forum.gif
Kā tagad ir ar aukstajiem ieročiem, ja šeit ir kāds jurists?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / burziņš :) / Kā tagad ir ar aukstajiem ieročiem, ja šeit ir kāds jurists?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >
IerakstsAutors
Publicēts: 02.04.13 22:32 labots
 citēt
Kur Frīdis, viņš te vienreiz man pārmeta naidu pret piedzērušu cilvēku, bet tagad gan viņš varētu pamanīt, ka tam žūpam tieši ir vajadzīgs, lai kāds ar viņu strīdētos. Citādi, kādēļ te maisās kā peļu sūds pa putraimiem ar saviem murgiem par TT un visādiem ziemas peldētāju (moržu) nažiem?

Pie tam vēl apgalvo, ka viņam uz virtuves galda guļ tā naža īpašnieks:
Voldemorts:Labi! Nu, ir uz virtuves galda. Īpašnieks, ar visiem papīriem. Kā mehāniķim interesē konstrukcija.

avatar
Publicēts: 02.04.13 22:40
 citēt
Voldemorts:Kā mehāniķim interesē konstrukcija.

Konstrukcija - lūdzu.
s30633606993.mirtesen.ru...
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:40
 citēt
Schneider:
negatIvs: www.likumi.lv...

Nu bet tev tak saka, ka no tā nav nekādas jēgas, jo šeit
1.pants. Likumā lietotie termini
ir aukstā ieroča definīcija
3) aukstais ierocis — priekšmets, kam piemīt ieroča pazīmes un kas paredzēts bojājumu nodarīšanai, izmantojot cilvēka muskuļu spēku...
bet nekur neatrodu ieroča pazīmju definīciju. Bet bez tās es no darbarīku veikala nedrīkstu nest mājās tikko nopirktu cirvi.


Pazīmes: :D
Izkapts siena pļavā- lauksaimniecības instruments
Izkapts kaimiņa mugurā - aukstais ierocis :D
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:41
 citēt
Schneider:Un akal - ja es to somā nesu parādīt otram kolēģim, vecu dzelžu mīlētājam?
zo:...arī ikdienas nēsāšanai.

Ikdienā es nēsāju Leatherman Juice XE6. Vienreiz bija gadījums, kad ezerā izbrauca kuģītis ar kāziniekiem, bet ezera vidū atklājās, ka nav ar ko atvērt vīna pudeles. Un tad galvenais Supermens, Makgaivers un glābējs izrādījās fotogrāfs . Jo manā Lēdermanī ir arī korķuviļkis.


es vienā vecmeitu balīitēe taisīju šampjus vaļā, būdama tkai fotogrāfs ;-))))
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:42 labots
 citēt
Tiešām, interesants verķis:



sotnic.net...

Bet, attiecībā uz auksto ieroču likumu- ja nemaldos, tāds bija aktuāls tikai padomijas laikā (bet neesmu jurists, negalvošu).

Vismaz pašam auksto ieroču ekspertīzes nācās veikt tikai padumjlaikos.
Tur bija diezgan strikta un birokrātiska metodika- aprakstā vajadzēja "izanalizēt" veselu lērumu pazīmju, salīdzināt ar rokasgrāmatu paraugiem, izmērīt, veikt mehānisku pārbaudi (locīt, mērīt zem slodzes utt) un tikai tad varēja konstatēt, vai atrastās pazīmes atbilst metodikā norādītajām un attiecīgi- atzīt vai neatzīt par auksto ieroci.
"Priekšmetam" bija jābūt speciāli konstruētam, izgatavotam un pietiekami izturīgam, lai nodarītu nopietnus miesas bojājumus pretiniekam, netraumējot pašu uzbrucēju, ekspertīzē bija jāveic arī mehāniskās iztururības pārbaude- dauzot, durot, sitot pa biezu dēli utt. Ja izjuka- tātad neskaitījās aukstais ierocis. Naži parasti izturēja, bet daudzi "nunčaki" gan nereti sašķīda gabalos...:face-wink:
Nu bet tas tā aptuveni- jau piemirsies pa pārdesmit gadiem.


Schneider:Kur Frīdis, viņš te vienreiz man pārmeta naidu pret piedzērušu cilvēku, .


Šneider, es kārtējo reizi nācu pie atziņas, ka nervu šūniņas neatjaunojas (tomēr vecums nāk ar joni) un tagad cenšos visādus kašķus nejemt galvā ...:face-wink:
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:57
 citēt
dansiga: es vienā vecmeitu balīitēe taisīju šampjus vaļā, būdama tkai fotogrāfs ;-))))

Šampi atvērt... Bet tur bija visādi šardonē un muskati, kuriem īstie korķi, bet korķuviļķi nevienam nebija pieticis prāta ielikt pie štrumentiem. Tu, kā latgaliete, varbūt zini, pie Dridža ezera kaukāda atpūtas bāze, tur pirms banketa sākuma pa ezeru kāziniekus vizina liels plosts ar motoru, uz kura ir nojume ar galdiem un vieta dejošanai. Tad nu tur arī es biju par fotogrāfu un, amatu apvienošanas kārtībā, arī par vīna pudeļu korķētāju.
avatar
Publicēts: 02.04.13 22:58
 citēt
ēēē... lai gan man ieroči vienaldzīgi (izņemot spud gun - tas ir super daikts), bet par cik ar metālu ņemos, tad ļaudis nez kādēļ uzskata par labo toni stiept uz darbnīcu visādus bakstamos asināt, pucēt, *restaurēt* utt. - cik man pieredze ar šāda skata spicumiem tiem asmenis ir sūds beidzamais - ja dzīves aicinājums nav durt cūkas, tad nevaru iedomāties kur tādu likt... neko proporcionāls un glīts nav attiecīgi redzamā vietā neliksi... nu var biedēt nenobriedušus prātus vai rādīt Voldim, lai izsauktu neadekvātas runas :)
avatar
Publicēts: 02.04.13 23:00
 citēt
Maris:ēēē... lai gan man ieroči vienaldzīgi (izņemot spud gun - tas ir super daikts), bet par cik ar metālu ņemos, tad ļaudis nez kādēļ uzskata par labo toni stiept uz darbnīcu visādus bakstamos asināt, pucēt, *restaurēt* utt. - cik man pieredze ar šāda skata spicumiem tiem asmenis ir sūds beidzamais - ja dzīves aicinājums nav durt cūkas, tad nevaru iedomāties kur tādu likt... neko proporcionāls un glīts nav attiecīgi redzamā vietā neliksi... nu var biedēt nenobriedušus prātus vai rādīt Voldim, lai izsauktu neadekvātas runas :)


Tas arī loģiski.. kara laiikā ražoja pēc iespējas lētāk, lai iebakstītu krievam vēderā, nekādu augstvērtīgo tēraudu durklim nevajag.. :)
avatar
Publicēts: 02.04.13 23:10
 citēt
Durklim pēc definīcijas jābūt no pamīksta metāla,jo saliektu durkli zaldāts var iztaisnot turpat lauka apstākļos un lietot tālāk,a ko darīs ar nolūzušu,ies uz autorizēto servisa centru un diskutēs vai 20 krievu noduršana ir vai nav garantijas gadijums?
avatar
Publicēts: 02.04.13 23:14 labots
 citēt
Tavs spud gun ir nožēlojama parodija par skolas laiku kartupeļu novākšanu kolchozā, kur vienmēr kartupelis tika iebāzts gazona izpūtēja caurulē. Tur vēl vajadzēja piesargāties no skolotuves un šofera, kurš par to draudēja nosukāt ar siksnu.
Man pašam no nažiem labāk patīk izstrādājumi, kuros ir ielikts krietni vairāk prāta par prastu cūku kaujamo tuteni. Uz kuriem skatoties un turot rokās, var apbrīnot konstruktora radošo domu. Piemēram, man ir trīs gabali šitādi:



Par durkļa metālu - nevella neuzminējāt zēni, tur materiāls ir pirmklasīgs. Tas ir domāts kalpot vēl arī par dažādu instrumentu, saskaldīt kādu pagali iekuriem, kaut vai. Sapieru durkļiem uz mugurpuses ir zāģis, gan biezs un ne visai ērts lietošanā.
Man ir viens, kurš bija degošā garāžā, asmeni ar rokām saliekt nevar, bet fiksatora atsperīte arī pēc degšanas ugunsgrēkā nav zaudējusi savu elastību.
avatar
Publicēts: 02.04.13 23:36
 citēt
Schneider:
Par durkļa metālu - nevella neuzminējāt zēni, tur materiāls ir pirmklasīgs.


Domāju, tas varētu būt stipri mainīgi, atkarībā, kurā gadā durklis ražots.. Kara otrajā pusē arī friči ražošanu spieda uz "ātrāk un lētāk"
avatar
Publicēts: 02.04.13 23:41 labots
 citēt
Nu griezt ar to pirmklasīgo metālu var tikai banānus :)

Nēē... mans spudguns izšauj cauri divcollīgam dēlim atsājot 10cm coķi (ja šauj ar propānu bez skābekļa) - ja šauj ar acitelēna skābekļa maisījumu, tad caurums dēlī ir tikai 5cm diametrā (tāds ir stobra kalibrs) un ar diezgan gludām maliņām... :)

nekāds gazika glušaks to nevar
avatar
Publicēts: 02.04.13 23:47
 citēt
Pinus: Domāju, tas varētu būt stipri mainīgi, atkarībā, kurā gadā durklis ražots.. Kara otrajā pusē arī friči ražošanu spieda uz "ātrāk un lētāk"

Manējais ir miera laiku, 27-29.g. Kara otrajā pusē fričiem metalurģijā par lielāko problēmu kļuva leģējošo piedevu deficīts.
Maris: ... mans spudguns...

Tad tāds verķis tev pašam ir??? Eu, uzfilmē, kā darbojas, baigi interesanti, tādus čudikus jau tik Diskaverī kanālos vien rāda.:face-grin:
avatar
Publicēts: 02.04.13 23:53
 citēt
Schneider:
Manējais ir miera laiku, 27-29.g. Kara otrajā pusē fričiem metalurģijā par lielāko problēmu kļuva leģējošo piedevu deficīts.

Nu, tad protams! Tas, ko viņi ražoja līdz 42. gadam un pēc, ir divas dažādas lietas un pilnīgi cita pieeja..
Kautgan, arī tiecoties pēc iespējas lētāka ražojuma, pamanijās uztaisīt ideālas lietas.. piem. ražošanā dārgā MG-34 vietā izstrādājot krietni lētāko MG-42, kuru faktiski daudzas valstis lieto vēl šodien..
avatar
Publicēts: 03.04.13 00:04 labots
 citēt
Ir man - tāpēc jau fanoju :) parasti to velk ārā rudenī kad kartupeļi pa velti + mana ikdiena ir inertās gāzes - jāsapilda propāns (ko traki reti ievajagās) un ar acitelēnu/skābekli šaudīties braucu pie drauga :)

nunu - pilna youtube un google ar spudguniem - vienīgi tik pilna, ka niknu grūti atrast - pārsvarā ir plānu plastmasas cauruļu veidojumi kuros niknu gāzi pūst iekšā bīstami - ar tiem šauj ar matulaku utt. Bet ja pameklē tad atrod saites uz pasaules čempi a tur rekords ir 20ciktur jūdzes tālu un *degtelpa* pie kubikmetra :)

šauj arī veselus ķirbjus ievīstītus salmos kā blīvējumā utt. :D
avatar
Publicēts: 03.04.13 00:08
 citēt
Maris: šauj arī veselus ķirbjus ievīstītus salmos kā blīvējumā utt. :D

Kur tu dzīvo, jeibogu, vasarā gribētos aizbraukt un paskatīties uz tādu brīnumu.
avatar
Publicēts: 03.04.13 00:10
 citēt
štrunts par skatīšanos, izbliezt :D IMHO, rudens veloplenēram ideja skaidra :D
avatar
Publicēts: 03.04.13 00:11
 citēt
Visi aukstie vai siltie iroči (tai skaitā kolekcijas) ir jāreģistrē Valsts ekspertīžu centrā
avatar
Publicēts: 03.04.13 00:17
 citēt
Oliss:Visi aukstie vai siltie iroči (tai skaitā kolekcijas) ir jāreģistrē Valsts ekspertīžu centrā


Muļķības..
Jāreģistrē, jeb pareizāk sakot, jāizdara kontrolšāviens vītņstobru ieročiem.. Ko viņi tur darīs ar aukstajiem? noņems dūriena nospiedumu spilvenā? :)
avatar
Publicēts: 03.04.13 00:26 labots
 citēt
Ķirbis šeit www.youtube.com... :D

No šneidera komplektiem neredzu jēgu - vai nu ņem līdzi normālus instrumentus, vai arī neņem. Jo šis tāpat nav kabatā ņemams (neviens). Tas pats par Šveices nazīšiem ar žāgiem u.t.t.

Bet man patika šveices nazīši, attiecīgi meklēju līdz atradu superīgāko variantu!

Kas vajadzīgs normālam vecim un mūžīgi pietrūkst - vīna pudeļu attaisāmais, parasts nazītis, skrūvgriezis, ok, pincete, lai kaut ko izčakarētu ārā no kādas šķirbas. Ilgi pētīju nazīšus un atrdatu tādu pacvisam plānu un paņemamu līdzi:

Saucas "Oficiants"

www.amazon.com...
Vai Latvijas variants (bez klientu atsauksmēm):www.xnet.lv...

Kudi jēdzīgāks par 1923 gada durkli! :D
avatar
Publicēts: 03.04.13 00:34
 citēt
Schneider:
Maris: šauj arī veselus ķirbjus ievīstītus salmos kā blīvējumā utt. :D

Kur tu dzīvo, jeibogu, vasarā gribētos aizbraukt un paskatīties uz tādu brīnumu.


Jelgavā :)

Nē dulls vai - ķirbjus šauj štatos - man ir 5cm stobrs :)

Konstrukcija ir traki vienkārša - degkamera ar lielu skrūvējamu dzelzs korķi (lai var viegli izvēdināt sadegušo gāzi), degkamerā ieiet divi vadi no pjezo šķiltavām kuru dzirkstele aizdedzina degmaisījumu, no degkameras iziet stobrs (stobrā pie degkameras ir naglu krustiņa šķērslis, lai *lodi* nevarētu iestumt degkamerā) - un stobra gals ir uzasināts kā, piemēram, caurumsitim - ar stobra galu izkompostrē no kartupeļa cilindru un ar slotaskātu iebīda līdz degkamerai - un vis - nospied šķiltavu slēdzi un BAH :) Jauda atkarīga no degmaisījuma - ūdeņradis būtu ideāli :)

Jebkurā Depo vai Rautā var nopirkt visu nepieciešamo, la divās stundās visu uzbūvētu - vienīgi tad degkamera būtu plastmasas un bīstama jaudīgam degmaisījumam - tāpēc man ir tērauda kamera ar plastmasas stobru (pirmo plastmasas prototipu uzspridzināju :shame: )
avatar
Publicēts: 03.04.13 00:41
 citēt
Maris:
Schneider:

.....man ir 5cm stobrs :)

:face-grin::face-grin:
avatar
Publicēts: 03.04.13 00:57
 citēt
Maris, kā taisi degmaisījumu? Uz dullo, vai dozēti?
avatar
Publicēts: 03.04.13 01:03
 citēt
propānu ar gaisu uz dullo - kārtīgi izvēdina un bišķi iepūš (nu tāpat var ar acetonu, benzīnu, spirtu, krāsas balonu utt.)

acetilēnu ar skābekli dozētu no maisītāja - nu tad arī viebiens pilnīgi cits (tiesa es nemetinu ar gāzes degli attiecīgi draugs grieza sava degļa kloķus - figviņzin kāda attiecība - nu skābeklis daudz deggāze maz :) )
avatar
Publicēts: 03.04.13 01:49
 citēt
Apsazasmējos, Māri! Es domāju, ka jāiet pie tevis tērauda degkameru lūkoties, kā veinu kārtīgu Ziemeļmeitu!
avatar
Publicēts: 03.04.13 06:51
 citēt
Pinus:Glabāt nav nekādu problēmu- man vienmēr bijuši mājās nopietnāki duramie.. :) Kādreiz krievu laikos medību dunčiem bija sērijas numuri, bet tā īsti laikam līdz reģistrācijai un papīriem tie nenonāca, ja bija mednieks tad tādus turēt varēja bez problēmām. Gluži parastajam civiliedzīvotājam varbūt nepārdotu, bet ja mājās bija, nav dzirdēts, ka kādam būtu bijušas problēmas.. Kā jau minēts augstāk, šie vācu durkļi tiešām bija gandrīz katrā lauku saimniecībā..


tos ar nummuriem rakstīja mednieku apliecībā(krievu laikā).
avatar
Publicēts: 03.04.13 08:58 labots
 citēt
Vaards: No šneidera komplektiem neredzu jēgu - vai nu ņem līdzi normālus instrumentus, vai arī neņem. Jo šis tāpat nav kabatā ņemams (neviens). Tas pats par Šveices nazīšiem ar žāgiem u.t.t.

Tas ir piekarams pie siksnas, vēl mazāks par telefonu. Par vajadzību, nosaukšu piemērus, kad man tie pašam ļoti labi noderēja.
1. Kaukur aizķer ar pirksta nagu, tas pāršķeļas, aplūzt (nav vairs 20, nagi kļūst trauslāki), noder šķērītes un vīlīte.
2. Rīgā, ejot pa Kr.Barona ielu, jūtu, ka zandalei no zoles sāk līst nagla, pie tam uz augšu un durties papēdī. Ielas malā kādreiz bija pleķis ar pāris soliņiem, tagad nezinu, varbūt jau kas uzbūvēts, apsēdos, novilku to čabatu, ar plaķenēm izrāvu naglu un mierīgi aizgāju tālāk.
3. Par vīna pudelēm jau pieminēju.
4. Kad Ādažos pagājušā rudenī mācībās fotografēju šaušanas nodarbības, vienam zemessargam kalašā iesprūda čaulīte. Iedevu instruktoram savu Schrade ST1, ar plaķenēm izvilka.
Pincete drīzāk noder skabargu izvilkšanai. Laukos visādu koku apkārt vairāk nekā plastmasas.
Nazītis un krustiņa skrūvgriezis pie rokas arī vienmēr noder, bet nesaprotu, kādēļ asmeņiem taisa pusi serrated, var taču atsevišķu viļņaino asmeni, vietas tajos multitūļos pietiek. Koka puļķīti reālajā dzīvē apdrāzt vajag krietni vien biežāk nekā graizīt striķus vai gumijas šļaukas.

Instrumentu kaste, elektriskie zāģi, ēveles un urbji arī man ir, pat metināmais aparāts, bet ne vienmēr mēs esam blakus savai darbnīcai vai mašīnai.

Mednieku nažus ar numuriem patiešām rakstīja apliecībā, man pašam tāds bija nopirkts 79.gadā.

Par milzīga skaita ienaidnieku noduršanu - WWII laikā durkļu cīņas vairs nebija masveida parādība, ja līdz tādai nonāca, tas jau skaitījās par kļūdu plānošanā.
avatar
Publicēts: 04.04.13 11:26 labots
 citēt
Voldemorts:
Pinus:

Par to gan šaubos.. Pat nerunājot par kautkādiem deko, pat īstus ieročus, ja deaktivizēti, kolekcijā mājās var turēt jebkurš.. Protams, ja ar tādu staigās pa pilsētu un vicināsies, tad sūdi sanāks, jo kā jau lasām policijas ziņojumos, vienmēr aiztur ar "pistolēm līdzīgiem priekšmetiem", tb, to, vai tas ir ierocis vai nav, konstatēs tikai pēc apcietināšanas.. :)


Ja tiešā kādam ievajagās - nu - kaimiņš sievu regulāri drātē - tikai TT. Pārbudīts. :face-wink:


Tu pārbaudīji, ka kaimiņš regulāri drātē sievu ?:face-glasses:
Nesapratu tikai kura sievu šis drāza - savu vai tavu ?
TT tas laikam ir Transseksuāļu Tusiņš...
Bildītes arī būs reportā ?
avatar
Publicēts: 04.04.13 11:44
 citēt
Nopietnāks asmens mūsdienās varētu būt noderīgs pašaizsardzībai. Jā ,baigi efektīgs dažos apstākļos,bet prasa diezgan nopietnu apmācību arī fizikas iemaņas. Pie tam ,ja palūr piedāvājumu,no tā asortimenta,pamatā ir dekoratīva figņa,nevis funkcionāla vajadzība. Tiem mēķiem teflona pārklājumi un mahagonijas spals un damaskas tērauds nav primārais. Svarīgāk ir,lai kad vajag ,var dabūt lietošanas gatavībā. Un visupirms, lai tas ir ASS.
avatar
Publicēts: 04.04.13 12:18
 citēt
Rolands66:Nopietnāks asmens mūsdienās varētu būt noderīgs pašaizsardzībai.

Skuju tev, mūsdienās, kad galvenais advokāta uzdevums ir noziedznieku atmazgāt pilnīgi baltu, pie kam - jo lielāku nelieti, kurš ir nepārprotami vainīgs, izdosies attaisnot, jo augstāka skaitās advokāta klase, jebkāda pašaizsardzība ir krimināli sodāma!
Pat mutiska atbilde "Neatdošu gan tev naudu!" tiesā tiks kvalificēta kā recidīvista dzīvības apdraudējums, pēc kā tiks pierādīts, ka tu desmit reizes palēcies un uz uzkriti uz viņa naža.
Kā tur bija par to joku, ar ko atšķiras sabraukta suņa skats no sabraukta advokāta?:face-wink:
avatar
Publicēts: 04.04.13 12:36
 citēt
skuju ne skuju, es labāk tupu aiz restēm,nekā pie tuvinieku kapa.
avatar
Publicēts: 04.04.13 12:39
 citēt
Nujā, arī taisnība, labāk lai 12 tiesā nekā 6 nes.
avatar
Publicēts: 04.04.13 15:04
 citēt
Es gan laikam aukstos ieročus pašaizsardzībai nelietotu.. Tam jābūt ļoti labai sagatavotībai..
Labāk tomēr šaujamo..
avatar
Publicēts: 04.04.13 15:21
 citēt
Pinus:Es gan laikam aukstos ieročus pašaizsardzībai nelietotu.. Tam jābūt ļoti labai sagatavotībai..
Labāk tomēr šaujamo..

Aga,-šaujamo vilcienā ,bārā vai tamlīdzīgās vietās :)
avatar
Publicēts: 04.04.13 15:22
 citēt
tagad modē teleskopiskie steki - kompakti un rezultatīvi.
avatar
Publicēts: 04.04.13 15:33
 citēt
Rolands66:
Pinus:Es gan laikam aukstos ieročus pašaizsardzībai nelietotu.. Tam jābūt ļoti labai sagatavotībai..
Labāk tomēr šaujamo..

Aga,-šaujamo vilcienā ,bārā vai tamlīdzīgās vietās :)


Nu, publiskās vietās un cilvēkos tā bīstamība nav tāda, lai arī nazi vilktu ārā..
avatar
Publicēts: 04.04.13 16:00
 citēt
Vylcans:tagad modē teleskopiskie steki - kompakti un rezultatīvi.


drīzāk jau elektrošoks
avatar
Publicēts: 04.04.13 16:08
 citēt
avatar
Publicēts: 04.04.13 17:28
 citēt
Maris:


Vo rīta zvaigzne tas ir īstais,un Pinus laikam par laimi nav gadījies pabūt kārtīgos rubakos publiskās vietās,tas priecē :)
avatar
Publicēts: 04.04.13 17:42
 citēt
Šis viss ir sūds :grimace: viens neliels P-10 un miers un klusums valda pār tuvāko apkārtni :big_smile:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):