forum.gif
par eiro, turpinājums
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / par eiro, turpinājums
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. >
IerakstsAutors
Publicēts: 11.12.14 15:22
 citēt
Sorosa darbības nogŗava mārciņu, ja šams būtu gribējis, būtu latu arī nogrāvis :)

Bet jāpiekrīt, ka ja mums nebūtu Euro, tad parašistiem būtu interesanti spiest uz latu, lai šejienieši būtu skeptiskāki pret ES un sankcijām. Tagad - tutū...
avatar
Publicēts: 11.12.14 15:36
 citēt
Lunis:TOTIES ! Mēs jau izbaudījā pirmos lielos plusus , tiko Ukrainā sākās lielais kašķis tā Zloti , Liti , Levas , Dināri utt visai smuki pakrita kursā! Mumss nekas.


Ne zloti, ne liti gan nav pie kritējiem - no ES tur ir foršie vovas draugi ungāri un ekonomiski nodalītie zviedri un norvēģi:

www.delfi.lv...


Lielākais LV eiroieguvums ir tas, ka Krievija nevar bombīt "latu" ar provokācijām - tad jābombī visa eirozona a to nu nekā...
avatar
Publicēts: 11.12.14 15:47
 citēt
smartins:Pirmais gads ar eiro strauji tuvojas beigām.
Tad nu fotobloga tauta varētu padalīties ar iespaidiem - kas un kā, kas ir piepildījies no gaidītā, kas nav. :bad_smile:

1. Nekādu paradīzi negaidīju, tāpēc gaidītais ir piepildījies viss. Pat mazliet labāk, jo ikdienas tēriņi (tos detalizēti uzskaitu jau 13 gadus) nav pieauguši, kā biju domājis sliktākajos variantos.
2. Ienākumus korekti salīdzināt nevaru, jo šo gadu noslimoju kā nekad iepriekš, bet arī par tiem raudiens nenāk.
3. Dizainiski euro papīri riebjas kā līdz šim, sevišķi nevienādo izmēru dēļ (visādiem eiropistiem frančiem tak vajadzēja, lai nebūtu ērti, kā amerikāņiem) .
4. Vasarā mierināju leišus, ka viņiem arī nekāds posts virsū nenāk. (To ka šim pat labāk, jo atteikties nāksies no nesmukiem litiem, nevis no tik daiļas naudas kā mūsu lati, politkorekti noklusēju)
avatar
Publicēts: 11.12.14 16:53
 citēt
Maris:

Lielākais LV eiroieguvums ir tas, ka Krievija nevar bombīt "latu" ar provokācijām - tad jābombī visa eirozona a to nu nekā...


TIEŠI to jau arī domāju , ņemot vērā cik te daudz viņu ĻOTI ietekmējamo lumpeņu skaits kas mestos pirkt valūtu :)
avatar
Publicēts: 11.12.14 17:10 labots
 citēt
orks:
3. Dizainiski euro papīri riebjas kā līdz šim, sevišķi nevienādo izmēru dēļ (visādiem eiropistiem frančiem tak vajadzēja, lai nebūtu ērti, kā amerikāņiem) .

Izslēdz negatīvismu. Izmērs ir dažāds, lai atvieglotu dzīvi cilvēkiem ar redzes traucējumiem. neba nu katrā dzīves situācijā ir laiks un iespēja katru banknoti taustīt, kādi tur punktiņi reljefā uzdrukāti (kā latiem bija).
avatar
Publicēts: 11.12.14 17:12
 citēt
Un kā vēl neesam aizdomājušies piekasīties pie monētu dažādajiem izmēriem... :amazing:
avatar
Publicēts: 11.12.14 17:18
 citēt
Schneider:Un kā vēl neesam aizdomājušies piekasīties pie monētu dažādajiem izmēriem... :amazing:


Monētas reāli krīt uz nerviem. :anger:
avatar
Publicēts: 11.12.14 17:28
 citēt
Man arī. Nafik tās 1 un 2 centu vajadzīgas. Pēc brillēm līst krekla kabatiņā zem džempera slinkums, bez tām puskilograma melnās sīcenes, kurš saujā, skaitīšana nudien besī.
avatar
Publicēts: 11.12.14 17:29
 citēt
Vaards:

Monētas reāli krīt uz nerviem. :anger:


monētiņas skaita tik tādi sīkstuļi kas tirgo štokus no ogles pa 100 EUR :face-wink:
avatar
Publicēts: 11.12.14 17:43
 citēt
orks: 3. Dizainiski euro papīri riebjas kā līdz šim, sevišķi nevienādo izmēru dēļ (visādiem eiropistiem frančiem tak vajadzēja, lai nebūtu ērti, kā amerikāņiem) .


Man sanāca pusotru gadu atpakaļ uztaisīt divas multenes, lai integrētu eiro iekš LV - pārbildējos gan banknotes, gan monētas, gan pa gabalu, gan makrofragmentus kopumā melnajam materiālam ap 20 000 kadru.... - ieguvu imunitāti - gribēdams vairs nespēju uztvert dizainu - tikai pašsaprotamus nominālus - pamanīju jono desmitnieku un kādas retāk sastopamas valsts monētu bildītes.
avatar
Publicēts: 11.12.14 19:30
 citēt
versatile – ja no 4 punktiem viens kritisks, to diez vai var saukt par negatīvismu. (Tiesa, manā jaunībā gan tā darīja).
Kā dzīvot ar redzes traucējumiem, mazliet jau zinu praktiski un, diemžēl, šis zināšanas pastiprināsies. Papīrīšu izmēru salīdzināšana tur maz ko atvieglos. Pamēģinām iztēloties, kā tas varētu notikt pie kases?
Maris – kad sendienās, pirms tāda euro ieviešanas, iecerētās banknotes rādīja pa tv, ideja likās super. Dabā redzot, nācās atzīt, ka esmu kļūdījies. Bet nu jau pierasts.
avatar
Publicēts: 11.12.14 20:07
 citēt
Tev patiktu Kanādas nauda - pilna ar visādiem navarotiem, bet viena izmēra

alainsojourner.com...

Austrāļiem arī ir traka, bet izmērs mainās - gan ne tik nopietni kā eiro

www.holiday2013.co.uk...
avatar
Publicēts: 11.12.14 20:43 labots
 citēt
Nez, man tie dažādie naudas izmēri liekas vienaldzigi. Paskats ne tik ļoti, bet nu, ko darīt... Par rubļiem smukāki ir.
Kanādai vismaz kādreiz bija dikti smuka nauda. Jaunā man nepatīk.
Man čomam gan bija bēda - ilgi meklēja maku, kurā Eur 500 ielien nesalocot. Bet tas bija vēl pāris gadus pirms mēs zonai pievienojāmies.
avatar
Publicēts: 11.12.14 20:49 labots
 citēt
versatile:Nez, man tie dažādie naudas izmēri liekas vienaldzigi. Paskats ne tik ļoti, bet nu, ko darīt... Par rubļiem smukāki ir.
Kanādai vismaz kādreiz bija dikti smuka nauda. Jaunā man nepatīk.
Man čomam gan bija bēda - ilgi meklēja maku, kurā Eur 500 ielien nesalocot. Bet tas bija vēl pāris gadus pirms mēs zonai pievienojāmies.


Kad reiz darbā izvilku 200 Eur papīra naudu PUSE fraņču kolēģu sanāca pačamdīt. Principā tur neviens nelieto naudas zīmi kas lielāka pa 50Eur visbiežāk 20 Eur. Ja dod 100Eur tad skatās visai lielām acīm un pārbauda.
avatar
Publicēts: 11.12.14 20:52 labots
 citēt
Nu čoma specifika noteica, ka tai makā bija vēl dolāri, rubli - gan Krievijas, gan Baltkrievijas rubeļi, gan arī grivnas :D Tā ka tais aprindās 500 Eur parasta lieta. Man ar makā čupa 50nieku pēdējoreiz bija, kad mašīnu braucu pirkt - tā vairāk par 50 sīkos papīros cenšos neturēt.
avatar
Publicēts: 11.12.14 20:57
 citēt
Skaidro lielas summmas vispār parasti neviens nelieto arī neglabā . Mums piemēram grāmatvede besijās ja kautkur parādās skaidrā nauda viņiem tas ir visai neierasti ši jau 10 gadus nevar pierast ka mēs šad tad kešu vedam diezgan lielas summas piemēram tagad uz jauno gadu Krievu kolēģi palūdza atgādāt algu skaidrā uz Vladivastoku . Nakies tagad kolēģim līdot caur Ķinu ne Japānu lai aizgādātu šiem nieka 10 T Evriku
avatar
Publicēts: 11.12.14 21:23
 citēt
Lunis: Krievu kolēģi palūdza atgādāt algu skaidrā uz Vladivastoku . Nakies tagad kolēģim līdot caur Ķinu ne Japānu lai aizgādātu šiem nieka 10 T Evriku


Latvijā ir neviena vien banka kas, par komisiju kas mazāka par lidojuma Rīga-Vladivostoka-Rīga izmaksām, iedos jebkuram Vladivostokas krievam ķepā naļiku. Problēma nesalīdzināmi mazāka nekā Eiropas kantorim atskaitīties kapec 10 000 skaidrā kādam izmaksājis.
avatar
Publicēts: 11.12.14 21:35
 citēt
MoneyGrami un WesternUnioni nav Krievijā? :)
avatar
Publicēts: 11.12.14 21:39
 citēt
KRIEVIJĀ ir viss , tik publika tagad sabaidīta negrib uzradīt ne ienākumus valūtā ne kontus arvalstu bankās :)
avatar
Publicēts: 11.12.14 21:56
 citēt
Lunis:KRIEVIJĀ ir viss , tik publika tagad sabaidīta negrib uzradīt ne ienākumus valūtā ne kontus arvalstu bankās :)


Tad tā ir parasta moika ne naudas transports - un problēma nav transportā vai naļika glabāšanā/neglabāšanā.
naudas saņēmējs nedod maksājuma dokumentus.
avatar
Publicēts: 11.12.14 21:58
 citēt
Maris:
Lunis: Krievu kolēģi palūdza atgādāt algu skaidrā uz Vladivastoku . Nakies tagad kolēģim līdot caur Ķinu ne Japānu lai aizgādātu šiem nieka 10 T Evriku


Latvijā ir neviena vien banka kas, par komisiju kas mazāka par lidojuma Rīga-Vladivostoka-Rīga izmaksām, iedos jebkuram Vladivostokas krievam ķepā naļiku. Problēma nesalīdzināmi mazāka nekā Eiropas kantorim atskaitīties kapec 10 000 skaidrā kādam izmaksājis.


Jālido jau tāpat visādi foto un kompju loriņi jāved pamatā no Japānas , dēļ piķa vienkarši būs jālido ar līkumu caur Ķinu un jāved skaidrie esriki 9965Eur :):) Alga dažiem bialogiem-fotografiem:) Nu negrib neviens speciali vazaties apkart tik aizvest uzstādīt un atpakaļ gan caur Japānu viss jau nopirkts pasūtīts
avatar
Publicēts: 11.12.14 22:03
 citēt
Es tik ceru, ka noķers to kurjeru.. :) Krievijā ievedot ir jādeklarē skaidra nauda, ja ieved vairāk kā 10kusd :)
avatar
Publicēts: 11.12.14 22:30
 citēt
Bzh:Es tik ceru, ka noķers to kurjeru.. :) Krievijā ievedot ir jādeklarē skaidra nauda, ja ieved vairāk kā 10kusd :)


Vēl ir kruta, ka tam 10T kurjeram ( :D ) ir jābūt Krievijas vīzai jo neviens nelaidīs krievu parasto tranzītzonā vai starptautiskajā izlidošanas terminālī ;)

Maskavā Demiģedova redzēju vistrakāko rentgenu ever - somā bija redzama katra materialitāte savā krāsā (piemēram kameras metāla daļas bija gandrīz baltas, bet (pat daļēji caur tām) lēcas zaļas... papīri oranži, brūni - domāju tur 20 piecsimtniekus varētu noslēpt tikai svina kastītē.

Tiesa nedomaju, ka tādi daikti stāv Vladivostokas ierindas čekotavā - tāds bija tranzītzonā kur lido kapitālisti pie kapitalistiem.
avatar
Publicēts: 11.12.14 22:33 labots
 citēt
Un Ķīnā skaidrā naudā var ievest tikai 5kusd.. :))
Ā nē. Izrādās, ka ja tiek no lielajām pilsētām ārā (tiesa, lidojot, ne braucot pa zemi) 72h laikā laukā, tad vīzu nevajag :)
avatar
Publicēts: 11.12.14 22:40
 citēt
Bzh:Un Ķīnā skaidrā naudā var ievest tikai 5kusd.. :)) Un arī tur vajag vīzu.. :D


Nu nav obligāti - ja Ķīnā piemeklē lidostu kas apkalpo tranzīta pasažierus, tad var palikt tranzīta zonā, bet tās ir ļoti nemīlīgas vietas cilvēkiem kuriem nav šo valstu vīzas - vismaz Maskavā kaut kas līdzīgs kara komisariāta savāksanas punktam - un tosļoti nedaudzos kas iet cauri (Demiģedova skaitās lidosta tranzīta pasažieriem, bet pa visu nakti tāds es biju pārsvarā viens - pret rītu parādījās arī kāds jucis kanādiešu sirmgalvis) pārbauda nejēgā rūpīgi.
avatar
Publicēts: 11.12.14 22:41
 citēt
Maris:
Bzh:Un Ķīnā skaidrā naudā var ievest tikai 5kusd.. :)) Un arī tur vajag vīzu.. :D


Nu nav obligāti - ja Ķīnā piemeklē lidostu kas apkalpo tranzīta pasažierus, tad var palikt tranzīta zonā, bet tās ir ļoti nemīlīgas vietas cilvēkiem kuriem nav šo valstu vīzas - vismaz Maskavā kaut kas līdzīgs kara komisariāta savāksanas punktam - un tosļoti nedaudzos kas iet cauri (Demiģedova skaitās lidosta tranzīta pasažieriem, bet pa visu nakti tāds es biju pārsvarā viens - pret rītu parādījās arī kāds jucis kanādiešu sirmgalvis) pārbauda nejēgā rūpīgi.


Jā, es sajaucu. Ķīnai ir 72h visa-free pilsētas (Pekina, Čonginga, Čengdu un vēl kaut kāda), kur var pilsētā uzkavēties 72h pirms lidot tālāk :)
Es gan nezinu, kas notiek, ja aizmūk uz Krieviju pa sauszemi.. :)
avatar
Publicēts: 11.12.14 22:49
 citēt
Šitas bez stressa arī agrāk skaidrais ir vests tikai ne algas . Onka kas to dara ir gana poerezdējis šai jomā vadā gan tehniku gan naudu arī uz Afriku un Aziju ta ka šis zin kas un kā tapēc ar teoca ka NAKSIES lidot ar līkumu caur Ķīnu . Nekas vismaz olgalvji sapirksies paiku un ieli`dis savās sopkās atkal uz kādiem mēnešiem.
avatar
Publicēts: 11.12.14 23:12
 citēt
Bzh: Ķīnai ir 72h visa-free pilsētas (Pekina, Čonginga, Čengdu un vēl kaut kāda), kur var pilsētā uzkavēties 72h pirms lidot tālāk :)


Tā ir apbrīnojama demokrātija - Krievijā tranzītnieku arestētu pie mēģinājuma tuvoties turniketam aiz kura ir taciņa uz pilsētu :)

Bet Krievija ir Krievija - man atstāja burbona pudeli (neienāca prātā, ka es "vīzētā valstī" nokļūšu tādā puskarcerī ne parastā taxfree zonā) kuru noteikti ņepaložena vest un ir dzirdēts par čomiem kas sarunājuši par kukuli, ka ļaus aizgāzt bez vīzas ar taksi no Šerementjeva uz Demiģedova jo tālākais reiss ir no otrās.

Attiecīgi var arestēt a var arī sarunāt.
avatar
Publicēts: 12.12.14 07:36
 citēt
1. Brīnos, ka te vēl nav uzpeldējuši lata apraudātāji no bezmaksas dzejdariem – pirms gada ta visas Krievijas televīzijas un valstiskais internets bija tā norūpējies par Latvijas neizbēgamo postu Briseles verdzībā, ka pārspēja pat vietējos interneta patriotus. Gandrīz vai jāapvainojas, ka fotoblogam tik maza uzmanība no uzmanīgajām aprindām.
2. Viens zināms puķkopis šovasar no stādu tirgošanas Lietuvā atgriezās ar žūksni.. latu. Brāļuki bij noturējuši par ilgu un nu laimīgi tērējuši par prieku abām pusēm.
3. Dēkas ar naudas vešanu uz Krievzemi var beigties dažādi. Lasītas Rīgas tīrasiņu krieva atmiņas par Maskavā piedzīvoto, kad kādai Krievijas iestādei vajadzējis uzlabot ceturkšņa rādītājus – mājās nabags ticis pēc dažiem mēnešiem un laimīgs, jo piedāvājumā bijušas naktsmītnes uz gariem gadiem. Ej nu sazini, kurā brīdī tur būs aktualizējies pieprasījums pēc latviešu fašista, nīstama spekulanta vai eiroimperiālstu spiega.
avatar
Publicēts: 15.12.14 13:09
 citēt
Es kā jau eiro ieviešanas atbalstītājs nesūdzos. Tie papīra banknošu dažādie lielumi mani neuztrauc. Neitrālais dizains apmierina. Protams, latu dizains patika labāk.

No praktiskā viedokļa ir labi, ka viegli var cenas salīdzināt ar Vāciju un pārējo Eiropu.

Vienīgais, kas man šausmīgi krīt uz nerviem ir monēta ar nominālu 50 centi. Stipri, stipri labāk bija kā latiem/santīmiem, kad 50 santīmi bija mazākā no gaišajām monētām, nevis lielākā no tumšajām (sīkajām) monētām. Vienkārši tracina tie milzeņi :)
avatar
Publicēts: 15.12.14 16:06
 citēt
Krievu laikā sīknaudas izmēri tiešām bija ērtākie, kādi manīti. Šķiet, ka tā laika trambaj-busu biļešu automāti ar raustāmo kloķi un gāzūdeņa tecinātāji tieši pēc monētu svara darbojās.
Pusrubļa monētas tad arī bija lielas kā pieckapeika, bet nekādus automātus ar tām nebaroja. Tagad ar 50 centiem varētu būt, kā Fandango raksta, bet tikpat labi arī pie tā vēl kaut kāda tradīcija pasena – pusi no pamata naudas vienības taisīt no lētāka materiāla, bet lielu.
avatar
Publicēts: 15.12.14 16:31
 citēt
par padomju laiku naudu - kāds var man izskaidrot jēgu tādiem nomināliem, kā 3 un 15 kapeikas? Un tas vēl papildus tādiem pašiem nomināliem, kādi bija latiem un kādi tagad ir eiro.
Un trīs rubļi divu vietā... tak neviens lielāks apaļš cipars ar 3 nedalās.
avatar
Publicēts: 15.12.14 17:13
 citēt
smartins:par padomju laiku naudu - kāds var man izskaidrot jēgu tādiem nomināliem, kā 3 un 15 kapeikas? Un tas vēl papildus tādiem pašiem nomināliem, kādi bija latiem un kādi tagad ir eiro.
Un trīs rubļi divu vietā... tak neviens lielāks apaļš cipars ar 3 nedalās.


Tev vajag lai dalās, ja jāmaksā Rubļ 28,73?

iedo kvartu un trīnīti,
piecdesmit kapeikas, 20 un trīskapeiku.

p.s. 28.73 randomā uzspiedu, bet izskatās, ka ta pa rubļu nomināla vienībām smuki sadalījās.
avatar
Publicēts: 15.12.14 17:15
 citēt
Tieši tagat visparocīgākais būtu nomināls 33 un 66 vienības, kad visas cenas beidzas ar 99,999.
avatar
Publicēts: 15.12.14 17:19
 citēt
smartins:par padomju laiku naudu - kāds var man izskaidrot jēgu tādiem nomināliem, kā 3 un 15 kapeikas? Un tas vēl papildus tādiem pašiem nomināliem, kādi bija latiem un kādi tagad ir eiro.
Un trīs rubļi divu vietā... tak neviens lielāks apaļš cipars ar 3 nedalās.


Loģika krievu laikā kapeikām bija dzelžaina: saucās sociālistiskā plānveida ekonomika. 3-kapeika nekur nebija jādala, met tramvaja aparātā un brauc, (dzer gāzēto ūdeni ar sīrupu un, kas raksturīgi: graņonās glāzes visos gāzes automātos pa divas stāvēja visu diennakti un netika izzagtas un nesmirdēja pēc odekolona 5-kapeiku met metro turniketā un vizinies visu dienu, pa 1-kapeiku špickokus pērc. kapeikas savu vērtību saglabāja pat pie rubļu denominācijas, tur tām bija vērtība! Tagadiņ citi laiki un citi tikumi...
avatar
Publicēts: 15.12.14 17:33
 citēt
Vaards:
smartins:par padomju laiku naudu - kāds var man izskaidrot jēgu tādiem nomināliem, kā 3 un 15 kapeikas? Un tas vēl papildus tādiem pašiem nomināliem, kādi bija latiem un kādi tagad ir eiro.
Un trīs rubļi divu vietā... tak neviens lielāks apaļš cipars ar 3 nedalās.


Tev vajag lai dalās, ja jāmaksā Rubļ 28,73?

iedo kvartu un trīnīti,
piecdesmit kapeikas, 20 un trīskapeiku.

p.s. 28.73 randomā uzspiedu, bet izskatās, ka ta pa rubļu nomināla vienībām smuki sadalījās.
Man vajag, lai dalās, kad vajag atlikt neparedzētiem izdevumiem 10, 20 vai 50 naudiņas sīkākās vienībās. Un apaļi desmiti ar 3 nedalās.
avatar
Publicēts: 29.12.15 18:24
 citēt
Divi gadi ar eiro...
Ko tauta saka, esat apraduši ar faņķiku maiņu?
Ja kādam ir informācija, varētu padalīties, kur kāds uzņēmums nogrimis, vai, varbūt, pacēlies tīri dēļ valūtas maiņas. Sagandētas dzīves, kur kāds uz patilti pārcēlies, jo nevarēja morāli pieņemt Latu nomaiņu. Cits, varbūt, Vecrīgā īpašumu iegādājis, jo ar eiro ieviešanu bankas kons svilpdams sāka pildīties? :bad_smile:
avatar
Publicēts: 29.12.15 18:37
 citēt
Imants Kalniņš morāli nevarēja pieņemt eiro, no sirdsēstiem nomainīja vārdu uz Abuļbeku un nogrieza čibriku, jo viņa gados tas vienalga nau vajadzīks.
Tik ko viņš darīs lupatgalvu paradīzē, kad allahs par īpašiem nopelniem un lojalitāti piešķirs viņam 172 hūrijas...
avatar
Publicēts: 29.12.15 19:13
 citēt
kā mainīju naudu pirms tam, tā mainu vēl tagad, jo ne visās ES valstīs ir euro.
avatar
Publicēts: 29.12.15 20:42
 citēt
Man, kā Eirika atbalstītājam, tas sagādājis sekojošas problēmas:
1. Besī ārā, ka lielāki papīrīši par manu maku.
2. Besī ārā, ka tam izmēri atšķiras no nomināla.
3. Besī ārā, ka kapeikas tādas lielas un dažādas - neesmu iegaumējis kura ir kura, attiecīgi slinkums tās pētīt, attiecīgi makā vienmēr baigais kvantums iekrājas.

Vo!
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):