forum.gif
Pilnmēness priekš Granta
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Pilnmēness priekš Granta
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 21.10.13 16:12
 citēt
Ieva Raudsepa (1992) ir jauna latviešu fotogrāfe, kas apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un ISSP skolā. Šobrīd viņa studē filozofiju Helsinku Universitātē.

fotokvartals.lv...
www.ievaraudsepa.com

Kaut kurš te ir aptaurēts
avatar
Publicēts: 21.10.13 16:15
 citēt
Hmm nez Grants iemācīja tādus tehniskos brāķus ražot?
bet nu mok Helsinku filosofijas skolā samacīsies ar vārdiem skaidrot brāķu nozīmi, arī tā gadās, un tam patiesi nopietni jāpivēršas, ja grib neko ar teksta palīdzību padarīt par šedevru. :)
Lai izdodas! :face-glasses:
avatar
Publicēts: 21.10.13 16:31
 citēt
Ja ņem vērā, ka to ISSP pirms pāris mēnešiem šeit viens pasažieris reklamēja nepārtraukti un smagā ķitē, tad jau apmēram var zināt, kas no tās apmācības sagaidāms.
avatar
Publicēts: 21.10.13 16:44
 citēt
Tāpēc mēs esam tikai bloga pasažieri, nevis " Mākslinieki" !
avatar
Publicēts: 21.10.13 17:04
 citēt
a ko - feina bildīte:




Koncepts dāmai ir (pat vizuāla līnija nojaušama ir - nu vienīgi kamera neklausa) pagaidām uz tekstiem jābalstās.
avatar
Publicēts: 21.10.13 17:21
 citēt
Rolands66:Ieva Raudsepa (1992) ir jauna latviešu fotogrāfe, kas apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un ISSP skolā. Šobrīd viņa studē filozofiju Helsinku Universitātē.

fotokvartals.lv...
www.ievaraudsepa.com

Kaut kurš te ir aptaurēts


...tas,kurš šīs bildes uzskata par mākslu:face-wink:
avatar
Publicēts: 21.10.13 17:21
 citēt
UldisMuzikants:Diletantu dzīres. To pašu dara Alnis Stakle, kurš māca Daugavpilī. Sarežģīti, svešvārdiem pilni teksti, bildes- liekas, ka cilvēks baidās pieiet tuvāk objektam, ti, cilvēkam, tāpēc sanāk neasas telefonbildes. Un to murgaini pamato. Varbūt ielikšu reportu, lai pamatotu šo teikumu. It kā negribas piecūkāt savas bildes ar šito tēmu.


Stradiņos arī pasniedz - no apgūtā kursa, teikšu, ka īsti jēgas nebija. Pārsvarā figurēja jau pieminētā bilžu pamatošana ar dīvainiem tekstiem. P.S Nestudēju fotogrāfiju, bet viņa nodarbības bija izvēles kurss - paņēmu, jo cerēju, ka būs kas interesants un noderīgs, bet nekā.
avatar
Publicēts: 21.10.13 17:21
 citēt
Man labāk patīk šitā:



ir koncepts, līnija, kadrējums, ideja un doma, klausa gan kamera gan blice.
avatar
Publicēts: 21.10.13 17:58
 citēt
Skaistai dāmi skaistas bildes. Ko piekasās. Paliks veca, beibe sakrunkāsies un paliks kā Dansiga. Radīs mākšļu. Skaistai dāmai ceļi vaļā un visas duris atveras.
avatar
Publicēts: 21.10.13 18:27
 citēt
bez komentāriem... man vienkārši sāp... un skauž
avatar
Publicēts: 21.10.13 18:31
 citēt
nē tur smalkākas štelles - koncepts ir pēkšņā tumsas ''pārtraukšana'' ar blici ''izceļot'' kkādas tur '' tumsas aizsega lietas gaismā :D

Nu a vizuālais sanāk netīšām - blica maz velk un taisa smukus rimbulīšus :) tāda centrāla kompene sanāk (un ļoti kstaķi ja reiz jānodod ''pēkšņi gaimā izceltās tumšās ģeļiškas :D ) - ja būtu atbilstošs paplats stikls, blice uz kāta un jēga kā darbojas tehnika + bišķi dūša tad varētu foršu sēriju uzbliezt un nekāda literatūra nebūtu jāraksta

Nu pagaidām nekas neklausa un tinte jātērē, bet nu cilvēks vismaz domājis :)

Tā kuru iepostēju jau sanākusi tik sižetiņš šādai tumsas idejai remdens - jāiet jābliež kārtīgas tumsas lietas
avatar
Publicēts: 21.10.13 20:35
 citēt
Schneider:Man labāk patīk šitā:



ir koncepts, līnija, kadrējums, ideja un doma, klausa gan kamera gan blice.


uzdroshinos mineet, ka objetiivs tiishaam ar pirkstiem nokjeepaats, lai dabuutu shaadu efektu
avatar
Publicēts: 21.10.13 20:41
 citēt
Apskatījos. Ar interesi. Neteikšum ka man ļoti simpātisks viņas konkrētais skatījums. Man jau patīk tāds sirsnīgāks piegājiens. Bet viņa gan zina, ko dara un dara pavisam normāli. Šeit blogā nav daudzu, kas taisa labāk par viņu.
avatar
Publicēts: 21.10.13 21:03
 citēt
Vavers:bez komentāriem... man vienkārši sāp... un skauž
māksliniekiem vienmēr kaut kas sāp. Latviešiem - vienmēr kaut kas skauž.....
avatar
Publicēts: 21.10.13 21:13
 citēt
Bildes:
Vavers:bez komentāriem... man vienkārši sāp... un skauž
māksliniekiem vienmēr kaut kas sāp. Latviešiem - vienmēr kaut kas skauž.....

Ja mākslinieks ir latvietis?
avatar
Publicēts: 21.10.13 21:23
 citēt
Bildes:
Vavers:bez komentāriem... man vienkārši sāp... un skauž
māksliniekiem vienmēr kaut kas sāp. Latviešiem - vienmēr kaut kas skauž.....


Velk uz klasiķiem!! Žetons!
avatar
Publicēts: 21.10.13 21:36
 citēt
Tik konstanti nodragāt arī ir jāmāk
avatar
Publicēts: 21.10.13 21:37
 citēt
UldisMuzikants:Diletantu dzīres. To pašu dara Alnis Stakle, kurš māca Daugavpilī. Sarežģīti, svešvārdiem pilni teksti, bildes- liekas, ka cilvēks baidās pieiet tuvāk objektam, ti, cilvēkam, tāpēc sanāk neasas telefonbildes. Un to murgaini pamato. Varbūt ielikšu reportu, lai pamatotu šo teikumu. It kā negribas piecūkāt savas bildes ar šito tēmu.


+++
avatar
Publicēts: 21.10.13 21:45
 citēt
Rolands66:Ieva Raudsepa (1992) ir jauna latviešu fotogrāfe, kas apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un ISSP skolā. Šobrīd viņa studē filozofiju Helsinku Universitātē.
www.ievaraudsepa.com


Galerija as children patika. Domāju, kur šitas stiliņš jau ir redzēts, Tad sapratu, ka mana četrgadniece bildē līdzīgi, kad tiek pie mammas telefona. Viņa gan nav māciījusies foto pie Granta vai filosofiju pie Kanta. :)

avatar
Publicēts: 21.10.13 21:45 labots
 citēt
Schneider:Ja ņem vērā, ka to ISSP pirms pāris mēnešiem šeit viens pasažieris reklamēja nepārtraukti un smagā ķitē, tad jau apmēram var zināt, kas no tās apmācības sagaidāms.

Kad pasažieris izlaks savas vecās zaptes kandžu, izgulēsies, nokļūs ISSP pasākumā (ta jebkurā) un tikai pavēros tos cilvēkus, kuri tur STRĀDĀ.... Ja vēl ir palikusi kaut kripata veselā saprāta - tad varbūt nonāks pie secinājuma: neklātienē, pēc skaudīgu neveiksminieku baumām vērtēt cita cilvēka darbu - idiotisms. Apaļš idiotisms.:face-sad:
avatar
Publicēts: 21.10.13 21:49
 citēt
Nē, nu... uzdrošināties jau vajag, cept salkanas kartiņas kā piem. es, arī nav tas pareizākais, bet lai sāktu lekties un lauzt kanonus, vajag tomēr kaut kur zināt visus pamatu pamatus. baidos, ka šādi indivīdi nez vai pārvalda fotoaparātu, prot uztaisīt arī perfektu bildi, drīzāk katram štruntam pieliek afigenno slēpto un neredzamo domu, kuru tikai au un ah līdzskrējēji saskata.
Vienmēr būs kāds, kurš liekuļos, savtīgās interesēs vai vienkārši aiz gļēvuma ... bet būs vēl vairāk tādu- kuri pie sevis teiks- sūds, bet skaļi to nepaudīs, nu i cilvēkam tad jau sāk šķist, re, 2 teica= super, bet pārējie klusējot piekrīt...
avatar
Publicēts: 21.10.13 21:55
 citēt
Paklau, a ko tu tagad satrakojies?
Jelgavā dzēra koka spirtu, tur palika beigti, ko dzer Ogrē, ja paliek glupi?
Es par to zaptes kandžu jau pirms dažām dienām esmu atbildējis šeit: www.fotoblog.lv... un šeit: www.fotoblog.lv...
Šogad Spura pasākumā atkal būs kāds, kurš, zem deguna bubinādams, snauduļos pēdējā rindā, bet pēc tavas versijas viņam varēs būt slikti ar sirdi? Vai tomēr paliksi mājās?:face-wink:
avatar
Publicēts: 21.10.13 22:17
 citēt
patiesībā daudz, daudz labāk par 99% šeit esošo. Un varat palikt pie domas ka zelta Sigulda, smaidīgs bērniņš vai murrājošs kaķītis ir labāk!
avatar
Publicēts: 21.10.13 22:27 labots
 citēt
kasparsf:patiesībā daudz, daudz labāk par 99% šeit esošo. Un varat palikt pie domas ka zelta Sigulda, smaidīgs bērniņš vai murrājošs kaķītis ir labāk!


būtu labāk pastāstijis "kas labāk" jo gudri padirst visi māk
avatar
Publicēts: 21.10.13 22:40 labots
 citēt
Kad visi jau sašūmējušies, ar godīgu (nerakstu "objektīvu", jo tādas nav) kritiku ir pagrūti. Būtu interesanti linkā atrodamās bildes tā nemanāmi "atšķaidīt" tepat bloga galerijā, lai tauta pavērtē. Man liekas, tās nolīdzinātu līdz ar zemi kopā ar autori.
Šitas viss atgādina senu stāstiņu par Pikaso.
Draugs pēta viņa bildi un prasa: "Pasaki, kas te ir, es neko nesaprotu?"
Pikaso atbild: "Desmit tūkstoši dolāru!"
avatar
Publicēts: 21.10.13 22:54
 citēt
GunarsII:Kad visi jau sašūmējušies, ar godīgu (nerakstu "objektīvu", jo tādas nav) kritiku ir pagrūti. Būtu interesanti linkā atrodamās bildes tā nemanāmi "atšķaidīt" tepat bloga galerijā, lai tauta pavērtē. Man liekas, tās nolīdzinātu līdz ar zemi kopā ar autori.
Šitas viss atgādina senu stāstiņu par Pikaso.
Draugs pēta viņa bildi un prasa: "Pasaki, kas te ir, es neko nesaprotu?"
Pikaso atbild: "Desmit tūkstoši dolāru!"

+++
tas jau šeit ir kā sērga, nesaprotu = sūds
gizmodo.com...
4 miljoni
img.gawkerassets.com...
4 miljoni
Un ar garantiju ka abas no viņām šeit pazustu.
avatar
Publicēts: 21.10.13 22:58
 citēt
kaspars, un tu to nopietni - par tiem linkiem .... tu domā, ka tā ir māksla un ka pircēji to tā uztver!?!?!?!?!?
avatar
Publicēts: 21.10.13 23:09
 citēt
kasparsf:
GunarsII:Kad visi jau sašūmējušies, ar godīgu (nerakstu "objektīvu", jo tādas nav) kritiku ir pagrūti. Būtu interesanti linkā atrodamās bildes tā nemanāmi "atšķaidīt" tepat bloga galerijā, lai tauta pavērtē. Man liekas, tās nolīdzinātu līdz ar zemi kopā ar autori.
Šitas viss atgādina senu stāstiņu par Pikaso.
Draugs pēta viņa bildi un prasa: "Pasaki, kas te ir, es neko nesaprotu?"
Pikaso atbild: "Desmit tūkstoši dolāru!"

+++
tas jau šeit ir kā sērga, nesaprotu = sūds
gizmodo.com...
4 miljoni
img.gawkerassets.com...
4 miljoni
Un ar garantiju ka abas no viņām šeit pazustu.


Ja bildi nesaprot, tas nenozīmē, ka tā nav sūds, ..un gan sūds, gan marinēta haizivs, gan inkrustēti galvaskausi var būt INVESTĪCIJU OBJEKTI.

Nu ja Hersts arī baigais "mākslinieks".:-) Nebūtu Sačija, nebūtu Hersta, tapat ar Gurski, kura bildes jau sāk dzeltēt. nebūtu tā trakā ukraiņu ļimonāra, kuram tiek lieli darbi iepatikās, nebūtu arī Gurska...

Lai gan jāatzīst, ka gan Pikaso prata gleznot, gan Gurskis prot bildēt, gan Hersts prot ne tikai galvaskausus inkrustēt, ..atšķirībā no Ieviņas.
avatar
Publicēts: 21.10.13 23:22
 citēt
Ja melnajam kvadrātam nesekoja tikpat šedevrāli melnie riņķis un trijstūris, tad arī ir par ko padomāt...
avatar
Publicēts: 22.10.13 09:53 labots
 citēt
UldisMuzikants Konceptuālā māksla nav māksla, bet literatūra.


Muļķības.

Vienīgi tā, tāpat kā viss cits, var būt forša un var būt štruntīga. + tai ir blaknes - ir forši darbi kur pats tehniskais brāķis ir kā koncepta daļa, nepieciešamība - un blakne ir dumiķu pakaļdarinājumi kuriem nekas cits kā tehbrāķis nav pielecis :D Vot i Muzikantam viss sakrīt vienā putrā un viņš padodas vecajam, labajam padomju vispārinājuma stilam - kas nav ar mani ir pret mani.

A šāda padošanās ir tiešais ceļš uz muļķību. Smadzeņpodiņam nāk par labu ja to pakustina :)
avatar
Publicēts: 22.10.13 10:06
 citēt
Kas nav ar mani tā vispār nav.
avatar
Publicēts: 22.10.13 11:17
 citēt
Nevajag aizmirst, ka atšķirībā no mums, mākslas lietpratējiem, tas pats Stakle ir - "Latviešu fotogrāfs Alnis Stakle uzvarējis vadošajā pasaules fotomākslas konkursā "Sony World Photography Awards", kategorijā "Gada labākais arhitektūras fotogrāfs", liecina informācija konkursa mājaslapā." Informācija no delfiem, gads 2011.
avatar
Publicēts: 22.10.13 11:28
 citēt
trollollo:Nevajag aizmirst, ka atšķirībā no mums, mākslas lietpratējiem, tas pats Stakle ir - "Latviešu fotogrāfs Alnis Stakle uzvarējis vadošajā pasaules fotomākslas konkursā "Sony World Photography Awards", kategorijā "Gada labākais arhitektūras fotogrāfs", liecina informācija konkursa mājaslapā." Informācija no delfiem, gads 2011.


Vai nevarētu kaut ko sīkāk pastāstīt par vadošo pasaules fotomākslas konkursu "Sony World Photography Awards". Ar ko tas ir tik vadošs:-)
avatar
Publicēts: 22.10.13 11:52
 citēt
Citagaisma:
trollollo:Nevajag aizmirst, ka atšķirībā no mums, mākslas lietpratējiem, tas pats Stakle ir - "Latviešu fotogrāfs Alnis Stakle uzvarējis vadošajā pasaules fotomākslas konkursā "Sony World Photography Awards", kategorijā "Gada labākais arhitektūras fotogrāfs", liecina informācija konkursa mājaslapā." Informācija no delfiem, gads 2011.


Vai nevarētu kaut ko sīkāk pastāstīt par vadošo pasaules fotomākslas konkursu "Sony World Photography Awards". Ar ko tas ir tik vadošs:-)


Paralēles ir tikpat tiešas, kā ar Pikaso u.c. miljonveidīgo darbiem:)))) Šejieniešu vairums, tāpat kā vairums pasaules pilsoņu, uzskatu, ka māksla ir tā, par kuru maksā - un jo vairāk, jo labāk... Man, personīgi, Pikaso ir nozīmīgs tikai ar sava t.s. zilā perioda darbiem...
Vai zināt, kas un kāpēc Rainim noskauda Nobela prēmiju? Rainim, kurš to REĀLI bija pelnījis...
avatar
Publicēts: 22.10.13 12:05
 citēt
Bildes nepatīk, bet forumu interesanti palasīt :)
avatar
Publicēts: 22.10.13 12:07
 citēt
p.s. Piemirsu par jauno autori - drīzāk patīk, kaut.. nekā... sava. Lai tomēr izdodas:)
avatar
Publicēts: 22.10.13 12:13
 citēt
Tanzanite:
Citagaisma:
Vai nevarētu kaut ko sīkāk pastāstīt par vadošo pasaules fotomākslas konkursu "Sony World Photography Awards". Ar ko tas ir tik vadošs:-)


Paralēles ir tikpat tiešas, kā ar Pikaso u.c. miljonveidīgo darbiem:)))) Šejieniešu vairums, tāpat kā vairums pasaules pilsoņu, uzskatu, ka māksla ir tā, par kuru maksā - un jo vairāk, jo labāk... Man, personīgi, Pikaso ir nozīmīgs tikai ar sava t.s. zilā perioda darbiem...
Vai zināt, kas un kāpēc Rainim noskauda Nobela prēmiju? Rainim, kurš to REĀLI bija pelnījis...


Tad kad mums rāda tos dārgos darbus, tos dārgos māksliniekus, ..un salīdzina ar kādiem citiem, tad tie rādītāji aizmirst norādīt vienu elementāru lietu - to, ka viņi parasti ir bijuši savas jomas celmlauži pirmatklājēji, utt. Vai tas ir bijis Pikaso - kā kubisma pamatlicējs, vai Dalī, kā sireālisma pionieris, vai kā Monē impresionismā, vai kā Adamss "tiešajā fotogrāfijā", vai kā Štiglics un Demaršī piktoriālismā, vai kā Kenna, kura darbus tik ļoti mīl atdarināt pat še.:-) ..un arī caur šādu prizmu ir jāskatās daudzu autoru darbi. ..ne tikai kā māksla, ne tikai kā investīciju objekts, bet arī cik spēcīga jaunrades impulsu tie ir devuši.
Diemžēl latviešu un Latvijas fotocilvēki nav nekur pirmrindnieki.:-) Pat sūdu bildēšanā ne, ..nu visur tā aptuveni līdz vidam, ..bet parasti arī ne zemāk.:-) ..un vienalga vai tas ir Stakle, vai tas ir Balčus, Marnics, ..un pagaidām arī "citagaisma", vai tie bija Binde, Brauns, Kundziņš vai Upīts.
avatar
Publicēts: 22.10.13 12:15
 citēt
Citagaisma:
kasparsf: +++
tas jau šeit ir kā sērga, nesaprotu = sūds
gizmodo.com...
4 miljoni
img.gawkerassets.com...
4 miljoni
Un ar garantiju ka abas no viņām šeit pazustu.


Ja bildi nesaprot, tas nenozīmē, ka tā nav sūds, ..un gan sūds, gan marinēta haizivs, gan inkrustēti galvaskausi var būt INVESTĪCIJU OBJEKTI.

Nu ja Hersts arī baigais "mākslinieks".:-) Nebūtu Sačija, nebūtu Hersta, tapat ar Gurski, kura bildes jau sāk dzeltēt. nebūtu tā trakā ukraiņu ļimonāra, kuram tiek lieli darbi iepatikās, nebūtu arī Gurska...

Lai gan jāatzīst, ka gan Pikaso prata gleznot, gan Gurskis prot bildēt, gan Hersts prot ne tikai galvaskausus inkrustēt, ..atšķirībā no Ieviņas.


Te mūsu domas sakrīt. Interesanti zināt- cik tādu Hērstu paliek neatklāti......un darbojas klusi savā nodabā
avatar
Publicēts: 22.10.13 12:27
 citēt
Citagaisma:
Tanzanite:
Paralēles ir tikpat tiešas, kā ar Pikaso u.c. miljonveidīgo darbiem:)))) Šejieniešu vairums, tāpat kā vairums pasaules pilsoņu, uzskatu, ka māksla ir tā, par kuru maksā - un jo vairāk, jo labāk... Man, personīgi, Pikaso ir nozīmīgs tikai ar sava t.s. zilā perioda darbiem...
Vai zināt, kas un kāpēc Rainim noskauda Nobela prēmiju? Rainim, kurš to REĀLI bija pelnījis...


Tad kad mums rāda tos dārgos darbus, tos dārgos māksliniekus, ..un salīdzina ar kādiem citiem, tad tie rādītāji aizmirst norādīt vienu elementāru lietu - to, ka viņi parasti ir bijuši savas jomas celmlauži pirmatklājēji, utt. Vai tas ir bijis Pikaso - kā kubisma pamatlicējs, vai Dalī, kā sireālisma pionieris, vai kā Monē impresionismā, vai kā Adamss "tiešajā fotogrāfijā", vai kā Štiglics un Demaršī piktoriālismā, vai kā Kenna, kura darbus tik ļoti mīl atdarināt pat še.:-) ..un arī caur šādu prizmu ir jāskatās daudzu autoru darbi. ..ne tikai kā māksla, ne tikai kā investīciju objekts, bet arī cik spēcīga jaunrades impulsu tie ir devuši.
Diemžēl latviešu un Latvijas fotocilvēki nav nekur pirmrindnieki.:-) Pat sūdu bildēšanā ne, ..nu visur tā aptuveni līdz vidam, ..bet parasti arī ne zemāk.:-) ..un vienalga vai tas ir Stakle, vai tas ir Balčus, Marnics, ..un pagaidām arī "citagaisma", vai tie bija Binde, Brauns, Kundziņš vai Upīts.


Tas viss ne tuvu nav tik triviāli:) Un E = mc kvadrātā.. domā, Einšteina radīts? Ko zini par Teslas brīnumiem? Mākslā tāpat - daudzi attīsta, viens saņem slavu... Neesmu gan veikusi zin.pētījumu par latviešu fotogrāfiju:), bet zinu to, ka latvieši arī fotogrāfijā varētu būt ļoti ļoti nozīmīgi, jo.. vienkārši ir talantīgi...un redz.
avatar
Publicēts: 22.10.13 12:28
 citēt
NilsS: Interesanti zināt- cik tādu Hērstu paliek neatklāti......un darbojas klusi savā nodabā


Katram Herstam pa Sačijam, ..un visus viņus mēs ieraudzīsim.;-)
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):