forum.gif
B&W no RGB uz CMYK printēšanai.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / B&W no RGB uz CMYK printēšanai.
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 11.02.19 12:18
 citēt
Vajadzīgs padoms failu sagatavošanai priekš printēšanas uz putukartona. Foto būs melnbalts. Uztaisīju vienu testam ,un melnais nav tik melns. Sagatavošanai iespējams izmantot Lightroom un PS.
avatar
Publicēts: 11.02.19 12:34
 citēt
Točna zini ka CMYKu vajag vai tikai "gudrības" visādas esi saklausijies?
Druka uz putukartona pēc parasta tintes printera izklausās, tur lielākoties rgb failu draiveri ēd.
Ja vajag cmyku, tad vispirms drukātājam prasa kādā tieši profilā konvertēt.
Un vispār uz putukartona pa tiešo, vai tomēr uz papīra un pēctam tiek līmēts uz putukartona?

P.S. vispār tavā jautājumā ir divas pazīmes kas drukātājiem liek būt ļoti skeptiski izturēties pret tādiem "klientiem"
avatar
Publicēts: 11.02.19 13:26 labots
 citēt
No pakalpojuma sniedzēja lapas:
"Maketam jābūt sagatavotam CMYK vai Grayscale krāsās. Tas nedrīkst saturēt nekādus citus krāsu modeļus (piem. RGB vai PANTONE). Pretējā gadījumā, drukas iekārtas procesors, šīs krāsas modeļus nomainīs uz CMYK krāsu modeli, un drukas rezultāts neatbildīs Jūsu cerētajām krāsām."

Man vienalga ko domā drukātajs, kāds esmu klients. Nepieciešams izdrukāt melnbaltas fotogrāfijas uz putukartona. Pasūtīju vienu testa foto, bet neapmierina rezultāts. Tātad neesmu pareizi sagatavojis failu.

Pārnesot no LR uz PS, pie Edit/color settings logā CMYK, atzīmēju Coated Fogra39. Pie Image/mode ieliku grayscale.
avatar
Publicēts: 11.02.19 13:56
 citēt
Izklausās pēc kāda videsreklāmas drukātavas ar četrkrāsu printeri, varbūt tas nav tas virziens kurā meklēt ļoti Loti kvalitatīvu MB druku ar dziļu melno?

CMYKam ir gūzma profilu ar dažādiem krāsu limitiem, vispirms būtu jānoskaidro kurā tieši cmyka profilā konvertēt.
Un max krāsu limitu arī noskaidrot, jo raugi melnais var tikt nodrukāts tikai ar melno, bet var tikt nodrukāts arī kā melnais + kaut kāds procents C+M+Y, otrajā gadijumā protams melnais izskatīsies melnāks, bet tad fails arī ir pareizi jāsagatavo un tas ir tavs nevis drukātavas pienākums.Un failam jābūt pareizajā profilā ( un izmērā/rezolūcijā arī vēlams), jo ja drukātavā fails būs jākonvertē citā profilā attēla var diezgan pamainīties(atkarīgs no....).
Tā ka pirmais uzdevums noskaidrot konkrēto cmyka profilu, tad šopā Color settingos to arī uzlikt, un tad tik konvertēt savu RGB uz CMYKu, un tad pārbaudīt krāsu procentus savas bildes tumšajās vietās.
! ja krāsu limits ir zem 400% ( kā arī visdrīzāk būs) nevajag gatavajam cmyka failam kruķit augšā melnumu ēnās uz 100,100,100,100, lai uz ekrāna ķipa krutāk izskatās.

P.S. metiens uz cmyku caur 16 bitiem dažreiz labāk saglabā gradācijas.
avatar
Publicēts: 11.02.19 14:02 labots
 citēt
Paga, paga tu iedevi drukāt vienkanāla grayscale failu, nevis četrkanālu cmyku un gaidi baigo melnbalto druku?
Vai tikai nebūs nodrukāta ar vienu melno krāsu tava bilde?
avatar
Publicēts: 11.02.19 15:20
 citēt
Tam izgatavotājam norādīts cmyk fogra39. Jā, tā arī izskatās. Esmu iedevis testam drukāt grayscale. :D Nu ko, vēl krietni jāpalasa un japačakarējas, kamēr iebraukšu visos tajos krāsu profilos. Pirms kaut ko nosūtīt drukāt. Bet paldies par ievadu, tāpēc te arī rakstu, nezinu kam prasīt padomu.
avatar
Publicēts: 11.02.19 15:31
 citēt
Visi lielo palagu - līmplēvju, baneru, katronu drukātāji prasa cmiku un drukā ar 4 krāsām. Un loģiski, ka ne melnu, ne spilgti zilu vai aveņsarkanu tur laukā nedabūt - īpaši uz tā štrunta puskrītpapīrkartoniņa ar ko ir aplīmēts putukartons. Toties tas ir lēti. Droši var drukāt visus siltos toņus - labības lauki, cepti kartupeļi un pārsauļotas beibes tā baigi neatšķirsies no jēdzīgākas drukas.
avatar
Publicēts: 11.02.19 15:46 labots
 citēt
Tātad, ja gribas kvalitatīvi, lai piesātinatā oranžā mākoņmala, un melnais kaķis uz ceļa būtu tadā krāsā kā vajag, man jāmeklē cita izgatavošanas vieta. Un attiecīgi jau par citu cenu. Ja nepieciešams izdrukāt 594x334mm izmērā b&w 15-20gb ko likt pie sienas bez fotorāmja, kas tad būs labāks?
avatar
Publicēts: 11.02.19 17:09
 citēt
"tādā krāsā kā vajag" visdrīzāk tu redzēsi tikai uz sava monitora, ja kalibrēts, tad uz cita kalibrēta arī apmēram tā.
Druka praktiski visa izpildās ar CMYK krāsām+dažreiz gaišās CMK krāsas.(jā es esmu lietas kursā par piemēram canona R,B,G,Oranžo(?) u.c. tamlīdzīgām izvirtībām). Lielākā daļa tintes drukas iekārtu lieto epsona galvas(izturīgas, tapēc ka..) un attiecīgi CMYK vai paplašinātas C-LC-M-LM-Y-K-LK-LLK krāsas, līdz ar to fiziski nav iespējams izdrukāt daļu košo RGB krāsu.
Ar melnbalto arī bēda, Māris pareizi rakstija, ka labāk bildi ietonēt, vizuāli iegūsi.
! drukājot tonētu melnbalto nedrīkst failā pieļaut pilnīgu baltu krāsu, pirms tonēšanas bildes baltās vietas padara pelēkas (izejas leveli..nu to apakšejo...labo bultiņi bīda uz 230-240) un tad tonē. Ja tā nedara gatavā bilde faktiski ir divās krāsās attēla siltajā un gaišajās vietās papīra baltajā/zilganbaltajā, kas vizuāli papretīgi izskatās.
avatar
Publicēts: 11.02.19 22:35
 citēt
bumanisjanis:Tātad, ja gribas kvalitatīvi, lai piesātinatā oranžā mākoņmala, un melnais kaķis uz ceļa būtu tadā krāsā kā vajag, man jāmeklē cita izgatavošanas vieta. Un attiecīgi jau par citu cenu. Ja nepieciešams izdrukāt 594x334mm izmērā b&w 15-20gb ko likt pie sienas bez fotorāmja, kas tad būs labāks?


Oranžais ir silto toņu sajaukums to vēl var dabūt tīri ok - skumji ir ar zilo galu, violeto un melnu. Varu ieteikt Andrejsalā fineartprint.lv. Cena būs augstāka reizēs, bet varēsi dot RGB failus un viņi paši tos piegrozīs kā šamējo epsonam "garšo", melnais būs kā slapjš piķis, bildi varēs turewt saules gaismā utt. Lai dabūtu mazsāpīgākas izmaksas vari viņiem aiznest pvc plastika loksnes un palūgt, lai Tev līmē 6 bildes vienā palagā (mājās ar nazi, gar dzelzs līneālu, sagabalosi) - tā izvairīsies no dārgāka pamata (viņi līmē uz plastika kam abās pusēs alumīnijs) un kkāda "līmēšanas cena par gabalu" izmaksām. Nu un saki, ka Tev vajag budžetīgāko papīru uz kura "super izskatās" - uzdrukās uz kkāda Epson satin vai pearl ruļļpapīra. Nu un kešā maksāt. Bet tā viņi atbalsta radošos censoņus - pateiksi, ka vajag labā skatā, bet budžets nekomerciāls un speciāli Tev dārgākus materiālus neviens nesmērēs. Iespējams ir tehniski gudri puiši kādā pagrabā kuri izspiež rezultātu ar pieticīgāku tehniku un materiāliem, bet cik man gadījies, tad visbiežāk viņu apgalvojumu skaidrojums ir tajā, ka viņi neredz atšķirību starp labu izdruku un stipri viduvēju.
avatar
Publicēts: 11.02.19 23:36
 citēt
Jā Fineart drukā tiešam labi, bet mana vienīgā pieredze ir pasūdīga viņu cenu politikas dēļ. Zvaniju izstāstiju ko vajag, jautāju CIK tas izmaksās, nosauca cenu ~65Ls par bildi, aizgāju apskatīties materiālus un precizēt tehniskus sīkumus, specifikāciju radikāli nemainiju, toties cena nedaudz uzkāpa, jo džeki viegli smīkņājot teica tipa "aizmirsuši pierēķināt kaut ko tur" rezultātā ~80Ls par bildi , kad aiznesu failus un paludzu uzrakstīt rēķinu, tad sekoja vēl frāze "plus pvn" koroče no ~65Ls pa telefonu realitātē cena bija virs sotaka par bildi, kaut skaidri un gaiši tika pateikts ka tas būs pārskaitijums( bez mājieniem par skaidu naudu, tipa bez pvn) un jautāts "cik man tas kopā izmaksās", lai varētu sakaņot cenu ar pasūtītāju.
Koroče nodrukāja ļoti labi, klients apmierināts, es arī tikai pārdesmit latus piemaksāju no savas kabatas, jo gala cena kas bija saskaņota nebija maināma( klients bija valsts iestāde ar entajos līmeņos apstiprināmu budžetu).
Tā kā ja budžets nav jāsaskaņo iepriekš un esat gatavi uzmest pa virsu , ideāla vieta bilžu kvalitatīvai drukai.
avatar
Publicēts: 12.02.19 00:31 labots
 citēt
Galīgi nevēlos būt lobētājs vai kas, bet pieredze man tur liela (kā reizi par tādu ekonomešanas līniju) - kādreiz devu tur skates skolas bērniem drukāt. Tad arī izrunāju krustām šķērsām variantus - max skats par min izmaksām. Skolas darbus maketējām uz ruļļa papīra loksnēm, nekur nelīmējām - taupīja uz visu tik ne druku un minimālo jēdzīgo papīru. Esmu no skolas prom jau 10 gadus, bet ja jāplātās tās vecās drukas velk ārā vēl šodien.
Nu un pats tur turpinu drukāties - jā viņu kkāds ierindas pasūtītājs sākas no 120€ par kvadrātmetru, bet, pie vajadzības, viņi atrod kā finanses samazināt.
Toties esmu izbaudījis te pa tuvākām valstīm izstādoties, ka pret kaimiņa bildi kā diena pret nakti.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):