forum.gif
vecā zenīta objektīvs - HELIOS-44m 2/58 - ko darīt?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / vecā zenīta objektīvs - HELIOS-44m 2/58 - ko darīt?
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 09.08.06 16:49
 citēt
Rakņājos pa senča atvilktnēm un uzrakos vecajam senča spoguļniekam Zenītam. Pašam aparātam gan pogas palauztas un maz ticams, ka to varētu reanimēt, bet, iespējams, ka objektīvs būtu lietojams. Objektīvs stāv virsū rakstīts HELIOS-44m 2/58 - protams nekādas automātikas - pilnīgs manuālais. Vai ir kāda iespēja to kaut kur "notestēt" vai tas maz ir kārtībā - tad varbūt var domāt kādas pārejas meklēt un pieštellēt pie Canona - vai arī varbūt tas nav tehniski iespējams? Neesmu zinošs šādā jomā. Kādi ierosinājumi? :roll:
avatar
Publicēts: 09.08.06 16:56
 citēt
ja tevir canon spogulene, tad viss ko tev vajag, ir m42->eospaareja, pilns ebay.com, izmaksaas ap 6iem latiem kopa ar piegaadi.
objektivu testet? diafragma straadaa? nofokuseties var? ja uz abiem atbildes ir jaa (visticamaak) tad viss ir ok :) galvenaislai optika vesela... :)

btw. taaobjektiva vertiba 3ls, bet ja ar vinju pret sauli nebildet, tad pat tiiri cieshami sanaak.
avatar
Publicēts: 09.08.06 17:15
 citēt
nu, pat ja tev tur blende un fokuss griežas, tad tas nav garants ka kautkas sanāks. es ar atraku pāris zenit objektīvus, bet izrādījās viens no tiem ir ĻOTI mīksts, otrs so-so.. :?
avatar
Publicēts: 09.08.06 17:49
 citēt
nu nez. man ir divi, viens otraas paaudzes helioss, otrs 4aas, atskjiriba ir tada ka 4aas paaudzes ir lekajoshaa diafragma :) a principaa ziimee taa neko, protams, nav taa pati pati labaakaa detalizacija, bet iztikt var.
avatar
Publicēts: 09.08.06 18:29
 citēt
btw. taaobjektiva vertiba 3ls,


nu tad laikam nav vērts nemaz čakarēties. :(

paldies par informāciju
avatar
Publicēts: 10.08.06 11:30
 citēt
objektiva vertiba 3ls, bet par kitu vinjsh tomer reizem labaku rezultatu aaraa var izdot ;)
avatar
Publicēts: 02.12.06 22:00
 citēt
Ir vairāki Zenit objektīvi,izmantoju,kad var mierīgi uzņemt,bez steigas.Blogā ir vairākas bildes ar pieklājīgu vērtējumu.
avatar
Publicēts: 02.12.06 22:07
 citēt
Helios = kaka.

Paņem normālu japāņu stiklu, nospeķo visu, un būs tev Helios'a kvalitāte.
avatar
Publicēts: 02.12.06 23:51
 citēt
Helios = kaka.

Paņem normālu japāņu stiklu, nospeķo visu, un būs tev Helios'a kvalitāte.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
avatar
Publicēts: 03.12.06 07:51
 citēt
briedis + arvisv=au....
Krievu objektīviem ar dzidrinājumu bija īstie stikli un labi zīmēja...japāni meklēja, lai būtu autofokuss.
Krievu teleobjektīvi MTO500, un MTO1000 uz šodienu ir sapnis.
avatar
Publicēts: 03.12.06 13:44
 citēt
briedis + arvisv=au....
Krievu objektīviem ar dzidrinājumu bija īstie stikli un labi zīmēja...japāni meklēja, lai būtu autofokuss.
Krievu teleobjektīvi MTO500, un MTO1000 uz šodienu ir sapnis.


Konkrētā gadījumā es saku par Helios'u 44-2, kuram vēl tālu līdz MC kur nu vēl SMC ;)

Un es nerunāju par kkādiem japaanju plastmasautofokusniekiemzoomiem, Bet gan 50mm fiksfokāļiem (piem. Pentax, Asahi, Revuenon, Porst, Fujinon).

Jā, pa tiem spoguļstikliem piekritīšu, skaists bokeh..
avatar
Publicēts: 03.12.06 13:46
 citēt
Briedis, a ko Tu saki par HELIOS-44M-4????
avatar
Publicēts: 03.12.06 13:54
 citēt
Briedis, a ko Tu saki par HELIOS-44M-4????


Neezinu, bet nedomāju, ka tas ir kaut kas labāks. :) Atšķirībā no Helios 44-2, šitam nāk klāt automātiskā diafragma, bet nedomāju ka optikā ieviests kas labāks...

Neesmu nekāds baigais lietpratējs, vnk saku, ko ir teikuši piredzējuši un zinoši cilvēki..
avatar
Publicēts: 03.12.06 16:19
 citēt
Vienkārši es lietoju šo objektīvu un esmu ļoti apmierināts, taisos to piestelēt klāt arī savam EOSam, lai varētu tā pa īstam salīdzināt ar citiem objektīviem.
Arī FUJI uz Vaļņa ielas teica ka šis ļoti labs objektīvs.
Kad piestelēšu EOSam, tad pateikšu atšķirību.
avatar
Publicēts: 04.12.06 18:26
 citēt
Liinijas uz mm jau laboratorijas apstaakljos tam Heliosam ir, bet smagi atpaliek no stikliem ar uzrakstu "Industasr", "Zenitar" vai "Volna", ja Tev ir Canonam pamatnieks un tas nav ne izjusteets ne citaadi sacjakareets, ne galiigi dranjkjiigs gadiijies, tad diez vai note ar to Heliosu kraamaaties. Jaa, pret sauli nekaadi!
avatar
Publicēts: 04.12.06 19:21
 citēt
Jaa, pret sauli nekaadi!


Tur jau nav pat vajdzība pret sauli, pietiek, ka pat spīd ~ 60 graadu lenjkjii no bildeeshanas punkta. Ureiz malaas taadi balti plekji paraadaas :?
avatar
Publicēts: 04.12.06 20:02
 citēt

Tur jau nav pat vajdzība pret sauli, pietiek, ka pat spīd ~ 60 graadu lenjkjii no bildeeshanas punkta. Ureiz malaas taadi balti plekji paraadaas :?

Nuu, pret to var ar saulesblendi ciiniities, to jau jebkuram stiklam prasaas, bet nu ko mociities ar Heliosu, nu labi, 3-5 Ls, leetakais Canona pamatnieks kvartu vai tridcatnjiku daargaaks?, tak noteikti vismaz 7,35X labaaks un leekaa un visas lietas.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):