forum.gif
Rīgas jumti? Ir zināmi?
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / diskusijas / Rīgas jumti? Ir zināmi?
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 06.08.09 10:54
 citēt
Vai varat ieteikt, kur var tikt pafotogrāfēt uz kāda Rīgas jumta, kur būtu arī fons daudz maz sakarīgs?
avatar
Publicēts: 06.08.09 11:41
 citēt
Izņemot Albertielu un Vecrīgas mansardu dzivokļus grūši būs . Gutenbergā bij ideāli savulaik uz jumta terastes.
avatar
Publicēts: 06.08.09 12:09
 citēt
vinils:Vai varat ieteikt, kur var tikt pafotogrāfēt uz kāda Rīgas jumta, kur būtu arī fons daudz maz sakarīgs?


Ej katrā vaļējā Vecrīgas kāpņu telpā un kāp līdz galam augšā. Savulaik iespēja, ka bēniņi nebūs aizslēgti bija 50/50, tagad labi ja vienā gadījumā no 20... Praktiski visi jumti tagad ir ciet. Esi par kādiem gadiem 10 nokavējis :(

Pa skursteni virs bijušā Velveta kroga var tikt uz mājas blakus Pēterbaznīcai. Miesnieku ielas graustos var tikt iekšā no Anglikāņu baznīcas puses. Tikai tiem graustiem jumti un grīdas ir sapuvušas aiz sapratīga riska robežas.
Ja ir spītība un nav bail rāpties, tad var atrast vēl šo un to. Kad remontēja Anglikāņu baznīcu, pa stalažām varēja tikt uz baznīcas jumta un zvanu tornī... Tur gan nerviem bija ko turēt.
avatar
Publicēts: 06.08.09 12:30
 citēt
Nu nē, tik ekstrēmi man nederēs :) Man fotosesijai derīgu jumtu vajadzētu, nevis pašnāvībai :D
avatar
Publicēts: 06.08.09 12:38
 citēt
es domāju, ka jāmēģina runāt ar kādu skursteņslauķi. Lai kamēr vins tīra skursteni atlauj tev uzkāpt līdzi un papildēt. Pie reizes čalim ar kādu portretu uztaisīsi :)
www.companies.lv...
avatar
Publicēts: 06.08.09 13:05
 citēt
vinils:Nu nē, tik ekstrēmi man nederēs :) Man fotosesijai derīgu jumtu vajadzētu, nevis pašnāvībai :D


Nu skaidrs. Fotosesijas jau gan arī mēdz būt dažādas - vecmāmiņas uz jumta dzer jauno sirds stimulējošos asinszāles uzlējumu ar rietošu sauli fonā, skaistules izrāda jaunās sezonas bikini vai tiek taisītas bildes industriālā alpīnisma firmas reklāmas bukletam :)
avatar
Publicēts: 06.08.09 13:30
 citēt
Pladies Miller31, tā ir laba ideja :) Tā ir kāzu pāra fotosesija. Diemžel bez tradicionālās līgavas kleitas tāpēc meklēju ko interesantāku fonam.
avatar
Publicēts: 06.08.09 14:10
 citēt
tāpēc meklēju ko interesantāku fonam

Laikam tiešām gadus 10 ir nokavēts, bet ideja atzīstama. Piekrastes peļķē vai krūmos vakarā papildus izgaismotu draudzeņu draudzeņu foto dienas neticami ies uz beigām, kad parādīsi rezultātus. Visiem gribēsies tāpat.
avatar
Publicēts: 06.08.09 14:41
 citēt
Bija jau reiz viena līdzīga tēma par jumta terasēm :)

www.fotoblog.lv...
avatar
Publicēts: 06.08.09 17:00
 citēt
Tnx ERA, iečekosim tur minētās vietiņas :)
avatar
Publicēts: 06.08.09 17:07
 citēt
Ņem par labu ;)
avatar
Publicēts: 06.08.09 18:56 labots
 citēt
vinils:Pladies Miller31, tā ir laba ideja :) Tā ir kāzu pāra fotosesija. Diemžel bez tradicionālās līgavas kleitas tāpēc meklēju ko interesantāku fonam.


kāpēc diemžēl? priecājies, ka būs iespēja nobildēt kaut ko atšķirīgu no tradicionālajām līgavu kleitām...

man ir iespēja tikt uz viena jumta, tikai jāizpēta, cik droši tur var pārvietoties...
avatar
Publicēts: 06.08.09 19:36
 citēt
miller31:es domāju, ka jāmēģina runāt ar kādu skursteņslauķi. Lai kamēr vins tīra skursteni atlauj tev uzkāpt līdzi un papildēt. Pie reizes čalim ar kādu portretu uztaisīsi :)
http://www.companies.lv/skurstenslaukis/lv

Vēl visādiem interneta un televīziju uzstādītājiem var prasīt, tiem arī ļoti bieži ir atslēgas un signalizāciju kodi (ja ir tādas uzstādītas).
avatar
Publicēts: 07.08.09 09:34 labots
 citēt
muusdienaas var dabuut tik caur paziisanos - www.fotoblog.lv...

vai arii var meegjinaat nepabeigto gailjezera slimniicu - www.fotoblog.lv...

;)
avatar
Publicēts: 07.08.09 09:40
 citēt
ar nepabeigto gailjezeru nav ko megjinat - ieksha tiek briivi, viss mieriigi.
avatar
Publicēts: 07.08.09 10:02
 citēt
brauc uz kemeriem, liels jumts un fonaa koki lidz horizontam
www.fotoblog.lv...
avatar
Publicēts: 07.08.09 10:03
 citēt
foto_laaga:muusdienaas var dabuut tik caur paziisanos - www.fotoblog.lv...

vai arii var meegjinaat nepabeigto gailjezera slimniicu - www.fotoblog.lv...

;)

te brivi var tikt,
tikai uz narkomaniem nevaig uzrauties,
jauka vieta :)
avatar
Publicēts: 07.08.09 10:35
 citēt
anonims_:brauc uz kemeriem, liels jumts un fonaa koki lidz horizontam
http://www.fotoblog.lv/img/79652/?cid=9430

preciizas koordinaates driikst paluugt?
avatar
Publicēts: 07.08.09 10:43 labots
 citēt
nu google mapos laikam jarada,
bet nu tikt nav gruti,
brauc ar vilcienu lidz kemeriem un tad aiz staciajs kura izkap ir cels, pa to taisni ejot (ja nesi parkleicinats pajauta garamgajejam kadam) vares driz redzet smukas, divas lielas ekas!
pirmo reiz kad gaju ari tiku veiksmigi, pajautajot garamgajejam!
avatar
Publicēts: 07.08.09 23:10 labots
 citēt
miller31:
anonims_:brauc uz kemeriem, liels jumts un fonaa koki lidz horizontam
http://www.fotoblog.lv/img/79652/?cid=9430

preciizas koordinaates driikst paluugt?

56 56'51,25''N 23 30'36,98''E
avatar
Publicēts: 08.08.09 07:35
 citēt
Nu bet ir taču tāds personāžs kā Schnjirks, šamajam tak studija skāpbarības tornī. Uzjautā...
avatar
Publicēts: 08.08.09 10:40
 citēt
Karlis70:Nu bet ir taču tāds personāžs kā Schnjirks, šamajam tak studija skāpbarības tornī. Uzjautā...
:) Studija ir tuvāk "zem zemes" nekā pie debesīm :)
avatar
Publicēts: 09.08.09 06:50
 citēt
Nu nez...kādreiz babuļi no oho tur uz jumta tika bildēties...hvz...
avatar
Publicēts: 15.03.11 20:13 labots
 citēt
Man ir jautājums šajā sakarībā radies. Ir ideja uzfilmēt filmiņu saistībā ar jumtiem,kas jau pamazām bīdās uz priekšu.
Zinu gana daudz jumtus,lokāciju tā kā netrūxt, taču lielākā daļa no tiem - apgrūtinātas piekļuves ar slapstīšanās elementiem līdz kārotajam. Problēma ir, ka akūti trūkst man zināmu jumtu tieši pārdaugavā, jo nedzīvoju tanī daugavas pusē. Taču gribas dažādību (pārdaugavā zinu tikai 2 jumtus, no kuriem tikt varu uz 1). Varbūt kāds zina parastu 9stāvu-vai-cik ēkas jumtu(zoļikā, imantā, vienalga kurā rajonā), kas ir pieejams? Skats uz apkārtni nav būtisks.
Apmaiņā varu ieteikt kādu torni rīgā vai rīgas rajonā ar fotogēnisku skatu vai kādu jumtu, kas nu labāk tīk. :grimace:
Sūtīt pz!
avatar
Publicēts: 15.03.11 21:20
 citēt
eeee a nav variants paarlekt no viena uz otru, protams, ja baaze saliidzinoshi tuvu??? man liekas ka tas buutu labaakais variants. eeeee a veel vr izmantot kaut kaadu supermaarketu jumtus, cik esmu meegjinaajis tur saliiidzinoshi viegli tikt virsuuu :) :)
avatar
Publicēts: 15.03.11 21:22
 citēt
bro-tip:eeee a nav variants paarlekt no viena uz otru, protams, ja baaze saliidzinoshi tuvu??? man liekas ka tas buutu labaakais variants. eeeee a veel vr izmantot kaut kaadu supermaarketu jumtus, cik esmu meegjinaajis tur saliiidzinoshi viegli tikt virsuuu :) :)

Var arī uz garāžu jumtiem :D
avatar
Publicēts: 15.03.11 21:49
 citēt
Un kā ar šo? www.gutenbergs.eu...
avatar
Publicēts: 15.03.11 21:51
 citēt
Ai... Lunis jau pieminēja :bad_smile: :face-grin:
avatar
Publicēts: 15.03.11 22:10
 citēt
Meklē liftnieku,tepat fotoblogā.
avatar
Publicēts: 16.03.11 06:59 labots
 citēt
Vakar radās 2 jaunas idejas kā tikt pie jumtiem. Pēc kādas nedēļas uzrakstīšu kā veicās/neveicās :face-grin:
p.s.
Un kā iepriekš tika minēts, par tajām jumta lūkām - tagad arī mikrorajonos ir tā, ka gandrīz visur tagad ir jaunas lūkas, vai kilogramīgas atslēgas. Teju vai brīnums, ka pērn diviem vietējiem bija lūkas vaļā, vienā gluži nesliktā,bija tiik superīgs jumts:cry: : content22-foto.inbox.lv...
taču vēl plinti krūmos netaisos mest, man ir jumtu medību azarts :D

p.s.
jumtu medību mini ABC:
1)vispirms pavēro, kas atrodas uz jumta. Ja tur ir mobilo sak. antenas, satelītšķīvji un citi mudžekļi, tad jumts noteikti slēgts.
2)mikrorajonu jumtos pietiek uzbraukt kādā ēkā līdz 9.stāvam un pavērot pretējās blakus tāda paša augstuma ēkas - ja jau ir redzams, kurās ir jaunas lūkas, tās var nepārbaudīt.
2)Jumti pamestās rūpnīcās gandrīz vienmēr ir pieejami, ja vien metālzagļi nav nogriezuši kāpnes uz to (kas ir ļoti bieža parādība)
3)Uz šķietami pamestu/puspamestu rūpnīcu jumtiem neiesaku zīmēties. Mēdz būt ļoti, ļoti piekasīgi apsargi, kuriem neinteresē, kāpēc tu stāvi uz jumta ar fotoaparātu un statīvu.
4)kāpjot prožektoru torņos vari aizmirst par statīvu, jo torņi lēni un nemanāmi, bet tomēr šūpojas. Pat šķietami nestandarta izmēra prožektora tornis var šūpoties.
5)Kāpt uz nepārbaudītiem jumtiem pamestās ēkās var būt bīstami, jo vienmēr var atrasties kāds urļiks, kurš gribēs nohabārīt tavu fotoekipējumu, kā arī tas, ka pamestās ēkās arī jumtos mēdz būt caurumi, kurus jāpamana ļoti laicīgi.
avatar
Publicēts: 16.03.11 07:55
 citēt
legāli - "Galerija Rīga", itā, visi gan jau viņu nobildēju 10000 reizes no viesiem rakursiem.
avatar
Publicēts: 16.03.11 07:56 labots
 citēt
Vēl kas - skati no ēkām ar slīpajiem skārda jumtiem mēdz būt ļoti pievilcīgi, taču pirms uz tādiem kāpt ir jāatceras pāris vienkāršas lietas :
1) Jāzina savs baiļu slieksnis. No augstuma pabailīgiem cilvēkiem var stipri sareibt galva(pašai ir gadījies),nekontrolēt roku un kāju kustības (arī ir gadījies), samisēties un paslīdēt, sliktākajā gadījumā nosisties(acīmredzot nav vēl gadījies :D) . Runa ir tieši par slīpajiem jumtiem,kas mēdz būt tie foršākie un vilinošākie. Bet tikpat labi ttas attiecas uz prožektora torņiem, kuriem ir tikai viena platforma pašā augšā.
2) Ja kādu laiciņu nav lijis, uz slīpajiem skārda jumtiem var būt neredzama smilšu un putekļu kārtiņa,kas ir slidena kombinācija.
3) Vienreiz ar skolasbiedru radās doma sagaidīt saullēktu uz slīpa skārda jumta. Saullēkts ta pienāca, ļoti smuki, bet nepadomājām, ka rīta rasa līdz ar saullēktu arī pienāks :D Slapjš skārds=ļoti slidens. Atpakaļ aizlīst uz lūku izdevās, taču mācība visam mūžam tika. :face-grin:
avatar
Publicēts: 14.04.11 15:12
 citēt
Pastāstīšu, kā līdz šim veicās...
Lielākā daļa augstceltņu, kur zvanīju, ļoti ātri centās caur ziediņiem pateikt, ka uz jumtiem nevarot laist mistisku "drošības apsvērumu dēļ" (muļķības, jo apzvanīju tikai ēkas, kam plakani jumti). :D Zvanot uz RRR vispār nācās saskarties ar vaidēšanu telefona otrā galā (tantes, tantes...nekad nesapratīs, ka uz jumtiem IR ko darīt) .
Statistika? 8 gadījumos no 10 atsaka. :face-grin: Patiesībā nav jau slikti, jo augstceltņu, kā zināms, pēdējos gados Rīgā saaugušas kā sēnes pēc lietus. Izdevās pagaidām pabūt uz 2 legāliem jumtiem. Vienā gadījumā cilvēks pat bija patiešām atsaucīgs.
Jumtu medības vēl turpinās pilnā sparā. Vēl noteikti apmeklēšu 9 lokācijas (plānoju apmeklēt 20 lokācijas), jo taps filmiņa :)
Godīgi sakot, uz jumtiem esot fočēt vairs kaut kā galīgi negribas, kad visas lietas grozās ap filmēšanu...Izbaudu atmosfēru, dzerot termostēju un graužot cepumus, he he. Var jau būt, ka reiz nožēlošu, kāpēc nenobildēju skatus no 29.stāva vai nez, nolaizītas Rīgas panorāmas no neierastiem skatpunktiem...:face-grin:
avatar
Publicēts: 14.04.11 15:18
 citēt
betas-apsargs:legāli - "Galerija Rīga", itā, visi gan jau viņu nobildēju 10000 reizes no viesiem rakursiem.

aga www.fotoblog.lv...
avatar
Publicēts: 14.04.11 15:48
 citēt
noveerotaaja:
betas-apsargs:legāli - "Galerija Rīga", itā, visi gan jau viņu nobildēju 10000 reizes no viesiem rakursiem.

aga www.fotoblog.lv...

un www.fotoblog.lv... , www.fotoblog.lv... arīdzan :)
avatar
Publicēts: 14.04.11 16:03
 citēt
Cilvēkam kam ir švaki ar izdomu uzlienot uz juma bildēt vai filmēt izdomā labāka nebūs, bet MPS gan savairosies :D
avatar
Publicēts: 14.04.11 16:30
 citēt
Un kā ar Zinātņu akadēmiju, tur arī esot skatu laukums...
avatar
Publicēts: 14.04.11 19:39
 citēt
Hetty:Un kā ar Zinātņu akadēmiju, tur arī esot skatu laukums...

Ja pilsētu vajag, tad der, cilvēkus bildēt ne visai - ļoti augstas malas un visādi tūristi vazājās :D
avatar
Publicēts: 14.04.11 22:24
 citēt
Tikai pārdomas par tēmu.Laiciņu atpakaļ biju (toreiz) viesnīcas "Latvija"augšrestūzi, no tā ir tieša izeja uz jumta skatlaukuma. Lieliskākie pilsētas naktsskatu rakursi. Tas gan bija neilgi pirms zviedri pārpirka, vēl pie MŪSU direktora. Par zināmu samaksu (grupā?) varētu būt pieņemami. Ja tik pārpircēji nav visu tur samuļļājuši, kā gandrīz visur, kur ierodas ar savu apšaubāmo kultūras izpratni.
avatar
Publicēts: 24.03.12 11:26
 citēt
Sveiki!
Man ir divi jautājumi:
1)Cik maksā Zinātņu akadēmijas terases apmeklējums? It kā ir jāmaksā pie dežurantes lejā, bet mans paziņa teica, ka labi zinot, kur jāiet, var iešmaukt tāpatās. Vai tā ir? Kāds ir mēģinājis?
2)Pa šo laiku biju uz daudziem, superīgiem jumtiem. Varbūt kāds pa šo laiku ir bijis uz kāda forša jumta? Varētu apmainīties ar jumtu koordinātēm un informāciju par piekļuvi...Man zināmie jumti (tiesa gan, neliela daļa) safočēti šeit: www.flickr.com...


Manai filmiņai ir safilmēts jau daudz,daudz materiāla, taču ar esošo, diemžēl, vēl ir par maz. Zinu, ka viss labais nāk ar gaidīšanu...Es ļoti rūpīgi esmu izpētījusi kartes un sazinājusies ar tiem jaunuzcepto jaunceltņu kantorīšiem,ar kuriem iespējams,arī uz šādu tādu graustu jumtiem pabūts. Taču idejas filmēšanas lokācijām pat man reizēm "paslīd garām" un varbūt ir kāds ar vērīgu aci vai pieredzi un var ieteikt kaut ko. :big_smile:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):