forum.gif
Palīdziet, vai ir būtiska atšķirība starp CANON 350D un 20D
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / tehnika / Palīdziet, vai ir būtiska atšķirība starp CANON 350D un 20D
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >
IerakstsAutors
Publicēts: 28.03.06 01:36
 citēt
Kā tas izpaužas prakstiski? Ko iesakāt?
avatar
Publicēts: 28.03.06 02:27
 citēt
Tehniskā atšķirība ir megapikseļos un matricas ātrdarbībā. Bildējis ar 20D neesmu, tāpēc vairāk nezinu. Ā un vēl dubultā cenā protams
avatar
Publicēts: 28.03.06 11:54
 citēt
www.dpreview.com...


ja gribi teereeties 20D, tad tev butu jazin ko noziimee katrs (lasiit - katrs) no parametriem shajaa lapinjaa ;) ja slinkums piedurties tik siiki: njem 350 ;)
avatar
Publicēts: 30.03.06 14:48
 citēt
Slinkums skatīties kādi parametri pieminēti tajā linkā, bet svarīgākais ir tas, ka ar abiem var uzņemt identiskas bildes. Matricas abiem ir praktiski vienādas. 350D ir drusku lēnāks, ja nu kādam tas ļoti rūp.

20D galvenais trumpis ir ergonomika. Skatu meklētājs ir labāks kā 350D, vadība ir ērtāka, rokās ērtāk noturams.
avatar
Publicēts: 30.03.06 17:29
 citēt
5 kadri sekundee, lielaaks iso (3200), kas nav mazsvarigi - 9 AF pointi, 8000 sekundes dalja shuterim, baterijas un kaa jau tika mineets - ergonomika (tomeer lielaaks klucis - smagaaks). un kaa arii protams shuttera resurss ir lielaaks.

a kapec 20D ja buus 30D ?
avatar
Publicēts: 30.03.06 18:01
 citēt
> 5 kadri sekundee
- paceļ rokas tie, kas regulāri fočē ar tādu ātrumu :)

> lielaaks iso (3200)
- Ok, var noderēt. Bet cik bieži?

> kas nav mazsvarigi - 9 AF pointi
- oo, par veseliem 2 punktiem vairāk! Lai paceļ rokas tie, kam regulāri ir ieslēgti visi fokusēšanas punkti (man 99% gadījumu aktivizēts ir centrālais)

> 8000 sekundes dalja shuterim
- ja katru dienu bildē dažāda kalibra lodes ...


Nemēģinu piekasīties, tikai jautājums - vai tiešām šīs atšķirības ir būtiskas? Katram pašam jāatbild ...
avatar
Publicēts: 30.03.06 19:19
 citēt
Patlaban man iraid 350d ar battery paku

Ir nu 350 plastmasīgāks un neērtāks (tiesa meitenes un zēni ar miniatūrām rociņām teiks pilnīgi citus vārdus) par 20/30d, bet ļauj iespēju variēt (pieliekam BP noņemam BP) aparāta svaru, kas nav maznozīmīgi kādā tālākā gājienā/pārbraucienā.

Fokuspunkti nafig nav vajadzīgi +2

ISO 3200 (un pēc kā tā bilde izskatīsies ? pēc zirņu zupas?) bet nu tas ka ir uzskatām par plusu.

350d ir mazāks slēdža resurs

BET
te nu iraid mans uzskats (kameras arvien jaunas un labas iznāks teju pat 2x gadā) kamēr nav iepirkti nepieciešamie objektīvi starpību (starp 350 un 20/30/5d) izmantošu stiklu iepirkšanai...
kameras nāk un aiziet aber stikli ta paliek...
avatar
Publicēts: 30.03.06 19:29
 citēt
Un vispār - :)))

Jautājums ko un kur Tu bildē...

Tad varbūt būs vieglāk palīdzēt
avatar
Publicēts: 30.03.06 20:14
 citēt
a nu beidziet, tur, augshaa, par katru kripatinju ir jaamaksaa. iesaaceejam tas nav buutiski, kad saac to dariit par naudu, samaksaasi nu vot i viss

aa jaa, veel ir snobi, kam to nevajag bet kam ir tik daudz naudas, kas noperk tapec ka tas ir dargaks :)

aa un veel ir taaldomataji, kas zin, ka kadu dienu tas bus vajadzigs :)
avatar
Publicēts: 30.03.06 20:56
 citēt
Paldies par atbildēm, palasījos un likās ļoti interesanti, manā situācijā ir grūti pieņemt lēmumu, jo principā kamera nāk no ASV un 20D tur ir tas pats kas šeit 350D. Nu labi mazliet dārgāks jau ir toties, ja tas man neder varēšu vizmaz pārdot es gan nezinu vai ir daudzi cilvēki kuri gribētu pirkt 20D ar abjektīvu par 680 LVL? Kā jūs domājat vai atrastos, vai cenas kameru tirgos krīt straujāk nekā iedomājos?
avatar
Publicēts: 30.03.06 22:26
 citēt
Nu ja no USA
tad pajem komplektu 30vai20d ar 17-85 USM IS
Nepatiks - pārdosi še kaut pa daļām, ka šņakst vien, i naudu pa virsu nopelnīsi
avatar
Publicēts: 30.03.06 23:33
 citēt
nu es tikai uzskaitiiju + kas naak klaat 20D -> pasham tie pagaidaam nav nepiecieshami -> pietiek pilniibaa ar 350
avatar
Publicēts: 31.03.06 08:36
 citēt
Ja ir izdevība no USA un nav alerģijas uz tirgošanos, tad domāju, ka jāņem tas 20D.. priekš sevis? es neņemtu, bet varbūt ja nedēļu pafočētu - saprastu kāpēc tas maksā tik daudz un atstātu sev.
avatar
Publicēts: 31.03.06 09:28
 citēt
es tagad taa saaku domaat par tiem 9 AF punktiem.... :? piemeeram, lai nokjertu kustiigu objektu peec visiem "likumiem" tam buutu jaatrodas labajaa augsheejajaa 1/3 daliijuma krustpunktaa :? (ja vispaar var saprast ko es domaju :) ), tad uz 350 piemeram es to objektu varu nokjert vai nu ar centra punktu, ko ir visertak un intuitiivaak lietot vai arii ar peedeejo vai priekshpedeejo labajaa pusee. bet aniiwai objekts man sanaaks uz bildes centra daliijuma taisnes.. :? how pareizi dariit ar kustiigiem objektiem?
avatar
Publicēts: 31.03.06 10:08
 citēt
es nesapratu :))

AF - auto focus?

Canonam 350d: Multi-BASIS TTL, 7 focus points (EOS 30 AF)
manam sonji: Multi-point 5 area (selectable)

wtf are both of them?

fokuss tachu nevar but vairaak kaa uz vienu punktu? nesaprotu ...
avatar
Publicēts: 31.03.06 10:09
 citēt
Būtu interesanti dzirdēt profiņu komentārus par šo tēmu - kā pareizi fočēt kustīgus objektus :)
Es esmu bildējis ralliju, jāšanas sportu, futbolu. Rallijs un jāšana ir viegli paredzami sporta veidi - ir zināms, kur visdrīzāk atradīsies rumaks (dzelzs vai miesa un asinis) nākamajā sekundē un var laicīgi nofokusēties uz to vietu, uzbūvēt kadru un gaidīt, kad tajā parādīsies galvenais varonis. Futbolā grūtāk - normālai bildei kadrā vajag gan spēlētājus, gan bumbu. Tad arī bija viena no retajām reizēm, kad aktivizēju vienu no fokusēšanas punktiem "zelta griezumā" un izmantoju sekojošo fokusēšanu, bet praksē parādījās, ka situācija mainas gana strauji, lai vajadzētu pārslēgties starp tiem punktiem, bet sekundes desmitdaļās tas nav izdarāms. Tad secinaju, ka tāpat labāk izmantot centra punktu.

es tagad taa saaku domaat par tiem 9 AF punktiem.... :? piemeeram, lai nokjertu kustiigu objektu peec visiem "likumiem" tam buutu jaatrodas labajaa augsheejajaa 1/3 daliijuma krustpunktaa :? (ja vispaar var saprast ko es domaju :) ), tad uz 350 piemeram es to objektu varu nokjert vai nu ar centra punktu, ko ir visertak un intuitiivaak lietot vai arii ar peedeejo vai priekshpedeejo labajaa pusee. bet aniiwai objekts man sanaaks uz bildes centra daliijuma taisnes.. :? how pareizi dariit ar kustiigiem objektiem?
avatar
Publicēts: 31.03.06 10:17
 citēt
AF = AutoFocus.

SLR tipa kameras fokusējas savādāk kā parastās digitālās. Lai nofokusētos, tiek izmantoti speciāli sensoriņi, kas pēc izmēriem ir nelieli un to skaits ir ierobežots. Parasti - no 3 līdz 9, pro kamerām mēdz būt arī 41 vai cik tur, varbūt pat vairāk šādu sensoru.
Parasta digitālā kamera (ne DLSR) fokusu var iestādīt pēc jebkura punkta bildē, bet SLR kameras - tikai tajās vietās, kur fiziski atrodas tie sensoriņi. SLR kameras nevar zināt, kas notiek ar fokusu laukumā starp sensoriem, tādēļ teorētiski ir labi, ja tie noklāj pēc iespējas lielāku adra daļu :)

es nesapratu :))

AF - auto focus?

Canonam 350d: Multi-BASIS TTL, 7 focus points (EOS 30 AF)
manam sonji: Multi-point 5 area (selectable)

wtf are both of them?

fokuss tachu nevar but vairaak kaa uz vienu punktu? nesaprotu ...
avatar
Publicēts: 31.03.06 10:20
 citēt
ienāca prātā līdzība, kas labi raksturo AF daudzos punktus:
ja ir viena bumbiņa, ar ko jātrāpa spainītī, tad izredzes trāpīt palielinās, ja palielina spainīšu skaitu :)
avatar
Publicēts: 31.03.06 10:53
 citēt
pec tava teiktaa sanaak, ka ziepenei priekshrociiba

tomer ko tad noziimee: Multi-point 5 area (selectable)


izklausaas peec 5 punktu laukuma (ar izveeles iespejaam)...

nesaprotu ... :roll:
avatar
Publicēts: 31.03.06 11:17
 citēt
Ziepenei ir priekšrocības, jo fokusēšanai tās parasti izmanto to pašu sensoru, uz kura veidojas bilde. Spoguļkameru sensoram priekšā ir spogulis, līdz ar to nav pieejams live preview un fokusēšanai vajag apildus sensorus.

Kas attiecas uz Multi-point 5 area - nu nezinu, ko tas īsti nozīmē ... par kuru kameru tas ir? Digiziepjiem viss ir atkarīgs no tā, kā realizēta programma, ar kuru vada kameru. Citām fokusēšanas laukumiņu brīvi var pārvietot pa ekrānu no vienai malai līdz citai, citi ražotāji uzzīmē tikai 5 laukumiņus un analizē fokusu tikai tajās zonās ... Nikon ziepīšiem vispār labā fīča esot - seju atpazīšana. Kamera pati atpazīst kadrā sejas un mēģina nofokusēties uz tām :)



pec tava teiktaa sanaak, ka ziepenei priekshrociiba

tomer ko tad noziimee: Multi-point 5 area (selectable)


izklausaas peec 5 punktu laukuma (ar izveeles iespejaam)...

nesaprotu ... :roll:
avatar
Publicēts: 31.03.06 12:16
 citēt
par sporta profiem runaajot - cik man zinaams, tad tie ljoti biezji izmanti Custom function #4. palasi sandij - taa ir interesanta feature.
avatar
Publicēts: 31.03.06 16:53
 citēt
Kā tas izpaužas prakstiski? Ko iesakāt?

Esmu pārliecināts, ka 20 par 350 ir tieši tik labāks, cik dargāks. Bet varbūt padomā par labiem stikliem, jo ja to Tev nav, starp augst. minētajām kamerām šķirbu nesajutīsi.
avatar
Publicēts: 31.03.06 17:44
 citēt
Bet varbūt padomā par labiem stikliem, jo ja to Tev nav, starp augst. minētajām kamerām šķirbu nesajutīsi.

mhmm, to es arii iesaku silti. zini kaa patiesiibaa ir - body cena ir 1/5 no kopeejaa ekipeejuma izmakaam.... :?
avatar
Publicēts: 31.03.06 17:50
 citēt
Cilvēks, kas ir darbojies ar abiem man pateica, ka ļoti radikālas atšķirības nav... bet tie, ka ikdienā bildē un ir pieraduši pie normāliem aparātiem 350 liksies par vieglu un miniatūru, bet tie, kas ar ziepenēm niekojušies visu laiku, atšķirību pat nepamanīs...:)
avatar
Publicēts: 31.03.06 18:12
 citēt
Cilvēks, kas ir darbojies ar abiem man pateica, ka ļoti radikālas atšķirības nav... bet tie, ka ikdienā bildē un ir pieraduši pie normāliem aparātiem 350 liksies par vieglu un miniatūru, bet tie, kas ar ziepenēm niekojušies visu laiku, atšķirību pat nepamanīs...:)

pamaniis gan - ziepenes ir kudish vieglaakas nekaa 1/2 kg smagais klucis kanonz :D
avatar
Publicēts: 31.03.06 20:53
 citēt
Es biju domājis starpību starp 20 un 350, edzju!

Bet nu tas tā!
avatar
Publicēts: 13.04.06 09:28
 citēt
u20D specialjnij korpus, prochnij, sdelannij iz kakoj to primesi,350d plastmasa :)
avatar
Publicēts: 13.04.06 09:56
 citēt
u20D specialjnij korpus, prochnij, sdelannij iz kakoj to primesi,350d plastmasa :)

20d protams ka buus izturiigaaks pret triecieniem - tas bija secinaams arii praksee - search for appropriate reportazjus! :D
avatar
Publicēts: 27.04.06 10:45
 citēt
Tu ar viņu naglas dzīt domā? Speciāli ņēmu 350D, jo vajadzēja mazu kameru.kopā ar 70-300IS USM var iebāst jakas iekškabatā. Kad izmērs nav būtisks, tad uzlieku BG. Ar BG ir daudz ērtāk.
Edit
Pa kreisi bildē vari redzēt 350D +ES 28-135IS USM +BG

es tikai redzu blendi smuku! :D
avatar
Publicēts: 27.04.06 10:57
 citēt
Vai ir jūtama atsķirība, starp 350 un 20 slēdža ātrumiem, un kuros momantos tiešām ir nepieciešams milzīgs lielais ātrums - no dzīves.
avatar
Publicēts: 27.04.06 12:42
 citēt
Vai ir jūtama atsķirība, starp 350 un 20 slēdža ātrumiem, un kuros momantos tiešām ir nepieciešams milzīgs lielais ātrums - no dzīves.

sports vai arii ljoti aatras un iisas kustiibas meegjinaashana nokjert uz sensota, kad atkartojamo reizju skaits ir ierobezjots.... ceriibaa ka kaads no 5 sekundee uznjemtajiem kadriem buus arii izdevies pretstataa3... probability ta nedaudz lielaaka ;)
avatar
Publicēts: 27.04.06 12:47
 citēt
Hmm... Un kā vai tev pašam Edzjus ir nācies strādāt ar apbāk vai kādu no šim ?
avatar
Publicēts: 27.04.06 12:52
 citēt
man pasham ir 350D
avatar
Publicēts: 27.04.06 12:54
 citēt
Un kā, vai ir kādi tehnika uz urā vai ir lietas ko gribētu papildināt vai mainīt?
avatar
Publicēts: 27.04.06 12:58
 citēt
nu taa:
- prasaas battery grips, kas arii jau ir pasuutiits, eertak nepartrotami
- dazjbriid prasaas pec 9 AF punktiem (nu reaali peec 1, kas sadala bildi nevis uz 1/2 bet uz 1/3)
- salidzinot ar 20D, 20-jam ir paris interesantas custom funkcijas, ko varetu izmantot, bet nav pieejamas 350d
- man personiigi baterijas tur parak maz imho, jo pagaidaam kachaaju bildes bez card-readera


bet principā esmu ljoti apmierinats ar 350d un pagaidam neredzu pamatojumu kapec lai es izdotu to naudas starpibu par citu kameru kas shkjir 350d no 20d ;)
avatar
Publicēts: 27.04.06 20:37
 citēt
Pa to starpibu var nopirkt kādu stiklu

ixatlii
avatar
Publicēts: 28.04.06 00:08
 citēt
Vobšem pirms taisījos pirkt citu aparātu papētīju atšķirības starp 350 un 20D un ziniet atšķirības izrādijās krietni daudz. Tagad neiedziļināšos tajā visā bet bija pietiekami :)
Protams ja vajag rezerves aparātu vai kā pirmo dslr labāku par 350 to neatradīsi. :)
avatar
Publicēts: 28.04.06 09:13
 citēt
edzjus, un kaa ar DOF spilgtaa gaismaa? man liekas tieshi te 8k shutters spaardiitu, ja gribetu f number 1.4 piemeram pa dienu
avatar
Publicēts: 28.04.06 09:46
 citēt
edzjus, un kaa ar DOF spilgtaa gaismaa? man liekas tieshi te 8k shutters spaardiitu, ja gribetu f number 1.4 piemeram pa dienu

hvz
avatar
Publicēts: 24.05.06 11:25
 citēt
ND = Neutral Density

avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):