forum.gif
N' jāāāāā......
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / N' jāāāāā......
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 23.11.06 10:08
 citēt
Nedaudz paložņaju pa forumu, fotoskolu un vēl šur tur pa internetu saistībā ar foto., nu ko, man ir patīkami tas, ka cilvēki ir atraduši savu nišu un to apgūst un neapstājas. Ziniet, man te pāris gadus atpakaļ radas kāda doma, ko varrealizēt fotografējot. Beidzot, kad ir neliela iespēja nopirkt kādu labākas kvalitātes fotoaparātu, es apstājos pie tā, ka neko nesaprotu par Jūsu minētajām spogulenēm utt. Vajadzētu beigt kādus fotogrāfu kursus, lai saprašana būtu lielāka, bet.... neesmu tik finansiāli nodrošināta, lai varētu atļauties daudz un visu. Iespējams, ka man nav nemaz tās fotogrāfa dotības, bet savu domu vēlos realizēt.
Varbūt es varetu lūgt Jums, cienītie fotomakslinieki, ar ko man sākt, kas būtu tomēr pirmais ar ko sakt??? Man ieteica canon EOS 300, vai tai klāt ir jāpiepērk objektīvs? Varbūt es iesākumā varu apieties ar kautkādu fotoaparāt, kur uzreiz nav vajadzīgs objektīvs?
Liels paldies, bet neviens taču nedzimst par profesionāli :roll:
avatar
Publicēts: 23.11.06 17:03
 citēt
ja tu gribi macities fotografet, tad neko daudz nevajag

ja saproti pamatus, atshkir aperturi no shuttera un baltaa balanss nav tas pats kas baltais pasjanss prieksh tevis, tad noteikti spoguleni, digitalo

pirmajam summas no 15ls par zorkiju lidz 300ls par kanon ziepjutraucinjam

otrajam variantam 500-700ls iesaakumam
avatar
Publicēts: 23.11.06 18:20
 citēt
Vislabāk sākt ar filminieku, un apgūt jēdzienu, kas tā fotogrāfija= gaismas+raksts, vispār ir. Noderēs jebkurš ZENIT modelis un kāds draugs kurš ierādīs kurš kloķis kam ir...un tālāk jau cits jautājums- viens ir skatīties citu foto, otrs pašam ko uztais;it. Veiksmi.
avatar
Publicēts: 23.11.06 19:26
 citēt
Ja gribi bildēt bez objektīva, bildē ar kupju kasti :)

Bet ja nopietni, aizej uz latgaliiti un nopeerc zeniitu pa 10 latiem...
avatar
Publicēts: 23.11.06 19:41
 citēt
bet panjem liidz kaadu druumo veci, piem., briedi, citaadi Tev to Zenit meegjinaas paardot par 45 Ls
:))))))))))))))
avatar
Publicēts: 24.11.06 09:43
 citēt
Tiem kas nopietni - PALDIES!!!
avatar
Publicēts: 25.11.06 12:15
 citēt
Ne tik sen pirku sev aparātu. Rezultātā pavadīju vairākas dienas iekš dpreview.com pētot un salīdzinot, jo zināju, ka vēlos apgūt fotografēšanu. Neesmu arī tik turīgs, lai varētu uzreiz izlikt kādus 800 - 1000 Ls. Tad nu mani secinājumi:

1. Digitālā spoguļkamera (dSLR) ir dārgs prieks:
* korpuss vien maksā ap Ls 450.- (Canon EOS 400D)
* ir jāpērk "stikli", kas atkal katrs maksā ap Ls 150 - 200 utt. Pie tam viens stikls neder visiem dzīves gadījumiem (fiksētie stikli ir lētāki, bet tā jau cita opera)
* regulāri jātīra matrica no putekļiem (vairumam ne pirmā svaiguma kameru) un tas maksā
* kopumā komplekts ir pasmags un apjomīgs, kuru visur līdzi neiznēsāsi
* šī jau ir pusprofesionāla/profesionāla tehnika un prasa zināšanas

2. Katram profam ir arī pa kompaktkamerai ērtuma un "fikso" momentu dēļ.

Mana izvēle - tagad nopirku kompaktkameru (t.i., dSLR gan jau pagūšu), ar kuru varu mācīties fotogrāfēšanas pamatus. Pirku digitālo, jo filminiece ir neērtāka un dārgāka lietošanā (pabildējiet ūdenspiles!). Noteikti skatījos, lai būtu labāka attēla kvalitāte un daudz iespēju pašam regulēt uzstādījumus (bez tā apgūt fotolietas būs neiespējami), kā arī stabilizizācijas sistēma (mazina roku trīcēšanas defektu!!). Noteikti negribēju 3x optisko zoomu, bet lielo "snuķu" zoom kameras (Canon S3 IS) man bija par lielu. Tad nu paliku pie Canon G7 un neesmu nožēlojis, jo nebūs daudz kompaktkameru, kam būtu tik daudz manuālu regulēšanas iespēju, otrais aizkars, ND filtrs utt. Pirku interneta veikalā par Ls 310.-
avatar
Publicēts: 25.11.06 14:02
 citēt
2. Katram profam ir arī pa kompaktkamerai ērtuma un "fikso" momentu dēļ.


Ļoti pareizi teikts ;)
avatar
Publicēts: 25.11.06 14:22
 citēt
....PAR TO SMAGUMU UN LIELUMU PIEKRITU:)...bet zato spogulniece bliez uzreiz-3-5 kadri sekunde,un ja mak fotografet kadas labas bildes sanak:)))...bet ar ziepiti-moments garam:(...atceros kad biju nopircis pirmo ziepiti,kaut kadu fuji,vins bija mana lietojuma tikai pusdienu....es vinu uzreiz pardevu,sapratu ko nozime ziepitis un spogulene:)...varbut ja pirms tam man nebutu viens labs fotografs iedevis pameginat pabildet ar D100,tad ari nezinatu to lielo atskiribu.Ta ka ir jaizvelas kam tiesi tev aparats ir vajadzigs.Ja nemsi spoguleni-neaizmirsti kad naudas tev ilgi vel nebus:)...vajadzes stiklus,zibenus,exstra batery grip,filtrus...tad vel sagribesies pro apgaismojumu iegadaties,utt:))...ta ir tada pasa slimiba ka citiem tjuningot masinas un naudinu neredzet:)))
avatar
Publicēts: 25.11.06 18:33
 citēt
> Jums, cienītie fotomakslinieki
Nelamaajies!
> Man ieteica canon EOS 300, vai tai klāt ir jāpiepērk objektīvs?
Ja nopeerk bez /body only/, jaapeerk klaat, ja nopeerk ar /kit/, tad ne. Galiigi bez objektiiva shvaka bildeeshana.
avatar
Publicēts: 11.03.18 18:35
 citēt
briedis:Ja gribi bildēt bez objektīva, bildē ar kupju kasti :)

Bet ja nopietni, aizej uz latgaliiti un nopeerc zeniitu pa 10 latiem...


izskatās, ka pēdējo 12 gadu universālākais padoms
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):