forum.gif
Bilžu vērtēšana.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / Ieteikumi / Bilžu vērtēšana.
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. >
IerakstsAutors
Publicēts: 28.06.12 19:35
 citēt
sākiet, tak vienreiz laist muļķi, nopietni te nekas nekad nebūs .... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 28.06.12 19:49
 citēt
negatIvs:sākiet, tak vienreiz laist muļķi, nopietni te nekas nekad nebūs .... :bad_smile:

Lai laistu muļķi tas muļķis vēl ir jāatrod :grimace:
avatar
Publicēts: 28.06.12 20:04
 citēt
:what: :what: :what:
smartins:Jo augstāk bildes reitings, jo augstāku SW balsotājam vajag, lai viņa balsojums netiktu zem 0 latiņas. Līdz ar to, topa bildēm, kurām reitings jau ir uzaudzis virs vidējā, turpmāko reitnga kāpumu nosaka nevis CIK DAUDZ lietotāji par to ir nobalsojuši, bet gan cik daudz lietotāji ar AUGSTIEM SW par to ir nobalsojuši. Piemēram, tevis pieminētās bildes reitingi jau ir pāri 5.43, attiecīgi, lai bildes reitings turpinātu augt, šīm bildēm ir nepieciešami balsotāji ar SW vismaz 0.85 (tas nav precīzi, bet +/-) un par šīm bildēm var balsot kaut tūkstots lietotāju ar SW zemāk par 0.85, reitings nekustēsies no vietas.

Varbūt ir vērts sistēmu uzlabot tā, lai kaut nedaudz, tomēr bildes reitingu paceltu jebkurš balsojums, ne tikai tas, kurš ir virs vidējā?
avatar
Publicēts: 28.06.12 20:28
 citēt
Eliks:Sapper, šī saita vērtība nav mākslas bildes. Nekad nav bijušas un nekad nebūs. Tu salīdzini nesalīdzināmās lietas.


Es jau tā centos sava savārstijuma sākumā minot šīferi ugunskurā... :D en.wikipedia.org...
avatar
Publicēts: 28.06.12 20:36
 citēt
Eliks:
Citagaisma:

Vispār es jau Tev trešo reizi jautāju - "Vai TOP'a mērķis ir atlasīt VISVIDUVĀJĀKĀS bildes?". Ja jā, tad man ir kur tiekties.:-))))


Tu to sauc nicinoši par viduvējām bildēm un tāpēc es tev neatbildu. Tops atspoguļo fotobloga autoru sniegumu periodā. Tas ir tāds pats veicinātājs kā uzslava par padarīto darbu. Visi vairāk vai mazāk tiecas uz uzslavu. Tad lūk iekšējā smilškastē ir iespēja tādu saņemt.

Ik pa brīdi parādās kāds "guru" un nodirš, ka fotobloga tops jau neko nenozīmē. Tāpat Jūs visi esat niecības un viduvējības. Par to rakstīja fotokvartālā (kas nobankrotēja), par to cepās er-foto un shutterī (kas nobankrotēja), par to ik pa brīdim pacepās kāds "eksperts" (gan jau arī sēž uz ūdens un maizes vai fotografē kāzas pa 100Ls)... Bet būtībā tops nav kaut kāda pasaules līmeņa latiņa. Tā ir fotoblog bilžu galerija sakārtota pēc reitinga.


Es gan nekad neesmu teicis ka viduvējība ir kas slikts, tā kā nav man piedēvēt to, ko es nemaz nedomāju. Pat pretēji, man kā reiz pret šo viduvējību bildēs nekas nav pretī, jo tā daudz maz atbilst Latvijas vidējā iedzīvotāja izpratnei par fotogrāfiju. Tik tas ir pretrunā ar Tavu tēzi, ka šī vieta ir paredzēta attīstībai un viedokļu apmaiņai. Un tikai tas ir vienīgais iemesls kāpēc es uzdodu Tev tik neerto jautājumu.:-) Jo reitingiem taču ir kāds mērķis, un es vēlos saprast Tavu mērķi veidojot šo reitingu. Jo šobrīd tas nosaka VIDUVĒJIBU...
avatar
Publicēts: 28.06.12 20:43 labots
 citēt
IMHO šitas ir desmitniekā! Pievēsiet uzmanību pēdējai rindkopai. Vai ir vēl jēga staipīt to kazas vilnu?



www.sakaru-pasaule.lv...
avatar
Publicēts: 28.06.12 22:59
 citēt
Vispār diskusija sakarīga...
1. Interesanti būtu iztestēt vērtējumu "Patīk/Dzēst/Vienaldzīga" - šobrīd ir tā, ka, ja bilde nepatīk, lietotāi (izņemot boti) nevērtē bildi vispār... (un, iespējams, tas nemaz nav slikti)
2. Arī ideja par to, ka reitingi jātaisa no nesenākām aktivitātēm ir vērā ņemama - liktu lietotājiem nesēdēt uz veciem lauriem un piespiestu tos turpināt darboties... Un ar laiku nolīdzinātu iespējami radušās kļūdas bilžu vērtējumos saistībā ar dažādiem vērtēšanas algoritmiem. Diskutējams būtu jautājums, cik ilgs laika periods būtu jāskaita kā nesens.
3. Tie lietotāji no likvidētajiem foto saitiem laikam sākuši aktivizēties te... Katrā ziņā, ir jau jūtama tāda pati necieņa un taisndomājoša augstprātība attiecībā pret citiem lietotājiem, kāda bija vienā otrā saitā... Oi oi oi! - tā jau var aizbaidīt mierīgos, viduvējos lietotājus... :face-grin:
avatar
Publicēts: 28.06.12 23:49
 citēt
Laine:Oi oi oi! - tā jau var aizbaidīt mierīgos, viduvējos lietotājus... :face-grin:


Vai Laine domā, ka "karalim" nedrīkst atklāt, ka viņš ir kails, bet jāturpina apjūsmot viņa "jaunais tērps" ?? :grimace:
avatar
Publicēts: 29.06.12 09:10
 citēt
smartins::what: :what: :what:
smartins:Jo augstāk bildes reitings, jo augstāku SW balsotājam vajag, lai viņa balsojums netiktu zem 0 latiņas. Līdz ar to, topa bildēm, kurām reitings jau ir uzaudzis virs vidējā, turpmāko reitnga kāpumu nosaka nevis CIK DAUDZ lietotāji par to ir nobalsojuši, bet gan cik daudz lietotāji ar AUGSTIEM SW par to ir nobalsojuši. Piemēram, tevis pieminētās bildes reitingi jau ir pāri 5.43, attiecīgi, lai bildes reitings turpinātu augt, šīm bildēm ir nepieciešami balsotāji ar SW vismaz 0.85 (tas nav precīzi, bet +/-) un par šīm bildēm var balsot kaut tūkstots lietotāju ar SW zemāk par 0.85, reitings nekustēsies no vietas.

Varbūt ir vērts sistēmu uzlabot tā, lai kaut nedaudz, tomēr bildes reitingu paceltu jebkurš balsojums, ne tikai tas, kurš ir virs vidējā?


Man šis variants liekas ok. Bet vai to vajag?
Kā jau iepriekš rakstīju vērtēšanas sistēma nav slikta.
Es tik nesaprotu, kas man ir jādara, lai paceltu savu vidējo atzīmi? autora rētingu? Jo zem bildē man ir pavisam citas atzīmes!?
avatar
Publicēts: 29.06.12 10:15
 citēt
omulis:

Man šis variants liekas ok. Bet vai to vajag?
Kā jau iepriekš rakstīju vērtēšanas sistēma nav slikta.
Es tik nesaprotu, kas man ir jādara, lai paceltu savu vidējo atzīmi? autora rētingu? Jo zem bildē man ir pavisam citas atzīmes!?


Tak bija rakstīts- jāieinteresē tie, kas aktīvi balso par visiem pēc kārtas :) Resp., bildes vērtējums nav atkarīgs no bildes satura, bet no laika, kad tie aktīvākie "patīk" klikšķinātāji ir blogā.. Ja tādā brīdī trāpa, tad bilde ir topā :)
avatar
Publicēts: 29.06.12 10:49 labots
 citēt
Ja kāds grib sasniegt bildei augstu reitingu (uz citu savu bilžu līmeņa fona), tad bilde blogā ir jāliek nākamajā(s) dienā(s) pēc fotobloga kaķu dienas, jo tad visi cilvēki ir krustu šķērsu klikšķinājuši 'patīk' par viens otra kaķu bildēm (arī tie, kas ikdienā nebalso ar 'patīk' pa labi un pa kreisi) un gribot negribot ir uzkačājuši savu SW - attiecīgi kādu laiku pēc kaķu dienas visām fotobloga bildēm vidējās atzīmes ir augstākas kā citos 'gadalaikos'. :)
avatar
Publicēts: 29.06.12 10:57
 citēt
Vai nu es nesaprotu, ko man sakat vai Jūs ko es.

Neiet runa par bildes vērtēšanu!!!
Es saprotu, ka tas ir atkarīgs no SW skaitļa utt.

Lūdzu paskatieties kāda ir +- vidējā atzīme manām bildēm! +- uz aci 5.2, ja?




Tad kādēļ šeit tā ir tikai 5.07?



Piemēram pēdējai bildei atzīme man ir 5.17 un atiecīgi fotogrāfa reitings man nokritās par 0.1!?

Ko es varu darīt, lai tas būtu reālāks sitauācijai?
avatar
Publicēts: 29.06.12 11:10
 citēt
Omuli - nu bļac, ja Tavs arguments ir 'uz aci izskatās 5,2', tad ar Tevi taču neviens tālāk nerunās. Ja Tevi tas tik ļoti interesē, tad saskaiti visu savu bilžu reitingu kārtīgi uz kalkulatora un ieliec formulā ko Tev Eliks iedeva [autora reitings = videjais_bilžu_reitings * (bilžu_skaits/(bilžu_skaits +1))]. Nu un ja tad Tev nesanāk kā vajag, tad gan nāc un 'cepies'.
avatar
Publicēts: 29.06.12 11:18
 citēt
Omuli, pamēģin padzēst kādu vecāku bildi ( kad vēl bija tikai 555 vērtēšanas sistēma), kas pašam vairs nepatīk. Man ir aizdomas, ka veco bilžu reitingi čakarē jauno.
avatar
Publicēts: 29.06.12 11:26
 citēt
kruzulis:Omuli, pamēģin padzēst kādu vecāku bildi ( kad vēl bija tikai 555 vērtēšanas sistēma), kas pašam vairs nepatīk. Man ir aizdomas, ka veco bilžu reitingi čakarē jauno.

Kad es piereģistŗe'jos liekas ka tāda sitēma nebija.
avatar
Publicēts: 29.06.12 12:17 labots
 citēt
Omuli - pamēģini no savām 25 jaunākajām bildēm bildi ar vismazāko reitingu iemest melnrakstos un tad apskaties, kā tev mainās FR. Bet svarīgi, lai 26-tajai bildei būtu lielāks reitings, par mazāko no 25, jo viņa nāks "tukšajā" vietā.
avatar
Publicēts: 29.06.12 13:07
 citēt
sistēma sāka darboties 2011. gada 1. janvārī. vecāku bilžu reitinga cipari neko neietekmē
avatar
Publicēts: 29.06.12 13:48
 citēt
CerambyX:Omuli - nu bļac, ja Tavs arguments ir 'uz aci izskatās 5,2', tad ar Tevi taču neviens tālāk nerunās. Ja Tevi tas tik ļoti interesē, tad saskaiti visu savu bilžu reitingu kārtīgi uz kalkulatora un ieliec formulā ko Tev Eliks iedeva [autora reitings = videjais_bilžu_reitings * (bilžu_skaits/(bilžu_skaits +1))]. Nu un ja tad Tev nesanāk kā vajag, tad gan nāc un 'cepies'.

Tā arī izdarīju, lai arī ne par to bija jautājums!

Manām bildēm vidējā atzīme sanāk- 936.29/177=5.28
Ieliekam formulā- 5.28*(177/(177+1))= 5.25 apaļojot uz leju.
Pie profila uzrādās 5.07 :/
avatar
Publicēts: 29.06.12 14:25 labots
 citēt
omulis:
CerambyX:Omuli - nu bļac, ja Tavs arguments ir 'uz aci izskatās 5,2', tad ar Tevi taču neviens tālāk nerunās. Ja Tevi tas tik ļoti interesē, tad saskaiti visu savu bilžu reitingu kārtīgi uz kalkulatora un ieliec formulā ko Tev Eliks iedeva [autora reitings = videjais_bilžu_reitings * (bilžu_skaits/(bilžu_skaits +1))]. Nu un ja tad Tev nesanāk kā vajag, tad gan nāc un 'cepies'.

Tā arī izdarīju, lai arī ne par to bija jautājums!

Manām bildēm vidējā atzīme sanāk- 936.29/177=5.28
Ieliekam formulā- 5.28*(177/(177+1))= 5.25 apaļojot uz leju.
Pie profila uzrādās 5.07 :/
Kamēr FR ir saistīts ar 2011. gada reitingu vai nu tie kas ir ar augstiem reitingiem (kā piemērs www.fotoblog.lv... ) nesāks likt bildes, tu viņu līmeni nevarēsi sasniegt.
avatar
Publicēts: 29.06.12 17:28
 citēt
Njaaa... sen nav vērts vaļā kods.

Bet redz kas atklājās - FR tiek rēķināts no pēdējām 25 publicētām bildēm un formula ir nedaudz savādāka (atjaunota 2011. gada martā)

(100* vidējais reitings par pēdējām 25 bildēm * bilžu skaits / (bilžu skaits + 1))/100

bilžu skaits = 25 (ja nav mazāk)

Izrēķināju pēc šīs formulas un tad tev omulis sanāk 5,07
avatar
Publicēts: 29.06.12 20:21
 citēt
hmm, tad diezgan trakas izmaiņas sanāk :/
avatar
Publicēts: 29.06.12 23:06
 citēt
"FR tiek rēķināts no pēdējām 25 publicētām bildēm"

Nu lūk, šeit ir atbilde, kāpēc labākie fotogrāfi neliek jaunas bildes.
Ierosinājums: ja bildes netiek liktas, pēc kāda laika reitings slīd uz leju.
Tā galvgalī varēs nokļūt arī aktīvākie autori.
avatar
Publicēts: 29.06.12 23:09
 citēt
psc, jo tālāk mežā, jo dziļāk sūnās :face-grin:
avatar
Publicēts: 29.06.12 23:10
 citēt
Eltons:"FR tiek rēķināts no pēdējām 25 publicētām bildēm"

Nu lūk, šeit ir atbilde, kāpēc labākie fotogrāfi neliek jaunas bildes.
Ierosinājums: ja bildes netiek liktas, pēc kāda laika reitings slīd uz leju.
Tā galvgalī varēs nokļūt arī aktīvākie autori.

man maijāa nosliideeja - par 2 iedaljaam .....
avatar
Publicēts: 29.06.12 23:14
 citēt
Eltons:"FR tiek rēķināts no pēdējām 25 publicētām bildēm"

Nu lūk, šeit ir atbilde, kāpēc labākie fotogrāfi neliek jaunas bildes.
Ierosinājums: ja bildes netiek liktas, pēc kāda laika reitings slīd uz leju.
Tā galvgalī varēs nokļūt arī aktīvākie autori.
tieshi to arii es ierosinaaju!
avatar
Publicēts: 29.06.12 23:23
 citēt
Bildes:
Eltons:"FR tiek rēķināts no pēdējām 25 publicētām bildēm"

Nu lūk, šeit ir atbilde, kāpēc labākie fotogrāfi neliek jaunas bildes.
Ierosinājums: ja bildes netiek liktas, pēc kāda laika reitings slīd uz leju.
Tā galvgalī varēs nokļūt arī aktīvākie autori.
tieshi to arii es ierosinaaju!


To mēs jau te apspriedām arī senākās diskusijās. Koroč Omulis 50-niekā netiks :shame:
avatar
Publicēts: 29.06.12 23:28
 citēt
traģikomēdija :bad_smile:
avatar
Publicēts: 29.06.12 23:30
 citēt
dolldia:traģikomēdija :bad_smile:


+
avatar
Publicēts: 29.06.12 23:54
 citēt
kōmastraģika...
avatar
Publicēts: 30.06.12 01:01
 citēt
Eltons:"FR tiek rēķināts no pēdējām 25 publicētām bildēm"

Nu lūk, šeit ir atbilde, kāpēc labākie fotogrāfi neliek jaunas bildes.
Ierosinājums: ja bildes netiek liktas, pēc kāda laika reitings slīd uz leju.
Tā galvgalī varēs nokļūt arī aktīvākie autori.


Njāa. pataisīju eksperimentus ar dažādiem lietotājiem. Tas noteikti izmainītu visu reitingu tabulu. Ieviest nav grūti. Jāpakonsultējas ar citiem adminiem, ko viņi par to saka.
avatar
Publicēts: 30.06.12 01:08
 citēt
Tādas izmaiņas nāktu tikai par labu ;)
avatar
Publicēts: 30.06.12 11:28
 citēt
hmm, vakar arī pamēģināju nobalsot par ~6 lietotāju bildēm. autori dažādi. Šodien SW koificents ir no 0.8 nokrities uz 0.79 :/ Nav tā ka viņš aug :)
avatar
Publicēts: 30.06.12 11:32
 citēt
ArmandsK_:Tādas izmaiņas nāktu tikai par labu ;)
es domaaju, ka arii balsotaaja reitingu vareetu piesaistiit autora reitingam. jo cilveekam labaakas bildes, jo lielaaks svars vinja balsij - tas straadaatu kaa motiveejoshs faktors. "Saveejo" balsoshanas sheema tomeer neiztur kritiku, pret biezhi viesaukto Elika diizhaashanos par 8000 unikaalajiem apmekleetaajiem dienaa. Cik tad taadaa "saveejo" pulcinjaa var nolasiities? 10, 20 "unikaalo" lietotaaju?
avatar
Publicēts: 30.06.12 13:20
 citēt
Bildes:
ArmandsK_:Tādas izmaiņas nāktu tikai par labu ;)
es domaaju, ka arii balsotaaja reitingu vareetu piesaistiit autora reitingam. jo cilveekam labaakas bildes, jo lielaaks svars vinja balsij - tas straadaatu kaa motiveejoshs faktors. "Saveejo" balsoshanas sheema tomeer neiztur kritiku, pret biezhi viesaukto Elika diizhaashanos par 8000 unikaalajiem apmekleetaajiem dienaa. Cik tad taadaa "saveejo" pulcinjaa var nolasiities? 10, 20 "unikaalo" lietotaaju?


+:face-kiss:
avatar
Publicēts: 01.07.12 11:56
 citēt
Eliks: Spēles noteikumi ir tādi, ka "svarīgāks" vērtētājs ir tas, kas vērtē aktīvi daudzu autoru bildes.


Tas nu gan ir ļoti sviestaini! Sanāk ka vērtīgākie lietotāji ir šie hiperaktīvie tīņi kuri katru dienu skrien cauri galerijai ar pārsimt Patīk, vērtējot pa 3 bildēm minūtē, tajās pat lāgā neiedziļinoties. Un kā visiem zināms šiem hiperaktīvajiem vērtētājiem mēŗķis viens- lai vairāk aplaimoto ieliek Patīk arī viņu nožēlojamajām kaķīšu un puķīšu bildiņām. Bet savukārt kāds foto feinšmekeris, kurš ienāk paretam un atzinīgi novērtē labāko autoru labākos darbus (kuri ir 1 pret 100 salīdzinot ar sliktajiem), izrādās ir pilnīgi nelietderīgs un viņa vērtējumam nav nekāda svara. Nu ģeniāli! :exciting:
avatar
Publicēts: 01.07.12 13:10
 citēt
greenman:
Eliks: Spēles noteikumi ir tādi, ka "svarīgāks" vērtētājs ir tas, kas vērtē aktīvi daudzu autoru bildes.


Tas nu gan ir ļoti sviestaini! Sanāk ka vērtīgākie lietotāji ir šie hiperaktīvie tīņi kuri katru dienu skrien cauri galerijai ar pārsimt Patīk, vērtējot pa 3 bildēm minūtē, tajās pat lāgā neiedziļinoties. Un kā visiem zināms šiem hiperaktīvajiem vērtētājiem mēŗķis viens- lai vairāk aplaimoto ieliek Patīk arī viņu nožēlojamajām kaķīšu un puķīšu bildiņām. Bet savukārt kāds foto feinšmekeris, kurš ienāk paretam un atzinīgi novērtē labāko autoru labākos darbus (kuri ir 1 pret 100 salīdzinot ar sliktajiem), izrādās ir pilnīgi nelietderīgs un viņa vērtējumam nav nekāda svara. Nu ģeniāli! :exciting:


To jau noskaidrojām, ka reitings sekmē VIDUVĒJU bilžu celšanu godā.
avatar
Publicēts: 01.07.12 13:26
 citēt
greenman:
Eliks: Spēles noteikumi ir tādi, ka "svarīgāks" vērtētājs ir tas, kas vērtē aktīvi daudzu autoru bildes.


Tas nu gan ir ļoti sviestaini! Sanāk ka vērtīgākie lietotāji ir šie hiperaktīvie tīņi kuri katru dienu skrien cauri galerijai ar pārsimt Patīk, vērtējot pa 3 bildēm minūtē, tajās pat lāgā neiedziļinoties. Un kā visiem zināms šiem hiperaktīvajiem vērtētājiem mēŗķis viens- lai vairāk aplaimoto ieliek Patīk arī viņu nožēlojamajām kaķīšu un puķīšu bildiņām. Bet savukārt kāds foto feinšmekeris, kurš ienāk paretam un atzinīgi novērtē labāko autoru labākos darbus (kuri ir 1 pret 100 salīdzinot ar sliktajiem), izrādās ir pilnīgi nelietderīgs un viņa vērtējumam nav nekāda svara. Nu ģeniāli! :exciting:


nu ja ... un mani shis balsojuma princnips pavedina likt "izaicinoshaa "bildes un izklaideties, skatoties uz balsojumiem ;-((((
avatar
Publicēts: 01.07.12 13:55
 citēt
Nu bet šādu foto vērtēšanas un vērtētāju dalīšanas sistēmu var izveidot tikai fotogrāfijas nīdējs nevis mīļotājs. Jo stimulē fotodrazas un bezsakarīgu vērtējumu pavairošanu, tā vietā lai fotoamatieri iemācītos labāk fotogrāfēt un vairāk domāt gan pirms slēdža nospiešanas, gan atlasot savus darbus publicēšanai, gan pirms spiežot vērtēšanas podziņas galerijā.
avatar
Publicēts: 01.07.12 14:26
 citēt
greenman, vai lasi ko saka iipashnieki!?!?!??! vinjus tas neintersee!!!!! galvenais ir tusinjsh!!!!
avatar
Publicēts: 01.07.12 14:33
 citēt
KO var cepties???
Mans maģiskais CW koeficients ir 0,84... Labi ja REIZI NEDĒĻĀ pāris bildes ievērtēju... Varum tā???:face-devil-grin:
Bet vispār man po par visiem koeficientiem, nu neslimoju ar mazvērtības kompleksiem tik akūtā formā.:face-grin:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):