izpildīt arī ar ko citu :) )
avatar
Publicēts: 08.03.13 20:17
 citēt
jods zin,te jau tā uz vienu darbu 3000 vērtētāju.
avatar
Publicēts: 09.03.13 18:05
 citēt
f-foto:
Rolands66:jods zin,te jau tā uz vienu darbu 3000 vērtētāju.


Vai ir kāda bilde, kas saņēmusi kaut vai 1000 balsojumu?

Vispār tā reportāžu būšana ir interesanta lieta. Agrāk viesības iemūžināja Marģeris ar tukšu VHS videokameru, tagad "reportieri" informatīvi pārbildē skulptūras vai gleznas. It kā grūti kaut kur piesieties, bet piesiet aci arī nav kur.


Nē es par citu,manuprāt ar reportāžām situācija ir šausmīgi bēdīga,bet mākslīgi neko nevar mainīt,-ne vērtējot ,ne kā citādi :(
avatar
Publicēts: 09.03.13 18:13
 citēt
NEvajag bojāt reportāžas? Vērtēšana kā tāda blogā notrulina foto kvalitāti. Tāpat kā galerijās čomi čomam taisa reitingus, tāpat tas notiks pie repotāžām, sāksies tā pati sāncensība un kartiņu tīrīšana tikai lielākā apmērā (uzreiz pa 15 attēliem). Ak tad pret atbilstību un plenēru drazu, lai cīnītos? Tak tās plenēru drazas ir visvairāk apmeklētas, attiecīgi arī būs visvairāk novērtas. Fotobloga tauta ir tāda, kāda tā ir. Galerijas šobrīd blogā sux. Nevajag sabojāt arī reportāžas!
avatar
Publicēts: 09.03.13 18:42
 citēt
Nevajag jaukt terminus! Izgājienam uz ielas kaut ko pabildēt parasti nav nekāda sakara ar reportāžu par kādu notikumu.Nu varat saukt par "sesiju" vai "plenēru",ja tā liekas labskanīgāk.Un fotkas no kādas izstādes atklāšanas vai dropes krogā es arī negribētu saukt par reportāžu,lai gan daži reportāžas elementi tur ir.
avatar
Publicēts: 09.03.13 19:57
 citēt
viecha:Nevajag jaukt terminus! Izgājienam uz ielas kaut ko pabildēt parasti nav nekāda sakara ar reportāžu par kādu notikumu.Nu varat saukt par "sesiju" vai "plenēru",ja tā liekas labskanīgāk.Un fotkas no kādas izstādes atklāšanas vai dropes krogā es arī negribētu saukt par reportāžu,lai gan daži reportāžas elementi tur ir.

Tieši tā! Sākumā mēģināju iet "pa straumei". Bildēju izstāžu atklāšanas, to dalībniekus, svinīgi stāvot pulciņā. Paziņa (bij, fotokors padomijas žurnālam) paņēma pa desmit bildēm no trijiem dažādiem pasākumiem. Sajauca kā kāršu kavu, tad sadalīja trīs vienādās daļās. Jautāja - vai pats droši varēsi atšķirt - kura ir no kura pasākuma (paši autori tur, protams, nebija). Tagad vairs neredzu jēgu bildēt tusiņa viesu statiskos skatus. Arī iekšēja balss saka - bildē to, kas interesē - savu līdzcilvēku emocijas, viņu nepastarpinātu reakciju uz dažādiem dzīves notikumiem un viss. Ar reportāžu tās klasiskajās izpausmēs tam visam ir ļoti maz sakara. :face-smile:

Iespējams, apzīmējumam varētu lietot vārdu "projekts". Bilžu kopa ar vienu vadmotīvu.
avatar
Publicēts: 09.03.13 20:28
 citēt
man personīgi visa šī fotoportālu vērtēšana atsit vispār kaut kādu vēlmi bildēt, jo tik tālu vienveidīgas un standartizētas kļūst bildes, ka liec vienu otrai virsū un visas kā uz šablona. Tieši šie nestandarta vai pat nejauši brāķi ir kaut kā vērti, lai tos apsūkātu vai mēģinātu apzināti atdarināt.. Atzīstos, neesmu par garmu labāks kā bildētājs, bet kā skatītājs labāk mēģinu atrast sēnalās tīradni, nekā skatīt vienveidīgus štampus.

Hau, esmu runājis!
avatar
Publicēts: 09.03.13 21:01 labots
 citēt
talavietis:man personīgi visa šī fotoportālu vērtēšana atsit vispār kaut kādu vēlmi bildēt, jo tik tālu vienveidīgas un standartizētas kļūst bildes, ka liec vienu otrai virsū un visas kā uz šablona. Tieši šie nestandarta vai pat nejauši brāķi ir kaut kā vērti, lai tos apsūkātu vai mēģinātu apzināti atdarināt.. Atzīstos, neesmu par garmu labāks kā bildētājs, bet kā skatītājs labāk mēģinu atrast sēnalās tīradni, nekā skatīt vienveidīgus štampus.

Hau, esmu runājis!


:face-sad:
avatar
Publicēts: 10.03.13 04:07
 citēt
piedāvāju labāk uzlabot fotoreportāžas sadaļu ar iespēju pēc vajadzības katrai bildei pievienot aprakstu zem tās, nevis kaut kur kreisajā pusē vienā čupā. Bieži ir tā, ka reportāžu bildēs svarīgs ir arī situāciju izskaidrojošs teksts...
avatar
Publicēts: 10.03.13 05:36
 citēt
viencmuzikanc:piedāvāju labāk uzlabot fotoreportāžas sadaļu ar iespēju pēc vajadzības katrai bildei pievienot aprakstu zem tās, nevis kaut kur kreisajā pusē vienā čupā. Bieži ir tā, ka reportāžu bildēs svarīgs ir arī situāciju izskaidrojošs teksts...


ta tur vēl līdz novadiem neesam tikuši,rajoni figurē :big_smile:
avatar
Publicēts: 10.03.13 08:56
 citēt
viencmuzikanc:piedāvāju labāk uzlabot fotoreportāžas sadaļu ar iespēju pēc vajadzības katrai bildei pievienot aprakstu zem tās, nevis kaut kur kreisajā pusē vienā čupā. Bieži ir tā, ka reportāžu bildēs svarīgs ir arī situāciju izskaidrojošs teksts...


Gluži manas domas .
avatar
Publicēts: 10.03.13 14:36
 citēt
Rolands66:
viencmuzikanc:piedāvāju labāk uzlabot fotoreportāžas sadaļu ar iespēju pēc vajadzības katrai bildei pievienot aprakstu zem tās, nevis kaut kur kreisajā pusē vienā čupā. Bieži ir tā, ka reportāžu bildēs svarīgs ir arī situāciju izskaidrojošs teksts...


ta tur vēl līdz novadiem neesam tikuši,rajoni figurē :big_smile:
Tu zini visus 100+ novadus, kur kurš atrodas? :bad_smile:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):