forum.gif
Foršas bilžas!
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / linki / Foršas bilžas!
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 19.04.13 14:29
 citēt
avatar
Publicēts: 19.04.13 14:30
 citēt
avatar
Publicēts: 19.04.13 14:35
 citēt


mana favorīte... vasara tak nāk...
avatar
Publicēts: 19.04.13 15:33
 citēt
Nen šitā FANOJU !

avatar
Publicēts: 20.04.13 22:35
 citēt
f-foto:ražotāji + bankas tā sabojājušas rūpniecību, ka veikalā ir piena izstrādājumi, bet nav kvalitatīvu preču.


muļķības, jā vēlas dabisku un gardu produkciju, jāizvēlas attiecīgos veikalus. Vismaz Rīgā tādu netrūkst.
avatar
Publicēts: 20.04.13 23:10
 citēt
greenman:
f-foto:ražotāji + bankas tā sabojājušas rūpniecību, ka veikalā ir piena izstrādājumi, bet nav kvalitatīvu preču.


muļķības, jā vēlas dabisku un gardu produkciju, jāizvēlas attiecīgos veikalus. Vismaz Rīgā tādu netrūkst.


Veikalu jau netrūkst, trūkst kvalitatīvu preču. Labi vēl, ka Rīgā ir Bazārs Berga Bazārā un Kalnciema ielas tirdziņš, Straupes lauku labumu tirdziņš, Hercoga Jēkaba tirdziņi Ogrē un Jelgavā, tur vēl ir iespējams kaut ko kvalitatīvu un vietēju no zemniekiem nopirkt. ..bet par veikaliem kā par kvalitatīvas pārtikas iepirktuvi vari droši aizmirs, ja nu vienīgi negribi liellopa vietā zirgu, vai arī produkciju no ekoloģiski modificētās sojas.
avatar
Publicēts: 20.04.13 23:55
 citēt
WTF is "ekoloģiski modificēta soja"???
Skan jau ļoti gudri, tik šausmīgi nesaprotami. No kurienes visiem "austrumu gudrajiem" ir radusies pārliecība, ka zirgiem vienīgais, ko dod ēst ir steroīdi un antibiotikas ar plutonija sabrukšanas periodu, bet "kvalitatīvie labie vietējie" zemnieki savas brūnaļas baro tik ar alpu pļavu zāli un sienu, dzirda ar evianu, bet ārstē vienīgi homeopātiskiem cukurzirnīšiem, buramvārdiem un vīraka pakvēpināšanu. Par kaut kādu barību ar pievienotiem augšanas stimulatoriem un antibiotikām nevar būt ne runas. Galvenais ir ticēt! :face-wink:
avatar
Publicēts: 21.04.13 09:14 labots
 citēt
Es pirms gadiem 10 saklausījos visus šausmu stāstus par to, ka lielveikalu kartupeļi esot tā pārķimizēti, ka pavasarī ieliec vagā, rudenī izņemsi tiesi tādu pašu, ne dīgs, ne sapūs, ne tārpi viņu apēdīs. Nopirku Maximā kilogramu kartupeļu, iestādīju divos dārzos. Normāli izdīga, auga, vienā vietā likās virsū kolorado vaboles, otrā - lakstu puve, viss tieši tāpat kā tiem, kuri no paša pagraba.
Tā, ka klausiet vien tos mārketologus par to, ka Snikers ir draņķis, bet Laima - sava manta, tikpat kā no vietējām kakao pupiņām ražota.:bad_smile:
avatar
Publicēts: 21.04.13 12:17
 citēt
Snikers patiešām ir draņķis. Garšīgs, bet draņķis. Un UK pirkts snickers garšo savādāk - ne es viens to esmu pamanījis.
avatar
Publicēts: 21.04.13 13:58
 citēt
Sapper:WTF is "ekoloģiski modificēta soja"???
Skan jau ļoti gudri, tik šausmīgi nesaprotami. No kurienes visiem "austrumu gudrajiem" ir radusies pārliecība, ka zirgiem vienīgais, ko dod ēst ir steroīdi un antibiotikas ar plutonija sabrukšanas periodu, bet "kvalitatīvie labie vietējie" zemnieki savas brūnaļas baro tik ar alpu pļavu zāli un sienu, dzirda ar evianu, bet ārstē vienīgi homeopātiskiem cukurzirnīšiem, buramvārdiem un vīraka pakvēpināšanu. Par kaut kādu barību ar pievienotiem augšanas stimulatoriem un antibiotikām nevar būt ne runas. Galvenais ir ticēt! :face-wink:


Es neesmu neko teicis par to, ko dod zirgiem ēst, es pat teiktu, ka man zirga gaļa garšo. Taču stāsts ir par to, ka veikalos pirktās produkcijas apraksts absolūti neatbilst tās saturam. ..atšķirībā no Latvijas tirdziņā pirktajiem zemnieku izstrādājumiem. ..un tas ir aiz to, ka Latvijas zemnieks dēļ saviem mazajiem ražošanas vai audzēšanas apjomiem nevar izmantot industriālās tehnoloģijas. Vienkārši viņš nevar un nevis negrib krāpt pircējus tādā veidā kā to dara lielveikalos pārdododamo produktu ražotāji.:-) Tā kā tā nav pārliecība, tās ir zināšanas.:-)
avatar
Publicēts: 21.04.13 14:00
 citēt
Schneider:Es pirms gadiem 10 saklausījos visus šausmu stāstus par to, ka lielveikalu kartupeļi esot tā pārķimizēti, ka pavasarī ieliec vagā, rudenī izņemsi tiesi tādu pašu, ne dīgs, ne sapūs, ne tārpi viņu apēdīs. Nopirku Maximā kilogramu kartupeļu, iestādīju divos dārzos. Normāli izdīga, auga, vienā vietā likās virsū kolorado vaboles, otrā - lakstu puve, viss tieši tāpat kā tiem, kuri no paša pagraba.
Tā, ka klausiet vien tos mārketologus par to, ka Snikers ir draņķis, bet Laima - sava manta, tikpat kā no vietējām kakao pupiņām ražota.:bad_smile:


Vispār jau stāsts ir nevis par Laimu un šņikeriem, bet gan industriāli ražotu pārtikas preci un to ko mūsu zemnieki tirgo tirdziņos. Gan Laimu gan Šņikerus var noprkt lielveikalos, un aiz to tie ir gana līdzīgi..
avatar
Publicēts: 21.04.13 14:23 labots
 citēt
Sapper:WTF is "ekoloģiski modificēta soja"???
Skan jau ļoti gudri, tik šausmīgi nesaprotami. No kurienes visiem "austrumu gudrajiem" ir radusies pārliecība, ka zirgiem vienīgais, ko dod ēst ir steroīdi un antibiotikas ar plutonija sabrukšanas periodu, bet "kvalitatīvie labie vietējie" zemnieki savas brūnaļas baro tik ar alpu pļavu zāli un sienu, dzirda ar evianu, bet ārstē vienīgi homeopātiskiem cukurzirnīšiem, buramvārdiem un vīraka pakvēpināšanu. Par kaut kādu barību ar pievienotiem augšanas stimulatoriem un antibiotikām nevar būt ne runas. Galvenais ir ticēt! :face-wink:


NE MŪŽAM nepirkšu Marupes @ Ko Latvijā audzētus agros dārzeņus tie ir BEZGARŠĪGI kaut kādā ķīmijā audzēti štrunti salīdzinājumā ar Izrēlā un Spānijā laukā augušajiem gardajiem produktiem :face-wink:
avatar
Publicēts: 21.04.13 15:01
 citēt
Lunis:
Sapper:WTF is "ekoloģiski modificēta soja"???
Skan jau ļoti gudri, tik šausmīgi nesaprotami. No kurienes visiem "austrumu gudrajiem" ir radusies pārliecība, ka zirgiem vienīgais, ko dod ēst ir steroīdi un antibiotikas ar plutonija sabrukšanas periodu, bet "kvalitatīvie labie vietējie" zemnieki savas brūnaļas baro tik ar alpu pļavu zāli un sienu, dzirda ar evianu, bet ārstē vienīgi homeopātiskiem cukurzirnīšiem, buramvārdiem un vīraka pakvēpināšanu. Par kaut kādu barību ar pievienotiem augšanas stimulatoriem un antibiotikām nevar būt ne runas. Galvenais ir ticēt! :face-wink:


NE MŪŽAM nepirkšu Marupes @ Ko Latvijā audzētus agros dārzeņus tie ir BEZGARŠĪGI kaut kādā ķīmijā audzēti štrunti salīdzinājumā ar Izrēlā un Spānijā laukā augušajiem gardajiem produktiem :face-wink:


Mārupes tomāti un gurķi zemi nekad nav redzējuši - viņi aug trubiņās, pa kurām tiem padod barības vielas. Tieši tāpat kā pārējo Holanžu radītie sarkanie un zaļie veidojumi.

Bezgaršīgi ir viņi visi, jo tās bezgaršīgās šķirnes atbilst lielveikalu prasībām - var ar konteineriem, atvest, n-reizes pārkraut visādās noliktavās, izkravāt veikalā un tie vēl būs stingri un vizuāli pievilcīgi.
avatar
Publicēts: 21.04.13 15:04
 citēt
Citagaisma:
Sapper:WTF is "ekoloģiski modificēta soja"???
Skan jau ļoti gudri, tik šausmīgi nesaprotami. No kurienes visiem "austrumu gudrajiem" ir radusies pārliecība, ka zirgiem vienīgais, ko dod ēst ir steroīdi un antibiotikas ar plutonija sabrukšanas periodu, bet "kvalitatīvie labie vietējie" zemnieki savas brūnaļas baro tik ar alpu pļavu zāli un sienu, dzirda ar evianu, bet ārstē vienīgi homeopātiskiem cukurzirnīšiem, buramvārdiem un vīraka pakvēpināšanu. Par kaut kādu barību ar pievienotiem augšanas stimulatoriem un antibiotikām nevar būt ne runas. Galvenais ir ticēt! :face-wink:


Es neesmu neko teicis par to, ko dod zirgiem ēst, es pat teiktu, ka man zirga gaļa garšo. Taču stāsts ir par to, ka veikalos pirktās produkcijas apraksts absolūti neatbilst tās saturam. ..atšķirībā no Latvijas tirdziņā pirktajiem zemnieku izstrādājumiem. ..un tas ir aiz to, ka Latvijas zemnieks dēļ saviem mazajiem ražošanas vai audzēšanas apjomiem nevar izmantot industriālās tehnoloģijas. Vienkārši viņš nevar un nevis negrib krāpt pircējus tādā veidā kā to dara lielveikalos pārdododamo produktu ražotāji.:-) Tā kā tā nav pārliecība, tās ir zināšanas.:-)


Vietējais zemnieks ir tāds māsters, ka tikt turies!
Piemēram, maizīti vari droši pirkt no vietējā zemnieka - lai vairāk graudiņus ievāktu no tā sava hektāra, viņš tos graudiņus ar Raundapu nomiglo, tad tie visi reizē nokalst un var 1.5 tonnu vairāk ievākt, nekā tie dabīgi gatavojas un putni tos apēd. Uzlaid Raundapu un neviens putns tev tos neēdīs, zemē arī šie nebirs.

Lielražotājam var uzprasīt par HACCP, pagoglee, nebūsi tāds tumsonis turpmāk. :exciting:
avatar
Publicēts: 21.04.13 15:20
 citēt
Mhm, un par to kas un kā un cik bieži auditē to HACCP sistēmu.
Zirga gaļa, kā saprotu, uzradās, jo kāds acīmredzot nespēja vai negribēja pildīt saistības par piegādājamās gaļas apjomu - a ražošanā tādas lietas dārgi sodās - nu tad i piespēra vienreiz zirdziņu. Nepamanīja, PVD arī neko. Nu tad, kā saka, kāpēc maksāt vairāk? Un sāka dot to zirgu ražotājam, kurš visā tajā pasākumā ir lielākais cietējs. Uzraksts zirga gaļa uz etiķetes ir daudz labāks par putnu kaulu plēvju emulsiju, bet to otro taču raksta, ja reiz tāda ir produktā...
Skaisrs, ka neviens netaisa DNS analīzes katram gaļas gabalam - tad tā desa nebūtu nopērkama.

Man gan ir prieks par mūsu dalību ES, kaut vai tieši tā iemesla dēļ, ka produktu etiķetes ir ļoti uzticamas un tajās ir viegli orientēties. Savulaik tirgotājiem arī bagātību izmaksāja nodrošināt, ka pie preces ir cena par litru/kilogramu. Arī cilvēki teica - priekš kam... Bet ir ērti un cilvēkiem patīk.

Mamma savulaik mācījās LLA, tur bijušas prakses uzņēmumos. Nu tad dzirdēju, kā savulaik tapuši, piemēram, sābētie kāposti 3l burkās... Saplīst burka, izlasa lielos stiklus ārā, pārējos uz līniju. Apstājas maisītājs, iekāpj meistars ar netīriem gumijniekiem, piemīda, iekustina maisītāju... Mazs biju, bet tolaik vēl ilgi ne uz ko tādu neskatījos un vēl tagad, ja nopērku salātus burkā - ir daži pat visai ēdami - ēdu ar neuzticību.

Ja gadās atrast svešķermeni produktā - un gadās, teju visiem produktiem, arī man ir gadījies - obligāti piezvaniet ražotājam. Nevajag domāt, ka ražotājam būs vienalga, kamēr nepiezvanīsiet beztabu, un ka ar beztabu dabūsiet no ražotāja lielāku produktu grozu. Drīzāk bez beztabu dabūsiet. Tādām lietām pievērš milzu uzmanību un nereti viena plastmasas gabaliņa jautājums tiek cilāts augstākās vadības līmenī un mainīta teju puse ražošanas līnijas, ja nepieciešams.

Nevajag tik slikti domāt par pārtikas ražotājiem. Protams, ir izņēmumi, bet no vietējiem nekad neesmu sastapies ar klaju pofigismu.
avatar
Publicēts: 21.04.13 17:56
 citēt
Lunis:
Sapper:WTF is "ekoloģiski modificēta soja"???
Skan jau ļoti gudri, tik šausmīgi nesaprotami. No kurienes visiem "austrumu gudrajiem" ir radusies pārliecība, ka zirgiem vienīgais, ko dod ēst ir steroīdi un antibiotikas ar plutonija sabrukšanas periodu, bet "kvalitatīvie labie vietējie" zemnieki savas brūnaļas baro tik ar alpu pļavu zāli un sienu, dzirda ar evianu, bet ārstē vienīgi homeopātiskiem cukurzirnīšiem, buramvārdiem un vīraka pakvēpināšanu. Par kaut kādu barību ar pievienotiem augšanas stimulatoriem un antibiotikām nevar būt ne runas. Galvenais ir ticēt! :face-wink:


NE MŪŽAM nepirkšu Marupes @ Ko Latvijā audzētus agros dārzeņus tie ir BEZGARŠĪGI kaut kādā ķīmijā audzēti štrunti salīdzinājumā ar Izrēlā un Spānijā laukā augušajiem gardajiem produktiem :face-wink:


Tā ir ka cilvēks neorientējas tēmā.:-) Tomāti nav fotopadarīšana, ja fotoaparātus ražo tikai viena kompānija, tad tomātiem ir ļoti daudz šķirņu. Ir tehniskās šķirnes, ir deserta šķirnes, un tas attiecas gan uz tomātiem, gan zemenēm, gan vīnogām, gan uz citiem augļiem. Un tās šķirnes, kas labi trensportējas nu nekādi nevar garšīgākas par deserta šķīrnēm. Dotajā gadījumā varēja būt tā, ka arī Mārupe tev iepārdeva tehnisko škirni, jebšu tie varbūt bija no agrīnajiem tomātiem, kas arī nav diezko aromātiski, taču ir agri novācami... ..utt. Kā jau teicu dārzkopība, Tev nav nekāds fotošops, tā ir daudz smalkāka un zināšanas prasošāka padarīšana.
avatar
Publicēts: 21.04.13 18:00
 citēt
Vaards:
Citagaisma:
Es neesmu neko teicis par to, ko dod zirgiem ēst, es pat teiktu, ka man zirga gaļa garšo. Taču stāsts ir par to, ka veikalos pirktās produkcijas apraksts absolūti neatbilst tās saturam. ..atšķirībā no Latvijas tirdziņā pirktajiem zemnieku izstrādājumiem. ..un tas ir aiz to, ka Latvijas zemnieks dēļ saviem mazajiem ražošanas vai audzēšanas apjomiem nevar izmantot industriālās tehnoloģijas. Vienkārši viņš nevar un nevis negrib krāpt pircējus tādā veidā kā to dara lielveikalos pārdododamo produktu ražotāji.:-) Tā kā tā nav pārliecība, tās ir zināšanas.:-)


Vietējais zemnieks ir tāds māsters, ka tikt turies!
Piemēram, maizīti vari droši pirkt no vietējā zemnieka - lai vairāk graudiņus ievāktu no tā sava hektāra, viņš tos graudiņus ar Raundapu nomiglo, tad tie visi reizē nokalst un var 1.5 tonnu vairāk ievākt, nekā tie dabīgi gatavojas un putni tos apēd. Uzlaid Raundapu un neviens putns tev tos neēdīs, zemē arī šie nebirs.

Lielražotājam var uzprasīt par HACCP, pagoglee, nebūsi tāds tumsonis turpmāk. :exciting:


Nezinu nevienu maiznieku, kurš pats graudus ražotu, jo tādu Latvijā nav. Maiznieku jau vispār nav daudz - Svētes maiznieks Jānijs, Aglonas maizniece Vija, Jaunkalēju maiznieks - Andrejs, Straupes maizniece Inta, Jēkabpils pusē ir vēl viens Janis, ..un tas pa mazam arī ir viss. Skauģis no Lāčiem arīdzan ne sēj, ne kuļ pats. Tā ka nemels nu niekus par lietu, kurā maz ko saproti.
avatar
Publicēts: 21.04.13 18:27
 citēt
interesanti palsaīt jūsu prātuļojumus...
.. mani ieinteresēja viens jautājums par tiem zirgiem... vai tiešām zirga gaļu ir lētāk saražot kā govi/bulli klasisko?? (es no gaļām ne ko nejēdzi, tādēļ jautāju) :what:
avatar
Publicēts: 21.04.13 18:35
 citēt
Nu nav jau tik traki!Ja jums tādas prasības pret visai relatīvo jēdzienu garša,tad pašiem jāaudzē gan dārzenīši gan gaļiņa.:face-grin:Protams,ka ir galiīgi sūdi veikalos sastopami.Kā vakar nopirkām zemenes ko iesākt sezonu.hvz no kurienes,bet secinājums viens-vēl ir par agru.Tagad jādzer bērzu sulas.Vairāk jāpieturas pie sezonas,neskatoties ne uz kādām tehnoloģijām un siltumnīcu ķīmijām.Āboli ir rudeņos,gurķi vasarā.Ja gribi ēst lapu salātus cauru gadu,tad ej uz Rimi un rēķinies ar attiecīgu kvalitāti jeb garšu.Vot i viss!:face-wink:
avatar
Publicēts: 21.04.13 18:40 labots
 citēt
tusne:interesanti palsaīt jūsu prātuļojumus...
.. mani ieinteresēja viens jautājums par tiem zirgiem... vai tiešām zirga gaļu ir lētāk saražot kā govi/bulli klasisko?? (es no gaļām ne ko nejēdzi, tādēļ jautāju) :what:


Pēc zirga gaļas eiropā pieprasījums mazs, aiz to arī cena zema. Un tā kā parasti audzē tos ne jau gaļai, tad arī samaitāta ar visādiem hormoniem varētu būt ne pārlieku. Lai gan no otras puses, ļoti daudz gaļai aiziet izbrāķēto vai sakropļoto sporta zirgu, kurus ar hormoniem baro nemazāk par riteņbraucējiem. Vienvārdsakot zirga gaļa ir papildus peļņas avots, un jebkura kapeciņa, kas no tā tiek, tiek uzskatīta par gana labu esam.
avatar
Publicēts: 22.04.13 09:27
 citēt
tusne:interesanti palsaīt jūsu prātuļojumus...
.. mani ieinteresēja viens jautājums par tiem zirgiem... vai tiešām zirga gaļu ir lētāk saražot kā govi/bulli klasisko?? (es no gaļām ne ko nejēdzi, tādēļ jautāju) :what:


nu kaa...tad kat zirgs salaudz kaaju, paliek vecs vai saslimst ar tuberkolozi to neaprok, bet gan aizved uz kautuvi un pardod, taadaa veidaa minimizeejot zaudeejumus. Taa pat dara ar vecajam slimajaam piena goviim.

Par HACCAP...Vaards, HACCAPs ir visiem partikas apritee iesaistiitajiem uznjeemumiem:) Pie kam tas nav nekas cits kaa labas prakses ievieshana saskanja ar EK direktiivu(aizmirsu nummuru) un partikas produktu izsekojamiiba:D Zirga galja bija reaali izsekojama ne?

Ar raundapu uz lauka kaltee tieshi lielzemnieki un it sevishkji Daanju, Vaacu zemnieki pie mums. Ne jau deelj taa ka putni apeed, bet lai nokalteetu uz lauka...vieglaak kult, mazaakas energo izmaksas kalteeshanai...Runaa ka ta driikstot driit tikai lopbariibas graudiem...nezinu, var jau buut,bet nu maizi eest daudz neieteiktu;)
avatar
Publicēts: 22.04.13 09:47
 citēt
Visiem taču vajag lēti un garšīgi.Skaisti un lēti.Produktus var pārdot,ja tiem ir akcija,kvalitātei vairs nav nozīmes.
Zema cena ietekmē veselību,jāmaksā kādam par to būs šā vai tā.
avatar
Publicēts: 22.04.13 09:48
 citēt
avatar
Publicēts: 22.04.13 10:21
 citēt
Tik slaidas meitenes jau ir vēsture....
avatar
Publicēts: 22.04.13 10:25 labots
 citēt
Foruma temats - ''Foršas bilžas''

un par ko Jūs runājat - ''Pēc zirga gaļas eiropā pieprasījums mazs...'' :face-grin:
avatar
Publicēts: 22.04.13 10:34
 citēt
Baltskars:Foruma temats - ''Foršas bilžas''

un par ko Jūs runājat - ''Pēc zirga gaļas eiropā pieprasījums mazs...'' :face-grin:
kas katram sāp...
avatar
Publicēts: 23.04.13 12:21
 citēt
Baltskars:Foruma temats - ''Foršas bilžas''

un par ko Jūs runājat - ''Pēc zirga gaļas eiropā pieprasījums mazs...'' :face-grin:



jā, tas arī mani pārsteidza :face-smile:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):