forum.gif
stāsts iz dzīves...
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / stāsts iz dzīves...
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 30.08.06 20:29
 citēt
galveno stāsta daļu izstāstīšu īsi - pagalam 20 bildes 30x40, jo...
pirmkārt, nekad nebiju dzirdējusi, ka pirms nešanas uz fotodarbnīcu jāsamazina bildes; otrkārt, tur man nevarēja tā īsti parādīt kā tad photoshopā to var izdarīt, lai arī bildes kvalitāte nezustu, un treškārt, izrādās, ka bildes varēja uztaisīt arī kvalitatīvas, tikai par to papildus vajadzēja samaksāt, diemžēl man par to ziņu nedeva. man tās naudiņas nebūtu bijis žēl...
varbūt kāds varētu pastāstīt kā sagatavot bildes pirms tās top uz papīra...
avatar
Publicēts: 30.08.06 22:36
 citēt
JĀSAMAZINA, lai uztaisītu 30x40 cm ??? Tiešām jāsamazina?
Cik lieli ir oriģinālie faili? Un kurā vietā drukāji?
avatar
Publicēts: 31.08.06 00:26
 citēt
Samierinies, tas ir tā saucamais Īrijas efekts. ;)
avatar
Publicēts: 31.08.06 04:03
 citēt
Samierinies, tas ir tā saucamais Īrijas efekts. ;)


kas tas par efektu ?

Pastāsti, pastāsti kur taisiji tās bildes.. ?
avatar
Publicēts: 31.08.06 12:21
 citēt
Varu pastāstīt kā es daru...
Pieņemot, ka kvalitatīva druka fotosalonā ir 200 - 300 PPI (nejaukt ar DPI), var aprēķināt diezgan precīzi kādiem jābūt bildes izmēriem pixeļos.
40x30 cm, piemēram ir šādi:
1) izmērus pārvēršam collās -> 16.33" x 12.24"
2) pareizinam šos izmērus ar attiecīgo izdrukas izšķirtspēju (šinī gadījumā 200) -> 3266 x 2448px.
Līdz ar to varam secināt - lai kvalitatīvi izdrukātu bildi uz 40x30cm formātu, bildes izmēriem jābūt vismaz 3266x2448px.
avatar
Publicēts: 31.08.06 12:46
 citēt
Ar ko būtisku atšķiras DPI no PPI ?
Un kur ir pats ieteikums? Redzama ir tikai pamatskolas matemātikas demonstrācija :)
avatar
Publicēts: 31.08.06 13:07
 citēt
PPI un DPI atšķiras būtiski. PPI ir pixeļu daudzums vienā collā uz ekrāna, neatkarīgi no ekrāna izšķirtspējas. DPI ir punktu daudzums collā. Kā zināms punkts ir vairākas reizes mazāks par pixeli (parasti tas tā ir). Precīzus izmērus gan nepateikšu, neesmu maketētājs :)
PS. ieteikumu es nesolīju, stāstu tikai kā to daru es, kā jau rakstīts topikā "stāsts iz dzīves". Un tas tik tiešām ir tik vienkārši kā pamatskolas matemātika ;)
Vēl varu tik piebilst, ka, ja ir doma drukāt lielāku attēlu, tad var arī nedaudz samazināt PPI, jo lielāku attēlu parasti skatās no lielāka attāluma un drukas kvalitātes neliela pazemināšana īpaši neiespaido kopskatu.
avatar
Publicēts: 31.08.06 17:23
 citēt
nu gluzhi taa vis nav.
ir pilniigi vienalga kaada rezoluucija ir taj galaa printerim. un parasti jau taa nav 200dpi, bet gan paari 700, pie tam pa vertikaali un pa horizontaali var atshkirties.
katrai bildei kompii ir izmeers un izshkirtspeeja, un tie arii visu nosaka.
viena probleema ir tajaa, ka fotosalonos straadaa lohi, kas neko nerubii no fotoapstraades. otra, ka bildes no digitaalaa fochuka ir nedaudz nepareizaa izmeeraa pret fotopapiiru.
nu vismaz tur kur es nesu taisiit ir jaanoraada - vai kautko nogriezt bildei, vai arii vinju samazinaat. (bet te atkal probleema taa ka ja taisi nestandartu, teiksim kvadraatu, tad neviena no opcijaam neder)
bet nu pat ar visu parametru noraadiishanu tur viss ir smalki jaapastaasta un jaaapskaidro kaadu tu gribi rezultaatu. jo kaa jau teicu tur straadaa lohi. aiznesot 15x17 bildi vinji uztaisa lielaaku un saak lamaaties ka 15x17 nav standarts. citreiz atkal katra baltaa malinja buus savaa biezumaa..
:(
vobshem ja kaads var pateikt salonu kur nestraadaa lohi un kur visu labi uztaisiis bez 100 paskaidroshanaam, lai netur sveci zem puura un pasaka to she skalji! :)
avatar
Publicēts: 31.08.06 17:55
 citēt
nu gluzhi taa vis nav.
ir pilniigi vienalga kaada rezoluucija ir taj galaa printerim. un parasti jau taa nav 200dpi, bet gan paari 700, pie tam pa vertikaali un pa horizontaali var atshkirties.

Vajadzētu gan uzmanīgāk lasīt postus. Kā jau teicu pirmajā postā - nejaukt DPI ar PPI.
Konkrētā pieredze ir ar BFS.
avatar
Publicēts: 31.08.06 18:31
 citēt
BFS nerullee... aiznesu viniem bildi, bet vinji - nevaram, fails par lielu... un kaapec tad nesot uz Briiviibas un Stabu stuura esoshajaa Kodak salonu, man shaadu makaronus ausiis nebaaza... tas fails, kad nesu uz BFS bija 7 MB (aptuveni 7000 x 5000 pix, bet kompreseets JPG), bet kad nesu uz Kodak, tad nekaadu probleemu, kaut arii fails bija origjinaals (tie pashi pix, bet izmeers ap 96 MB) - saakumaa paluudzu lai izdrukaa paraugu A4, luudzu... peec tam drukaaju uz A1 un arii nekaadu probleemu... nezinu, kaapeec dazhaas vietaas seezh atsaldeeti cilveeki, bet dazhaas normaali... un starp citu - tur ir leetaak... vieniigi par taam malaam, gan ir jaapasaka - vai nu griezh nost vai atstaaj baltu, jo vinji to no pirksta izziist nevar (neplacinaas tach vinji bildi, deformeejot atteelu!!!)...
Nu kaut kaa taa...
avatar
Publicēts: 31.08.06 18:55
 citēt
Nu tas drošvien atkarīgs cik konkrētajā salonā operators zinošs. Citreiz krāsas galīgi šķības, citreiz apgraizīts dīvaini sanāk... Man līdz šim izskatās ir salīdzinoši veicies :) Parasti nesu A4 nekompresētus TIFFus uz 25Mb katru, RGB krāsās. Vispār eksperimenta nolūkā jāpamēģina citi saloni ;)
Senders: kuru Kodaku izmanto i kādas vispār atsauksmes par viņiem?
avatar
Publicēts: 31.08.06 19:25
 citēt
paldies! no visa rakstiitaa sapratu, ka ja nesu bildes, visu labaak paartunaat 10x ... man patieshaam negribaas taam divaam iestaadeem taisit antireklaamu, taapeec attureeshos ... .
liela beeda ir faktaa, ka taas labaakaas vietas ir taa paarslogotas, ka nespeej izsekot, kas tur iisti aparaata otraa galaa naak aaraa :))
bez lielaa formata bildeem pasuutiju 15x20 bildes un identiska probleema - bildeem gali nogriezti, kraasas nekaadas... . peec tam jau runaajos, kur probleema. nav jau taa, ka speciaali, vienkaarshi nepaskatijaas. shvaks mierinaajums, bet, ko tur vairs... pati vien nezinaaju...
tas Iirijas efekts laikam domaats kaa labaako speciaalistu aizpluushana - brain drain?
avatar
Publicēts: 31.08.06 19:34
 citēt
JĀSAMAZINA, lai uztaisītu 30x40 cm ??? Tiešām jāsamazina?
Cik lieli ir oriģinālie faili? Un kurā vietā drukāji?


taa vismaz man teica :)
piemeeram, pixel dimension 22.8M 3456x2304
document size: 121x81 (aptuveni) cm

aptuveni 1/5 no bildes platuma truukst...
meegjinaajaam samazinaat taa, lai var izdrukaat 30x40 bez probleemaam, nu nekaadi.. tad par mazu, tad par lielu. lai bildi paarlabotu, mineeja, ka nepiecieshamas 10 minuutes. apstraadaat 20 bildes kopaa jau 3.5h darbs un attieciigi maksaa...

varbuut kaads var ar konkreetu piemeeru apstaastiit. kaut vai ar mineetaas bildes izmeeriem....
avatar
Publicēts: 31.08.06 19:50
 citēt

piemeeram, pixel dimension 22.8M 3456x2304
document size: 121x81 (aptuveni) cm

Kur Tu dabūji, ka document size ir tieši tāds? Ja Tu domā Photoshop, tad zem tiem izmēriem ir lauciņš Resolution, kur jānorāda izdrukas izšķirtspēja (kvalitāte) PPI (pixels per inch). Ja tur ir 72, tad tā ir normāla izšķirtspēja, lai attēlotu to bildi uz ekrāna bez kvalitātes zuduma. Pamēģini tajā lauciņā ieliec 180 vai 200 (no piemēra, ko rakstīju iepriekšējos postos). Būtībā interesantākais sanāk, ka, lai dabūtu izdruku uz A3, nākas variēt tieši ar izšķirtspējas (izdrukas kvalitātes) parametru, jo, teiksim, Tevis dotos izmērus pixeļos var kvalitatīvi izdrukāt uz A4, bet ciešami uz A3.
avatar
Publicēts: 01.09.06 00:24
 citēt
Ko viņi tai fotodarbnīcā buksē ??? Jebkura šopā apstrādātā bilde, lai cik liela arī nebūtu ir uztaisāma bez problēmām (ja vien tas nav TIFF, jo šamo bilžaparāti neatpazīst). Pats esmu bijis fotolaborants un kaudzēm drukājis lielās bildes.
avatar
Publicēts: 01.09.06 10:02
 citēt

aptuveni 1/5 no bildes platuma truukst...

citeeju no fuji online service lapas:"
Kadriem, kuri tiek drukāti no digitālajām fotokamerām, ir proporcijas 4:3, savukārt reāliem kadriem uz papīra proporcijas ir 3:2. Nepārprotami tas ir neērti, bet, diemžēl līdz šim brīdim tas joprojām nav standartizēts. Tāpēc kadrus, kuri tiek izdrukāti no digitālajām fotokamerām, ir nepieciešams vai nu samazināt vai arī apgriezt. Pastāv divas digitālo fotogrāfiju drukāšanas paņēmieni: overall mode un cut mode. Mūsu pieredze liecina, ka cut mode ir izplatītāka metode. Tātad, ko nozīmē overall mode un cut mode.
"
avatar
Publicēts: 01.09.06 11:32
 citēt
Kodaku izmantoju Brīvības un Stabu stūrī, jo tur pie reizes ir rāmēšanas salons, kas man bieži vien noderēja...

Bet par bildēm... Mans padoms tāds (tā dara man viens pazīstams fotogrāfs un ir ļoti apmierināts)... ņemam vai nu PhotoShop automātisko funkciju vai arī kādu no lētajām progām, piemēram, IrfanView un uzliekam automātā visām vajadzīgajām bildēm melnu maliņu (aptuveni 5 līdz 10 pikseļus lielu, tad cepam diskā, flašā vai kur citur un nesam uz salonu. Un tur piekodinam, ka man lūdzu visām bildēm baltu maliņu, tobiš, lai nekropo, bet gan atstāj baltu malu visās četrās pusēs (zinu, ka Fuji salonā, Blaumaņa ielā ši procedūra norit bez problēmām, malas ir korektas). Nu lūk, rezultāts ir tāds, ka bilde izskatās speciāli rāmēta, tā ir vēl pabeigtāka, un korektāka... Pēcāk cilvēkiem nav kauns rādīt. Un nesatraucās, ka vertikālo un horizontālo malu baltās vietas pēc platuma atšķirsies, tas netraucē... šis paņēmiens ir pārbaudīts un ļoti apmierinošs... varat kādu bildi pamēģināt, ja patiks, tad nesiet vien pārējās 99:)...
avatar
Publicēts: 01.09.06 14:07
 citēt
Senders: thnx par padomu :) Būs kādreiz jāpamēģina Kodaks.
avatar
Publicēts: 01.09.06 15:12
 citēt
Kodaku izmantoju Brīvības un Stabu stūrī, jo tur pie reizes ir rāmēšanas salons, kas man bieži vien noderēja...

Bet par bildēm... Mans padoms tāds (tā dara man viens pazīstams fotogrāfs un ir ļoti apmierināts)... ņemam vai nu PhotoShop automātisko funkciju vai arī kādu no lētajām progām, piemēram, IrfanView un uzliekam automātā visām vajadzīgajām bildēm melnu maliņu (aptuveni 5 līdz 10 pikseļus lielu, tad cepam diskā, flašā vai kur citur un nesam uz salonu. Un tur piekodinam, ka man lūdzu visām bildēm baltu maliņu, tobiš, lai nekropo, bet gan atstāj baltu malu visās četrās pusēs (zinu, ka Fuji salonā, Blaumaņa ielā ši procedūra norit bez problēmām, malas ir korektas). Nu lūk, rezultāts ir tāds, ka bilde izskatās speciāli rāmēta, tā ir vēl pabeigtāka, un korektāka... Pēcāk cilvēkiem nav kauns rādīt. Un nesatraucās, ka vertikālo un horizontālo malu baltās vietas pēc platuma atšķirsies, tas netraucē... šis paņēmiens ir pārbaudīts un ļoti apmierinošs... varat kādu bildi pamēģināt, ja patiks, tad nesiet vien pārējās 99:)...


Paldies, Sender!
avatar
Publicēts: 01.09.06 15:18
 citēt

aptuveni 1/5 no bildes platuma truukst...

citeeju no fuji online service lapas:"
Kadriem, kuri tiek drukāti no digitālajām fotokamerām, ir proporcijas 4:3, savukārt reāliem kadriem uz papīra proporcijas ir 3:2. Nepārprotami tas ir neērti, bet, diemžēl līdz šim brīdim tas joprojām nav standartizēts. Tāpēc kadrus, kuri tiek izdrukāti no digitālajām fotokamerām, ir nepieciešams vai nu samazināt vai arī apgriezt. Pastāv divas digitālo fotogrāfiju drukāšanas paņēmieni: overall mode un cut mode. Mūsu pieredze liecina, ka cut mode ir izplatītāka metode. Tātad, ko nozīmē overall mode un cut mode.
"


Labi buutu, ja pirms tam to izstaastiitu potenciaalajam klientam :) Bez visa taa, bildes aparaatu salonam uzkaara uz paaris stundaam :))
Kas attiecas uz malinjaam, ko ieteica Senders, tad man palikushas bija augsheejaa un apaksheejaa malinja. Saanu malas nost... Labi, jaasaak eksperimenteet! :) Paldies!
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):