forum.gif
Kā tagad ir ar aukstajiem ieročiem, ja šeit ir kāds jurists?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / burziņš :) / Kā tagad ir ar aukstajiem ieročiem, ja šeit ir kāds jurists?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >
IerakstsAutors
Publicēts: 02.04.13 20:49
 citēt
Schneider:Par ieročiem runājot: Re, ko es šodien saķīlēju:




Durklis viens, maksts no otra, "varde" - vēl no trešā, bet mazā siksniņa bija galīgi sapujusi, to izgriezu no veca juhtādas zābaka un stiprinājuma sēnīti iekniedēju tajā.

Tad nu jautājums - ja te ir kāds jurists, tad pasakiet, liekas krimināllikumā nelikumīgas auksto ieroču glabāšanas ir izzudušas, atbildība sākas tikai tad, ja sāk ar bļāvieniem "Banzai, urrā, Allah akbar!" vicināt zobenu sabiedriskā vietā. Kolekcijas ieroci (tas varētu būt mans gadījums) vajagot tikai piereģistrēt policijā.
Un nesūtiet uz likumi.lv, tur kauko atrast un saprast, nesapinoties visos skaidrojumos, labojumos un papildinājumos, diezin vai spēj paši likumdevēji.
avatar
Publicēts: 02.04.13 20:52 labots
 citēt
tu ar to gatavojies apkārt vazāties?


www.likumi.lv...
avatar
Publicēts: 02.04.13 20:57 labots
 citēt
negatIvs:tu ar to gatavojies apkārt vazāties?


Nē, blogerus baidīt!
avatar
Publicēts: 02.04.13 20:57
 citēt
Nē.
Ja uzmanīgi lasa,
Schneider: Kolekcijas ieroci (tas varētu būt mans gadījums)...
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:03
 citēt
Kādreiz dzirdēju, ka nazis par ieroci pārvēršas, ja asmeņa garums ir virs 10cm...
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:05
 citēt
negatIvs: www.likumi.lv...

Nu bet tev tak saka, ka no tā nav nekādas jēgas, jo šeit
1.pants. Likumā lietotie termini
ir aukstā ieroča definīcija
3) aukstais ierocis — priekšmets, kam piemīt ieroča pazīmes un kas paredzēts bojājumu nodarīšanai, izmantojot cilvēka muskuļu spēku...
bet nekur neatrodu ieroča pazīmju definīciju. Bet bez tās es no darbarīku veikala nedrīkstu nest mājās tikko nopirktu cirvi.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:10
 citēt
Eltons:Kādreiz dzirdēju, ka nazis par ieroci pārvēršas, ja asmeņa garums ir virs 10cm...

Tad puse pavāru un mājsaimnieču štrumentu jāpieskaita pie ieročiem, nemaz nerunājot par mežstrādnieku mačetēm.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:11 labots
 citēt
Schneider:
Eltons:Kādreiz dzirdēju, ka nazis par ieroci pārvēršas, ja asmeņa garums ir virs 10cm...

Tad puse pavāru un mājsaimnieču štrumentu jāpieskaita pie ieročiem, nemaz nerunājot par mežstrādnieku mačetēm.


Protams, ja ar tiem izdarīts noziegums un pēc attiecīgā panta arī to klasificēs.
Bet... nesen atcelts ir aso priekšmetu ienešanas aizliegums lidmašīnās... tā kā Tu ar savu cūku kaujamo tuteni mierīgi vari pārvietoties... ne tā kā man, reiz konfiscēja mazās nagu šķērītes, ko netīšām biju laptopa somas kabatiņā atstājis...
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:14
 citēt
Schneider:
Eltons:Kādreiz dzirdēju, ka nazis par ieroci pārvēršas, ja asmeņa garums ir virs 10cm...

Tad puse pavāru un mājsaimnieču štrumentu jāpieskaita pie ieročiem, nemaz nerunājot par mežstrādnieku mačetēm.

Vēl esot bijis jābūt rokas aizsargam, kāds nav virtuves nažiem. Arī tavam tāds neizteikts, izskatās kā šautenes durklim.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:15 labots
 citēt
Bet kā būt, ja kādu nosit ar ceļmalā paceltu akmeni? Es gribu zināt, kas tās ir par ieroča pazīmēm. Likumā jēdzienu ieraksta, bet skaidrojuma tam nav.

Nu bet tak tas jau arī ir Mauzera durklis! Tāds ir katrā otrā lauku mājā, bēniņos aiz spāres aizbāzts, tiek lietots cūkas kaušanai. Tik tie ir notrītiem, ar lodlampu izdedzinātiem asmeņiem, satrunējušām koka detaļām, kuru vietā uztīta zilā izolenta. Šis ir ļoti labā stāvoklī (tik iepriekšējais īpašnieks, nelietis tāds, nošmirģelējis izlaiduma gadu), tādēļ jau es to arī atjaunoju, cik nu varēdams, jo pilnā komplektā tie nav tik bieži sastopami. Un W.u.K. (Weyersberg und Kirschbaum) firma tos ražoja tikai 1927-29.gados, tas arī nozīmē, ka ir diezgan reti atrodami.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:15
 citēt
Neesmu baigi iedziļinājies,tomēr atšķirībā no dažādiem šaujamieročiem,nopirkt pabaisa izskata dunčus var jebkurš!Mandomāt par auksto ieroci viņš pārvēršas brīdī ,kad ar to iebakstīts kādam cilēkam! ;)
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:17
 citēt
Durklis vēl vecā versija ar koka apdari,tam asmenim bikk labāka kvalitāte,bet vienalga štrunts,der tikai konservu atvēršanai un dzīvu radību bendēšanai!
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:18
 citēt
Tūlīt pienāks Voldis un visu paskaidros.:face-smile:
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:23
 citēt
Tam gan es vismazāk ticēšu.:face-grin:
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:25
 citēt
Ne tikai šeit ir likumu nepilnības... līdz ar to tiesā viss var radikāli mainīties... vai nu Tu aizstāvoties būsi tuteni ņēmis, vai urka Tev uzasinātu skrūvgriezi zem ribas spraudis...
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:27
 citēt
Kambalas rokas, ASV, kaut kad esot reģistrētas, kā aukstais ierocis , vai kaut kā tamlīdz. jāpaskatās netā ...
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:28 labots
 citēt
Schneider:Tam gan es vismazāk ticēšu.:face-grin:


Tavs liktenis, Netiīcīgais Foma.
Tikai nestāstiet - neesiet ar Latvijas kriminālkodeksa traktējumu iepazinušies, ja reiz i-netā plātieties.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:30
 citēt
te par to Kambalu www.kasjauns.lv... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:30
 citēt
ieroča pazīmju tiešām nav. Bet, svarīgākais, ka nav atļauts nēsāt, pat ja ir aukstais ierocis - bet pārvietot, glabāt, pirkt, utt - var - skat to pašu likumu.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:36
 citēt
un ko ar tādu duramo var iesākt? durt? nekam citam tāds laikam nederēs, arī ikdienas nēsāšanai.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:36 labots
 citēt
Un akal - ja es to somā nesu parādīt otram kolēģim, vecu dzelžu mīlētājam?
zo:...arī ikdienas nēsāšanai.

Ikdienā es nēsāju Leatherman Juice XE6. Vienreiz bija gadījums, kad ezerā izbrauca kuģītis ar kāziniekiem, bet ezera vidū atklājās, ka nav ar ko atvērt vīna pudeles. Un tad galvenais Supermens, Makgaivers un glābējs izrādījās fotogrāfs . Jo manā Lēdermanī ir arī korķuviļkis.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:39
 citēt
Latvijā nav auksto ieroču,tobiš par tādu kļūst jebkas,bet tikai pēc pielietošanas fakta,šajā ziņā mums ir tāda pati brīvība,kā piemēram Čehijā,pērc kādus tuteņus vai zobinus kādus vēlies.Un nedod Dievs,ka ieviesīs ko tādu kā UK,tur vispār nedrīkst nēsāt līdzi NEKO,pat skrūvgriezi,vai manikīra šķērītes,par šveices nazīti nerunājot.Vobšem turi mājās pie sienas pārdod,vazā līdzi(tiesa gan neiesaisties potenciālās konflikta situācijās ar policiju,piemēram nefotografē sabiedriskās vietās,kad tas verķis ir līdzi).A vot ar šaujamajiem,raktiem vai,piemēram Vācijā iegādātiem deko(tobiš šaušanai nederīgiem) gan var sanākt sūdi,nu tobiš notiesāt jau varbūt nenotiesās,bet krimināllieta gan spīd.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:41
 citēt
Glabāt nav nekādu problēmu- man vienmēr bijuši mājās nopietnāki duramie.. :) Kādreiz krievu laikos medību dunčiem bija sērijas numuri, bet tā īsti laikam līdz reģistrācijai un papīriem tie nenonāca, ja bija mednieks tad tādus turēt varēja bez problēmām. Gluži parastajam civiliedzīvotājam varbūt nepārdotu, bet ja mājās bija, nav dzirdēts, ka kādam būtu bijušas problēmas.. Kā jau minēts augstāk, šie vācu durkļi tiešām bija gandrīz katrā lauku saimniecībā..
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:42 labots
 citēt
Nu jau laikam atļaušos jaunuļiem sevi paspārdīt. Parādījās interese par krievu desanta (morži) nazi.Dēļ iebūvētā stobra. Pieļauju - 99% vispār nav dzirdējuši.Man - guļ uz virtuves galda. Dārgs, arī faktiski nevajag. Vienkārši pagadījās "cinkova"ar ptronām. Kurš nosauks pareizo patronas kalibru - cepumiņš...
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:45
 citēt
60uz5komats6:..piemēram Vācijā iegādātiem deko(tobiš šaušanai nederīgiem) gan var sanākt sūdi,nu tobiš notiesāt jau varbūt nenotiesās,bet krimināllieta gan spīd.


Par to gan šaubos.. Pat nerunājot par kautkādiem deko, pat īstus ieročus, ja deaktivizēti, kolekcijā mājās var turēt jebkurš.. Protams, ja ar tādu staigās pa pilsētu un vicināsies, tad sūdi sanāks, jo kā jau lasām policijas ziņojumos, vienmēr aiztur ar "pistolēm līdzīgiem priekšmetiem", tb, to, vai tas ir ierocis vai nav, konstatēs tikai pēc apcietināšanas.. :)
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:49
 citēt
Pinus:
60uz5komats6:..piemēram Vācijā iegādātiem deko(tobiš šaušanai nederīgiem) gan var sanākt sūdi,nu tobiš notiesāt jau varbūt nenotiesās,bet krimināllieta gan spīd.


Par to gan šaubos.. Pat nerunājot par kautkādiem deko, pat īstus ieročus, ja deaktivizēti, kolekcijā mājās var turēt jebkurš.. Protams, ja ar tādu staigās pa pilsētu un vicināsies, tad sūdi sanāks, jo kā jau lasām policijas ziņojumos, vienmēr aiztur ar "pistolēm līdzīgiem priekšmetiem", tb, to, vai tas ir ierocis vai nav, konstatēs tikai pēc apcietināšanas.. :)


Ja tiešā kādam ievajagās - nu - kaimiņš sievu regulāri drātē - tikai TT. Pārbudīts. :face-wink:
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:50
 citēt
Par UK esmu dzirdējis, ka tā ir jautra vecu likumu krātuve, un daudzus, izradās neviens nav pamanījies atcelt. Vecs stāstiņš:
Students, atnācis uz lekciju, pieprasa pasniedzējam kausu alus. Tas brīnās, bet students parāda likumu, kur šīs tiesības aprakstītas. Pasniedzējs atnes alu, bet tūlīt pat parāda citu likumu un liek samaksāt brangu soda naudu, jo students atnācis uz lekcijām bez zobena.
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:51
 citēt
Man jau galvenais, ka izdevās to sakomplektēt pilnībā, nu labi, mazā siksniņa nav oriģināla.:shame:
Un vēl - man ir divi akmens cirvji, viens Pieminekļu aizsardzības parvaldē reģistrēts jau pirms gadiem 15, bet otrs nav. Kā tagad būs, te nesen izlasīju, ka līdz 1.aprīlim par to vajadzējis iesniegt kaukādu papīru, citādi skaitīsies, ka es to esmu nozadzis valstij?
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:51
 citēt
Voldemort, varbūt ka man ar uztveri pašvakāk, vai (drīzāk) esmu pieradis pie skaidri formulētām domām bet Tavus tekstus saprast nekādīgi nespēju - nu kaut vai šis pēdējais - vai tas būtu jāsaprot, ka Tu meklē to krievu desanta nazi vai arī gribi palielīties, ka Tev tāds uz virtuves galda guļ?
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:52
 citēt
Voldemorts:
Ja tiešā kādam ievajagās - nu - kaimiņš sievu regulāri drātē - tikai TT. Pārbudīts. :face-wink:


ja vien kaimiņš nenēsā bruņuvesti, tad nevajag TT.. Tās īpašā vērtība ir izcilās caursišanas spējas..
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:54
 citēt
Kalibrs nazī iebūvētam stobram - kāds tad tur vēl bez .22LR varētu būt?
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:54 labots
 citēt
GunarsII:Par UK esmu dzirdējis, ka tā ir jautra vecu likumu krātuve, un daudzus, izradās neviens nav pamanījies atcelt. Vecs stāstiņš:
Students, atnācis uz lekciju, pieprasa pasniedzējam kausu alus. Tas brīnās, bet students parāda likumu, kur šīs tiesības aprakstītas. Pasniedzējs atnes alu, bet tūlīt pat parāda citu likumu un liek samaksāt brangu soda naudu, jo students atnācis uz lekcijām bez zobena.


Jā, ir daudz interesanti likumi, kuri nav oficiāli atcelti, līdzarto- darbojas..
Piemēram, taksometra šoferis drīkst publiskā vietā pačurāt, ja to dara uz savas mašīnas aizmugurējā riteņa, atspiežot vienu roku uz jumta.
Vai arī vēl viens- grūtniece drīkst prasīt policista ķiveri ja viņai nepieciešams čurāt..
avatar
Publicēts: 02.04.13 21:56
 citēt
Ja šauj, nedēļas garumā pārdzēries skābu Optima linijas stipro, tad arī bruņuveste nepalīdzēs. Tikai gāzmaska...
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:03
 citēt
GunarsII:Par UK esmu dzirdējis, ka tā ir jautra vecu likumu krātuve, un daudzus, izradās neviens nav pamanījies atcelt. Vecs stāstiņš:
Students, atnācis uz lekciju, pieprasa pasniedzējam kausu alus. Tas brīnās, bet students parāda likumu, kur šīs tiesības aprakstītas. Pasniedzējs atnes alu, bet tūlīt pat parāda citu likumu un liek samaksāt brangu soda naudu, jo students atnācis uz lekcijām bez zobena.


Tie nav nekādi veci likumi,līdz tam ir nonākuši pamazām pēdejo 100 gadu laikā,un pats špāsīgākais tajā stāstā ir tas ,ka pie bargajiem britu ieroču likumiem ir vainīgi daži latvieši
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:07
 citēt
60uz5komats6: ...kā piemēram Čehijā,pērc kādus tuteņus vai zobinus kādus vēlies...

Par tuteņiem un zobeniem nezinu, bet kalnos pie suvenīru tirgotājiem var nopirkt riktīgu ganu dzelzs cirvi valašku, kuru var lietot kā spieķi kāpjot kalnā, bet tas ir īsts ierocis, kurš domāts atkauties no vilkiem un arī no laupītājiem.
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:13 labots
 citēt
Kam? Parotaļāties? Uz virtuves galda ir krievu ( morži?) desanta nazis. Ar patronu rokturī. Nazi nevajag. Stobru vēlos uztasīt - nu, kā mehāniķis. Izaicinājums. Kāpēc? Nu, nevajg, itkā. Dzēšot parādu, atveda "cinkovku "ar viņa patronām. Kurš nosauks precīzu kalibru - cepums.
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:17
 citēt
Es jau nosaucu kalibru, vai tad nebija pareizi?
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:19
 citēt
НРС (нож разведчика специальный, Индекс ГРАУ — 6П25) разработан под бесшумный патрон СП-3, калибра 7,62 мм в ЦНИИТОЧМАШе ещё в 60-х, имел пулю ПС от 7,62-мм автоматного патрона образца 1943 года, а также размещённый в гильзе между пулей и пороховым зарядом телескопический поршень-толкатель. После выстрела поршень, передав пуле необходимую энергию, тормозился на скосах гильзы, тем самым отсекая пороховые газы и не создавая звука и пламени при выстреле. Нож НРС имеет пластиковую рукоять зелёного цвета, металлическую гарду, прямой клинок длиной 160 и шириной 30 мм, со «щучкой» (скосом обуха) и пилой, нарезанной на обухе.
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:29
 citēt
Labi! Nu, ir uz virtuves galda. Īpašnieks, ar visiem papīriem. Kā mehāniķim interesē konstrukcija.
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:29
 citēt
Es ar jau atradu, izrādās bija pietiekami jaudīgu patronu iebāzuši tomēr.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):