forum.gif
foftografiju printesana
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / foftografiju printesana
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 28.08.06 11:18
 citēt
Tātad pirmkārt run ir par papīru tintes fotoprinterim, pareizi?

Izvēloties fotopapīru jāņem vērā šādi rādītāji:

Tintes uzsūkšanas spēja.

Tā tiek apzīmēta ar gramiem uz kvadrātmetru g/m2
Jo lielāks cipars papīram, jo labāk tas spēj uzsūkt tinti, līdz ar to attēls sanāks kvalitatīvāks un košāks. Labas kvalitātes bildēm ir jāņem papīrs kuram uzsūkšana ir vismaz 210 g/m2 (uz iepakojuma parasti lieliem cipariem rakstīts) vai arī jā tiek pirkts epson papīrs, tad jāņem PREMIUM photo paper.

Neņem papīru ar apzīmējumu DAILY, tam uzsūkšana ir ap 170g/m2.

Virsma

Līdzīgi kā fotosalonos, tev ir iespēja izvēlēties glancētu vai matētu papīru. Atšķirība ir gaumes lieta. Es dodu priekšroku matētai.

Izmērs

Ja tev ir fotoprinteris, tad iespējams tam ir funkcija drukāt mazās standarta izmēra bildes 10x15cm, tad vari iegādāties šī izmēra papīra loksnes. Par šī izmēra papīriem arī ir savs knifs. Ja gribi ietaupīt, tad meklē veikalu (e-veikalu) kur tiek tirgots promo papīrs, vienkārši sakot pērc vienu, otru dabūsi pa brīvu.

Vēl šis tas

Ar laiku sāksi izprast ar ko šķietami vienādu parametru papīri atšķirīgajiem ražotājiem ir ar saviem plusiem un mīnusiem. Piemēram HP papīram ir speciālā aizmugurējā virsma, kas domāta, ja drukā vairākas bildes pēc kārtas. Tiko izdrukāta bilde var izsmērēties, ja uz tās kaut ko uzliek virsū, bet šim papīram aizmugurējā virsma ir tā veidota, ka nākamā izdrukāta bilde, kas uzklāsie uz iepriekšējās, to nesabojās.

Ir arī būtiski, kādiem mērķiem paredzēta bilde, vai pie sienas likt, vai rāmītī, vai albūmā, vai kalendāru taisīt. Kalendāriem derēs biezāks papirs, albūmam plānāks. Ir arī ūdens izturīgie papīri, ir tādi, kas ar paaugstinātu mūža garumu (līdz 100 gadiem). Ir galu galā līmējami, griežami, pārvelkami un rullējami :)

Noteikti arī ir jāiepazīstas ar sava printera funkcijām. Piemēram pārnēsājamiem Canon printerīšiem ir tāda fīča, ka papīrs tiek tirgots ar tintes kartridžām. Tu nopērc precīzi tik loksnes, cik ir tintes ietipība kartridžās. No vienas puses praktiskik, no otras ne pārāk izdevīgi, jo neder alternatīvās kartridžas.

Un visbeidzot pirms drukāt bildi, ir printerī vai softā (Printer Settings) obligāti jāpārbauda, kādi uzstādījumi ir uzlikti. Un jāsaliek attiecīgā papīra parametrus, jo ja drukās ar PREMIUM MATTED PHOTO PAPER uzstādījumiem uz parastās 70g/m2 dokumentu lapas, tad visas krāsas reāli notecēs.

P.S. būs laikam jāuzraxta skola :)
avatar
Publicēts: 28.08.06 11:26
 citēt
Tātad pirmkārt....

P.S. būs laikam jāuzraxta skola :)


:shock: noteikti
avatar
Publicēts: 28.08.06 12:33
 citēt
Nu salonaa ir citi kriteeriju jo tur bildes drukaa fotolabos, shis vairaak attiecas uz maajas printeeshanu.
avatar
Publicēts: 28.08.06 13:43
 citēt
karoch, dajosh old-school!
avatar
Publicēts: 28.08.06 16:53
 citēt
To Eliks: Vai tad tie grami neapzīmē papīra svaru vienā kvadrātmetā. Vismaz man tā šķita...
avatar
Publicēts: 29.08.06 19:41
 citēt
To Eliks: Vai tad tie grami neapzīmē papīra svaru vienā kvadrātmetā. Vismaz man tā šķita...

Tas cits parametrs, man domaat, tas jau jebkuram papiiram, ne tikai fotoo un kiinoo. Man tiiri labi sanaacis uz ne fotopapiira, bet uz vienkaarshi ljoti zoliida pabieza papiira, gan tikai, kad izdevies pielaviities pie iipashi smalka printera. Cjuraat, siekaloties un raudaat uz ar struuklaknieku drukataam bildeem gan nedriikst, cik esmu noveerojis.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):