forum.gif
Mainīsim savu domāšanu, vai mākam vērtēt ?.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Mainīsim savu domāšanu, vai mākam vērtēt ?.
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 09.01.07 12:43
 citēt
Anotācija
Kļūda jau ir pašas vērtēšanas iedibināšanā: jāpaskaidro par „1” un „2” likšanu, bet ja es nemāku paskaidrot (?), kāpēc man nepatīk, tad jāliek vien „5” un mazāk kreņķu- nevienu nesadusmošu, man arī atbildēs ar to pašu !


Lekcija
Mēs esam tik dažādi: ne visi var kļūt muziķi, gleznotāji, rakstnieki, bez nez kāpēc visi grib būt fotogrāfi un nevar samierināties ar to, ka viņa „gara darbus” nenovērtē tā, kā viņš pats to gribētu.
Vai tas tāpēc, ka šeit „melno darbu” veic tehnika ? , pašiem vairs nav ne jāattīsta, ne jākopē ? un tādēļ visiem darbiem jābūt uz tip top ?
Tagad aplūkosim ko un kā mēs vērtējam un ko saprotam ar labu darbu, pat teicamiem nerunāšu. Atzīmes mums ir no 1 līdz 5. 1- ļoti slikts – uz miskasti; 5- teicams- uz starptautisko fotokonkursu- vai ne tā ? Bet , kas īstenībā šeit notiek ?

Haiduka titulbilde- vienīgā, kura ir saņēmusi tikai 555 ( es ļoti atvainojos tiem autoriem, kurus neesmu ieraudzījis arī ar šādām atzīmēm)

Foto pāris Nr 1. par „a”- 555 nav mazums, bet par”b”- savukārt 4 netrūkst
Foto pāris Nr 2. tas pats kas iepriekš
Foto pāris Nr 3. „a”-ja pat šeit ir 555 (nils), tad par „b” ne mazums 4
Foto pāris Nr 4. par „a” pat 333 (pupa), bet „b” 555 (snupi)
Foto pāris Nr 5. ja „a” saņēmis vairākus 4, tad „b” aplaimots ar 555 (diary)

Šie ir tikai daži piemēri, cik atšķirīgi mēs domājam un vērtējam. Vēl nesen atpakaļ dažam galvenais bija rāmītis (cars), tad tagad (nebaidoties, ka viņa bildēm tiks saliktas zemas atzīmes),cilvēks ir sapratis, ka jāmāca citi, ne jau glaimojot ar 555, bet gan novērtējot bildi pēc nopelniem (protams, subjektīvi).
Nekad nevar prasīt, lai visi vērtē vienādi, bet tā tradīcija, kas šeit bija iesakņojusies, nu nav tā vēlamākā: es tev 555, tu man 555, tā mēs neko neiemācīsimies ! Bet, kas notiek pēc manis iesāktās „reformas” ? Foto”ģēniji” ir sašutuši par mazākām atzīmēm un nevis objektīvi izvērtē fotodarbus, bet sāk lamāt mani , rokās manās vecās fotogrāfijās un nozākā tās ( tāpēc pateikšu, es jaunas bildes vairs neievietoju un pa veciem – pagājušā gada darbiem nav ko rakties(!)- tie jau ir izvērtēti un (.) )
Un vēl- kā jau teicu – ikviens nevar būt mākslinieks un ikkatrs nebūs labs fotogrāfs. Ar to ir jāsamierinās un kritika jāuzņem ar sapratni. Arī kritiķis nevar būt ikviens, ja nezini fotopamatlikumus un nevari uztaisīt labus fotodarbus pats- grūti būs izvērtēt citus.

Un tagad atgriezīšos pie sākumā teiktā: kāpēc jāpaskaidro zemās atzīmes, vai, kā man prasa arī „3”- vai ta skolā visi bija tādi teicamnieki (?), truļu nebija (?). Lūdzu, pamatojiet „mīļie gudrīši”, kāpēc tieši 555, bet ne 454 !?
Mainīsim savu domāšanu, neglaimosim viens otram, mācīsimies paši un palīdzēsim citiem.

avatar
Publicēts: 09.01.07 13:16
 citēt
Es jau te kaut kad teicu, bet atkārtošos... Manuprāt, ir jāpaskaidro jebkura atzīme (kaut vai pāris vārdos), kas ir zemāka par 5. 5 - ko tur vairs skaidrot, ja vērtētājs uzskata, ka bilde ir 555 vērta. Kāpēc jāskaidro? Tāpēc, ka lielākoties autori, kas mēģina kaut ko mācīties foto, vēl īsti nesaprot, kas vainas bildei, ka tai tiek likts zemāks vērtējums. Tu viņam ieliec 333, bet šams sēž un brīnās - PAR KO?, jo pašam šķita, ka bilde ir bez maz vai ģeniāla. Protams, ka skolā bija truļi, bet tur bija skaidrs, par ko - uzdevumu neizrēķināju, domrakstā gramatikas kļūdas pielaidu utt. Tāpat arī šeit ideālā gadījumā jābūt skaidram, PAR KO tiek likta zemāka atzīme.
Un, vismant, nevajag jau uzreiz pārspīlēt, ka 5 - uz starptautisko konkursu. Atzīmes ir jāskatās kontekstā ar to, kur tās tiek liktas, t.i. fotblogā.
avatar
Publicēts: 09.01.07 13:29
 citēt
nevajag sevi nonicināt- šeit ir spēki , kas var startēt starptautiskos fotokonkursos, vajag tikai uzņēmības. es ar nepiedzimu kā meistars, bet...jau pēc pāris gadiem maisījos par republikas izstādēm, vajag tikai gribēt
avatar
Publicēts: 09.01.07 13:45
 citēt
nevajag sevi nonicināt- šeit ir spēki , kas var startēt starptautiskos fotokonkursos, vajag tikai uzņēmības. es ar nepiedzimu kā meistars, bet...jau pēc pāris gadiem maisījos par republikas izstādēm, vajag tikai gribēt


Piedod...Vismant...biezhi tu aizraadi pareizi...bet pasakot ka bilde ir nekas tieshi taa tiek nonicinaats! Piekriitu arii par 3-niekiem - nekas slikts...tikai taapeec ka tuvu 2-niekam izskataas nevisai forshi kad viss (ideja, izpildijums un sajuutas) ir uz 3! Ne tur kaads ieteikums, nedz arii aizraadiijums par to kaa vareetu labaak! Tad kaapeec jaakomentee? Kur kaifs...ka esi kaadam sabojaajis gariigo?
avatar
Publicēts: 09.01.07 20:37
 citēt
Nu, dazju labu piecinieku arii prasiitos pamatot. Tas gan pa reizei gruutaak, kaa 2 vai 3-nieku pamatot.

> .... nevari uztaisīt labus fotodarbus pats- grūti būs izvērtēt citus
Bet ne neiespeejami.
Skat. Trifo - gan kino - kritizeeja visus no panckaam aaraa, sievasteevu izbesiija liidz tam, ka tas iedeva naudu pirmajai filmai. Taa bija "400 sitieni".
avatar
Publicēts: 10.01.07 08:02
 citēt
uzskatu, ka raksts ir labs, un debates lieliskas...nopietni.
avatar
Publicēts: 10.01.07 09:01
 citēt
cienu vērtējumus ar paskaidrojumiem! un kautkā tā!
bet uzskatu, ka nav unikālā ideālā gaume, kas ir viena, pārāka par visiem! un pēdējā laikā palasot personiskos apvainojumus, (nu slinkums meklēt tagad, bat ir tādi) reizēm ir smaga vēlme komentētāju apliet ar bendzīnu, nu un uzmest sērkoku degošu.
sorry demokrātija bļin! katram sava pierīte, un unikālā doma! a par piecpiecpiec, nu ir reizēm bildes, kas liekas, nu nekā tur nau, bet cilvēks blakus izkūst un ir gatavs tās bildes autoru zeltā aprakt!
a vispār sabiedrībā, kas šeit apgrozās liekas kautkāda slēptā agresija ir kas reizēm eksplodē pār kāda nelaimīgā/ās galvu.
nu un vēl baigi foršā lieta ir karsta tēja ar rumu! :D
negribas vairs pat monīti dauzīt!


Tā viš i, ka nav tādas ideālās gaumes, bet cilvēks vismaz pasaka, ko domā. Es reizēm arī nepiekrītu viena otra guru pamatotam vērtējumam, bet tā ir mana problēma, es nevaru to ļautiņu piespiest savādāk domāt, ja viņa viedoklis ir argumentēts. Viņam moš gaume savādāka, varbūt man pieredzes pietrūkst vai es izjūtu savādāk to bildi, visādi gadās...

Zem tā teksta par bildēm, kur daži kūst, bet man neliekas nekas īpašs, arī es varētu parakstīties :) Bet to atkal var pierakstīt dažādajām gaumēm un reizēm varbūt arī tam, ka pārāk maz tiešām labu bilžu redzēts, tāpēc katra puslīdz pieklājīgā, kurai turklāt ir vērtētājam interesanta tēma, tiek celta debesīs.

Slēptā agresija mūsu sabiedrībā ir gauži izplatīta parādība, jo vidējais statistiskais Latvijas iedzīvotājs (zinu, ka tāds nepastāv ;)) ir samērā introverts radījums, kurš savu agresiju visbiežāk izliek vai nu anonīmajā neta vidē, lielā pūlī ar citiem tādiem pašiem (piem., žēlojoties par slikto valdību vai uzbrūkot minoritātēm) vai arī vārdiski aiztiekot vājākos, zemāk stāvošos utt.

P.S. Rums ar tēju.... mmmmm! :)
avatar
Publicēts: 10.01.07 11:39
 citēt
Ja tiktu veikta aptauja par šeit mītošu cilvēku vecumu, tas noteikti parādītu izteiktu sadalījumu. Tad man nāk prātā ideja, ka gadi ir dzīļā saistībā ar savām vērtībām, un kas šajā posmā ir svarīgs un ko vēlies pateikt un kā parādīt un protams piesaistīts prasmei, izjūtai un zināšanām.

Jaunieši - iespējams ar savādāku domāšanu. Katra paaudze satur savus uzskatus, kas ir unikāli. Ne velti cilvēce iet uz priekšu. Bez konfrontācijām nerodas atrisinājumi un arī jauninājumi.
avatar
Publicēts: 10.01.07 16:37
 citēt
Jaunieši - iespējams ar savādāku domāšanu. Katra paaudze satur savus uzskatus, kas ir unikāli. Ne velti cilvēce iet uz priekšu. Bez konfrontācijām nerodas atrisinājumi un arī jauninājumi.


Laps teikts.
...bet vismantam ir daudz taisnības, un ne jau viņš ļaunu vēl...viņš grib, lai tas, kas ir iemācījies foto ielikt fotoblogā, iemācītos uzfotogrāfēt skaisti, acij tīkami, sirdij baudāmi. ???ir par formu...ja man tā ir pieņemama, tad daudziem tas ir kā sāls brūcē.
avatar
Publicēts: 10.01.07 18:55
 citēt
Vismant, bilde 1 b ir šķība, pats labi zini... pēc Tavas vērtēšanas skalas būtu 2 2 3 ... par ko ņemies, ka 4 dabūji?

Un starp citu bilde 5b man patīk... nezinu autoru, bet patīk tas minimālisms...
avatar
Publicēts: 10.01.07 19:30
 citēt
man gan liekas, ka ieliekot to 232 vai zemāk, cilvēkam tik pabojāts garīgais.

agri vai vēlu katrs protās un piejēdz, ko viņš grib ar to foto panākt un prasības aug arī pašam pret sevi. pāriet kaķi, makropuķes utt.
un esencīte paliek katram sava - patīk - priecājies
nepatīk - nebojā sev garīgo un mauc tālāk!:)))
avatar
Publicēts: 10.01.07 19:42
 citēt
Ja kas, zinaamos apstaakljos teeja arii bez ruma laba un rums ar kolu arii.
... gadi ir dzīļā saistībā ar savām vērtībām, un ar to, kas šajā posmā ir svarīgs...
Katra paaudze satur savus uzskatus, kas ir unikāli.

Satur, ne satur, pauzj. Ka savus unikaalus, ieprieksh nepastaaveejushus - taa vairumaa gadiijumu nezinaashanas deelj domaa. Kameer cilveeks progresee, rodas pamats pashpietiekamiibai un paarlieciibai par savu ieskatu / sava piegaajiena pareiziibu. Un shim procesam ir inerce, tas turpinaas arii praata izkuukoshanas stadijaa kuru vairums 1-nkaarsho darbaljauzju /un ne tikai!/ parasti piedziivo.
avatar
Publicēts: 10.01.07 22:38
 citēt
man gan liekas, ka ieliekot to 232 vai zemāk, cilvēkam tik pabojāts garīgais.

agri vai vēlu katrs protās un piejēdz, ko viņš grib ar to foto panākt un prasības aug arī pašam pret sevi. pāriet kaķi, makropuķes utt.
un esencīte paliek katram sava - patīk - priecājies
nepatīk - nebojā sev garīgo un mauc tālāk!:)))


nu ja jau ta runa tad vajag rakstit admin.lai nem vispar nost 222 333 un atstaj tikai 555,nu VARBUTAS vel ja kartigi padoma tad lai atstaj 444 ari...:))
avatar
Publicēts: 10.01.07 22:51
 citēt
aij, nu es jau runāju dziļi personīgi, kā es daru.
111 bildes vaļā neveru, tad jau labāk uzspelēt kaķīšu šaušanu

232 bildēm neķēzos iekšā, vnk pasaku, ka ir čau vai kas man nepatīk vai iemetu kādu joku.

ja ir kas paņemošs, tad salieku tos 545 vai citu versiju,ja patiešām laba, tad 555.... bet parasti cenšos kko pateikt klāt, vispār, neatceros, kad būtu balsojusi tāpatās bez komenta, man tas šķiet nepdienīgi un garlaicīgi, nu ir tak forši pie savas bildes kko palasīt, arī ja tas ir sviests!!! vai ta ne?


neuzskatu, ka daru kko nepareizi, vnk moš kādam ne pa gaumei...

bet 123 nevaig novākt, moš uz vecumu kļūšu veca kašķīga un visus nīstoša ragana, lai gan ragana jau tāpatās esmu:))))
avatar
Publicēts: 11.01.07 00:45
 citēt
aij, nu es jau runāju dziļi personīgi, kā es daru.
111 bildes vaļā neveru, tad jau labāk uzspelēt kaķīšu šaušanu

232 bildēm neķēzos iekšā, vnk pasaku, ka ir čau vai kas man nepatīk vai iemetu kādu joku.

ja ir kas paņemošs, tad salieku tos 545 vai citu versiju,ja patiešām laba, tad 555.... bet parasti cenšos kko pateikt klāt, vispār, neatceros, kad būtu balsojusi tāpatās bez komenta, man tas šķiet nepdienīgi un garlaicīgi, nu ir tak forši pie savas bildes kko palasīt, arī ja tas ir sviests!!! vai ta ne?


neuzskatu, ka daru kko nepareizi, vnk moš kādam ne pa gaumei...

bet 123 nevaig novākt, moš uz vecumu kļūšu veca kašķīga un visus nīstoša ragana, lai gan ragana jau tāpatās esmu:))))


Es jau rakstiju kada vertesanas sistema butu vertigaka,lai nebutu ta ka Tu raksti.
avatar
Publicēts: 14.11.19 14:08
 citēt
Dažreiz atzīme ir jau tas, ka tu to kadru vispār atver.
avatar
Publicēts: 14.11.19 20:34
 citēt
Blogfotokopis:Dažreiz atzīme ir jau tas, ka tu to kadru vispār atver.

Ar atvēršanu jau sāk, vo!
avatar
Publicēts: 14.11.19 20:40
 citēt
jā, priecājos par pēdējā laikā tūkstošos mērījamajiem manu bilžu apskatījumiem.
avatar
Publicēts: 14.11.19 21:18
 citēt
Hugo:
Blogfotokopis:Dažreiz atzīme ir jau tas, ka tu to kadru vispār atver.

Ar atvēršanu jau sāk, vo!


Šoreiz 40% Absolut taisnība. Ar neatvērtu to neko neiesāksi,

Tomēr atļaušos bilst, ka bildītei ir tāds maziņš bonuss - sīktēls.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):