forum.gif
RAW bildes pārveidošana uz JPG
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Ieteikumi / RAW bildes pārveidošana uz JPG
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 24.09.13 13:29
 citēt
Sveiki.. Zinu ka noteikti pietiekoši daudz ir runāts par šo tēmu, bet man tāds jautājums - mēs izmantojam RAW bilžu koriģēšanai programmu Digital Photo Professional, kas nāca līdzi pērkot Canon spoguļkameru, viss skaisti - bildi uz taisu kā konfekti, bet kad jāpārveido uz jpg, sākas problēmas - pārkonvertēt varu, bet pārkonvertējas nevis uzlabotais raw variants, bet gan sākotnējais, lai gan konvertēju saglabāto smuko variantu.. Vai kāds māk pateikt kāpēc tā - vai tā tam ir jābūt jeb vnk kaut ko nesaprotu? =) Jau iepriekš paldies..
avatar
Publicēts: 24.09.13 13:52
 citēt
lolix233:Sveiki.. Zinu ka noteikti pietiekoši daudz ir runāts par šo tēmu, bet man tāds jautājums - mēs izmantojam RAW bilžu koriģēšanai programmu Digital Photo Professional, kas nāca līdzi pērkot Canon spoguļkameru, viss skaisti - bildi uz taisu kā konfekti, bet kad jāpārveido uz jpg, sākas problēmas - pārkonvertēt varu, bet pārkonvertējas nevis uzlabotais raw variants, bet gan sākotnējais, lai gan konvertēju saglabāto smuko variantu.. Vai kāds māk pateikt kāpēc tā - vai tā tam ir jābūt jeb vnk kaut ko nesaprotu? =) Jau iepriekš paldies..


iespējams jāspiež "saglabāt" (kaut kur jābūt, piemēram, augšā - File, Save AS), un jāsaglabā kā JPEG.

Vēl ir iespēja, ka tiek strādāts aRGB režīmā, tā tiek bilde saglabāta un tālāk skatīta sRGB - izskatās blāvāka un nesmukām krāsām.
avatar
Publicēts: 24.09.13 13:57
 citēt
Saglabāt tur pa tiešo it kā nevarē kā jpg, neatradu, bet gan konvertēt pēc tam uz jpg gan - bet tas neizdodas.. Saglabājas tā raw sākotnējā variantā.. attiecīgi prieka nekāda.. :D

Par to RGB vajadzēs laikam pastudēt...
avatar
Publicēts: 24.09.13 14:52
 citēt
Liekas, ka pamēģināju un arī tā iemesla dēļ nometu malā. Tagad ar Camera RAW un no turienes uz PS... bet tālāk, kā gribu, tā saglabāju
avatar
Publicēts: 24.09.13 15:02
 citēt
Canon uzjautrina
avatar
Publicēts: 24.09.13 17:16
 citēt
man nekādas problēmas ar DPP nav bijušas. ko tieši tu dari ? pa punktiem un lēnām !
p.s. izejot no DPP ir jāsaglabā veiktās izmaiņas.
avatar
Publicēts: 24.09.13 18:27 labots
 citēt
Arī īsti nesaprotu kas par problēmu? Vēl pirms gadiem trijiem praktiski neko citu nelietoju, kā DPP, it kā nebija problēmu. Tagad gan pārsvarā lietoju PS Camera RAW vai Lightroom. Lai atsvaidzinātu atmiņu tikko pat pamēģināju, joprojām viss strādā.
Pēc bildes rediģēšanas DPP File-->Convert and Save, izvēlies JPEG(ir iespējams kovertēt arī uz TIFF) un fails tiek konvertēts uz JPEG sRGB profilu neatkarīgi no tā vai ir bildēts Adobe RGB vai arī sRGB režīmā. Vienīgā atšķirība, ja ieķeksē lodziņu(Embed ICC profile in image), tad tiek konvertēts uz sRGB Canon, ja neieķeksē, tad uz standarta sRGB, bet es vismaz uz sava monitora neredzu atšķirību starp šiem abiem :face-wink:
avatar
Publicēts: 24.09.13 23:19
 citēt
Lachux:man nekādas problēmas ar DPP nav bijušas. ko tieši tu dari ? pa punktiem un lēnām !
p.s. izejot no DPP ir jāsaglabā veiktās izmaiņas.


Tā arī daru kā raxta ego - saglabāju veiktās izmaiņas raw bildei, skaista asa bilde, tad panemu convert and save -> uz jpg formatu... saglabā, bet pēc tam šajā pašā programmā DPP (ar citu prog skatoties atšķirības gruti pamanit varbut) kaut vai atverot šīs abas bildes (uzlabotais raw un saglabatais jpg) var redzet (nu vismaz man tā ir) ka saglabātais jpg ir mazliet paplūdis, tā ka mazliet trūkst asuma, salīdzinot ar to uztaisīto raw bildi... nu protams atšķirības nav lielas, bet tāpat nav viens un tas pats... =) Bet nu labi, protams varu piestellet pec tam ja vajag, vnk biju domajusi varbut ko ne taa daru, bet izskataas ka tapat kaa visi.. :D
avatar
Publicēts: 24.09.13 23:20
 citēt
kā jpg un raw var būt vienāds!?!?!?!?
avatar
Publicēts: 24.09.13 23:20
 citēt
lolix233:
Lachux:man nekādas problēmas ar DPP nav bijušas. ko tieši tu dari ? pa punktiem un lēnām !
p.s. izejot no DPP ir jāsaglabā veiktās izmaiņas.


Tā arī daru kā raxta ego - saglabāju veiktās izmaiņas raw bildei, skaista asa bilde, tad panemu convert and save -> uz jpg formatu... saglabā, bet pēc tam šajā pašā programmā DPP (ar citu prog skatoties atšķirības gruti pamanit varbut) kaut vai atverot šīs abas bildes (uzlabotais raw un saglabatais jpg) var redzet (nu vismaz man tā ir) ka saglabātais jpg ir mazliet paplūdis, tā ka mazliet trūkst asuma, salīdzinot ar to uztaisīto raw bildi... nu protams atšķirības nav lielas, bet tāpat nav viens un tas pats... =) Bet nu labi, protams varu piestellet pec tam ja vajag, vnk biju domajusi varbut ko ne taa daru, bet izskataas ka tapat kaa visi.. :D


---------------

tā arī diemžēl būs. raw un jpeg ar to atšķiras...
avatar
Publicēts: 24.09.13 23:33
 citēt
brīžam liekas ka ir tā: piedāvājums rada pieprasījumu, kaut gan nojēgas nekādas. ja ir raws tad noteikti rawā jābildē. ja veikalā ir krūšturi - tad jānēsā, pat ja tur to krūšu gandrīz nav...

lielākā daļa fotogrāfu, ko esmu redzējis stumdam slaiderus raw programmā nemaz līdz galam nesaprot kas ir raws...
avatar
Publicēts: 24.09.13 23:48 labots
 citēt
Bildes:brīžam liekas ka ir tā: piedāvājums rada pieprasījumu, kaut gan nojēgas nekādas. ja ir raws tad noteikti rawā jābildē. ja veikalā ir krūšturi - tad jānēsā, pat ja tur to krūšu gandrīz nav...

lielākā daļa fotogrāfu, ko esmu redzējis stumdam slaiderus raw programmā nemaz līdz galam nesaprot kas ir raws...


---------------
bet vēl kāda daļa domā, ka raw ir pilnīgi 1:1 tas ko redz objektīvā un nekādi algoritmi to nav skāruši. :)
avatar
Publicēts: 25.09.13 01:51
 citēt
:D gan jau ka Raw ar peec kaadiem algortmiem straadaa


Bildes:brīžam liekas ka ir tā: piedāvājums rada pieprasījumu, kaut gan nojēgas nekādas. ja ir raws tad noteikti rawā jābildē. ja veikalā ir krūšturi - tad jānēsā, pat ja tur to krūšu gandrīz nav...

lielākā daļa fotogrāfu, ko esmu redzējis stumdam slaiderus raw programmā nemaz līdz galam nesaprot kas ir raws...


tas mozh nau tas beediigaakais pasaakums
forshi ir sakrukiit RAWU lai forshi izkataas uz monitoora atveert shopaa 8-os bitos pameeginat izdrukaat tad Oi kaukas ne taa nu piemeeram par tumshu un tad meeginaat to JPG-u pielaagot lai forshi izdrukaajas, nu ta gan Rawaa nebija jeegas bildeet :D
avatar
Publicēts: 25.09.13 12:45
 citēt
un tā vēl vismaz 5 reizes;-)))))
avatar
Publicēts: 25.09.13 19:02
 citēt
Nezinu, es to DPP nelietoju Canoņa laikā, tagad lāgā nezinu, kas nāk komplektā Pentaxim (liekas, kaukas no SilkyPix). Agrāk lietoju Fotošļopa Camera RAW, bet tagad esmu atklājis, ka labāk patīk DxO 8.
avatar
Publicēts: 26.09.13 14:29
 citēt
Koba::D gan jau ka Raw ar peec kaadiem algortmiem straadaa


Bildes:brīžam liekas ka ir tā: piedāvājums rada pieprasījumu, kaut gan nojēgas nekādas. ja ir raws tad noteikti rawā jābildē. ja veikalā ir krūšturi - tad jānēsā, pat ja tur to krūšu gandrīz nav...

lielākā daļa fotogrāfu, ko esmu redzējis stumdam slaiderus raw programmā nemaz līdz galam nesaprot kas ir raws...


tas mozh nau tas beediigaakais pasaakums
forshi ir sakrukiit RAWU lai forshi izkataas uz monitoora atveert shopaa 8-os bitos pameeginat izdrukaat tad Oi kaukas ne taa nu piemeeram par tumshu un tad meeginaat to JPG-u pielaagot lai forshi izdrukaajas, nu ta gan Rawaa nebija jeegas bildeet :D


Raws un jpg (kas izveidots no šī paša raw, pārkonvertēts) tika salīdzināts tajā pašā DPP programmā, nevis kaut kādā tur šopā 8 bitos... Es sajēdzu to kā raw citās programmās neizskatās tā kā piemēram DPP programmā, viņš vispār tur neizskatās... Reizēm tāda sajūta, ka cilvēki neizlasa ko otrs raksta, bet tikai kaut ko jāuzraxta.. Bet paldies par patērēto laiku...
avatar
Publicēts: 26.09.13 14:30
 citēt
UldisMuzikants:L:ietoju DDP jau kādus 10 gadus, tā ir viena no labākajām pamatapstrādes programmām. Konsultēju, ja vajag, pa lielu, bet godīgu samaksu. Internetā padoms par brīvu- jāizlasa pamācība, kas programmai nāk līdzi. Konvertējot izmantoju pogu Batch process, izejot no programmas, jāsaka, lai saglabā izmaiņas. Konvertēšana uz jpg notiek ar DPP, citas programmas, izņemot Ps, nesaprot DPP veiktās izmaiņas.


Paldies...
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):