forum.gif
Fotografējot zvaigznes - kādu ekspozīciju?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Fotografējot zvaigznes - kādu ekspozīciju?
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 12.08.06 17:56
 citēt
Nu tad šonakt zaudēšu nevainību garajās ekspozīcijās zvaigznes bildējot. :D
Lietoshu iso 200 filmu.
gribetos zinat cilveku, kas jau TO ir darijushi, par ieteicamajiem parametriem aparatam - ar ilgajam ekspozicijam ierobezhotaa laika posma daudz nepaeksperimentesi...
Diafragmu, tatad vajag vert ciet? jeb atstat valjiigu vai pa visam valjaa?
ka ar ekspozicijas laiku - pusstunda bus ok?

gribetos vnk redzet zvaigznju pedas, bet aizdoma, ka ar aizvertu diafragmu vinjas var ari nebut izteikti redzamas...
avatar
Publicēts: 12.08.06 19:28
 citēt
f16, 15min
avatar
Publicēts: 12.08.06 19:33
 citēt
Paldies!
tas @ISO 200, vai ne?
man reekjinot pasham ar taa sanaak apmeram (16 min :p), gribejas zinat vai taisniiba...
avatar
Publicēts: 13.08.06 13:17
 citēt
sranie maakonji... :( :( :( :? :( :roll:
avatar
Publicēts: 13.08.06 14:09
 citēt
tik aizbrauc kaut kur uz laukiem... zinu, ka gaismas avotus no pilsētas, pat pa pāris kilometriem aparāts uztver... tobiš parādās gaišāki stūri, malas vai pat visa bilde ir blāva, nevis tumša, kā vajadzētu būt zvaigžņotām debesīm...
avatar
Publicēts: 13.08.06 14:32
 citēt
es jua taa laukos... pilseta, protams, bezceriigi...
avatar
Publicēts: 13.08.06 14:49
 citēt
es reekinaju pie iso 100. un aizbrauc veel dziljaakos laukos..
es te jelgavaa varu tikai ar aci pacholeet :mrgreen:
avatar
Publicēts: 14.08.06 09:43
 citēt
es reekinaju pie iso 100. un aizbrauc veel dziljaakos laukos..
es te jelgavaa varu tikai ar aci pacholeet :mrgreen:


Un kād būtu tā formula, pēc kuras tiek rēķināts f... un Laiks? :roll:
avatar
Publicēts: 16.08.06 10:03
 citēt
Jo garāka ekspozīcija, jo garākas tās svītras, ko zvaigznes aiz sevis atstāj, zemei rotējot. Viss ir atkarīgs no tā, kādu bildi vēlies iegūt. Ir redzētas bildes, kas eksponētas vairākas stundas un tiešām izskatās iespaidīgi

p.s.
pats ar esu mēģinājis, bet manam rīkam ekspozīcija tikai līdz vienai minūtei un bulb režīmā līdz 8min, bet tas visu laiku pirksts uz pogas jātur un tas ir ļoti apnicīgi + vēl pat ar statīvu šitā kamera viegli var izgrūstīties (cita lieta, laikam, ja ir tālvadības pults)
avatar
Publicēts: 16.08.06 13:42
 citēt
njaa es ar nesen iedomaajos par zvaigznju bildeeshanu... un izspriedu shaadu sviestu:
man pieejamajam fotoaparaatam ilgaakais ekspoziicijas laiks ir 30 sekundes - taakaa driizaak vajadzees triicoshaam rokaam nomirt pie statiiva, jo poga buus jaatur pashai... :shock:
turklaat vai nevar sanaakt taa, ka es aizmiegu turot pogu - un manas zvaigznes jau pa to laiku ir paspeejushas izbraukt no kadra? vai arii negaidiiuts ir pienaacis riits? :lol:
nu tad beigu galaa... paaraak liela atskjiriiba nebuus, kaa triicosahaam rokaam bildeejot naktii lampas...:roll:
vieniigi, ja, bildeejot taas zvaigznes jaadabuuu kadraa arii kaads koks - tas tad arii skaidri pieraadiis, ka taas ir zvaigznes, kas izbraukushas no kadra (kameer fotograafs ir aizmidzis) :mrgreen:
avatar
Publicēts: 16.08.06 13:54
 citēt
Laine, tavu D70s nevar ar trosiiti palaist laikam? a remote?
es vnk uztaisiju savam aizvesturiskajam Ricoham trosites fiksatoru no veljas knagja :D works fine ;)
avatar
Publicēts: 17.08.06 14:04
 citēt
slaidu filmu? taam tak arii cita formata aparaatus vajag...
avatar
Publicēts: 17.08.06 14:29
 citēt
slaidu filmu? taam tak arii cita formata aparaatus vajag...

Da nee, ja taada pasha platuma filma. Vot tiistiishana gan cita, ne C-41 process, bet E-6.
avatar
Publicēts: 17.08.06 14:44
 citēt
a to kaut kur Riigaa var nopirkt un attiistiit?
avatar
Publicēts: 10.10.06 11:37
 citēt
Laine, tavu D70s nevar ar trosiiti palaist laikam? a remote?
es vnk uztaisiju savam aizvesturiskajam Ricoham trosites fiksatoru no veljas knagja :D works fine ;)


Iemet kaadu bildi ar savu modificeeto knagji! :roll: :lol:
avatar
Publicēts: 11.10.06 20:32
 citēt
Ir trosiites jau ar fiksaaciju. Ja nu ilgi jaameklee un veel bargu naudu pagjeer, tocjna labaak ar knagji. Bet dazjaam kameraam ir arii iespeeja pogu nofikseet vai kaa vecajaam plashu kameraam - sleedzim staavoklis taads - 1X nospied - valjaa, 2X nospied - ciet.
avatar
Publicēts: 11.10.06 23:28
 citēt
Ņem iso 100 filmiņu, ja ir bezmēness nakts - ideāli - kruķi ~ f4 - 5.6, un turi kādas 2 stundas mierīgi. Ja mēness nav, zeme netiek pārāk izgaismota tāpēc var neuztraukties par pārdedzināšanu.

Piem. dilstošs mēness, apmēram pusē.

f5.6 1h @ISO 100

Spožs pilnmēness (savu ēnu var redzēt:))

f5.6 2min@ISO 100

..tas ir ļoti individuāli, būtībā 100niecei tā jūtība nav tik traka, tākā pieļaujamas kļūdas pat pa 4 stopiem, tāpēc nevar nemaz tā pateikt, kāda eksozīcija ir tā pareizākā, jo ilgi eksponējot nepārāk spožus objektus tik krasas gaišuma svārstības nav novērojamas..

Tas viss protams IMHO ( lai nevar piešūt melošanu:D )!
avatar
Publicēts: 13.10.06 15:30
 citēt
Nuu ja, ja gribas lai debesis melnas, tad taas jaanoekponee un expoziicija jaariiko 3-4 robes mazaaka. Laukos nekas, pilsetaa pat pie 8 - 12 s var sanaakt par gaishu.
avatar
Publicēts: 21.05.21 14:39
 citēt
mākoņains :(((
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):