forum.gif
NLO atlidos atkal? 2023 Pasaules gals?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / NLO atlidos atkal? 2023 Pasaules gals?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 6
  5. 7
  6. 8
  7. 9
  8. 10
  9. 11
  10. 12
  11. 13
  12. >
IerakstsAutors
Publicēts: 28.11.12 00:38
 citēt
Sapper:
Tad Jēzus atbildēja un tai sacīja: "Ak, sieva, tava ticība ir liela, lai tev notiek, kā tu gribi." Un viņas meita kļuva vesela tai pašā stundā.

Pinus Tu noklusēji stāsta noslēgumu. Kāpēc? Tā taču ir tikai pasaka ar laimīgām beigām. Bet Tu stāsti tikai līdz tam brīdim, "kad vilks apēda vecmāmiņu." Kāpēc bija jānoklusē happy end?


Nav jau tur nekāds happy end.. Viņam patika, ka šī sieviete atzina savu pazemojumu, atzina un noticēja, ka viņa ir līdzīga suņiem, kas prasa druskas no ebreju galda. Nu ko, tādai sievietei var atmest kaulu no Izraēla galda.. :)
Par pagāniem runājot- no kristiešu puses visi pārējie tādi ir.. Protams, ka viņu izturēšanās ir sevis nostādīšana augstāk par citiem- tieši tas ir tas, par ko runāju..
avatar
Publicēts: 28.11.12 10:59 labots
 citēt
Sapper:
CerambyX:

Varētu lūdzu vēlreiz, lēnāk un pa latviski? :shame: Un kāds tam sakars ar partenoģenēzi?


Vo Tu tak biologs esi, pasaki, ko sapratu nepareizi.
Ja es neesmu kaut ko pārpratis, tad partenoģenēze ir neapaugļotas olšūnas attīstīšanās par dzīvu organismu un dabā tas vērojams vairākām sugām. Pareizi? Un to varot izsaukt arī mākslīgi citām sugām, iedarbojoties uz olšūnu ar dažādiem faktoriem - ķīmiskiem, temperatūru, pH, mehāniskiem utt. To izdevies esot panākt zīdtauriņiem, vardēm, tritoniem. Tā vismāz kādā bioloģijas grāmatā bija rakstīts. Un kas tad ir klonēšana, ja ne partenoģenēze, tikai mākslīga, kur no olšūnas tiek izņemts kodols un vietā ievadīts cits, kur nebūt nav abu partneru DNS. Un tad olšunai sākuma impulsu dod ar dozētu strāvas triecienu. Ja mēs pieņemam, ka kaut kur pa kluso klonē, ne tikai aitiņas, bet arī pīplus, tad Marija nav nekas unikāls :) Tā kā Tu viennozīmīgi esi gudrāks šajā lauciņā, tad man no izziņas viedokļa būtu ļoti interesanti saprast, ko es funktierēju nepareizi. :face-wink:

Skaidrojums kā skaidrojums, ne atbalstīt, ne noliegt, tikai - KUR TAD DIEVIŠĶĪBA? Uz šādiem pamatiem reliģiju neuzbūvēsi, viss biznesa plāns izgāzīsies! Ir vajadzīga dievišķība un Bībeles sastādītāji to saprata ģeniāli. Tieši tāpat mūslaiku baznīcas augstākā vadība saprot, ka ne ar pušplēstu vārdu nevienu no dogmām nedrīkst ne apspriest, ne apšaubīt - uzreiz visa dievišķība būs pagalam! Un tam sekas jau pavisam banālas - līdz pat iztikas līdzekļu zaudēšanai...
avatar
Publicēts: 28.11.12 11:14
 citēt
Pinus:
Sapper:
Tad Jēzus atbildēja un tai sacīja: "Ak, sieva, tava ticība ir liela, lai tev notiek, kā tu gribi." Un viņas meita kļuva vesela tai pašā stundā.

Pinus Tu noklusēji stāsta noslēgumu. Kāpēc? Tā taču ir tikai pasaka ar laimīgām beigām. Bet Tu stāsti tikai līdz tam brīdim, "kad vilks apēda vecmāmiņu." Kāpēc bija jānoklusē happy end?


Nav jau tur nekāds happy end.. Viņam patika, ka šī sieviete atzina savu pazemojumu, atzina un noticēja, ka viņa ir līdzīga suņiem, kas prasa druskas no ebreju galda. Nu ko, tādai sievietei var atmest kaulu no Izraēla galda.. :)
Par pagāniem runājot- no kristiešu puses visi pārējie tādi ir.. Protams, ka viņu izturēšanās ir sevis nostādīšana augstāk par citiem- tieši tas ir tas, par ko runāju..
iedomājies savu augstprātības līmeni... šodien, civilizētā sabiedrībā, iedomājies sevi situācijā, kad pie Tevis nonāk noplucis krievelēns un prasa santīmus. vai spēj savu godīgo pirmo domu nenoslēpt - EJ DIRST utt? Derība ir stāsts par līdzībām! vai Tu tagad neesi pie bagātā galda un nedomā par to krievelēnu kā par suni? Padomā par to. Tu spēj! Cita lieta Vectēvs, kas no lopa cēlies tagad visiem lopa vietu grib ierādīt...
avatar
Publicēts: 28.11.12 15:12
 citēt
viencmuzikanc:jāsaka, ka strīdu un diskusiju karstumā visi piemirsuši par virsrakstā minētajiem "lidojošajiem šķīvīšiem"... :D

A ko tur par lidojošajiem šķīvīšiem, kaukur lasīju, ka tas jeņķis, kurš pirmais ticis nolaupīts un tajā šķīvītī pētīts, beidzot tomēr esot atzinies, ka tas piedzīvojums viņam noticis, kad rāpojis mājup no kaimiņa dzimšanas dienas svinēšanas.
Kas vēl nav skaidrs? Šeit jau arī pa brīžam uzpeld pa kādam spēka struktūru supermenim, kurš piedalījies visu cilvēces vēstures specoperāciju varoņdarbos.
avatar
Publicēts: 28.11.12 19:26
 citēt
nu man viens pazīstams vechuks stāsta, ka savulaik strādājis kopā ar diviem skorceni diversantiem, kas musolīnī glabushi...par voldi prasiju, neko neatceras dzirdējis:)
avatar
Publicēts: 28.11.12 23:03
 citēt
Vot neko es negribu apgalvot,bet kāpēc man liekas,ka no bībeles tikai atsevišķi cilvēki ir lasījuši vairāk par 5-6-lappusēm.Es nekad neesmu spējis pieveikt pat vienu.Mani tā valoda un izteiksmes veids vienkārši nogalina!:face-sad:Tāpat gāja,kad mēģināju urbt Šekspīru un vēl ponta pēc āngliski.:face-grin:Nu nevaru un viss!Vai nu tiešām es tik stulbs būtu?A to visi atsaucas uz grāmatu grāmatu,bībelē teikts tā un teikts šitā...es neko no tā nespēju lasīt,kur nu vēl saprast.:face-sad:
avatar
Publicēts: 28.11.12 23:04
 citēt
Radās jautājums , ja šogad pasaules gals, cik sveces jāliek Adventes vainagā šogad , 4 vai 3 ???
avatar
Publicēts: 28.11.12 23:06
 citēt
viecha:Vot neko es negribu apgalvot,bet kāpēc man liekas,ka no bībeles tikai atsevišķi cilvēki ir lasījuši vairāk par 5-6-lappusēm.Es nekad neesmu spējis pieveikt pat vienu.Mani tā valoda un izteiksmes veids vienkārši nogalina!:face-sad:Tāpat gāja,kad mēģināju urbt Šekspīru un vēl ponta pēc āngliski.:face-grin:Nu nevaru un viss!Vai nu tiešām es tik stulbs būtu?A to visi atsaucas uz grāmatu grāmatu,bībelē teikts tā un teikts šitā...es neko no tā nespēju lasīt,kur nu vēl saprast.:face-sad:


==============

nebēdā, man piespieda augstskolā pāris lapas izlasīt... neko burti kā burti. :d
avatar
Publicēts: 29.11.12 00:11
 citēt
Tante:Radās jautājums , ja šogad pasaules gals, cik sveces jāliek Adventes vainagā šogad , 4 vai 3 ???


ne 4 vai 3, bet 5cas- vienu par sevi :D
avatar
Publicēts: 29.11.12 02:03
 citēt
Ja Tu esi tu un es esmu es, tad Tu neesi tu un es neesmu Tu, Bet m ja Tu neesi


Es pats esmu pasaule un manī ir pasaules gals!
avatar
Publicēts: 29.11.12 07:38 labots
 citēt
viecha:Vot neko es negribu apgalvot,bet kāpēc man liekas,ka no bībeles tikai atsevišķi cilvēki ir lasījuši vairāk par 5-6-lappusēm.Es nekad neesmu spējis pieveikt pat vienu.Mani tā valoda un izteiksmes veids vienkārši nogalina!:face-sad:Tāpat gāja,kad mēģināju urbt Šekspīru un vēl ponta pēc āngliski.:face-grin:Nu nevaru un viss!Vai nu tiešām es tik stulbs būtu?A to visi atsaucas uz grāmatu grāmatu,bībelē teikts tā un teikts šitā...es neko no tā nespēju lasīt,kur nu vēl saprast.:face-sad:


nu bet pamēģini jauniztulkotajā latviešu versijā, ponta pēc, esot atmesti vāciskie artikuli...Tas Kungs utt. moš sanāk:)
avatar
Publicēts: 29.11.12 08:00
 citēt
Man ir sajūta, ka reliģija ir vajadzīga lieta, nu kā konstrukcija lai noturētu sabiedrību pie noteiktas lietu kārtības. Reliģiskās tradīcijas, ja tā papēta, ir ļoti pragmatiskas pamācības kā cilvēkiem izdzīvot šaj pasaulē...nekas jau cits.

Problēma tur, ka ļaužu vairumam ir šis ticības gēns un viņiem to lietu būtu jāpiekopj, taču šo ideju par jēzu 21. gadsimtā pārdot ir arvien grūtāk. Ļaužu vairums ar prieku pieņem domu - visi esam vienlīdzīgi... un aizmirst - Dieva priekšā(sadedzināti vai sapuvuši). Tad nu ļautiņi dzīvo ar maldīgām ilūzijām par vienlīdzīgām tiesībām un fustrācijā par to, ka tas nerealizējas un pat nevīžo nopirkt loterijas biļeti.

p.s.
Vislielākos uzmetienus par naudu esmu redzējis no "aktīvo kristiešu" puses, kāpēc tas tā...nu varbūt viņiem nav saprotams vārds ētika, nezinu...:)
avatar
Publicēts: 29.11.12 08:12
 citēt
Ehh cik labi ir būt neticīgai :D un ja pēkšņi kaut kas notiks, pienāks negaidīti, vot tas tik būs piedzīvojums :D
avatar
Publicēts: 29.11.12 09:18
 citēt
imgfoto:Man ir sajūta, ka reliģija ir vajadzīga lieta, nu kā konstrukcija lai noturētu sabiedrību pie noteiktas lietu kārtības. Reliģiskās tradīcijas, ja tā papēta, ir ļoti pragmatiskas pamācības kā cilvēkiem izdzīvot šaj pasaulē...nekas jau cits.

Problēma tur, ka ļaužu vairumam ir šis ticības gēns un viņiem to lietu būtu jāpiekopj, taču šo ideju par jēzu 21. gadsimtā pārdot ir arvien grūtāk. Ļaužu vairums ar prieku pieņem domu - visi esam vienlīdzīgi... un aizmirst - Dieva priekšā(sadedzināti vai sapuvuši). Tad nu ļautiņi dzīvo ar maldīgām ilūzijām par vienlīdzīgām tiesībām un fustrācijā par to, ka tas nerealizējas un pat nevīžo nopirkt loterijas biļeti.

p.s.
Vislielākos uzmetienus par naudu esmu redzējis no "aktīvo kristiešu" puses, kāpēc tas tā...nu varbūt viņiem nav saprotams vārds ētika, nezinu...:)


Pareizi raksti:
- tāpēc, ka 2000 gadu laikā, it īpaši pie tik straujas cilvēces attīstības pēdējos divos gadsimtos, šis tēls ir novecojis, mācība palikusi nederīga, izņemot to punktu- taisi sūdus cik gribi, bet pēc tam pazemojies, nolūdzies un Dieva priekšā būsi "baltā avs". Tāpēc arī tu redzi "Vislielākos uzmetienus par naudu esmu redzējis no "aktīvo kristiešu" puses". Neticīgie tic paši savam spēkam, un paši arī atbild par savu rīcību, neslēpjoties aiz Dieva (zīmīgi, ka īstie pareizticīgie bīdot darījumus (uzmetienus) runā ar nedaudz nolaistiem acu plakstiņiem, lai Dievs neredz viņu acis tai brīdī :D )


- kad palasa vecos (2000 un vecākus) rakstus, tad redzam, ar kādu spēku "vecie ticībnieki" iznīcināja "jaunos". Un tikai tad, kad valdnieks saprOT, ka jaunā ticība ir izdevīgāka par veco, tad jaunās ticības varēja nostiprināties. Bet jaunie ticībnieki bija, kā sava laika protestanti pret pastāvošo (iekārtu, varu, visatļautību) kas bija ap viņiem, un tas stiprināja un vairoja šīs rindas. Ļ-laps, bet pilnīgi pretējs piemērs ir 1917 gads, kad visa eiropa sadalījās divās pretējās nometnēs- varas aizstāvji un "sarkanie", no kuriem pēdējie auga kā sēnes pēc lietus. Kas var pateikt cik bija sarkano latviešu strēlnieku? Dokumenti liecina, ka 18 gadā rietumu pusē no tagadējās Latvijas robežām iestrēguši bija 22000 un 12000 (starp citu, Lietuva negribēja atgriest dzimtenē šos sarkanos streļķus, kas bija gūstā pie viniem )... bet cik tūkstoši aizgāja sargāt Liniņu Voldi ? Arī citās valstīs (izteikti tieši Vācijā) "sarkanie" dikti vairojās, bet varu nevarēja saņemt viena iemesla dēļ- netika klāt armijas ieročiem un saziņas līdzekļiem. PROTESTI PRET PASTĀVOŠO VAIRO PROTESTANTU RINDAS!


- Un tagad iedomāsimies, ka Dievs saprot, ka vecās ebreju leģendas vairs neder, un sūta jaunu MESIJU. Viņu pieņems ar atplestām rokām, vai nomētās ar akmeņiem- GARANTĒJU, KA BŪS OTRAIS VARIANTS :D
avatar
Publicēts: 29.11.12 09:19 labots
 citēt
Te nedaudz ne no manis- mācos kopēt no Sapper :D

Reliģijas visā pasaulē ir pieredzējušas fenomenu, kas nosaukts par “krīzes kultiem”. Lai gan reliģiskie un kulturālie apstākļi atšķiras, šīm kustībām tomēr ir svarīgas līdzības. Arī agrīno kristietību var viegli nosaukt par tādu “krīzes kultu” – taču interesanti, ka neviens no šiem kultiem nav parādījušies bez priekštečiem.

Neseni pierādījumi spēcīgi liecina, ka līdzīgas apokaliptiskas kustības jau eksistēja romiešu okupētajā Jūdejā jau 100 gadus pirms Jēzus. Tāpēc agrīnās kristietības izpratne tikai iegūtu no labākām zināšanām par šīm agrākajām kustībām (cik nu tādas ir iespējamas) un arī vispār no dziļākas izpratnes par krīzes kultu dabu.

Kā parādās krīzes kulti? Pirmā sastāvdaļa ir pietiekami daudz tādu cilvēku sabiedrībā, kas sāk uzskatīt, ka viņu kultūra un tradicionālais dzīves veids viņiem vairs neder. Problēma ir tāda, ka sabiedrībā notiek lielas izmaiņas – iespējams, viņus ir okupējuši svešzemju iebrucēju, vai arī jauni atklājumi un tehnoloģijas pārlieku ātri pārveido sabiedrību.

Tādēļ cilvēki tiecas atsaukt atmiņā to, ko uztver kā tikumīgākus, labākus laikus, radot jaunas sistēmas un saistības saskarsmē lielās sabiedrības ietvaros. Tiek uzskatīts, ka šis kodols uzlabos un atjaunos visu sabiedrību.

Cilvēkus šiem pūliņiem piesaista otra svarīga sastāvdaļa, kas ir viņu pašu nedrošības sajūta: viņu baida jaunās idejas vai svešās ietekmes. Viņi ir pakļauti milzīgam stresam, mēģinot funkcionēt sabiedrībā, ko vairs īsti neatzīst par savējo. Kopā ar šo ir sagatavota skatuve, lai parādītos harizmātiska personība, kas tiek uztverta kā pravietis vai mesija.

Makss Vēbers definē šādu pravietisku personību kā “pilnībā individuālu harizmas iemiesotāju, kas, pamatojoties uz savu misiju, pasludina reliģisku doktrīnu vai dievišķu pavēli. Pravieša apgalvojumi balstās personīgā atklāsmēs un harizmā. Šīs īpašības ir jāuztver kā izšķirošu pravieša pazīmi.”

Starpnieku starp cilvēkiem un dievišķo pirmām kārtām raksturo viņa personības harizma, uzsver Vēbers. Tā drīzāk ir nevis rakstura īpašība, bet gan attiecību forma starp praviešiem un viņa sekotājiem. Un notiek tas, ka laika gaitā šo abu pušu emocijas un personības sāk sajaukties.

Kad cilvēki, kas vēlās tikt vadīti, sastopas ar cilvēku, kuram ir spēja identificēt sevi ar sekotājiem un likt viņiem identificēties ar pravieti, rezultāts ir līdzīgs ķīmiskai reakcijai. Pravietis kļūst par “empātiskā spoguļa” veidu, parādot cilvēkiem ne tikai viņu ciešanas un ilgas, bet arī viņu cerības uz patiesu apņēmību un uzvaru.

Kad šīs abas puses sastopas periodā, kas ir labvēlīgs krīzes kulta attīstībai, šo attiecību spēks dramatiski palielinās. Cilvēki, kas ir pakļauti stresam un atsvešinājušies no savas kultūras, pēkšņi var neierastā veidā justies nozīmīgi un apbrīnojami.

Tas viss lieliski apraksta stāvokli, ko pieredzēja romiešiem pakļautie Jūdejas cilvēki. Viņu kultūru un reliģiju spēcīgi bija ietekmējusi romiešu un helēņu filosofija. Šādā situācijā pravietiskās un mesiāniskās personības var būt kā sēklas auglīgā augsnē. Tā bija, kad savos pirmajos gados attīstījās kristietība, taču pirms tās bija līdzīgas kustības, kas, iespējams, to ietekmēja.

Divas nesenas grāmatas apspriež šādu krīzes kultu, fokusējoties uz šādām kustībām, kas parādījās romiešu okupētajā Jūdejā pirms kristietības attīstības. Pierādījumi par vismaz vienu “Mesiju” pirms Jēzus ir atrodami Nāves Jūras manuskriptos, un tie var atstāt nopietnas sekas uz mūsu izpratni par to, kā un kāpēc parādījās kristietība.

The First Messiah: Investigating the Savior before Jesus (Michael O. Wise).
The Messiah Before Jesus: The Suffering Servant of the Dead Sea Scrolls (Israel Knohl)
avatar
Publicēts: 29.11.12 10:45
 citēt
Bez reliģijas nav bijusi neviena sabiedrība nevienos laikos!
Troglodīti pirms 10000 gadiem lēkāja ap svēto akmeni alas priekšā, šodienas troglodīti tusējas ap citiem - Mekā un karātavu laukumā Rīgā.
avatar
Publicēts: 29.11.12 10:55 labots
 citēt
imgfoto:Man ir sajūta, ka reliģija ir vajadzīga lieta, nu kā konstrukcija lai noturētu sabiedrību pie noteiktas lietu kārtības. Reliģiskās tradīcijas, ja tā papēta, ir ļoti pragmatiskas pamācības kā cilvēkiem izdzīvot šaj pasaulē...nekas jau cits.

Problēma tur, ka ļaužu vairumam ir šis ticības gēns un viņiem to lietu būtu jāpiekopj, taču šo ideju par jēzu 21. gadsimtā pārdot ir arvien grūtāk. Ļaužu vairums ar prieku pieņem domu - visi esam vienlīdzīgi... un aizmirst - Dieva priekšā(sadedzināti vai sapuvuši). Tad nu ļautiņi dzīvo ar maldīgām ilūzijām par vienlīdzīgām tiesībām un fustrācijā par to, ka tas nerealizējas un pat nevīžo nopirkt loterijas biļeti.

p.s.
Vislielākos uzmetienus par naudu esmu redzējis no "aktīvo kristiešu" puses, kāpēc tas tā...nu varbūt viņiem nav saprotams vārds ētika, nezinu...:)



----------------------------

Bībele tak nav nekas cits kā vienkārši manuālis cilvēcei...

Bet loģiski, atlaiž grēkus lai var grēkot tālāk. Ticīgiem vieglāk nekā neticīgiem, jo nav jāness visu mūžu pašiem šis grēku smagums :D
avatar
Publicēts: 29.11.12 10:56
 citēt
Kaut kā taču jāskaidro lietas, kuras ņihuja nesaprot. Tad nu izgudro visādus dievus, kuriem klanās.
avatar
Publicēts: 29.11.12 11:10
 citēt
Disfigurator:Kaut kā taču jāskaidro lietas, kuras ņihuja nesaprot. Tad nu izgudro visādus dievus, kuriem klanās.

Klanās izgudrotiem dieviem arī bez ņihujanesaprašanas. Tas saucas par ideoloģiju.
Bet ir arī tādi, kuri ņihuja nesaprot, bet pat dievus izgudrot nepapūlas. Kad kaukur šīs diskusijas sākumā es pajautāju, kas bija 3 sekundes pirms Visuma rašanās un 1,5 cm aiz visiem ļoti labi zināmajām Visuma robežām, neviens no šejienes astrofiziķiem man neko atbildēt nespēja.
avatar
Publicēts: 29.11.12 11:14
 citēt
talavietis: Bet loģiski, atlaiž grēkus lai var grēkot tālāk. Ticīgiem vieglāk nekā neticīgiem, jo nav jāness visu mūžu pašiem šis grēku smagums :D

Bet tas ir izcili pareizi - kurš negrēko, tam nevar būt piedoti grēki, bet kam nav grēku piedošanas, neredzēt debesu valstību.
avatar
Publicēts: 29.11.12 11:30
 citēt
Un vēl jau dažā reliģijā nepastāv grēka jēdziens. Ko nu?
avatar
Publicēts: 29.11.12 12:01
 citēt
Tad ir galīgā šeize, paradīzē tās reliģijas pārstāvjiem netikt...
avatar
Publicēts: 30.11.12 03:29
 citēt
Disfigurators atkal nevar iztikt bez zemjostas izteicieniem...

Katoļi šajā ziņā ir vislīgsmākie- grāko, nožēlo, grēko un atkal līksmo.
avatar
Publicēts: 30.11.12 09:21 labots
 citēt
Es tā vakar iedomājos - dievus gudroja, kad nebija nekādas zinātniskas pieejas dabas un debess skaidrošanai. Iedomājies - ja zinātnieki tagad pēc analoģijas ņemtu un gudrotu :D Līdz ar to, jā - labāk, lai neziņā prātuļo, rēķina un spekulē par to, kas bija SĀKUMS, neieslīgstot teisma atejās.
A kur tam sākumam sākums?
avatar
Publicēts: 30.11.12 10:36 labots
 citēt
Pailgi nebiju atvēris topiku, jautri. Rudens depresija nomāc? Turpmākai diskusiju virzībai (par tematu) iesaku Miķeļa Fišera gleznu izstādi "Lielviela" (neliels ieskats reportāžā). Kas tas par zvēru, var neklātienē iepazīt i-netā vai iegādājoties viņa grāmatu par šo tematu.:face-wink:Par te pacelto ticības(ta jebkādas) un bībeles tēmu. 1) viecha, mans uzskats - pietiks ja katrs no mums un Tu konkrēti izlasīsi tikai vienu lappusi Bībelē - Pāvila I. vēstules korintiešiem 13. nodaļu. Atrodi, Tev, manuprāt - patiks. :face-smile:2) imgfoto, Tava doma par jaunizdoto latviski tulkoto bībeles izdevumu ir interesanta. Tikai - stipri novēlojota izpildījumā - visi šie eksemplāri tika izpirkti, faktiski plauktos neparādoties.:face-sad:
avatar
Publicēts: 30.11.12 13:35
 citēt
Pasaules gals авось arī пронесёт, bet tāda čutene, ka būs plūdi, karš, revolūcija vai kādi citi vismaz vidēja izmēra sūdi, mani arī nepamet! :face-sad:
avatar
Publicēts: 30.11.12 14:08
 citēt
Voldemort!Es provēju no sākuma.:face-grin:Ņe ..uja nesapratu.Nezinu kas tā bija par nodaļu,droši vien ka pirmā.Kā tad es varu sākt no 13-ās?Es tak nejēdzu kas tas par Pāvilu un kas tie par korintiešiem.Līdz tam neesmu izaudzis!Saproties kad es gāju skolā man to nemācīja,ģimenē nebija neviena komunista,bet par to neviens neinteresējās,vecmāmiņa bija ar 2 klasēm skolā,bet stāstīja,ka esot gājuši uz baznīcu kā uz tusiņu-veči ieraut krogā,sievas patarkšķēt...par kādu tur dievu neko neteica.Un visi apkārtējie -valdību un sarkanos lamāja,jā to atceros,bet ka kādu nez dievu kāds būtu pat pieminējis...tiešām neatceros.Nu un puikas jau mācās un ietekmējas no apkārtējiem,no vides kurā aug.:face-sad:Un pēc tam tīnīša gadi sakrita ar bītlomāniju un popmūziku-tur atkal nekāda dieva....tad Rīga un dzīšanās pēc rietumu modes un visas uzdzīves un tādas lietiņas...nu nebija tur dieva tā kunga.Un beidzot ģimene un iztikas pelnīšana.Tāpēc arī brīnos,kur manā paaudzē varēja rasties tik daudz reliģiozu cilvēku?Bija komjaunatnes sekretārs un 45 gadu vecumā pēkšņi pievērsās baznīcai...nu neticu un viss!
avatar
Publicēts: 30.11.12 14:12 labots
 citēt
Vieča, ko Tu par sīkiem komjaunatnes sekretāriem- pie mums atmodlaikos pat kompartijas ideoloģijas sekretāri strauji "meta kažoku apkārt", bet tepat lielajā kaimiņzemē pie varas tikuši čekas pulkveži visā nopietnībā božnīcā klanās un krustus met. Savādāk nevar- modes lieta :face-wink:
avatar
Publicēts: 30.11.12 14:43 labots
 citēt
Friidis:Vieča, ko Tu par sīkiem komjaunatnes sekretāriem- pie mums atmodlaikos pat kompartijas ideoloģijas sekretāri strauji "meta kažoku apkārt", bet ...

vajag komjaunatni, даёшь комсомол! panesās Brīvvalsts un izbeidzās atejisms, даёшь katoļticību! frends apgriezās un aizgāja uz mūžu, kad pilsoņu komitejā pie reģistrēšanas ieraudzīja to pašu purnu, kurš pa КГБ līniju viņam maitāja dzīvot. ir tādi sabiedriski aktīvo plānprātiņu un / vai kretīnu zorte, kuri kā sūdi, peld pa virsu. tikai sūdi peld pa virsu, kamēr nav atgāzējušies, bet tie sabiedriski aktīvie kretīni ilgtermiņā. varbūt, par provi, Penim Jāteram* bija jāielien partijā, lai viņu neizslēgti no kopgalda, kad partijas sapulcē par darba lietām bazārēja, bet. personāli nepazīstu ārkārt daudz politolōgus un Tautas Frontes priekšsēžus, tak 2 no viņiem sovdepa laikā pasniedza to priekšmetu, kurā nenokārtojos valsts eksāmenā, kā rezultātā tagad pēc dokumentiem es tāds mazāk izglītots, par, piemēram, biedru Bērziņa kungu (televizōrus esot labojis toreiz tas bija tā - atpogāja pakaļu, izpiļesosīja, nokopa samīzušos peli no kadru izvērses bloka, ja tāda tur bija, iepuļķēja Tv tīklā un apmainīja tās lampiņas, kuras nedega.). nu, es domāju "zinātnisko" komunismu. skatiet pogolovno vanckarus no Seimas un MK, saprotams, ne tos, kuri pārāk jauni, lai būtu paguvuši iestāties pat komsomoļcos. :grimace:
_________________________________________________
* kļička radusies tā - dzejas dienas vai kāds cits literārs pasākums, Jānis Peters saka: "tagad lasīs dzeju tautas dzejniece Ķirdza Mempe", uz ko viņa ne aci nepamirkšķinājusi: "ko nu es, ko nu es, lai jau tie jaunie, piemēram Penis Jāters!"! - red. piez. pazīstos ar viņas vīra Liebhaberu, bet klāt gan nebiju.
avatar
Publicēts: 30.11.12 14:46
 citēt
es tā domāju, ka cilvēks vispirms tic sev, saviem spēkiem, spējām, bet kad tas zūd, tad jāsāk meklēt kam citam ticēt ...
avatar
Publicēts: 30.11.12 15:21
 citēt
talavietis:... , bet kad tas zūd, tad jāsāk meklēt kam citam ticēt ...
vai ja ne zūd, bet vienkārši izpaliek. nav jau pamata neticēt, ka 2X2=4, bet akla uzticēšanās / ticēšana (par provi, santechniķim vai elektriķim visos techniskas dabas jautājumos un poliklīnikas apkopējai visos ar medicīnu saistītajos jautājumos!) tā vairāk psihiatra, kā sicholōga kompotencē. sanāk gan, ka psihatriski slimi / nenormāli vairums ("lielums" © biedrs Bērziņa kungs!) pasažieru, kas pretrunā ar normāla definīciju nozīmē normāls pēc sastapšanas biežuma. :grimace:
avatar
Publicēts: 30.11.12 19:05
 citēt
Viecha! Nemet plinti krūmos! Galvenais - sadabū to grāmatu. Tālāk viss ir vienkāršāk kā Googlē > Jaunā derība > (ja 1988.g izlaidums, 1158 lpp). Augšpusē izceltā šriftā "Pāvila I,(pirmā0 vēstule korintiešiem, 12, nodaļa.
Trīspadsmit rindkopas. Pēdējā: "Tā nu paliek ticība, cerība, mīlestība, šās trīs; bet lielākā no tām ir mīlestība".
Tikai nedomā, ka vēlos Tevi ticībai pievērst, tādiem darbiem esmu par daudz dzīvē grēkojis. Gandrīz pa visiem baušļiem. Arī manas svēto rakstu zināšanas ar šo nodaļu sākas un beidzas.
Vienkārši jaunībā gadījās satikt gudru , skolotu vīru, kurš bez visa pārējā bija arī teoloģiju studējis. Viņš man arī šo gabalu parādīja, sacīdams - Tas ir labākais, ko esmu lasījis no cilvēku savulaik uzrakstītā.
Tagad, caur laika prizmu, viņam piekrītu. Daudz ko citu vienkārši varēja izlaist.:face-wink:
Harald! Par Tautas fronti - viss bija puslīdz ideoloģiski pieņemami Helsinkiešu kustībā. Viņus tā arī sevišķi tuvu (izņēmums apstiprina likumu) varas grožiem nelaida. Gan komunistu /komsomola funkcionāri, gan Tautfrontiešu spārns. Kolektīvi, plecu pie pleca. Zem deguna Internacionāli dungojot.:face-grin:
avatar
Publicēts: 30.11.12 19:16 labots
 citēt
esmu agnostikjis un nevienam savu agnostismu neuzspiezju. nesaprotu kaapeec ir otraadi
avatar
Publicēts: 30.11.12 20:13
 citēt
Schneider: Kad kaukur šīs diskusijas sākumā es pajautāju, kas bija 3 sekundes pirms Visuma rašanās


Nekorekts jautājums. Laiks ir cilvēku izdomāta ilūzija un bez novērotāja nepastāv. :)
avatar
Publicēts: 30.11.12 20:46
 citēt
Haiduks:Te nedaudz ne no manis- mācos kopēt no Sapper :D



ja būtu no manis mācījies, būtu linku vienkārši ielicis :)
avatar
Publicēts: 30.11.12 21:39
 citēt
Sapper:
Schneider: Kad kaukur šīs diskusijas sākumā es pajautāju, kas bija 3 sekundes pirms Visuma rašanās


Nekorekts jautājums. Laiks ir cilvēku izdomāta ilūzija un bez novērotāja nepastāv. :)


Schneider, man stipras aizdomas, ka atbildes nebūs. Tie, kas sapratīs jautājumu, nezinās atbildi (es nezinu). Tie, kas varbūt zinātu, savukārt, var nesaprast jautājumu...
avatar
Publicēts: 30.11.12 21:42
 citēt
Schneider: Kad kaukur šīs diskusijas sākumā es pajautāju, kas bija 3 sekundes pirms Visuma rašanās


To atbildēt nevar kautvai tapēc, ka to nevar atcerēties.. Viss teiktais būs tikai hipotēzes..
Iespējas daudz un dažādas, kautvai- iepriekšējā visuma pēdējās 3 sekundes..
avatar
Publicēts: 30.11.12 22:04
 citēt
Labāk pastāstiet, kāpēc visās pulksteņu reklāmās tie rāda 10:10 :D Ko a?
avatar
Publicēts: 30.11.12 22:25
 citēt
Sapper:
Haiduks:Te nedaudz ne no manis- mācos kopēt no Sapper :D



ja būtu no manis mācījies, būtu linku vienkārši ielicis :)


Jā un fotoblog.lv tavus linkus par palagiem kopē :D
avatar
Publicēts: 30.11.12 22:27
 citēt
Citos saitos Andrejus apsveic, te tikai gudrie stāsta, kā trīs sekundes pirms visuma rašanās bildējuši :D. Simts gadus atpakal neko nezinat, kur nu simts- 50!!! , bet te par 1000000000000000000000000000000000000000000000000000 gadiem debatē. :D
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 6
  5. 7
  6. 8
  7. 9
  8. 10
  9. 11
  10. 12
  11. 13
  12. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):