forum.gif
meklēju palīgu!
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / meklēju palīgu!
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 11.07.06 22:09
 citēt
sveiki!

lieta tāda, ka vēlos iegādāties jaunu fotoaparātu. meklēju i-neta veikalos, pētu piedāvājumu, un maigi sakot - esmu izmisusi, jo nav man tās pieredzes, lai saprastu, kas ir svarīgākais izvēloties labāko man no plašā klāsta.

manas galvenās prasības ir:
1) lai bez statīva varētu kvalitatīvi bildēt iekštelpās mazā apgaismojumā (mans pašreizējais ziepītis to nevar);
2) iespēja bildēt labi arī tumsā (principā. tas laikam ir tas pat pirmais punkts);
3) kvalitāte. (piem.-skaistas krāsas bez fotošopa palīdzības).

un vēl ir svarīgi, maksājot par fotoaparātu, iekļauties aptuveni 300 latos .


Būtu tiešām pateicīga, ja kāds man varētu palīdzēt izvēlēties man piemērotāko. Pati esmu atradusi šādus variantus -> ( 220.apollo.lv... ) ; ( www.euroshop.lv... ) ; ( www.euroshop.lv... ).

p.s. vai iespēja bildēt makro režīmā vienmēr tiek atzīmēta pie parametriem?
avatar
Publicēts: 11.07.06 22:31
 citēt
...Nikon D 70...:)))....es kadreiz ari loti interesejos un studeju kadu ziepiti labak nemt,un nonacu pie lemuma kad labakais variants butu Canon IXUS.4 vai 5 milj pix,domaju kad vairak nemazam nav vajadzigs.Gandriz jau nopirku,bet tad man viens labs fotografs tomer ieteica panemt digitalo spoguleni.Par ko ne mirkli nenozeloju...bliez momentali,ziepitim tomer ir aizture un moments ko gribeji dabut jau garam.Es iesaku tomer tev padomat par Canon IXUS.Vinam ISO ari sakas no 50...utt.Ak ja,bodi vinam ir no metala,nevis no plastmasas...
avatar
Publicēts: 11.07.06 23:38
 citēt
Pazīstama lieta - ir ļoti grūti izvēlēties ko gribi no tā ko var dabūt :)
Ir ļoti labi, ja zini ko gribi bildēt un kādos apstākļos, bet nu pa punktiem (viedoklis gan ir stipri subjektīvs):

1) ļoti grūti īstenojams, pat spogulenēm, atkarīgs gan no apgaismojuma, cik tas ir mazs, vai tiek izmantota zibspuldze :) -> spogulenēm visplašākās iespējas šajā ziņā, bet aprīkojums ir dārgs; ziepīšiem būs ļoti nekvalitatīvs attēls (trokšņains un neass)
2) pilnīgā tumsā bildēt nav iespējams, zvaigžņu/mēness gaismā, ielu apgaismojumā utt 100% nepieciešams statīvs.
3) spogulenes protams nospiedošā vairumā gadījumu pārsit ziepīšus šajā ziņā :)

Runājot par summu - iekļauties 300 latos pie šādiem nosacījumiem ir neiespējami. Nepieciešamais budžets būtu vismaz 700 - 800 lati.
Neviens no Tevis pieminētajiem aparātiem nenodrošinās Tavas vēlmes, sorry.
avatar
Publicēts: 11.07.06 23:57
 citēt
jep, iekshtelpaas ar pavaaju apgaismojumu (pat ja sasleegtas gaismas), ar digi ziepi par 300ls neko nenofochesi, buus vainu jaastutee uz kaut kaa, vai jaafoche ar zibspuldzi, kas nodrosina gaismu tikai pirmajiem 10 metriem. taka pirmo punktu var atmest, nereali pa 300ls.

iespeja bildet tumsaa - sheit svarigs matricas izmers imho, un protams razotajs. matrica ir taa gaismasjutiigaa fignja kas analogajiem par filminju saucas :) uz labakas matricas pie lielaaka ISO (lasit lielaka tumsaa) bus mazaak trokshnju, ar sliktaku matricu varesi arii bildet tumsaa (uzliekot 30 sekunzhu eksoneeshanas laiku) bet buus shausmiigi graudaina un trokshnjaina bilde

nu a peedejeais heheee :))) itkaa soni ir labas kraasas, man shkiet - labakas kaa kanonam zemajaa galaa, bet nu te zinatnieki striidaas :P

bet vispar par kvalitativam bildem diemzhel var saukt tikai spoguljkameras bildes.
avatar
Publicēts: 12.07.06 00:57
 citēt
īpaši neiespringstot uz paskaidrojumiem, shis būtu manuprāt labākais risinājums: www.metaleks.lv...
avatar
Publicēts: 12.07.06 09:13
 citēt
...Nikon D 70...:)))....es kadreiz ari loti interesejos un studeju kadu ziepiti labak nemt,un nonacu pie lemuma kad labakais variants butu Canon IXUS.4 vai 5 milj pix,domaju kad vairak nemazam nav vajadzigs.Gandriz jau nopirku,bet tad man viens labs fotografs tomer ieteica panemt digitalo spoguleni.Par ko ne mirkli nenozeloju...bliez momentali,ziepitim tomer ir aizture un moments ko gribeji dabut jau garam.Es iesaku tomer tev padomat par Canon IXUS.Vinam ISO ari sakas no 50...utt.Ak ja,bodi vinam ir no metala,nevis no plastmasas...


Nju nju par Canon IXUS 4 ... 5... negribu tev piekrist, taads ziepis vien ir, shvakaa apgaismojumaa gruti bildeet... tad jau [url=220.apollo.lv... kudii labaaks!
avatar
Publicēts: 12.07.06 09:37
 citēt
Nu gan te lielākā daļa salēja tādus ūdeņus, ka labāk atturēties tos komentēt.
Meitene jau pareizi sapratusi, ka vislabāk izvēlēties kameru ar iebūvētu attēla stabilizāciju. Canon PowerShot S2 IS ir labs aparāts, par Panasonic arī dzirdētas labas atsauksmes.
avatar
Publicēts: 12.07.06 10:30
 citēt
Meklē lietotu Canon 300D.

Es jau vienu atradu:
ss.ss.lv...

Iekš ss.lv ir vēl.

1. Jebkura cita (ne spoguļkamera) krietni samazinās tavas iespējas tikt pie labām bildēm.

2. Canon KIT objektīvs (18-55) ir neskaitāmas reizes labāks par jebkuru no ziepjutrauku objektīviem.

3. Tev parādās iespēja piepirkt citus objektīvus. Es, piemēram, nopirku plasmasnieku 90-300 par 50 latiem.


No parastajām (ne spoguļ) kamerām, vislabākā, manuprāt, ir Olympus Mju 810. Tāds ļoti advancēts ziepjutrauks. Iekš [url=www.dpreview.com... viņš ir side-by-side salīdzināts an niknāko Canon Ixus (750?). Kā redzi, Olimps veic sarežģītāku apstrādi pirms saglabāšanas failā. Vairumam šāda tipa kameru lietotāju tas ir milzīgs pluss.
avatar
Publicēts: 12.07.06 10:31
 citēt
Nu gan te lielākā daļa salēja tādus ūdeņus, ka labāk atturēties tos komentēt.


:D tas laikam par mani
avatar
Publicēts: 12.07.06 11:29
 citēt
Zini, pat nē! Ieteikums ņemt digitālo spoguleni mierīgi sit pušu Tavus tekstus :)


Nu gan te lielākā daļa salēja tādus ūdeņus, ka labāk atturēties tos komentēt.


:D tas laikam par mani
avatar
Publicēts: 12.07.06 11:42
 citēt
Nu gan te lielākā daļa salēja tādus ūdeņus, ka labāk atturēties tos komentēt.
Meitene jau pareizi sapratusi, ka vislabāk izvēlēties kameru ar iebūvētu attēla stabilizāciju. Canon PowerShot S2 IS ir labs aparāts, par Panasonic arī dzirdētas labas atsauksmes.

Ir turēti rokās visādi aparāti, gan ar IS, gan bez, un ap 300Ls neviens normāli nebildē pustumsā, pat ar IS ieslēgtu continuous režīmā. Un visi tie supa-dupa megapixeļi ir fufelis, jo, piem, tam pašam Pana FZ7 tie ir palielināti no 4mpix līdz 6mpix ar interpolācijas palīdzību. Bildes kvalitāte ir diezgan paslikta. Ja, uzdevums būtu bildēt normālā apgaismojumā, nekādu problēmu, bet te iet runa par bildēšanu "mazā" apgaismojumā (varbūt precizē?) un tumsā.
avatar
Publicēts: 12.07.06 12:00
 citēt
Digiziepis arī par 800Ls slikti bildēs pustumsā. Kādēļ maksāt 500Ls vairāk?

Spoguļkamera? EOS 3xxD ar kit objektīvu? Krieti lielāka, dārgāka alternatīva un tāpat pustumsā ar šo kombināciju neko prātīgu nevar iegūt bez statīva vai bez zibspuldzes. Nu labi, uzliksi ISO1600, izskatīsies tas nedaudz labāk par ISO400 uz tādas digiziepes. Kādi būs slēdža laiki pie parasta lampu apgaismojuma dzīvojamā telpā? Ar to tumšo objektīvu?


Ir turēti rokās visādi aparāti, gan ar IS, gan bez, un ap 300Ls neviens normāli nebildē pustumsā, pat ar IS ieslēgtu continuous režīmā. Un visi tie supa-dupa megapixeļi ir fufelis, jo, piem, tam pašam Pana FZ7 tie ir palielināti no 4mpix līdz 6mpix ar interpolācijas palīdzību. Bildes kvalitāte ir diezgan paslikta. Ja, uzdevums būtu bildēt normālā apgaismojumā, nekādu problēmu, bet te iet runa par bildēšanu "mazā" apgaismojumā (varbūt precizē?) un tumsā.
avatar
Publicēts: 12.07.06 12:32
 citēt
īpaši neiespringstot uz paskaidrojumiem, shis būtu manuprāt labākais risinājums: [url=http://www.metaleks.lv/cenas/33/9329_canon_powershot_a620.php
]http://www.metaleks.lv/cenas/33/9329_canon_powershot_a620.php[/url] es arī esmu par šito.
un pret savējo ;)
avatar
Publicēts: 12.07.06 12:34
 citēt
Te rodas jautājums, ko nu katrs uzskata par pustumsu. Pie parasta lampu apgaismojuma dzīvojamā telpā bez zibspudzes nevar bildēt ne ar vienu aparātu.

Man savukārt ar spoguleni (pateicoties ISO 800 un 1600) krietni nobīdijās robeža, kad vakarā VĒL VAR bildēt no rokas. Vai arī ēnainā egļu mežā, kad S2 stabilizators nepalīdz, jo bērni ir tik kustīgi, ka bez 1/125 tur nav ko iesākt.

Jebkurā gadījumā mana pāreja no Nikon Coolpix 5700 uz Canon 300D mainīja (paplašināja) fotografēšanas iespējas ļoti radikāli. Nemaz nerunājot par reakcijas laiku uz slēdzi, un iespēju ātri uzstādīt vajadzīgo pietuvinājumu.

Tātad vēlreiz: b/u spoguli var nopirkt par 300 latiem. Vienīgais iemesls to nedarīt ir kameras izmērs un svars. Bet, ja runā par izmēru un svaru - Canon S2 vai S3 ar stabilizatoru arī ir pārāk lielas kameras, lai tā vienkārši ieliktu bikšu kabatā. Atliek tikai IXUS vai Olympus Mju, es dotu priekšroku pēdējam.

No otras puses [url=www.metaleks.lv... PowerShot S3 IS atbilst prasītajai cenu grupai, un ir ļoti piemērota ainavu, kluso dabu, portretu fotografēšanai. Tikai ne tad, ja vajag ātri un uzreiz (reportāža) - tad bez spogulenes neiztikt.
avatar
Publicēts: 12.07.06 12:58
 citēt
jā, nu man ir viela pārdomām, bet skaidrības gan nav joprojām.

anyway- paldies par viedokļiem.
avatar
Publicēts: 12.07.06 13:00
 citēt
Sveika, Ladumdam!

Es Tev varu ieteikt iegādāties Canon S80 vai S70, ja iepriekš minētie aparāti liekas par dārgu, tad kādu no IXUS sērijas.
Tie ir kompakti, ērti nēsājami līdzi rokas somiņā, bildes krāsas fotoaparāts pats sagroza kā vajag [lielākajai daļai patērētāju], metāla korpuss, ļoti ērti lietojami [auto režīmā].
Tusiņus, kuri notiek sliktā apgaismojumā, varēsi veiksmīgi sabildēt, izmantojot iebūvēto zibspuldzi.

Manu prāt, nav vērts pirkt S2 vai S3, jo labos (normālos) gaismas apstākļos bildes neatšķiries no mazajiem ziepīšiem.
Kā plusu S2 un S3 varu minēt HyperSuperTruper Zoomu. Bet aparāta izmēri un savrs, iespējasm, atturēs tā jauno īpašnieku (ieci) to paņemt līdzi uz kādu tusiņu vai cita veida pasākumu, kuru noteikti būtu vajadzējis iemūžināt.

Ziepītim jābūt:
* mazam;
*vieglam;
*vienkārši lietojamam;
*izturīgam (metāla korpuss);
*jāiekļaujas atvēlētajā budžetā.
avatar
Publicēts: 12.07.06 15:23
 citēt
Digiziepis arī par 800Ls slikti bildēs pustumsā. Kādēļ maksāt 500Ls vairāk?

Spoguļkamera? EOS 3xxD ar kit objektīvu? Krieti lielāka, dārgāka alternatīva un tāpat pustumsā ar šo kombināciju neko prātīgu nevar iegūt bez statīva vai bez zibspuldzes. Nu labi, uzliksi ISO1600, izskatīsies tas nedaudz labāk par ISO400 uz tādas digiziepes. Kādi būs slēdža laiki pie parasta lampu apgaismojuma dzīvojamā telpā? Ar to tumšo objektīvu?

Nu, a es par ko runāju :mrgreen:
avatar
Publicēts: 12.07.06 15:40
 citēt
Esmu nonācis pie secinājuma, ka nav vērts mēģināt pirkt kaut ko, pa vidu. Ir nepieciešami 2 aparāti, viens ir kompaktklases dititālais ziepju trauks (piemēram canon ixus) un otrs aparāts no slr klases, vismaz canon 350D un uz augšu.
Par fotografēšanu tumsā ir tā, ka bez zibspuldzes neviens aparāts tur neko no rokas nenobildēs. Sliktā apgaismojumā ir līdzīgi... Sliktā apgaismojumā jālieto zibspuldze :wink:
avatar
Publicēts: 12.07.06 18:45
 citēt
Te rodas jautājums, ko nu katrs uzskata par pustumsu. Pie parasta lampu apgaismojuma dzīvojamā telpā bez zibspudzes nevar bildēt ne ar vienu aparātu.

Man savukārt ar spoguleni (pateicoties ISO 800 un 1600) krietni nobīdijās robeža, kad vakarā VĒL VAR bildēt no rokas. Vai arī ēnainā egļu mežā, kad S2 stabilizators nepalīdz, jo bērni ir tik kustīgi, ka bez 1/125 tur nav ko iesākt.

Jebkurā gadījumā mana pāreja no Nikon Coolpix 5700 uz Canon 300D mainīja (paplašināja) fotografēšanas iespējas ļoti radikāli. Nemaz nerunājot par reakcijas laiku uz slēdzi, un iespēju ātri uzstādīt vajadzīgo pietuvinājumu.

Tātad vēlreiz: b/u spoguli var nopirkt par 300 latiem. Vienīgais iemesls to nedarīt ir kameras izmērs un svars. Bet, ja runā par izmēru un svaru - Canon S2 vai S3 ar stabilizatoru arī ir pārāk lielas kameras, lai tā vienkārši ieliktu bikšu kabatā. Atliek tikai IXUS vai Olympus Mju, es dotu priekšroku pēdējam.

No otras puses [url=www.metaleks.lv... PowerShot S3 IS atbilst prasītajai cenu grupai, un ir ļoti piemērota ainavu, kluso dabu, portretu fotografēšanai. Tikai ne tad, ja vajag ātri un uzreiz (reportāža) - tad bez spogulenes neiztikt.


Izskataas, ka fedja par katru cenu meegjina paardot savu EOSu ;)))
avatar
Publicēts: 13.07.06 11:16
 citēt
Man domat ka ir divi varianti, vai nu lets digiziepis vai ari digispogulene, a kautkas starp to ir naudas tereshana, isti nav skaidribas ka vispar ar digiziepi var kautko nobildet nestandarta apstakljos! Praotams labos laika apstakljos taisit snapshuutus nav problemu, bet tiklidz aptsalji ir nestandarata digiziepis ir nelietojams... spogulenes vislielaaka priekshrociba ir aksesuaru klaasts - objektivi, zibspuldzes utt, salidzinot ar digiziepi ljoti liels atrums gan sledzha gan fokuseshanas, utt. protams lielakais minuss ir cena, gan spogulenes cena gan aksesuaru cena, tas gan ir sapigs moments :)
Mans ieteikums, ja Tev ir doma turpinat savas gaitas fotografija un atiistities un pilnveidoties, ka ari realizet tadas lietas un ieceres kas ar digiziepi nebus izdarams - iegadajies dSLR! Ja lielu lomu spele finances - tad nekas cits neatliek ka digiziepis... :(

eos 300d - ka citi ieteica lietotu, es gan negribetu ieteikt sho variantu, ta ir laimes spele, kura bridi nobirs sledzis, jo ka zinams shis tautas kameras jau celjo pa rokam labu laiku, un taas kuras nav izslimojushas sho kaiti agri vaelu saslims!!! un tad gan bus nepatikams krenkjis!

eos 350d - nav slikts sakums, pat ar kit lecu!

eos 20d - ja njem lietotu varetu but kautkas lidzigs ka ar 300d, shi kamera tomer ir iecienita to cilveku vidu kuri pelna maiziti ar fotografeshanu, ta ka nekad neko nevar zinata cik desmitu vai pat simtu tukstoshu kadru ir izknipsets! Bet kamera laba :)

eos 30d - bez komentariem!

nikon d50 - man domat ka ljoti labs variants iesacejam un kit leca ir daudz labaka par canon kit lecu, ari starta komplekts (kit) ir par pienjemamu cenu! minuss visai nikon produkcijai ir tads ka nav servisa:(

nikon d70 - nedaudz lielaks par d50 manai rokai patik labak, protams ari dargaks par d50, bet kit komplekta leca ir daudz labaka par d50 lecu, pie tas pat var palikt un nedomat par neko citu, jo vinja ir klusa, atra un asa!

nikon d100 - kautkas vecs un labs bet par pienjemamu cenu, vienigi varetu but tadas pashas problemas ka ar eos d300 un d20, nevar zinat kas aiz muguras!!!

nikon d200 - bez komentariem!

par digi ziepjiem gan zinju man nav!
avatar
Publicēts: 13.07.06 11:48
 citēt
To GR

Un ko teiksi par Olympus dSLR? :roll:
avatar
Publicēts: 13.07.06 12:30
 citēt
a par un ar Olimpusiem, Minoltam, Pentaksiem man nav nekadas pieredzes un pats personigi neesmu saskaries, nezinu... kautkad rokas esmu turejis liekas kadu Olimpusu un Pentaksu (dSLR) bet uz isu bridi, nezinu!!!!

Esmu tikai dzirdejis ka Olimpusa double kit esot OK, jo dabon plato ka ari tele galu, bet kas vienam labs otram neparaak...

varbut reklamas vai ari kadaa citaa iespaida pieturos pie Canon un Nikon, ari vienjiem liekas lielaka pieredze dSLR razhoshana, ka ari Canonam vienmer bus vieglak dabut objektivus gan orgjinalos gan citu razhojumus, gan lietotus gan jaunus... un kas nav mazsvarigi ir labs canon autorizetais servisa centrs!
avatar
Publicēts: 13.07.06 13:53
 citēt
Ņu man jau vēl mazāk ir bijusi saskare ar EOS 350D un E-500. Vienīgais cik ko netā esmu salasījies, skatījies.
Kaut vai te:
[url=www.dpreview.com... E-500
[url=www.dpreview.com... 350D

Klik bilde
[url=http://foto.apollo.lv/resources/modules/orig_img.php?id=258972] [url=http://foto.apollo.lv/resources/modules/orig_img.php?id=258971]



Bet pēc [url=www.dpreview.com...]šī parametru apskata , ņemos spriest, ka Olympus E-500 ir pārāks par Canon EOS 350D.

Cenu starpība ir tikai 3Ls. Bet Olympus tajā pašā laikā dod līdzi 2x KIT objektīvus!
avatar
Publicēts: 13.07.06 15:38
 citēt
atgriežoties vēl pie ziepju traukiem, vakar nopirku jūnija Foto-Video žurnālu un tur bija jaunaas Sony kameras anons, kura tiek pozicionēta tieši kā nakts uzdzīveves cienītājiem ar ļoti jūtīgu matricu (ISO 1000), labu attēla stabilizātoru un kvalitatīvu trokšņu apstrādes algoritmu. Ziepis jau protams ir baigais (point-n-shoot), bet ja pats galvenais, lai var fotografēt sliktas apgaismības apstākļos, tad šis ir jāņem :))

www.xnet.lv...
avatar
Publicēts: 13.07.06 22:45
 citēt
tiešām liels paldies par atsaucību! laikam jau esmu pieņēmusi lēmumu. :wink:
avatar
Publicēts: 13.07.06 23:28
 citēt
un tas buutu?
avatar
Publicēts: 14.07.06 08:38
 citēt
Jaa muus visus interesee, kaads ir buutu tavs leemums! :wink:
avatar
Publicēts: 14.07.06 09:32
 citēt
hehē, es jau zināju, ka būs šitādi jautājumi! :lol:
pacietieties. ja būs tas, ko gribu, tad jau arī dzirdēsiet. :wink:

(es vienkārši esmu nedaudz māņticīga šajā konkrētajā gadījumā).
avatar
Publicēts: 14.07.06 13:09
 citēt
> fedja:
> Pie parasta lampu apgaismojuma dzīvojamā telpā...

Nu, ko deevee par parastu - 1 40W Iljicja spuldziiti, nu, atejas lampinju vai paara pieczjuburu lustras ar 150 W katraa zjuburaa!
avatar
Publicēts: 14.07.06 13:28
 citēt
Nu, ko deevee par parastu - 1 40W Iljicja spuldziiti, nu, atejas lampinju vai paara pieczjuburu lustras ar 150 W katraa zjuburaa!


2 gab ar 150W žuburā nu noteikti nav PARASTS istabas apgaismojums!

Izskataas, ka fedja par katru cenu meegjina paardot savu EOSu ;)))

Jā jā, kur nu bez tā! Kas var būt labāks, kā iegrūst meitenei veco EOSu un nopirkt sev jaunu un mirdzošu! :)

Diez, ko gan ladumdam būs izvēlējusies???
avatar
Publicēts: 14.07.06 19:44
 citēt

bet vispar par kvalitativam bildem diemzhel var saukt tikai spoguljkameras bildes.


No kurienes tāda informācija?
avatar
Publicēts: 14.07.06 19:53
 citēt

bet vispar par kvalitativam bildem diemzhel var saukt tikai spoguljkameras bildes.

Nuu, nepavisam nau taisniiba. Ja vien ar kameru nedomaa tikai un vieniigi digitaalu kameru un arii tad apshaubaami. Taalmeera kamerai tak stiklu var labaaku uztaisiit, jo tam nav pienaakums atstaat vietu kur spogulim luncinaaties. Un kur tad paviljona kameras - 10 X15 cm un lielaakas.
avatar
Publicēts: 14.07.06 19:55
 citēt
Nu jaa, topiku uztraukumaa aizmirsu. Bet labos gaismas apstaakljos ar zoliidu ziepeni arii dabuusi labu bildi.
avatar
Publicēts: 16.07.06 16:03
 citēt
Nu jaa, topiku uztraukumaa aizmirsu. Bet labos gaismas apstaakljos ar zoliidu ziepeni arii dabuusi labu bildi.


Tieši tā!
Tāpēc arī jautāju Shadow no kurienes viņam tāda informācija. ka kvalitāte ir tikai SLR... pilnīgas muļķības.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):