forum.gif
Notiks sagatavošanas lekcijas studijām Radošajā fotogrāfijā
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Notiks sagatavošanas lekcijas studijām Radošajā fotogrāfijā
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 18.05.16 16:10
 citēt
Tuvojoties mācību gada noslēgumam, daudzi vidusskolu absolventi ir nonākuši izvēlēs krustcelēs. Tiem, kuriem interesē vizuālas izteiksmes formas, LKA Latvijas Kultūras koledža piedāvā iespēju studēt Radošo fotogrāfiju. Konkurss uz budžeta vietām notiek, balstoties uz centralizēto eksāmenu rezultātiem latviešu valodā un svešvalodā, kā arī punktiem, kas tiek iegūti, pārrunu laikā demonstrējot savu radošo darbu portfolio. Lai radītu priekšstatu par šāda portfolio veidošanu 2016. gada 17. jūnijā no plkst. 10:00 koledžas telpās notiks sagatavošanas kursi.

www.fotoblog.lv...
avatar
Publicēts: 18.05.16 16:58 labots
 citēt
TesMens:Vai fotogrāfija var būt arī neradoša? Kas šajā gadījumā tiek saukts par fotogrāfiju, ja blakus sarunā konstatējām, ka Jums vispār nav izpratnes vai atbildes uz jautājumu, kas ir fotogrāfija?


Kā termins šāds vārdu salikums tiek lietots pretstatā Komerc vai Lietišķajai fotogrāfijai. Savukārt, ja apskata R. Barta darbu "Camera Lucida", tad pēc viņa domām var būt arī neradoša, bet gan unāra (vienslāņaina) fotogrāfija.
avatar
Publicēts: 18.05.16 17:05
 citēt
TesMens:
Arkons:
Kā termins šāds vārdu salikums tiek lietots pretstatā Komerc vai Lietišķajai fotogrāfijai.


Vai komercfotogrāfija um lietišķā fotogrāfija ir neradoša? Un ko nozīmē šie papildus termini, ja tā arī nepaskaidrojāt, kas ir fotogrāfija vispār?


Tādos komercfotogrāfijas segmentos kā priekšmetu ilustartatīvā tipoloģija, žurnālistiskā fotofiksācija utt., ko S. Daugovišs veiksmīgi apzīmē ar fotoštampa jēdzienu, ir visai maz, vai pat tik tiešām nav radošuma. Fotoaparāta tehniskās puses pārzināšana vēl neļauj šādus viuzālās kultūras produktus saukt par, piemēram, autorfotogrāfiju.
avatar
Publicēts: 18.05.16 17:09
 citēt
Manuprāt fotogrāfija ir vizuālās kultūas produkts ar īpaši augstu komunikatīvu īpašību, un šodien izteikti atbilst sabiedrības indivīdu pasaules uztverei, kas padara to par izcilu komunikācijas līdzekli.
avatar
Publicēts: 18.05.16 17:23
 citēt
TesMens:Tātad, bez elementārās tehniskās puses (garamatikas) pārzināšanas, vidusskolnieki tiek aicināti uzreiz mesties Radošajā fotogrāfijā, turklāt, mācību iestādes pārstāvis nespēj pat paskaidrot, ko nozīmē fotogrāfija? Vai tomēr spēj? Kur definīcija?

Turklāt, komercfoto, lai ko tas nozīmētu, ir viena no radošākajām nozarēm. Tajā tiek izmantoti visdažādākie paņēmieni. Un radošums ir acīmredzams- rodas Naudas plūsma!


Rakstītprasme nav gramatika, tā ir rakstītprasme. Garmatika ir sintakse, jev fotogrāfijā to var salīdzināt ar kompozīciju. Atbildot uz Jūsu jautājumu (pārmetumu) par tehniskās puses pārzināšanu - tā tiek apgūta 1. kursa laikā, ad tiek pielīdzināta svisu studentu tehniskās prasmes. Ceru, ka esat iepazinies arī ar manu iepriekš pausto skaidrojumu par to, kas manuprāt ir fotogrāfija :)

Acīmredzot Jūs uztverat radošumu tikai ekonomikas un pedagoģijas interpretācijā, ja paraugāmies no socioloģijas viedokļa, tad radošums ir saistīts ar devianci, kas ir pilnīgi kaut kas cits. Pie kam, es mēģināju arī paskaidrot, ka komercfotogrāfija ir daudzlīmeņu izpausme, kur primitīvākajās tās formās tik tiešām nav radošuma. Savukārt, ja mēs atgriežamies pie ekonomikas interpretācijas, tad komercfotogrāfijā autors ir ierobežots ar pasūtītāja uzstādījumu. Viņš nav absolūti brīvs savās izpausmēs, bet pakļauts konjunktūrai. To Jūs nevarat noliegt. Tur pretim radošā fotogrāfija ir brīva no šīm saitēm un komunikatīvi daudz plašāka. Tādēļ raugoties no vizuālās pratības viedokļa, tā spēj integrēt komercfotogrāfiju sevī, bet ne otrādi.
avatar
Publicēts: 18.05.16 17:34
 citēt
Pēc fanātiskās uzbāzības isskatās, ka LKK atrodas Mansardā un Arkons ir Sri-Matj reinkarnācija...
avatar
Publicēts: 18.05.16 17:35
 citēt
Arkons:Manuprāt fotogrāfija ir vizuālās kultūas produkts ar īpaši augstu komunikatīvu īpašību, un šodien izteikti atbilst sabiedrības indivīdu pasaules uztverei, kas padara to par izcilu komunikācijas līdzekli.


Kad es lasu tik viedus vārdus, es sāku saprast, kāpēc fotoskolā uzņem pēc ekšu rezultātiem latenē un anglenē, nevis, piemēram, fizikā vai matenē. Tāpēc, ka profesionālajās fotolietās nav nekā svarīgāka, kā apvārdot klientus un rakstīt palagus valsts un visādu fondu finansējuma saņemšanai.
avatar
Publicēts: 18.05.16 17:55 labots
 citēt
Piemērs studijām Radošajā fotogrāfijā konstruktīvā interference ar cikla fiksācijas krustpunktiem.

avatar
Publicēts: 18.05.16 18:04 labots
 citēt
Bet vispār jau šī apmācību programma ļoti labi finansēta : www.rav.lv....
Man paša skuķis paralēli mācībām Universitātē 1,5 gados izgāja līdzīgu Eiropas finansētu programmu, tikai citā Rīgas profskolā - tērpu modelēšanas jomā. Un visdīvainākais, ka ja par LU jāmaksā barga nauda, bet jēga tik tā, ka diplomu dabūs no it kā prestižas fakultātes, tad šajās programmā viņai bija reāla pieredze un saskare ar amata pratējiem, pie tam vēl maksāja stipendiju ik mēnesi pa 70 EUR, pilsētas transports par brīvu un kursa beigās vēl papildus izmaksāja no stipendijas ieturēto naudiņu kā garantiju par skolas pabeigšanu, vēl ap 400 EUR. Un vecuma ierobežojumu nav - mācās arī divdesmitgadnieki.
Protams, ka šādu programmu saturs un efektivitāte ir atkarīgi galvenokārt no konkrētu skolotāju spējām, bet vispārīgi ņemot - ja jums vai kādiem paziņām ir bērni ar interesi par praktisko darbu medijos, tad laikam jau šīs programmas nav sliktākais variants priekš paskološanās.
avatar
Publicēts: 18.05.16 19:07
 citēt
TesMens:izskatās, ka Zoss reklamē Arkona konkurentus. Gati Vanagu un co.


Nu jā, tā laikam sanāca, bet negribēti, tāpēc atvainojos - es neesmu ieinteresētā puse. Nebiju iedomājies, ka Rīgā var būt pat 2 fotogrāfu skolas.
avatar
Publicēts: 18.05.16 20:51
 citēt
zoss:Bet vispār jau šī apmācību programma ļoti labi finansēta : www.rav.lv....
Man paša skuķis paralēli mācībām Universitātē 1,5 gados izgāja līdzīgu Eiropas finansētu programmu, tikai citā Rīgas profskolā - tērpu modelēšanas jomā. Un visdīvainākais, ka ja par LU jāmaksā barga nauda, bet jēga tik tā, ka diplomu dabūs no it kā prestižas fakultātes, tad šajās programmā viņai bija reāla pieredze un saskare ar amata pratējiem, pie tam vēl maksāja stipendiju ik mēnesi pa 70 EUR, pilsētas transports par brīvu un kursa beigās vēl papildus izmaksāja no stipendijas ieturēto naudiņu kā garantiju par skolas pabeigšanu, vēl ap 400 EUR. Un vecuma ierobežojumu nav - mācās arī divdesmitgadnieki.
Protams, ka šādu programmu saturs un efektivitāte ir atkarīgi galvenokārt no konkrētu skolotāju spējām, bet vispārīgi ņemot - ja jums vai kādiem paziņām ir bērni ar interesi par praktisko darbu medijos, tad laikam jau šīs programmas nav sliktākais variants priekš paskološanās.


Ir būtiska atšķirība starp 3. profesionālās kvalifikāscijas līmeņa (arodvidusskola un tehnikums) un 4. profesionālās kvalifikācijas līmeņa (koledža) izglītību. Nerunājot jau par 5. profesionālās kvalifikācijas līmeni (bakalaura un maģistra studijas). Runājot par Rīgas Mākslas un Mediju tehnikumu (bijušo RAV) tik tiešām, ja ir interese apgūt amata prasmi, tā ir lieliska vieta. Tā ir arī atšķirība kādēļ vienā maksā stipendiju, otrā jāmaksā par studijām :)
avatar
Publicēts: 18.05.16 20:52
 citēt
zoss:
TesMens:izskatās, ka Zoss reklamē Arkona konkurentus. Gati Vanagu un co.


Nu jā, tā laikam sanāca, bet negribēti, tāpēc atvainojos - es neesmu ieinteresētā puse. Nebiju iedomājies, ka Rīgā var būt pat 2 fotogrāfu skolas.


Rīgā kopumā ir 5 māčubu iestādes, kurās var iegūt formālo izglītību. Un visas ir salīdzinoši atšķirīgas :)
avatar
Publicēts: 18.05.16 20:54
 citēt
TesMens:gribu piebilst, ka laba fotogrāfija vai labs darbs vienmēr ir pārdodams, vai radies pasūtījuma rezultātā. Vēsturē ir gadījumi, kad mākslinieki kļūst slaveni tik pēc nāves, un tas tik tādēļ, ka laikus viņu darbs laikus nav bijis pietiekami reklamēts. Līdz ar to viņi vai nu bijuši brāļa uzturēti vai par grašiem pārdevuši savus darbus dzīvības vilkšanai. Komercijai nav īsti sakara ar bildes labumu un radošumu.


Ir būtiska atšķirība starp pārdodamu darbu un tā tapšanas iemesliem. Komercoftogrāfija inspirējās no uzdevuma, bet autorfotogrāfija top iracionālu apsvērumu deļ - kā autora pašizteiksmes forma.
avatar
Publicēts: 18.05.16 20:57
 citēt
TesMens:
Reklāmā minēts, ka skolnieki tiek aicināti apgūt nevis fotografēšanu, bet radošo fotgrāfiju.


Fotografēšana ir pats pirmais apguves punkts. Ja Jūs būtu iepazinies ar šo www.fotoblog.lv... iespējams, ka atkristu daudzi jautājumi. Tā piemēram studiju kursā "Fotogrāfijas pamati" ir ietverta fotografēšanas prasmes apguve. Konkrētais piedāvājums nav "kursi". Šī ir reāla akreditēta augstskolas studiju programma!!!
avatar
Publicēts: 18.05.16 21:13
 citēt
TesMens: Neesmu manījis nevienu vietu, kur būtu no Jūsu puses izskaidrots, nemežģot valodu, kas tad īsti ir fotogrāfija.


Būtu protams vieglāk, ja Jūs norādītu tieši, kas nav saprotams, bet pamēģināšu aiztaupīt mums abiem "nervus":D

Tas, kas irietverts šajā teikumā, varētu tik skaidrots šādi: "Manuprāt fotogrāfija ir vizuālās kultūas produkts ar īpaši augstu komunikatīvu īpašību, un šodien izteikti atbilst sabiedrības indivīdu pasaules uztverei, kas padara to par izcilu komunikācijas līdzekli."

Fotogrāfija ir viena no plaknes mākslas disciplīnām, kas ir veidojusies civilizācijas procesā un šodien tiek akceptēta ar plašu pielietojuma diapazonu - sākot no ikdienas piezīmju veikšanas līdz mākslinieciskās jaunrades procesam. Tā ietver sevī gan mērķtiecīgu saziņas formu, kad nepieciešams ilustrēt tekstu, gan tā var tikt izmantota kā laikmeta liecības radīšanas paņēmiens, vai var būt kā cilvēka psihi un līdz ar to arī izvēli ietekmējošs mārketinga līdzeklis. Prasmīgi lietojot ar fotogrāfijas attēlā ietverto zīmju palīdzību var veikt augstāko radošuma izpausmi - mākslas darbu - autorfotgrāfiju. Ņemot vērā optiskās iekārtas tiešu līdzību ar cilvēka aci, funkcionāli iegūstamais attēls ļoti cieši saistīts ar cilvēka bioloģisko pasaules uztveri caur redzes orgānu. Tas padara fotogrāfiju ļoti viegli pieņemamu cilvēka psihei, kas vēl vairāk palielina tā uztveramību un rada ticamības efektu, un tas viss neskatoties uz patiesības šķietamību. Mūsdienu sabiedrībā plaši un intensīvi izmantojot saziņu ar fotogrāfiska attēla palīdzību un tehnoloģisko progressu, kas ļauj iekļaut fotoaparātu tādos ikdienā lietojamos rīkos kā telefons, padara šo saziņu par vēl ciešāk saistītu ar mūsdienu cilvēka pasaules izziņas paņēmienu un savstarpējo saziņu pastiprinot tā ietekmi gan psiholoģiskā, gan sociālā ziņa.
avatar
Publicēts: 18.05.16 21:16
 citēt
TesMens:paklau, darba labumu nenosaka, vai tā ir pašizpausme vai kāds to darbu pasūta. lielākā daļa zināmo izcilo darbu ir pasūtījums. Tātad, komercgleznas vai komercfoto. kaut vai Ņūtons un čupa slavenību fotogrāfu.

"komecfoto vai komercgleznas inspirējas no uzdevuma, (es gan nezinu, ko nozīmē ''inspirējas'') "- tas ir labi, no kā gan vēl, ja ne no uzdevuma? Bez uzdevuma vispār neko nav iespējams radīt. Kā arī bez finansējuma.


Inspirācija ir ietekmēšanās plašākā nozīmē ietverot sevī arī iedvesmošanās jēdzienu.

Vai zināt ar ko atšķiras renesanses glezniecība no moedenisma glezniecības? Vai varbūt esat dzirdējis jēdzienu "māksla mākslai"?
avatar
Publicēts: 18.05.16 21:18
 citēt
TesMens:
Bildējot šķirnes lopus, es nopelnīju labākai kamerai. Nu varu radīt, bet nav uzdevuma, līdz ar to esmu nespējīgs. Bet tās kazas, ko īpašnieki ļāva izpušķot un zirgi, kurus peldinājām, iznāca skaisti.


Ļoti labs piemērs tam, ka autors rada tikai ietekmējoties no pasūtītāja vajadžibas, nevis paša iekšējās izpausmes mudināts...
avatar
Publicēts: 18.05.16 21:22
 citēt
TesMens:
šis teikums vien ir par šķērsli saziņai. vajag iemācīties skaidri izteikties latviešu valodā, sadalīt tekstu rindkopās, salikt virsrakstus. Citādi liekas, ka ar svešvārdiem un sarežģīto izteiksmes formu tiek maskēta kāda snoba nezināšana.


Vai ziniet, kas ir diafragma? Ziniet, kas ir matrica? Vai arī, kasir filmiņa? Tie visi ir svešvārdi - nozarē lietojamā termionoloģija. Tad kad apgūstat ne tikai fotografēšanu, bat arī kompozīciju un tālāk to, kas attiecas uz attēla saturu, Jūs paplašinat savu vārdu krājumu ar citu terminoloģiju, kas nav tikai diafragma un objektīvs vai matrica :)
avatar
Publicēts: 18.05.16 21:28
 citēt
TesMens:Vēlams nolasīt savus savārstījumus skaļā balsī sev priekšā. Varbūt ierakstīt diktofonā un noklausīties. ja neesiet kurls, tad pašvērtējums varētu uzlabot sazināšanos ar iespējamajiem skolniekiem.
2. iesaku likt savas bildes mūsu vērtējumam. tam arī ir nozīme, neatkarīgi no bilžu vēstījuma, rašanās iemesliem.


:)
avatar
Publicēts: 19.05.16 07:16
 citēt
TesMen - nevaru neuzrakstīt, ka Tu raksti ļoti lielu sviestu. Cik muļķīgi ir domāt, ka tikai Tava uztvere par konkrēto tematu ir tā viena, īstā un pareizā. Plus tam visam Tu ieliec beigās bildi nevis par posta autoru, bet sevi. Autors aicina būt radošiem un fotografēt bez uzdavuma, Tu saki : " Bez uzdevuma vispār neko nav iespējams radīt. Kā arī bez finansējuma." . Tu liec cilvēkiem domāt, ka fotografēt var tikai tad, ja Tev pasaka :"Lūk pūķe-nofotografē viņu". Autors liek cilvēkiem domāt : "O, puķe- jānofotografē".

Es saprotu, ka liela daļa no jums šai portālā ir jau sen un jums te savi ienaidnieki, karaļi, gudrie un muļķi, bet tas ir smieklīgi.

p.s. Esmu apsargs, kas uz kredīta paņēmis 700d un patīk paknipsēt. Bildes te lieku, lai tādi profiņi kā Tu pamāca. Un to saku bez sarkasma! nopietni. Bet tas tikai par bildēm.
avatar
Publicēts: 19.05.16 10:20 labots
 citēt
Arkons: Vai ziniet, kas ir diafragma? Ziniet, kas ir matrica?

Un tas, kurš latviešu gramatiku ir mācījies palīgskolā neklātienē, te vēl kaut ko mēģinās skaidrot par augstākās izglītības līmeņiem? :amazing:
avatar
Publicēts: 19.05.16 10:45 labots
 citēt
Schneider:
Arkons: Vai ziniet, kas ir diafragma? Ziniet, kas ir matrica?

Un tas, kurš latviešu gramatiku ir mācījies palīgskolā neklātienē, te vēl kaut ko mēģinās skaidrot par augstākās izglītības līmeņiem? :amazing:


Nu, parasti, ja nav citu argumentu, tad piekasās pie gramatikas. Šitādā stilā korumpētas personas valsts konkursos un iepirkumos atsijā nevēlamos pretendentus.
Man gan šķiet, ka konkrētajā gadījumā pareizāk būtu tieši "ziniet", jo tā nevar sajaukt ar "zināt" nenoteiksmē, un man dziļi vienalga, ko šajā sakarā izdomāja savulaik kāds gramatiķis, kura viedokli tad arī pieņēma par it kā pareizo. Latviešu gramatikā ir daudz absurdu, - piemēram, kāpēc boss ir, bet zoss nav vīriešu dzimtē, ja galotne abiem beidzas ar oss?
avatar
Publicēts: 19.05.16 10:58
 citēt
zoss:
Schneider: Un tas, kurš latviešu gramatiku ir mācījies palīgskolā neklātienē, te vēl kaut ko mēģinās skaidrot par augstākās izglītības līmeņiem? :amazing:


Nu, parasti, ja nav citu argumentu, tad piekasās pie gramatikas. Šitādā stilā korumpētas personas valsts konkursos un iepirkumos atsijā nevēlamos pretendentus.
Man gan šķiet, ka konkrētajā gadījumā pareizāk būtu tieši "ziniet", jo tā nevar sajaukt ar "zināt" nenoteiksmē, un man dziļi vienalga, ko šajā sakarā izdomāja savulaik kāds gramatiķis, kura viedokli tad arī pieņēma par it kā pareizo. Latviešu gramatikā ir daudz absurdu, - piemēram, kāpēc boss ir, bet zoss nav vīriešu dzimtē, ja galotne abiem beidzas ar oss?


Paldies! Gluži vai manas domas :)
avatar
Publicēts: 19.05.16 10:59
 citēt
rakeckis:TesMen - nevaru neuzrakstīt, ka Tu raksti ļoti lielu sviestu. Cik muļķīgi ir domāt, ka tikai Tava uztvere par konkrēto tematu ir tā viena, īstā un pareizā. Plus tam visam Tu ieliec beigās bildi nevis par posta autoru, bet sevi. Autors aicina būt radošiem un fotografēt bez uzdavuma, Tu saki : " Bez uzdevuma vispār neko nav iespējams radīt. Kā arī bez finansējuma." . Tu liec cilvēkiem domāt, ka fotografēt var tikai tad, ja Tev pasaka :"Lūk pūķe-nofotografē viņu". Autors liek cilvēkiem domāt : "O, puķe- jānofotografē".

Es saprotu, ka liela daļa no jums šai portālā ir jau sen un jums te savi ienaidnieki, karaļi, gudrie un muļķi, bet tas ir smieklīgi.

p.s. Esmu apsargs, kas uz kredīta paņēmis 700d un patīk paknipsēt. Bildes te lieku, lai tādi profiņi kā Tu pamāca. Un to saku bez sarkasma! nopietni. Bet tas tikai par bildēm.


Paldies! Es zināju, ka šeit ir arī dzirdīgas ausis! Tie daži, kuri veido noteiktu fonu ir noteikti mazākā daļa ;)
avatar
Publicēts: 19.05.16 12:59
 citēt
TesMens: pasūtījums un pašiniciatīva tomēr ir nošķirami jēdzieni.... :D Pasūtījms paredz mutiskas vai rakstiskas līgumattiecības kautkā izpildē :) Pašiniciatīva ir neatkarīga šajā ziņā. Jūs jau pats minējāt, ka mākslinieki nereti savā aktīvajā darbības laikā bija atkarīgi no citu uzturlīdzekļiem, jo ar savu darbu nevarējā sevi uzturēt, neskatoties uz to, ka pēc nāves viņu darbi ir bijuši atzīti.

Nezinu vai jums tas ko līdzēs, bet savu laik kants vēl apgaismības laikmetā definēja to, ka pastāv tehniskās mākslas, patīkamās un daiļās. Pamēģiniet šo iedalījumu piemērot fotogrāfijai.
avatar
Publicēts: 19.05.16 13:03 labots
 citēt
Arkons:
zoss: Man gan šķiet, ka konkrētajā gadījumā pareizāk būtu tieši "ziniet", jo tā nevar sajaukt ar "zināt" nenoteiksmē...


Paldies! Gluži vai manas domas :)

Te ir divas zosis, jo viena neatšķir pavēles izteiksmi, nenoteiksmi un jautājumu, bet otra tam piekrīt.
avatar
Publicēts: 19.05.16 13:14
 citēt
Schneider:
Arkons:
Paldies! Gluži vai manas domas :)

Te ir divas zosis, jo viena neatšķir pavēles izteiksmi, nenoteiksmi un jautājumu, bet otra tam piekrīt.


Es patiesi cienu cilvēkus, kuri rūpējas par valodu, kopj to un ievēro tās noteikumus. Tas ir visnotaļa apsveicami. Tikai šajā gadījumā runa acīmredzami nav par to, bet bezjēdzīgu "kasīšanos" brīdī, kad par saturu nav ko iebilst. Lai gūtu tam apliecinājumu varu piedāvāt citu tekstu: "Sākuma līmeni var apgūt Stila un Modes vidusskolā vai kādā Foto akadēmijā tur gūst sākumā līmeņa "Priekšstatu", kā ražo PRODUKTU viss, tad izejot no tur apgūtā izdarīt izvēli ko gribi PRODUKTS - PLAŠA PATĒRIŅA vai FOTO kā MAXSLA TEHNALOĢIJA izpausme". Nezin kādēļ Schneider neko neiebilda pēc šādu savārstījumu izlasīšanas :D
avatar
Publicēts: 19.05.16 13:25
 citēt
Es tos palagus nelasu, neatkarīgi no tā, kurš raksta, vienkārši ir lietas, kurām īpaši jāpiegriež vērība, kad centies pamācīt citus. Sevišķi, ja tas ir pamatskolas gramatikas līmenis.

Bet, pirms norādīt uz cita skabargām, varu atgādināt, ka pats ne tik sen nodemonstrēji savu baļķi - nezināšanu, kā pareizi tiek rakstīts vārds maģistrantūrs.
avatar
Publicēts: 19.05.16 13:39
 citēt
Schneider:Es tos palagus nelasu, neatkarīgi no tā, kurš raksta, vienkārši ir lietas, kurām īpaši jāpiegriež vērība, kad centies pamācīt citus. Sevišķi, ja tas ir pamatskolas gramatikas līmenis.

Bet, pirms norādīt uz cita skabargām, varu atgādināt, ka pats ne tik sen nodemonstrēji savu baļķi - nezināšanu, kā pareizi tiek rakstīts vārds maģistrantūrs.


Shneider, ja mēs pārejam uz tādu familjāru kominkācijas veidu, tad atļaušos pateikt, pamosties - es varu kļūdīties gramatikā, bet Tu nespēj uztvert saturu savas stūrgalvības un augstprātības dēļ! Pretstatā Tev, es esmu ņēmis vērā tavu norādi, jo tik tiešām nezināju to, ka pareizrakstība prasa citādāku formu, bet Tu esi palicis tur pat ;) Es pieļauju, ka nav absolūti nevainojamu cilvēku, jo pilnībā nevainojami ir saucami par svētajiem, tādēļ svarīgāk skatīties lietu būtībā!
avatar
Publicēts: 19.05.16 13:46
 citēt
Uz familiāru komunikāciju esam pārgājuši jau sen, bet tam nav nozīmes, ja no šā temata ir aizgājuši citi, arī es nedomāju tevi tālāk izklaidēt, adjū!
avatar
Publicēts: 19.05.16 14:07
 citēt
Manuprāt, ja cilvēks pievēršas tikai amata prasmes izkopšanai - fotografēšanai - tā ir tehniska, ja autors aizdomājas par līniju plastiku, tonālo harmoniju un pārējo, kas attiecas uz izskaistinātas formas izveidi, tā ir patīkama, bet tikai uz saturu vērsta fotogrāfija spēj radīt pārdzīvojumu, ko Aristotelis nosauca par katarsi - prāta attīrīšanās negatīva pārdzīvojuma rezultātā, kas ir daiļās mākslas īpašība.
avatar
Publicēts: 19.05.16 14:28 labots
 citēt
Arkons:Manuprāt, ja cilvēks pievēršas tikai amata prasmes izkopšanai - fotografēšanai - tā ir tehniska, ja autors aizdomājas par līniju plastiku, tonālo harmoniju un pārējo, kas attiecas uz izskaistinātas formas izveidi, tā ir patīkama, bet tikai uz saturu vērsta fotogrāfija spēj radīt pārdzīvojumu, ko Aristotelis nosauca par katarsi - prāta attīrīšanās negatīva pārdzīvojuma rezultātā, kas ir daiļās mākslas īpašība.


Skumji, ka tik skaisti vārdi tik švaki saskan ar darbiem.:face-crying:
Es neriskētu tik cēli un apgaroti rakstīt fotoportālā, ar tik viduvēju personīgo "bagāžu"- tādu "ūdeni" var liet tikai naivu studentiņu priekšā....:face-grin:

www.fotoblog.lv...

Laikam jau jāpiekrīt senajiem romiešiem:..." Quod licet Jovi, non licet bovi" :face-wink:
avatar
Publicēts: 19.05.16 17:27
 citēt
rakeckis:TesMen - nevaru neuzrakstīt, ka Tu raksti ļoti lielu sviestu. Cik muļķīgi ir domāt, ka tikai Tava uztvere par konkrēto tematu ir tā viena, īstā un pareizā. Plus tam visam Tu ieliec beigās bildi nevis par posta autoru, bet sevi. Autors aicina būt radošiem un fotografēt bez uzdavuma, Tu saki : " Bez uzdevuma vispār neko nav iespējams radīt. Kā arī bez finansējuma." . Tu liec cilvēkiem domāt, ka fotografēt var tikai tad, ja Tev pasaka :"Lūk pūķe-nofotografē viņu". Autors liek cilvēkiem domāt : "O, puķe- jānofotografē".

Es saprotu, ka liela daļa no jums šai portālā ir jau sen un jums te savi ienaidnieki, karaļi, gudrie un muļķi, bet tas ir smieklīgi.

p.s. Esmu apsargs, kas uz kredīta paņēmis 700d un patīk paknipsēt. Bildes te lieku, lai tādi profiņi kā Tu pamāca. Un to saku bez sarkasma! nopietni. Bet tas tikai par bildēm.


Nav ne mazākās vēlēšanās lasīt Tevis pieminēto kungu palagus, bet Tava formula: "O, puķe- jānofotografē". Ir mūžvecs trulums no sērijas - "ko redzu to dziedu". Tā dara/domā 100% visi amatieri un ar radošumu tam nav nekāda sakara. Tikai plika trula klišeja bez mazākās idejas klātesamības. Normālās skolās ir speciāls priekšmets "radošās metodes" - mācība par idejas ģenerēšanu, šā procesa strukturizāciju, klišeju atsijāšanu un orģinālā, nebijušā sasniegšanu. Un balstās tas uz bezizeju nevis uz "brīvību" - Orģinālais rodas kad tiec ārā no uzdevuma karcera tādā veidā kādu neviens nav gaidījis - tātad domājot diametrāli pretēji nekā domā Tu (nu nebūs īsti pareizi jo Tu vēl nedomā).

Tas, ka esi apsargs neko nenozīmē - tā "domā" arī ārsti, kosmonauti, valstsvīri utt. - jebkurš cilvēks kas pilnīgi neko nerubī no radošām lietām
avatar
Publicēts: 19.05.16 21:25
 citēt
TesMens:tādēļ ar Valsts vadīšanu iet tik skumji, ka vadītāji pārsvarā nedomā radoši.



Emmm... galīgi nepretendēju uz to, ka valsts aparātam vajadzētu apgūt radošās metodes tādā formātā kā tās lieto dizaineri - manuprāt tur nirvāna iestātos no vēl retākām lietām - godīgums, paškritika, darbaspeja - spēja ieraudzīt piemērotāku specu kuram nodot pilnvaras utt. - ārpolitikā, ka tik ne visvairāk noderētu radošās metodes :)

bet nu tas viss abstrakti un no profāna skatu punkta
avatar
Publicēts: 20.05.16 00:47
 citēt
Māri, Tu nesaprati pašu svarīgāko, ko vēlējās pateikt rakeckis oponējot TesMenam. Protams, ka viņš šobrīd domā klišejā, bet viņš spēj nošķirt ārējo uzstādījumu attēla tapšanā no pašmotivācijas. Tas ir apsveicami. Ja cilvēks sāks apzināti iet tālāk, viņš drīz vien pāraugs arī vizuālo klišeju ražošanas posmu.
avatar
Publicēts: 20.05.16 01:12
 citēt
Paskatieties debesīs, redzēsiet, ka nāk virsū pilnmēness. Repše dibina partiju un Arkons pūlas savākt grupu savam Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumam.
avatar
Publicēts: 25.05.16 10:26
 citēt
TesMens:Klišejas ir jāattīsta, nevis jāpāraug. Tās palīdz ātri un produktīvi strādāt, augstā mākslinieciskā līmenī, ja izmantojam atbilstošas kompozīcijas un aktivatoru kombinācijas. Tās ir bezgala daudz, tāpat, kā gājieni šahā, bet ar laiku mākam atklātnes.

Tā kā izpildu pasūtījumus, kuri man patīk un sadarbojos ar pasūtītājiem, kuri man liekas ar izpratni, gaumi utt, neredzu atšķirību starp paša radīto uzdevumu un ''ārējo uzstādījumu''. Drīzāk pasūtītāju uztveru kā radošās komandas vadītāju. Pasūtītājus varu izvēlēties, jo neesmu piesaistīts tikai fotogrāfēšanai kā vienīgajam darbam.

Kopsavilkums- klišejas palīdz ātri un radoši strādāt, kad citi apmulst un radušos apstākļus sauc par bezizeju.
2. nav robežas starp pasūtījumu un pašizpausmi. Tas viss ir viens un tas pats, ja vien mīl un māk savu darbu.


Kad cilvēkam viss ir sajucis galvā un nevēlas paplašināt savu izpratni: (1) ir grūti (gandrīz neiespējami) palīdzēt; (2) tas liecina par personas radošās izaugsmes nāvi :)
avatar
Publicēts: 25.05.16 10:27
 citēt
Schneider:Paskatieties debesīs, redzēsiet, ka nāk virsū pilnmēness. Repše dibina partiju un Arkons pūlas savākt grupu savam Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumam.


Jūs dzīvojat pagātnē, līdz ar to nākas secināt, kaJūsu pasaule ir ilūzija :)
avatar
Publicēts: 26.05.16 14:29
 citēt
TesMens:Arkon, kad jāstrādā ātri un produktīvi, klients gaida rezultātu par savu naudu, tad tas ir kā eksāmenā, kur neviens negaida radošumu, bet labu fotogrāfiju. vingrināšanās radošajās izpausmēs lai paliek mierīgākiem brīžiem. Jūsu attieksme norāda, ka nekad neesiet strādājis par reportieri, kur vēlama darbība refleksu līmenī,nevis domāšana par radošo izaugsmi.
Šahistus, kuri spēlē atklātnes neviens nesauc par neradošiem, bet spējīgiem.


Nevajag izdarīt aplamus spriedumus uz nepareiza pamata. Beidzot arī pats atzināt, ka radošuma lietišķajā fotogrāfijā maz vai nav nemaz. Šī ir tā vieta no kuras būtu jāpārskata Jūsu līdzšinējā izpratne par fotogrāfiju.
avatar
Publicēts: 26.05.16 15:34
 citēt
TesMens:tieši otrādi, jāpārskata Jūsu mānija vai uzmācīgā ideja par radošumu un produktīviem darba paņēmieniem.
Jums saprotamāks piemērs būs, ka galdnieks vai kokgriezējs, ja reiz ticis pie normāla drbagalda un darba iemaņām, necentīsies par katru cenu visu veikt ar nazīti, bet lielāko darba daļu veikt ar ražīgākiem paņēmieniem. iemaņas un paņēmieni atbrīvo laiku radošām izpausmēm, jo nav katru reizi no jauna jāizdomā rīcības shēmas.
Fotogrāfijā man nav ''radoši'' jāgaismo vai ''radoši'' jāpiemeklē objektīvs un diafragma, jo es šo ābeci zinu.

Jūsu attieksme ir maldinoša, jo neesiet fotogrāfa darbā pat zeļļa līmenī, kur nu vēl meistara līmenī. tas redzams pēc šeit publicētajām bildēm.


Nepārejiet uz personīgiem apvainojumiem, tas nedara Jums godu :)

Tad Jūs domājat, ka radošums fotogrāfijā slēpjas gaismošanas prasmē un objektīva izvēlē?
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):