forum.gif
par eiro, turpinājums
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / par eiro, turpinājums
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. >
IerakstsAutors
Publicēts: 09.01.14 14:51
 citēt
10 tukšas lapas bik pa traku .....
avatar
Publicēts: 09.01.14 15:39
 citēt
:face-grin:Ko ta vēl gribi teikt par eiri?
Nesen teļļukā bija tipa skatītāju aptauja ar jautājumu-vai esat apmierināts ar eiro ieviešanas gaitu?Kā jau parasti lielākā daļa teica,ka sūdīgi.:face-wink:Vēl kāda tresdaļa nezin vai atturas un lielumlielais mazākums teica,ka esot labi.Atkārtoju vēlreiz-jautājums nebija par to vai esat par vai pret eiro un vai jums tas patīk vai nepatīk,bet par problēmām,kas jums radušās līdz ar valūtas maiņu.A man likās,ka vienkāršāk un gludāk pāriet uz citu kāpostu vispār nav iespējams un šī maiņa ir organizēta vienkārši tuvu ideālam(neesmu Vienotības vai tiesiskās valdības piekritējs).Tautai nav labi...-značit jāatlaiž Saeima!:face-grin:
avatar
Publicēts: 09.01.14 15:47
 citēt
Sūdīgam dancotājam pauti traucē. 90-to sākumā ellīgas inflācijas apstākļos aizgājām no koka rubļa, cauri repšikam uz latu, kad katrai naudai vērtība mainījās vai ik pēc stundas, tagad nejēgsim sareizināt ar ~1,4.
Sevišķi, ja nekas no paša nav atkarīgs un iespaidojams, bet ar kaimiņieni cenu pieauguma apkladzināšanai pietiek ar precizitāti "no grīdas līdz griestiem".
avatar
Publicēts: 09.01.14 19:12
 citēt
Tikko Četrās istabās parādīja to Lavijas vienīgo Lata ielu, kura Viļānos. Kļuva skaidrs, kādēl tā līdz šim bija bez nosaukuma. Izrādās, ka tas ir parasts neasfaltēts lauku ceļš pašā pilsētas nomalē, gar mazdārziņiem, nevienas dzīvojamās mājas tik viens dēļu šķūnis. :face-grin:
avatar
Publicēts: 09.01.14 19:23 labots
 citēt
Wowo, salīdzinājumā ar latu ieviešanu, man domāt, ka daudz gludāk. Latus, kad ieviesa, tad tak katru nominālu citā datumā laida apgrozībā, a tagad visu uzreiz, pie vienām sāpēm.
avatar
Publicēts: 09.01.14 19:34
 citēt
man šķiet, ka Rīgas autenes tualete ilgi nenoturēs 0,28 eurus, bet noapaļos :D

Pierobežā vairāk iepērkas igauņi, jācer, ka latvieši `tagad iepirksies par spīti retāk pie igauņiem :D
avatar
Publicēts: 09.01.14 21:57
 citēt
talavietis:man šķiet, ka Rīgas autenes tualete ilgi nenoturēs 0,28 eurus, bet noapaļos :D

Pierobežā vairāk iepērkas igauņi, jācer, ka latvieši `tagad iepirksies par spīti retāk pie igauņiem :D

Bez šaubām.Šodien Rīgā dzēru kafiju par 1,27.Zirgam skaidrs,ka būs 1,30 ja vēl ne 1,50.
avatar
Publicēts: 10.01.14 11:09 labots
 citēt
viecha:
talavietis:man šķiet, ka Rīgas autenes tualete ilgi nenoturēs 0,28 eurus, bet noapaļos :D

Pierobežā vairāk iepērkas igauņi, jācer, ka latvieši `tagad iepirksies par spīti retāk pie igauņiem :D

Bez šaubām.Šodien Rīgā dzēru kafiju par 1,27.Zirgam skaidrs,ka būs 1,30 ja vēl ne 1,50.


Nu ir jau, kas arī uz zemi noapaļojuši. Piemēram, Jelgavas autobusu parks biļetes no 50 saņiem uz 0,7 eur uzlika cenu (nevis 0,71), pasažieru vilciens arī uz zemi noapaļoja biļešu cenas. Labi, šie ir tā kā valsts un pašvaldību uzņēmumi, tie var būt arī politiski lēmumi. Bet vēl šādām tādām precēm pie privātajiem esmu manījis noapaļojumu uz leju, tā kā visi nav alkatīgi :)
avatar
Publicēts: 10.01.14 11:15
 citēt
Kāpēc obligāti jānoapaļo??Vai tad latos cenas beidzās tikai ar 0 vai 5??
avatar
Publicēts: 10.01.14 11:24
 citēt
Jolan:Kāpēc obligāti jānoapaļo??Vai tad latos cenas beidzās tikai ar 0 vai 5??


Nu ir, kur tā noapaļošana ir ērtumam. tas pats manis minētais autobusu parks - cilvēkam šoferim ērtāk un vieglāk būs atrast kapeikas, kā arī šoferim izdot, ja cena būs 0,70 eur, nevis 0,71 eur. tāpat ērtuma dēļ viens radinieka paziņa, kas tirgo mājas vīnu - cena bija 5 ls, tagad ir 7 eur, jo viņam ar kapeikām ņemties negribas.
avatar
Publicēts: 10.01.14 11:42
 citēt
nu ko var ņemties, tirgus visu noliks vietās, pieprasījums samazināsies, laidīs cenu lejā, palielināsies, cels augšā. Viss pārējais šobrīd ir tukša iršana un cent3,14šana. Un ja cenas būtiski atšķirās no tām, ko civilizētās kaimiņzemēs piedāvā, tad nav spiesta lieta alkatīgos tirgotājus barot.
avatar
Publicēts: 10.01.14 11:49 labots
 citēt
Sapper: cent3,14šana


Vispār jau tā pati santīm3,14šana :) , jo gan centi, gan santīmi ir no viena un tā pašā franču "centime". Kādēļ vispār latviski bija jāievieš vārds centi, ja tie tie paši santīmi vien ir?

Centime - en.wikipedia.org...
avatar
Publicēts: 10.01.14 11:52 labots
 citēt
dīvaini - bet Jevriki - patīk labāk, nekā lati
vienīgi lielas summas nav ērti skaitīt - dažādu izmēru "palagi"
+ makā tagad lielāks smagums, jo jevriki nevērtīgāki, vairāk ir monētas, būs jau maķelis jāmeklē
avatar
Publicēts: 10.01.14 11:58
 citēt
kvaa: būs jau maķelis jāmeklē


Lai ar garantu nozaudē visu cik ir
avatar
Publicēts: 10.01.14 12:51 labots
 citēt
RobertsJ:
Sapper: cent3,14šana


Vispār jau tā pati santīm3,14šana :) , jo gan centi, gan santīmi ir no viena un tā pašā franču "centime". Kādēļ vispār latviski bija jāievieš vārds centi, ja tie tie paši santīmi vien ir?

Centime - en.wikipedia.org...


nu jā, ja būtu rakstījis santīm3,14šana, tad teiktu, a kāpēc ne cent... :P

hū kērs, šorīt šādu pat tekstu twitterī jau redzēju.
avatar
Publicēts: 10.01.14 12:55
 citēt
kvaa:...Jevriki - patīk labāk...

Jevrejs, vai?
avatar
Publicēts: 10.01.14 15:07
 citēt
"48 gadus vecais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvics, kurš turpmāk būs Latvijas pārstāvis ECB Padomē (galvenā ECB lēmējinstitūcija)... "
avatar
Publicēts: 10.01.14 15:39
 citēt
talavietis:"48 gadus vecais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvics, kurš turpmāk būs Latvijas pārstāvis ECB Padomē (galvenā ECB lēmējinstitūcija)... "


ahujeķ!!!!! dalecis, ka LB tagad ir iekš ECB, un ka diezgan loģiski, tagad LB ir arī pārstāvēta ECB padomē... nē, bļin, vajag sazvērestības teroijas meklēt...
avatar
Publicēts: 12.01.14 21:58
 citēt
Man te vietējā bulku veikalā cenas jau noapaļotas, viss beidzas ar 0 un 5, tā pat, kā agrāk latos. Kas agrāk maksāja 20 saņus, tagad 21, a 25 saņu vietā tagad 24.
avatar
Publicēts: 12.01.14 22:04
 citēt
smartins:Man te vietējā bulku veikalā cenas jau noapaļotas, viss beidzas ar 0 un 5, tā pat, kā agrāk latos. Kas agrāk maksāja 20 saņus, tagad 21, a 25 saņu vietā tagad 24.

Būtu aizrādījis ka tā nevar :beaten:
avatar
Publicēts: 12.01.14 22:10
 citēt
versatile:
talavietis:"48 gadus vecais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvics, kurš turpmāk būs Latvijas pārstāvis ECB Padomē (galvenā ECB lēmējinstitūcija)... "


ahujeķ!!!!! dalecis, ka LB tagad ir iekš ECB, un ka diezgan loģiski, tagad LB ir arī pārstāvēta ECB padomē... nē, bļin, vajag sazvērestības teroijas meklēt...


Bet ja nu tomēr Dzimteni dēļ amata inaidniekam pārdevis? Modrību zaudēt nedrīkst!
avatar
Publicēts: 13.01.14 08:05
 citēt
Sapper:
versatile:
ahujeķ!!!!! dalecis, ka LB tagad ir iekš ECB, un ka diezgan loģiski, tagad LB ir arī pārstāvēta ECB padomē... nē, bļin, vajag sazvērestības teroijas meklēt...


Bet ja nu tomēr Dzimteni dēļ amata inaidniekam pārdevis? Modrību zaudēt nedrīkst!


---------------
bet ir jau cilvēki, kuriem šķiet, ka ir tie gudrākie un vienmēr zina, ko katrs ar teikto domājis. Tos dažreiz sauc par visziņiem jeb ņenci par šamaņiem. Arī medijs, kurš publicējis šo faktu, iekļuvis versitile sazvērnieku sarakstā.
avatar
Publicēts: 13.01.14 10:22
 citēt
Mēdija mērķīs ir skaidrs - sašķelt sabiedrību divās daļās:
a) Vieni, kuri tic un ierauga cēloni Eiro ieviešanai Latvijā;
b) Otri, kuri smejas par a).

Tādā veidā mēdijs spēj parādīt savus banerus baigi daudz cilvēkiem. Daudziem no viņiem vairākas reizes, n-dienas no vietas. :grimace:
avatar
Publicēts: 13.01.14 11:01
 citēt
Tuvojas pilnmēnes?
avatar
Publicēts: 13.01.14 11:23 labots
 citēt
talavietis:Arī medijs, kurš publicējis šo faktu, iekļuvis versitile sazvērnieku sarakstā.

Medijs publiceja faktu, Tu ar no konteksta izrautu teikumu, pievienojot tam daudzpunkti, to padarīji par savu interpretāciju, sak, es tak teicu, re, kam tā Euro ieviešana bija vajadzīga.

Nu un vēl Vaards minētais - mediji, starp citu, pēdējos 20 gaods Latvijā ir izdarījuši daudz, daudz vairāk ļauna, nekā laba. Abās valodās runājošie - jo galvenais ir lielāka tirāža, skaļāki virsraksti, vairāk parādīti baneri. Objektīva medija Latvijā nav, tas pats LSM pilnībā ignorē (un līdz ar to nav interesants) krieviski runājošajai Latvijas iedzīvotāju daļai interesantus notikumus. Attiecīgi, viņiem nekas cits neatliek, kā lasīt vājprātu krieviskajā presē un krieviskajos kanālos.

fotokvartals.lv... labs piemērs. Kur ir patiesība? Sākumā noteikti bija pa vidu, tagad - katram sava.

Man jau šodien Euro ir radījis tikai ietaupījumu maciņā. Nelielu, bet tomēr.
avatar
Publicēts: 13.01.14 11:44
 citēt
VValdis:Tuvojas pilnmēnes?
Da viņš visu laiku tuvojas... Tāpat kā Ziemassvētki.
avatar
Publicēts: 13.01.14 12:12
 citēt
versatile: ...tas pats LSM pilnībā ignorē (un līdz ar to nav interesants) krieviski runājošajai Latvijas iedzīvotāju daļai interesantus notikumus.

Un ko tad ignorē? Nerāda tiešraides no arēnas par krievu popsas "megazvaigžņu" uzstāšanos un 9.maija raganu balli Pārdaugavā, atvainojos, Zadviņjā? Pilni TV kanāli ar krievu seriāliem, ekstrasensu cīņām un citiem balagāniem, Likteņa ironija Jaungadā piegriezusies vēl vairāk par Vienu mājās un Grinču, kopā paņemtiem.
Nujā, kinoepopeju Atbrīvošana un Ļeņinu oktobrī gan laikam nerāda... :face-crying:
avatar
Publicēts: 13.01.14 12:51
 citēt
versatile:
talavietis:Arī medijs, kurš publicējis šo faktu, iekļuvis versitile sazvērnieku sarakstā.

Medijs publiceja faktu, Tu ar no konteksta izrautu teikumu, pievienojot tam daudzpunkti, to padarīji par savu interpretāciju, sak, es tak teicu, re, kam tā Euro ieviešana bija vajadzīga.

Nu un vēl Vaards minētais - mediji, starp citu, pēdējos 20 gaods Latvijā ir izdarījuši daudz, daudz vairāk ļauna, nekā laba. Abās valodās runājošie - jo galvenais ir lielāka tirāža, skaļāki virsraksti, vairāk parādīti baneri. Objektīva medija Latvijā nav, tas pats LSM pilnībā ignorē (un līdz ar to nav interesants) krieviski runājošajai Latvijas iedzīvotāju daļai interesantus notikumus. Attiecīgi, viņiem nekas cits neatliek, kā lasīt vājprātu krieviskajā presē un krieviskajos kanālos.

fotokvartals.lv... labs piemērs. Kur ir patiesība? Sākumā noteikti bija pa vidu, tagad - katram sava.

Man jau šodien Euro ir radījis tikai ietaupījumu maciņā. Nelielu, bet tomēr.


-------------
ar ko gan es būtu izpelnījies tādu viedokli, ka esmu LV ļaunais tips? Ar to, ka pa lielam no barikādēm aizbraucu dzīvot un strādāt pa taisno uz DE vai ar to, ka man ir euro konts un visu savu algu biju spiests latu laikā mainīt uz latiem, vai ar to, ka man igauņu veikali ar euro blakus? Varbūt ar to, ka es uz euro valstīm braucu pārāk bieži? :D
Versatile, tu tiešām pārprati, man prieks, ka Rimševics būs nodrošinājis sev nākotni ECB un godam aizstāvēs LV monetāro politiku!
avatar
Publicēts: 13.01.14 13:09
 citēt
Tālavieti, vairs neatmazgāsies. Esi ieskaitīts latento un īsto komunistu rindās kopā ar Eltonu un Haiduku. Ar tādu domu tagad jāsarod un jādzīvo tālāk! :D

p.s. Žēl, ka tēma šajā diskusijā nemaz īsti nav pat iesākusies, uzreiz pārejot pie pamatvērtībām: ti bļa, da ja bļa!
avatar
Publicēts: 13.01.14 13:18 labots
 citēt
Vaards:Tālavieti, vairs neatmazgāsies. Esi ieskaitīts latento un īsto komunistu rindās kopā ar Eltonu un Haiduku. Ar tādu domu tagad jāsarod un jādzīvo tālāk! :D

p.s. Žēl, ka tēma šajā diskusijā nemaz īsti nav pat iesākusies, uzreiz pārejot pie pamatvērtībām: ti bļa, da ja bļa!


----------
ar nosauktiem cīņu biedriem personīgi neesmu pazīstams, bet domāju, ka solīdi kungi un man viņu pulkā klāsies labi, jeb pareizāk sakot, viņiem nebūs kauns par manu morālo stāju! :D
avatar
Publicēts: 13.01.14 16:25
 citēt
talavietis:
Versatile, tu tiešām pārprati, man prieks, ka Rimševics būs nodrošinājis sev nākotni ECB un godam aizstāvēs LV monetāro politiku!

Velts sarkasms.
Starp citu, pēc tā, kā tikām cauri periodam no 2008. gada sākot, gandrīz jebkurš mūsu vadošais politiķis (nu tur ar izņēmumiem, protams) teorētiski ir sev nodrošinājis vietu kādā ES institūcijā. Briesmīgi, vai ne?
avatar
Publicēts: 13.01.14 16:29 labots
 citēt
Un pat visu laiku un tautu dižākais komunists Rubiks sēž nolādēto kapitālistisko valstu savienības parlamentā un saņem čunguru nolādētajā Rietumu valūtā!
avatar
Publicēts: 13.01.14 16:50 labots
 citēt
versatile:
talavietis:
Versatile, tu tiešām pārprati, man prieks, ka Rimševics būs nodrošinājis sev nākotni ECB un godam aizstāvēs LV monetāro politiku!

Velts sarkasms.
Starp citu, pēc tā, kā tikām cauri periodam no 2008. gada sākot, gandrīz jebkurš mūsu vadošais politiķis (nu tur ar izņēmumiem, protams) teorētiski ir sev nodrošinājis vietu kādā ES institūcijā. Briesmīgi, vai ne?

---------

Tu domā Parex pircēju? :D
avatar
Publicēts: 13.01.14 16:56 labots
 citēt
talavietis: Arī medijs, kurš publicējis šo faktu, iekļuvis versitile sazvērnieku sarakstā.


Visi komerciālie mediji ir maukas un provokatori pēc noklusējuma.
avatar
Publicēts: 13.01.14 18:42
 citēt
Schneider:Un pat visu laiku un tautu dižākais komunists Rubiks sēž nolādēto kapitālistisko valstu savienības parlamentā un saņem čunguru nolādētajā Rietumu valūtā!


Rubikam jau ir pieredze ar savienību brukšanu. Nav jau muļķis, tagad mēģinās būt tuvāk silei! :face-glasses:
avatar
Publicēts: 13.01.14 18:59
 citēt
versatile:
talavietis:
Versatile, tu tiešām pārprati, man prieks, ka Rimševics būs nodrošinājis sev nākotni ECB un godam aizstāvēs LV monetāro politiku!

Velts sarkasms.
Starp citu, pēc tā, kā tikām cauri periodam no 2008. gada sākot, gandrīz jebkurš mūsu vadošais politiķis (nu tur ar izņēmumiem, protams) teorētiski ir sev nodrošinājis vietu kādā ES institūcijā. Briesmīgi, vai ne?


kas tur briesmīgs?
avatar
Publicēts: 21.01.14 11:26
 citēt
ap ziemiishiem biju tallinaa, tur taxi shoferiitis uzzinajis, ka no latvijas teica sekojosho - u vas tozhe jevro budjet...i njechego horoshego. Tada vienkarsha cilveka rezumeejums. p.s. nekad neperciet karstviinu zs tirdzinja Tallinaa, redzeju ka taisa - vajadzeja vienu bez alko, vienu ar, satecina no vienas mucas karstu zljurgu un alkoholiskaja ieshljaac kaut kadu likjieri...:D
avatar
Publicēts: 21.01.14 11:55 labots
 citēt
imgfoto:ap ziemiishiem biju tallinaa, tur taxi shoferiitis uzzinajis, ka no latvijas teica sekojosho - u vas tozhe jevro budjet...i njechego horoshego.

Vajadzēja pajautāt, a kas būtu, ja paliktu lati? Vai ieviestu grivnu? Vai Zviedrijas kronu? Uz visiem gan jau teiktu, ka "njechego horoshego".
Cilvēkiem, kas gaida, ka pēc augstskolas iedos darbu (nosūtīs kkur strādāt), ierādīs dzīvokli un viss būs labi, strādā tik un nemaz necenties kaut kur izsisties vai kaut ko sasniegt ārpus sava darba vai vispār ārpus standarta, ir baigi grūti pieņemt, ka par visu no pirmās dienas ir nedaud jāpacīnās.
Tāpēc jau arī - ja euro makā ir, bet Pērnavas līcī piens kā nav, tā nav - viss slikti.
avatar
Publicēts: 21.01.14 12:33 labots
 citēt
imgfoto:ap ziemiishiem biju tallinaa, tur taxi shoferiitis uzzinajis, ka no latvijas teica sekojosho - u vas tozhe jevro budjet...i njechego horoshego. Tada vienkarsha cilveka rezumeejums. p.s.


Noteikti tas rezumējums ir visobjektīvākais un tāds uz kura būvēt patieso savu viedokli, attieksmi un secinājumus par valsts ekonomiku, sadzīvi un dzīvi tajā! Jo nekur taču nav vaimanologu... :D

Mana pieredze - braucām Vīnē no lidostas uz viesnīcu ar taksi, stūrē kaut kāds ungārs, kā viņš žēlojās un gānījās cik Austrijā viss ir slikti, kā viņus nabadziņus tur dušījot, ka dzīves nemaz neesot utt utjpr.
Mēs toreiz toleranti visi noklusējām viņam domātu jautājumu, kurš izskanēja mums visiem korī, tikko aizcirtās durvis un tas rūpjubērns sāka kustēties prom - Ko tu vēl tur mokies un nedodies prom uz dzimteni vai vietu, kur nenoliedzami ir labāk?!? Taksisti (it īpaši imigranti) noteikti ir īstie, kam prasīt par to cik labā vai sliktā valstī esi ieradies... Neskatoties uz superadekvāto brauciena cenu no lidostas uz viesnīcu pārrēķinot braucienu kilometros un tarifā, cik par km būtu jāsaņem...

Vislabākais ko taksists var ieteikt - ir vieta, kur lēti paēst - uzprasi kur viņš ikdienā dodas ēst, ja to dara ārpus mājas, tas būs lēti un garšīgi un gandrīz jebkur pasaulē!
avatar
Publicēts: 21.01.14 13:11
 citēt
imgfoto:nekad neperciet karstviinu zs tirdzinja Tallinaa, redzeju ka taisa - vajadzeja vienu bez alko, vienu ar, satecina no vienas mucas karstu zljurgu un alkoholiskaja ieshljaac kaut kadu likjieri...:D
baizevei, esi drošs, ka tas bija tieši karstvīns, nevis kaut kāds glōgi veidīgais, ka nu tur ziemeļzemēs cieņā? :)
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):