forum.gif
Kritika un novērtējumi
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Ieteikumi / Kritika un novērtējumi
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 23.10.06 17:39
 citēt
Esmu cilvēks, kurš pieradis savus darbus parakstīt. Savas fočenes parakstu ae pseidonīmu GURKA. Īsto vārdu neatklāju, jo nevēlos (atsevišķu iemeslu dēļ) būt atpazīstams. Daudzi šī portāla lietotāji ļoti netaktiski man izsaka pārmetumus par t.s. kopīraitu. Vērtē nevis fotogrāfijas kompozīciju, asumu, krāsu paleti, bet gan šo uzrakstiņu. Manas fočenes ir ievietotas arī svešzemju foto portālos un ne vienam netraucē uzraksti, neviens neaizrāda un nenoniecina otra darīto. Vienīgais , ko citi atļaujas, ir ieteikumi....
Iepriekš atvainojos par "uzbraucienu"....
Būsim sevi un citus cienoši!
avatar
Publicēts: 23.10.06 17:43
 citēt
nu jaa, tas gan nav korekti braukaat pa uzraksitnjiem :)

da poh, kas tur kreisaja augsheja sturi rakstiits - foto ir vertiba a ne uzraksts uz taas
avatar
Publicēts: 23.10.06 17:45
 citēt
Piekrītu edzjum, bet nu tas uzraksta fonts varētu būt savādāks, tas tā, mans novērojums :)
avatar
Publicēts: 23.10.06 17:53
 citēt
Diemžēl esmu paliels anāpsis un ar IT un fotopričindāliem esmu uz Jūs....
avatar
Publicēts: 23.10.06 18:16
 citēt
Cienījamo, Gurka !
Biju viens no tiem "ļaunajiem", kas Tev pārmeta, ka (no subjektīvā, tobiš. mana skatu punkta) Tevis pielietotais kopīraits ir pārlieku uzbāzīgs gan pēc izmēra, gan krāsu tonalitātes un... man būtiski traucē novērtēt, izbaudīt un atbilstoši ar labu atzīmi atalgot Tevis jau norādītās darbu kvalitātes (kompozīciju, toņus un visbeidzot darba ideju).

Kā jau iepriekš rakstīju - nedomāju, ka Tavus vai mūsu citu autoru darbus no Fotobloga kāds lejuplādēs un turpmāk negodīgi izmantos komerciālos mērķos. Taču lai no tā izvairītos nav jābliež tik uzkrītošs ( C ) ... ieliec kaut vai trīs neuzbāzīgus, toņos un kompozīcijā iederīgus... un ... gaidi, kad kāds lejuplādēs, uzdos par savējiem vai ievietos komercprojektā un... tad uzsāc tiesu lietas un prasi par bildes zādzību no 50 līdz 3550 Ls (jeb, cik nu gribi)

Šeit apskatot bildi mēs visi zinam, jo lasam, ka tās autors esi Tu... bet vispirmām kārtām zinam tāpēc, ka Tavs autora rokraksts būtiski atšķiras no citiem (!), ir savdabīgs un interesants.

Tavus darbus ieskatu ar interesi un, ja esi pamanījis, manis liktās atzīmes nav zemas.
Īstenībā esmu jau pieradis, ka autors Gurka lieto ļoti lielus kopīraitus...

Dari, kā pats uzskati par labu esam.
Ja Tev ir interese, raksti vēstuli, padalīšos ar iespējamiem ieteikumiem no tā ko zinu, lai tas Tev noderētu pie iespējas un vajadzības turpmākajos darbos.

Radošu veiksmi vēlot
Kawazoe-Taiki
avatar
Publicēts: 23.10.06 19:16
 citēt
Pirmkārt, neuztraucos, ja kāds ko nokopē! esmu priecīgs, ja kādam kaut kas patīk. Kopē vesels!
Otrkārt, esmu pēc specialitātes ārsts un strādāju zinātnē. Tādēļ esmu pieradis savus darbus parakstīt.
Treškārt, riktīgi vēl neesmu apguvis kādu no foto apstrādes programmām. Doto uzrakstu man ieseivoja kolēģis.
Ceturtkārt, ne vienmēr redzami novērtējumi, ja ir vienlaicīgi rakstīti komentāri.
Un beidzot, esmu spītīgs (arī zinātniskā darba ietekme)!
avatar
Publicēts: 23.10.06 19:24
 citēt
bilde nav recepte, kas obligāti jāparaksta! ja kādam interesēs, tad uzzinās, kas ir autors arī tāpat! :mrgreen:
avatar
Publicēts: 23.10.06 19:29
 citēt
Katram ir sava taisnība!
Tu domā tā, es savādāk. Un kā tu justos, ja komentētu tava pašportretā redzamo fotoaparātu, pieminot, ka fonā ir kretīniskas brilles!
avatar
Publicēts: 23.10.06 19:34
 citēt
Katram ir sava taisnība!
Tu domā tā, es savādāk. Un kā tu justos, ja komentētu tava pašportretā redzamo fotoaparātu, pieminot, ka fonā ir kretīniskas brilles!


ir jāmāk uzklausīt kritika! kritika ir mākslas barotājs un dzinulis!
avatar
Publicēts: 23.10.06 19:43
 citēt
neuzklausot ieteikumus ... varbūt ļoti tālu tiksi... :) ... varbūt arī nē ...

ja es padotos ārstniecībā vai zinātnē noteikti uzklausītu pieredzējušāko kolēģu ieteikumus ...
kaut vai aiz tā, ka gribētu ko jaunu iemācīties...

dari, kā pats uzskati par labāku... bet tad nesūdzies, ka kolēģiem, kuri vairāk vai mazāk ir mācījušies kompozīciju, krāsu mācību utt. kaut kas Tavos darbos var nepatikt (pie tam pamatoti :) )

Latvijā, ... Rīgā uc. ir iespējams gan legāli, gan ne tik ... ;) ... iegādāties attēlu apstrādes programmas (viena no tām Adobe Photoshop), kuras Tev ļaus veikt visplašāko un dziļāko attēlu pēcapstrādi, tajā skaitā tekstu noformēšanu, tekstu izmēru, toņu uc. izvēli
tas Tev noderēs turpmākajā fotogrāfa darbā

Veiksmi !
avatar
Publicēts: 23.10.06 19:46
 citēt
kolēģa Martink profilā ir redzams viņš
ir patīkami vest dialogu vai diskusiju, ja kaut vizuāli redzi savu partneri

neredzu iemeslu diskusijā apspriest viņa brilles vai fotoaparātu ... nekorekts solis kolēģi ! ! :( )

tas ar ko šeit nodarbojamies nav nekas neatļauts, pereverss vai krimināli sodāms lai slēptos :twisted:
avatar
Publicēts: 23.10.06 20:00
 citēt
nu ja "riešanu" sauc par kritiku, tad atvainojos par savu profānismu un latviešu valodas nezināšanu....
avatar
Publicēts: 23.10.06 20:05
 citēt
Nu redz! Taktiski ir aprunāt, un pietam vēl (kā tu saki vērtēt darbu ,ne pārējo) aizskaroši, bet nevis pamācoši (neiet runa par Tevi), bet netaktiski izteikties par brillēm.
P.S. Kaut gan brillēm nav ne vainas un tas, ja nepamanīji, bija tikai piemērs.
avatar
Publicēts: 23.10.06 21:34
 citēt
cien gurka, es pats no makslas maz ko saprotu, bet ja tev sanak uzinstalet adobe photoshop (ko daudzi atzist ka labako foto apstrades datorprogrammu), tad rekur ir skolas raksts: www.fotoblog.lv... kaa uzlikt uudenszimes. varbut tieshi shads paraksts C Gurka izskatisies superigi tavam bildem.


pats es pievienojos, ka ar salatzalju flomiti uzkjepat makslasdarbam savu copirait nav isti feini, kaut gan katram ir tiesibas parakstities kaa nu prot ;)
avatar
Publicēts: 23.10.06 22:06
 citēt
šai diskusijai ir priekš manis viens labums... sapratu, ka laiks beigt māžoties ar parakstiem :shock:
avatar
Publicēts: 23.10.06 22:32
 citēt
es agrak liku parakstus ar watermark-factory, bet vinjam uz jpeg resize ir sakains algoritms, kas degradeeja bildes kvalitaait. taa nu parstaaju likt kopijraitus :mrgreen:
avatar
Publicēts: 23.10.06 22:51
 citēt
mans viedoklis runājot par kopiiraitiem ir šāds:
Lai tādus liktu vajag būt zin;amam līmenim! Un šeit fotoblogā, manuprāt, tādi ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi! Lai arī cik labas bildes, vai vienkārši darbi tie nebūtu...Agrāk kad te piereģistrējos domāju nu tik bliezīšu baigās bildes...nu tik likšu copyrights, jo es tak fotogrāfēšu mākslu, bet tas jau ir muļķīgi! Ja to bildi tiešām kāds gribēs un izmantos kkādos nolūkos, tad, ja no bildes var izgriezt atseviš''kus objektus un pat lielu daļu bildes, tad tas copyright ir tīrākās blēņas! Tas gan ir tikai mans subjektīvais viedoklis...
avatar
Publicēts: 23.10.06 23:00
 citēt
nu bet mazs fifīgs parakstiņš, tāds knapiņš...ir tak feini...:) pat eleganti!:)
zaļā flomīša ķēpa gan nau feini...: :?
avatar
Publicēts: 24.10.06 08:34
 citēt
Nezinu ar kādu programmu tiek apstrādātas bildes, bet ieteiktu vēlreiz pasaukt kolēģi, lai viņš ieseivo to parakstu vēlreiz, tikai ~40% caurspīdīgu.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):