forum.gif
Meklēju platlenķi e-mount sistēmai
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Meklēju platlenķi e-mount sistēmai
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 17.02.18 20:19 labots
 citēt
Sveiki. Tākā aizraujos ar dabas bildēšanu tiek meklēts e-mount sistēmai platlenķis (fiksētais). Kādu ieteiktu un varbūt kāds tirgo?
avatar
Publicēts: 17.02.18 21:37
 citēt
Samyang 14/2.8 AF
avatar
Publicēts: 17.02.18 22:29 labots
 citēt
Man ir Sigma 19/2,8. Nopirku Ebajos, mazlietotu- ap 100 Eur. Pa to cenu priekš manām vajadzībām gana labs. Nepārdodu- info tikai zināšanai.

www.photozone.de...



avatar
Publicēts: 17.02.18 22:37 labots
 citēt
Cik laba ir Samyang produkcija?
Un Sigma? Man bija Sigmas (pat ART series) 30 mm. Nejutās, ka viņš būtu īpaši labs.

Kā Tu Frīdi visas cenas vienmēr atceries, pieraksti?
avatar
Publicēts: 18.02.18 07:49 labots
 citēt
Armands:
Un Sigma? Man bija Sigmas (pat ART series) 30 mm. Nejutās, ka viņš būtu īpaši labs.

Kā Tu Frīdi visas cenas vienmēr atceries, pieraksti?


Manuprāt, mūsdienās tā leģenda par drūmi sliktajām Sigmām ir vairāk teorētiska...:face-wink:
Un kur tad problēma- nepatīk Sigmas, pērc Zeisus...:face-grin:
Cenas atceros ļoti orientējoši. Un arī tikai tāpēc, ka budžets nav liels, bet visādu vēlmju gana daudz.
Nākas iespringt, lai kaučko noķertu lētāk un katra lielāka piepūle atstāj lielāku bedrīti smadzeņu lauciņā...:face-wink:
avatar
Publicēts: 18.02.18 09:37
 citēt
Ar kādu stikla taru tad esi nokomplektējies bez jau minētā?
avatar
Publicēts: 18.02.18 10:15
 citēt
Friidis Un kur tad problēma- nepatīk Sigmas, pērc Zeisus...:face-grin:

:face-devil-grin: oi, labs!
avatar
Publicēts: 18.02.18 12:25 labots
 citēt
Armands:Sveiki. Tākā aizraujos ar dabas bildēšanu tiek meklēts e-mount sistēmai platlenķis (fiksētais). Kādu ieteiktu un varbūt kāds tirgo?


Nu un sasodīts kā var ieteikt ja nav pat zinams uz kādu kadra izmēru meklē? Tas ka nav budžeta ir skaidrs tapēc ka jautā šeit nevis ej un vienkārši nopērc.
Vai tev ir kāda sistēma neskaitot E, ja ir tad varbūt labāk tajā sistēmā pirkt platleņķi un likt uz soņkas caur pāreju, man ejošākais platleņķis priekš E-mount ir nikkor 14-24 ar parastu vai tilt-shift pāreju, bet šī informācija tev droši vien nepalīdzēs.
P.S. samyang 14nieku esmu provējis, bija labs, BET!!!!, NEKAD nepērc objektīvus, īpaši platleņķa, īpaši sony dzimtos, neizmēģinot KONKRĒTO eksemplāru, es uz to esmu aplauzies. Kvalitātes kontrole sony tajā skaitā ceisiem ir pilllnīgā dirsā.
avatar
Publicēts: 18.02.18 14:12
 citēt
Armands:Ar kādu stikla taru tad esi nokomplektējies bez jau minētā?


Miskastē zem izlietnes pa reizei mēdz būt dažas 0,5 L aliņu un smukumam dažas visādu nestandarta visīšu utml buteles. :face-grin:
Bet, ja Tu objektīvus domā- kauns jau no Māra nesaudzīgās kritikas, bet jāatzīstas vien ir - pankokzūms SEL 16-50, telezūms SEL 55-210 un minētā Sigma 19/2,8. Teorētiski ir arī M42/E-mount pāreja un daži manuālie stikli, bet praktiski esmu pa slinku, lai ar tiem čakarētos...:face-wink:
avatar
Publicēts: 18.02.18 14:57
 citēt
Varbūt ir jēga ziedot LA-EA3 (4?) adapterim un tad pirkt A-mount optiku varbūt sanāk lētāk?
Bet ja par kadra izmēru, tad parastais, nevis FF.
avatar
Publicēts: 18.02.18 16:16
 citēt
Jo nesen iegādājos filminieku ar A-mount (Minolta).
avatar
Publicēts: 18.02.18 16:38
 citēt
Ainava obligāti nenozīmē platleņķi...
Vienkārši garāmejot.
avatar
Publicēts: 18.02.18 16:59
 citēt
Ja neesi stipri piedzēries, var iztikt arī bez tā svērteņa. www.fotoblog.lv... www.fotoblog.lv... www.fotoblog.lv...
avatar
Publicēts: 18.02.18 17:20
 citēt
Armands:Varbūt ir jēga ziedot LA-EA3 (4?) adapterim un tad pirkt A-mount optiku varbūt sanāk lētāk?
Bet ja par kadra izmēru, tad parastais, nevis FF.


Šaubos ka ir vērts, ja nav no senākiem laikiem bagāžā čupiņa labu minoltas A objektīvu. Laikam visprātīgākais būtu dzimtais 11-18 (ja vien nav plānos kāds a7 verķis tuvākajā laikā), nu ja budžets spiež pasēdi SSā tur pāris reizes gadā uzpeld.
P.S. "parastais" drīzāk jau ir FF, nevis puskadra izmērs :)
avatar
Publicēts: 18.02.18 18:11
 citēt
Nav labāk ņemt gaišu fiksu, kā zoomu?
avatar
Publicēts: 18.02.18 18:31 labots
 citēt
Armand, objektīvu izvēlē grūti dot universālas receptes- katram savi niķi. Māris bez gaišajiem fiksiem nevar savu dzīivi iedomāties, man pilnīgi pietiek ar pāris-trim zūmiem, kuri noklāj man vajadzīgo diapazonu, bet nabaga negatīvs vispār iztiek ar vecu telefonu...:face-grin: Un visi laimīgi! :face-wink:
avatar
Publicēts: 18.02.18 18:41
 citēt
starp citu, ar telefonu var tādas panorāmas salīmēt, nepametot notikuma vietu, ka Frīdim sapņos nerādās ... visi Tatri vienā bildē ... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 18.02.18 18:50
 citēt
...un tūlīt pat, nenokustoties no vietas, to visu salādēt instahlamā/traukos.
Saprotams, tas, ja esi tīnītis vai noteikta vecuma dēļ akal ej uz bērna prātu.
avatar
Publicēts: 18.02.18 19:22
 citēt
Man ir zināms ko vajag, es taču rakstīju ka gaišu plato. ;)
avatar
Publicēts: 18.02.18 19:31
 citēt
Kāda Tev problēma...?
avatar
Publicēts: 18.02.18 19:31
 citēt
Armands:Nav labāk ņemt gaišu fiksu, kā zoomu?


Nahui? Taisies ainavas gāzt uz 1.4 ar asumu uz vienu zariņu priekšplānā un nesaprotamu lupatās izsmērētu figņu visā pārejā kadra laukumā?
Ainava ir viena no nedaudzajām reizēm kad lielākoties prasās maksimālā detalizācija, līdz ar to fragma vienalga tiek pievērta līdz optimumam un ak šausmas bieži viem no statīva tiek bildēts, nu nahera tādā situācijā gaišs objektīvs?
Domā fiksi asāki par zūmiem? Nē, ne vienmēr, pat ļoti bieži nē, sevišķi ja budžeta iespaidā tiek pirkti senāku ražojumu fiksi un salīdzināti ar svaigiem zūmiem. Zūms kā minimums aizstāj divus fiksus un "zūmēšana ar kājām" ne vienmēr ir iespējama.
avatar
Publicēts: 18.02.18 19:33
 citēt
Armands:Man ir zināms ko vajag, es taču rakstīju ka gaišu plato. ;)


Es takš arī rakstīju- ja gribi labu, gaišu un platu- jem Zeisu- nenožēlosi...:face-grin:

www.bhphotovideo.com...

avatar
Publicēts: 18.02.18 19:39
 citēt
60uz5komats6:
Armands:Nav labāk ņemt gaišu fiksu, kā zoomu?


Nahui? Taisies ainavas gāzt uz 1.4 ar asumu uz vienu zariņu priekšplānā un nesaprotamu lupatās izsmērētu figņu visā pārejā kadra laukumā?
Ainava ir viena no nedaudzajām reizēm kad lielākoties prasās maksimālā detalizācija, līdz ar to fragma vienalga tiek pievērta līdz optimumam un ak šausmas bieži viem no statīva tiek bildēts, nu nahera tādā situācijā gaišs objektīvs?
Domā fiksi asāki par zūmiem? Nē, ne vienmēr, pat ļoti bieži nē, sevišķi ja budžeta iespaidā tiek pirkti senāku ražojumu fiksi un salīdzināti ar svaigiem zūmiem. Zūms kā minimums aizstāj divus fiksus un "zūmēšana ar kājām" ne vienmēr ir iespējama.


Tu neko nesaproti... kā nopirks gaišo platleņķi, tā uzreiz prātam neaptverama daile panesīsies un šedevru galam maiss būs vaļā momentā... :grimace:
avatar
Publicēts: 18.02.18 19:43
 citēt
China brīnums pa nieka 139 $:

www.ebay.com...

avatar
Publicēts: 18.02.18 20:08
 citēt
TesMens:FF ir obligāts!


Pamatojumu piena puika!
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:12 labots
 citēt
Armands:
TesMens:FF ir obligāts!


Pamatojumu piena puika!


Ko tāds nervozs? Tev te cilvēki visu ko labu un apdomas vērtu ir jau pateikuši, tu tik mal savu, un nelasi ko tev raksta, prasa... Ja gribēji ka šiten visi piekrītoši mās ar galvu un teiks - malacs, puika, kas par domas lidojumu - tad tas būs reāli naivums.

Kā pašam šķiet, kura bildīte būs ar lielāku detalizāciju telefonbilde no “12Mpix” telefonkameras ar sērkociņgalviņas izmēra sensora vai pavecākas 12 Mpix FF kameras kartiņa ar līdzīga fokusa attaluma ekvivalentu stiklu tikai uz 35 mm filmiņas kadra laukumam atbilstoša fotosensora...
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:21
 citēt
Ebanutsa-tufļi gnutsa. :D Kur es ko maļu? Pajautāju un lasu. Pagaidām jēdzīgi ieteikumi ir no Friidis un Johans. Cits tikai pohu nomocīts skalda malku.
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:26 labots
 citēt
Armands:Ebanutsa-tufļi gnutsa. :D Kur es ko maļu? Pajautāju un lasu. Pagaidām jēdzīgi ieteikumi ir no Friidis un Johans. Cits tikai pohu nomocīts skalda malku.


Skatos - parupjš arī esi...
Ja jau pats zinātu, ko tu gribi un būtu nauda - tad tak sen jau būtu nopircis. Ta kā īsti pats nezini ko gribi, tad kā var cerēt, ka tev kāds nu mutē ielies ar karoti un vēl naudu iedos... viss kas ir lēts ir pamatoti lēts, viss, kas maksā naudu, ne bez iemesla to naudu arī maksā. Neviens nevar tevī ielīst iekšā un saprast, kas ir tas, ko gribi bildēt, it īpaši, ja pats neesi ar to ticis skaidrībā. Un tad vel cepties un braukt augumā citiem...

Nu, piemēram, kurš “skalda malku”?
Ieteikums par 600D + 10-18 IS patiešām ir pamatots.

Apskaidrojums no 60uz5komats6 par gaišo galu platlenķa fiksiem dabas fotogrāfijā arī bija ļoti pat normāls. Vismaz tieši tādu pirmajā postā pats prasīji...

Ko tu te gribēji izlasīt savādāku? pasakas un fantastikas stāsti nebūs fotoblogā meklējami

Vēl pasaki ka tici degvielas ekonomējošajiem magnētiem, un “reversās elektrības” pateriņa samazinātajiem līdz 50% mājsaimniecībā
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:29
 citēt
Ja visu pareizi sapratu, tad pirms 5D parādīšanās, kad 1DS bija 0,...% lietotāju, digigrāferiem ainava kā žanrs nebija pieejama, pareizi?
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:35 labots
 citēt
Schneider:Ja visu pareizi sapratu, tad pirms 5D parādīšanās, kad 1DS bija 0,...% lietotāju, digigrāferiem ainava kā žanrs nebija pieejama, pareizi?


Skaidra lieta. Ar to nodarbojās tikai akvarelisti! :exciting:
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:40
 citēt
Nepūderē sev un citiem smadzenes! ja budžets ir ierobežots, daudz variantu nav! Nesteidzīgiem portretiem mazbudžetā vislabākais variants būtu kāds manuālais gaišais F1,4-1,8, 50-55 mm filmu "ķitinieks" ar atbilstošu E-mount adapteri.
Bet kropa platleņķim no vecajiem/ lētajiem nekā neatradīsi- prātā nāk vienīgi krievu Zenitar 16 utml.

Tādēļ nekas cits neatliek, kā skatīties uz manis jau ieteikto Sigma 19/2,8- to vairums apskatu slavē par labu price/ perfomance. Bik sliktāks esot Sony "pankūciņš" 16/2,8 (viņam eksistē arī platleņķa konverters) . Tagad jau ir arī Sony 20/2,8, bet tas būs dārgāks.

Protams, lietotu bez proves ir riskanti pirkt, bet es pagaidām ar fototehniku vēl neesmu iegrābies (tfu-tfu) . Kas neriskē- nevinnē.

Šīvakara vācu Ebay izsoļu piemēri (pagaidām ap 100 Eur, kā beigsies- vells viņ zin):

www.ebay.de...

www.ebay.de...:

Bik vēlāk arī šams:

www.ebay.de...


Lai veicas!
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:45
 citēt
palaidniex:
Armands:Ebanutsa-tufļi gnutsa. :D Kur es ko maļu? Pajautāju un lasu. Pagaidām jēdzīgi ieteikumi ir no Friidis un Johans. Cits tikai pohu nomocīts skalda malku.


Skatos - parupjš arī esi...

Aizej izraudies!



Paldies Friidi. Kas īsti ir tas platlenķa konverters?
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:45 labots
 citēt
Armands:
palaidniex:

Skatos - parupjš arī esi...


Aizej izraudies!



Paldies Friidi. Kas īsti ir tas platlenķa konverters?
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:48
 citēt
Durvu actiņai līdzīgs izstrādājums, kuru lieto ziepjiem un videokamerām.
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:53 labots
 citēt
Armands:
Armands:

Aizej izraudies!



Paldies Friidi. Kas īsti ir tas platlenķa konverters?


Par parupjumu guvu tikai papildus apliecinajumu :face-devil-grin: , ka arī to, ka fotolietās reāli maz zinošs.
Aiz ārejas rupjības un bravūras slēpt NEzināšanu, nav vis čomiski, bet reāli stulbi!

Bet tā jau nezinīšiem, kam gūgle ir par grūtu, varu pateikt priekšā - tele un platlenķa konverteri ir dažādi oprtiski, vai ne vienmēr optiski risinājumu, kuri nostajas uz objektīva vai starp objektīvu un rumpi, lai panāktu vēlamo efektu - garāku vai platāku fokusa attālumu.

Lai jau veicas feisitī nporikt to Sigmu, kurai, cik noprotu pielietojamību tikai lietojot pats uzzināsi, ja uzzināsi un sapratīsi...
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:54 labots
 citēt
Schneider:Durvu actiņai līdzīgs izstrādājums, kuru lieto ziepjiem un videokamerām.


Atnāks negatIvs un pateiks, ka aizmirsi par telefoniem! Visbiežāk lietojamajām fotokameram pasaulē...
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:54 labots
 citēt
Armands:


Paldies Friidi. Kas īsti ir tas platlenķa konverters?



Skumji, ka Tevi no Googles ir izbanojuši....:face-grin:

fiberstrobe.blogspot.com...

kurtmunger.com...

avatar
Publicēts: 18.02.18 20:56
 citēt
Friidis:Skumji, ka Tevi no Googles ir izbanojuši....:face-grin:


:haha::haha::haha:
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:57 labots
 citēt
palaidniex, varētu jau pateikt, padiskutēt, bet nevēlos - jau tā te daudz trash talkin'. Pietiek.
Man prieks par Tevi! ;)
avatar
Publicēts: 18.02.18 20:59 labots
 citēt
Armands:Varētu jau pateikt, padiskutēt, bet nevēlos - jau tā te daudz trash talkin'. Pietiek.
Man prieks par Tevi! ;)


Novāc savu bravūru, izlasi, ko tev cilvēki raksta, pacenties saprast, izvertē un nesauc tos par matu skaldītājiem.
Kad sāksi saprast, ko viņi tev raksta, tad sapratīsi, cik stulbi bija uz viņiem apvainoties, jo viņi raksta reali labas un apdomas vērtas lietas. Nekas, tas nāks ar laiku. Cerams...

Paskaties, uz sevi no malas. Atnāc te tāds nevienam nezināms. Uzdod reāli nekādu jautājumu, kurā mainīgos un jēgu pats ne īsti saproti. Tev cilvēki ar gana plašām zināšanām stāsta kas, ko un kāpēc. Stāsta to pamatoti. Cik nu vien var mēgināt tava vietā izdomājot un aizpildot nezināmos tavā jautājumā. Dara to labi, iespejams brīžiem stingri pāri tavai saprašanai. Vai tavai pārliecībai pilnīgi pretejas lietas. Un ko tu dari? Necenšoties saprast ko tev saka, apvainojies un sāc te blatot.

Ko ar tādiem, kas apvainojas, kad tiem dod padomus, ko pats lūdzis, dara? :exciting:

Nu palasi mazliet vairāk par fotogrāfiju.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):