forum.gif
Jauna sadaļa priekš Fotoblog.lv ?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Jauna sadaļa priekš Fotoblog.lv ?
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 20.02.06 12:08
 citēt
Kā esmu novērojis šeit esošie fotogrāfi dalās divās daļās: tie kas uzlabo savas fotogrāfijas ar photoshop uc. rīkiem, un uzskata, ka to vajag darīt un tie kas to neprot, vai kategoriski noliedz jebkādu iejaukšanos fotogrāfijā.

Man ir priekšlikums izveidot jaunu sadaļu priekš tiem, kam patīk eksperimentēt ar digitālo fotogrāfiju. Bet izveidot to tādā veidā, ka katram, kas vēlas tiek iedota nepārveidota fotogrāfija (ielāde no speciālas sadaļas piemēram), kur tad katrs rāda, ko māk. Šīs fotogrāfijas arī protams tiktu vērtētas. Pie tam būtu jāuzveido tā, lai katram arī obligāti būtu jāpraksta kādi rīki un fīčas tikušas lietotas. Tas būt kā sava veida konkurss. Mums, kas vēl mācās, šī būtu reāli noderīga sadaļa ! :D
avatar
Publicēts: 20.02.06 13:52
 citēt
Njā piekrītu , ka fotogrāfijas vajag iedalīt apstrādātajās un neapstrādātajās...... brīžiem tāda sajūta , ka dažs labs bez photoshopa nemāk nemaz fotografēt, vai nevar iztikt , kā bez maizes..............
Visu cienu Fotoshopistu māksliniekiem..........,,,,, bet gribas redzēt arī kaut ko patiesu.....,,,,,,,
P.S. es ar fotoshopā strādāju,,,,, varbūt ne tik veiksmīgi , kā citi.........
Bet tomēr man labāk patīk neapstrādātas bildes.........< kas parāda fotogrāfa spējas, izmantojot gaismas,,,, krāsas........ kadrējumu,,,,,, u.c.
!!!!!!!!!!! :?
avatar
Publicēts: 20.02.06 14:51
 citēt
domaaju, ka ar laiku (naakotni, progressu) shii plaisa starp alarmistiem (anti-photoshopistiem) un settleristiem (progresa atbalstiitaajiem) samazinaasies, vienkaarshi taapeec, ka alarmisti pamazaam izmirs :)

"Tie, kas ar progresu - tos progress dzen. Tie kas pret - tos progress velk. Tie kas stājas tam pretī - tos progress samin."

Katraa zinjaa speciaalu sadalju mees noteikti netaisiisim - daudz laika un resursu apshaubaamajam uzlabojumam, tas ko noteikti izdariisim naakamajaa updeitaa ir speciaalaas Photoshop ailiites ievieshana pie bildes parametriem. Katraa zinjaa paldies par ieteikumiem, mees to kolekcioneejam :)
avatar
Publicēts: 20.02.06 16:14
 citēt
Eliks - nevis kolekcionejam, bet gan pierakstam un atsekojam 8) :lol:
avatar
Publicēts: 20.02.06 17:41
 citēt
Ideja jau interesanta! Tik nez vai es gribētu atklāt visus savus noslēpumus,nez vai arī kāds cits...
avatar
Publicēts: 20.02.06 17:53
 citēt
neko nevaig daliit. bilde paliek bilde kaa "fotograafa" gala rezultaats. ja viens liek orginalus, otrs liek piesliipeetas bildes -> who cares?!?! visi eniiwai saktiisies uz to kas ir sanaacis, nevis cik tev baals ir bijis orginaals
avatar
Publicēts: 20.02.06 19:30
 citēt
neko nevaig daliit. bilde paliek bilde kaa "fotograafa" gala rezultaats. ja viens liek orginalus, otrs liek piesliipeetas bildes -> who cares?!?! visi eniiwai saktiisies uz to kas ir sanaacis, nevis cik tev baals ir bijis orginaals



un beigas bus klope starp tiem un shitiem :mrgreen:
avatar
Publicēts: 20.02.06 20:25
 citēt
un beigas bus klope starp tiem un shitiem :mrgreen:

whoo cares!? iekaustiit vienmer var kaadu! :mrgreen::mrgreen:
avatar
Publicēts: 20.02.06 20:52
 citēt
nu es domāju ka jāiedala tikai tas vai bilde papildus tika apstrādāta, tas ir vairāk par cropošanu un krāsu līmeņiem. jo strādājot piemēram ar analogo foto, pēc attīstīšanas jau notiek tas pats process, kad jūs fotogrāfiju uzliekat uz papīra, cropošana, grozīšana, kontrasti, pielietojamo CMYK izvēle. utt starp citu arī tā pati vairāku fotogrāfiju mixēšana vienā, kā fotoveikalā slāņos. protams analogajā fotografija to darīt ir sarežģītāk. protams tas neattiecās uz tiem kas savas fotogrāfijas attīsta fotosalonos. :) .es domāju ka jāatdala tikai pārmērīgās fotoveikala ekspressijas, kur jau kaut kas sazīmēts virsū, salkti visādi papildus sviesti utt.
avatar
Publicēts: 20.02.06 22:03
 citēt
Hmmm..... esmu redzējusi...... cilvēkus, kuri nemaz nav fotogrāfi apstrādā tā bildes pfotoshopā,,, ka gribas teikt JOHAIDĪ,,,,kā to var dabūt gatavu!!!!!!!!!,,,, Un pēc šāda veida darba man viņš jāsauc par fotogrāfu....?????????
Nu nez vai.......
P.S. un es neesmu pret progresu..........( tad jau es nestrādātu ar digitālo un ar photoshopu......) bet fotografējot ar analogo........ esmu sajutusi krāsu burvību, kurā man nav jāuzlabo veikalā
Piemēram, es redzu dabā........krāsas un man viņas nav jāuzfreshina.... vai jānokrāso..... spilgtākas....., bet es parādu tādas kādas viņas ir........Vai tas ir slikti????????????? Ka es atainoju vidi tāda kāda viņa ir, nevis tādu kādu mēs vēlētos redzēt...........
Kas man visiem cilvēkiem , kam ir pumpas un dzimumzīmes uz sejas vajadzēs tās noslēpt????????? A varbūt tas ir tas āĶis!!!!!!!!
Un man patīk teiciens,,,,”” Ka ideāla bilde ir tad , kad nevajag neko pielikt, ne ko atņemt....””””

Piekrītu ArchAngel teiktajam………… :roll:
avatar
Publicēts: 20.02.06 22:09
 citēt
P.S.2

andreart.net
nevajag visu uzņemt tik personiski!!!!!!!
avatar
Publicēts: 20.02.06 22:38
 citēt
mani divi centi

atsevishkju galeriju analogajaam bildeem mees netaisiisim.
tomer noteikti bus kjeksitis kaut kas liidziigs: digitala apstrade pec uznemshanas. vainu crops, vai brightness vai vienalga kas ...

loti piekritu andre, ka balta balansa mainisana pashaa digitalaja fotoaparaataa arii ir "iejaukshanaas" nu gluzhi kaa genu inzhenierija ...

tomer nepiekriitu tiem, kas saka, ka nav starpiibas starp "dziivu bildi" un "digitaali modificeetu". ir. tapat kaa modificeeta paika. skaistaka, pareizaaka, garshiigaaka, ilgaak saglabaajas, veseliigaaka, leetaaka, praktiskaaka utt ... tomer taa IR iejaukshanaas ... peec 300 gadiem varbut vairs nebuus ruugtu gurkju,vai, pat ja buus, tie buus speciali modificeti ar "ruugtuma garshu"...

prieksh sevis esmu atradis risinaajumu: veerteeshana.
viss ir relatiivs, meedz teikt. tas pats attieciiba uz bildi. citreiz ir super, ka "gurkjis ir ruugts" tapec ka tas ir dabiski, citreiz tu redzi, ka bilde (Saturs!) ir tik lielisks ka pat nav svariigi fotoshops... svariigi ir message.

Elik, progress protams ir labi, tomer ir veertiibas, kuras mums patiik saglabaat taadas, kaadas taas bijushas pashos pirmssaakumos, jo .. veertiiba ir netikai rezultaataa, bet kaut kamaa ... netveramaa ... varbuut procesaa ... varbut sajuutaas, ceriibaas, prasmees ...

bilde nav tikai tas, ko tu redzi ieraameetajaa plaknee, bet arii tas, kas palicis aarpus shiis plaknes ;)
avatar
Publicēts: 20.02.06 22:49
 citēt
aaa un veel

bildei patiesaa veertiba ir kad taa ir aptaustaama dziivee, digitiaali - tas tik taa, temporary ;)
avatar
Publicēts: 20.02.06 23:14
 citēt
apaatij, a tu nelieto pa daudz gadienaa izsauksmes ziimju? :mrgreen:
avatar
Publicēts: 21.02.06 02:06
 citēt
es domāju ka nafig nevajag, jo digitālo fotogrāfiju pēc uzņemšanas ir neizbēgami jāapstrādā, daži to dara fotoveikalā, es to daru softā kas man nāca līdz ar kameru Nikon Capature Editor atšķirībā no fotoveikala, tur var taisīt tikai crop, grozīt, nu īsi sakot visu to pašu ko var darīt ar analogo attīstīšanas procesā. nekādas ekspressijas ar otiņām man tur nav... un ja jūs attīstat savas analogās fotogrāfijas kādā no modernajiem fotosaloniem, tad es jums pateikšu ka tur tagad strādā ar digitāliem fotolabiem, tas nozīmē, pēc attīstīšanas jūsu negatīviņu iegaismo uz matricas kas pārveido pozitīvā, notiek tā pati digitālā fotogrāfija, un tad kāds onka uztaisa nelielu crop pēc viņa prātiņa, uztaisa kontrastus, paspilgtina krāsas, u.c. sūdus pieliek, izdrukā un mēs pēc tam jūsmojam ka analogais ir tas zelta svētums...
avatar
Publicēts: 21.02.06 08:46
 citēt
EDzJUS :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Shadow..... man patīk kā tu uzrakstīji....... sava veida taisnība tev tur ir noteikti!!!!!!!!!!!!!!
:)
avatar
Publicēts: 21.02.06 08:47
 citēt
andreart.net
Nav slikta ideja!!!!!!!!!!
un arī sadaļu pašportreti!!!!!!!!
:)
avatar
Publicēts: 21.02.06 09:37
 citēt
Jaunas kategorijas pievienotas: Pasportrets, Datorgrafika, Hobiji :)
avatar
Publicēts: 21.02.06 12:42
 citēt
Jaunas kategorijas pievienotas: Pasportrets, Datorgrafika, Hobiji :)


khm
neaizimirsiisim, ka "kategorija" musu izpratnee ir "kas" nevis "kaa"

daba, dziivniecinji, portrets, sports utt. - tie ir fotografejamie objekti nevis fotografeeshanas (vai bildes uztaisiishanas) veids.

lidz ar to "datorgrafika" nav korekta kategorija muusu gadijumaa, jo tad butu jabut arii "aerografija", "dokumentalais foto" utt ...
arii sadalja MAKRO ir veids nevis objekts (pukjiite makro ir DABA nevis MAKRO).

bet vispar shis temats ir atveerts diskusijai, mes varam nomainiit "KO" uz "KAA" tikpatlabi, tikai - vai bus labaak?

abus kopaa jaukt ... nah
avatar
Publicēts: 23.04.06 19:00
 citēt
Drīzāk to galeriju vajadzēja aiozbīdīt kaut kur tālāk, otrajā plānā.
FotOblogs un FotOreportāžas - tās ir baigi super idejas. Turpretīm foto vērtēšana parasti visur beidzas vienādi - agrāk vai vēlāk uzrodas pāris neatzīti ģēniji, kuri sāk apkarot viens otru un sabeidz visu medus podu.
avatar
Publicēts: 23.04.06 21:10
 citēt
Drīzāk to galeriju vajadzēja aiozbīdīt kaut kur tālāk, otrajā plānā.
FotOblogs un FotOreportāžas - tās ir baigi super idejas. Turpretīm foto vērtēšana parasti visur beidzas vienādi - agrāk vai vēlāk uzrodas pāris neatzīti ģēniji, kuri sāk apkarot viens otru un sabeidz visu medus podu.


:) mes loti ciinamies lai medus podinsh tomer paliktu salds un skaists, guntar, tas ir visai gruti, jo tevis rakstitais tiesham notiek, bet nekur iipashi aizbiidiit galeriju mes nevaram...
avatar
Publicēts: 23.04.06 22:17
 citēt
:) mes loti ciinamies lai medus podinsh tomer paliktu salds un skaists, guntar, tas ir visai gruti, jo tevis rakstitais tiesham notiek, bet nekur iipashi aizbiidiit galeriju mes nevaram...

es zinu, kur var VISU aizbiidiit!! :mrgreen:
pods.lv! 8)
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):