forum.gif
350D RAW, RAW+L, jpg, karšu lasītāji un viss pārējais...
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / 350D RAW, RAW+L, jpg, karšu lasītāji un viss pārējais...
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 10.08.06 14:22
 citēt
Man šķiet, ka Tu te drusku neesi iebraucis vienā lietā - ja pie kvalitātes uzslēdz RAW+JPG, tad kartē katrai bildei tiek ierakstīti divi faili ar vienu nosaukumu, bet dažādiem paplašinājumiem: JPG un CR2 (domājams, ka 350D tos tā sauc).

Kad Tu pieslēdz kameru pie datora un skaties bildes caur My Computer, raw failus nemaz nerāda, tikai JPG. Vismaz es sava aparāta RAW failus varu nokopēt tikai ar Canon EOS Viewer palīdzību. Ja kāds zin, kā darīt savādāk, tad iesakiet, paldies pateikšu.


P.S. es nekad nelieku režīmu RAW + JPG. Ja bildēju tusu vai kaut ko, kur būs daudz bezjēdzīgas bildes, tad taisu tikai JPG. Ja bildēju kaut ko, ko gribēšu apstrādāt, drukāt lielu, tad ieslēdzu RAW.
avatar
Publicēts: 10.08.06 14:40
 citēt
visu kas man ir uz CF kartes kopēju kompii caur karshu lasiitaaju...

eertaak / aatraak
avatar
Publicēts: 10.08.06 14:41
 citēt
kur tu vinjus redzi kaa jpg?
avatar
Publicēts: 10.08.06 15:25
 citēt
auzaas.... :mrgreen:
avatar
Publicēts: 10.08.06 16:43
 citēt
tag ar to raw viss jasna. Tad varbūt vari pateikt vai vispār ir jēga viņu pielietot, ja vajag nu lielu bildi lielāku par A4? tanī rawshooter essentials 2006 it kā šo to var mainīt bet kāds teica ka uz CS iet, man gan kaut kā negāja. Kurā prog ta var tos RAW rediģēt? Vai ir jēga no RAW taisīt par TIFF [uchux jau stāstīja ka labās bildes vajagot sglabāt .tiff jo .jpg ar katru rediģēšanas reizi bilde pasliktinās!?


Cik es saprotu, katrā kamerā ir papilnam algoritmu, kas bildi uzražo skatāmu, ņemot vērā papilnam parametru, kas viss pazūd, ja izmanto RAW. Īsi sakot, es izvēlos max. size un max. qual. JPG, ja vajag kaut ko ļooti...

TIFF var izmantot saglabāšanai starp apstrādes posmiem, piemēram, atver, piekoriģē krāsas, saglabā, atver citreiz un izkropo fragmentu.. ar jpg formātu būs kvalitātes zudums, un rezultās būs sliktāks, nekā darot to visu vienā piegājienā.
avatar
Publicēts: 10.08.06 16:52
 citēt
es raw izmantoju lai varetu piekorigjeet balto balansu
avatar
Publicēts: 10.08.06 17:24
 citēt
apstraadaajot jpg vajag paarcelt attelu uz 16bit un peec apstraades atkal uz 8bit un saglabaat kaa jpg, taadaa veidaa nebuus manaami artefakti un citas shmuces :idea:
p.s. pats esmu saliidzinaajis :wink:
avatar
Publicēts: 10.08.06 17:29
 citēt
a kapec kaudze ar cs2 filtriem ir nepieejami 16bit modee ?
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):