forum.gif
Par eiro.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Par eiro.
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 13
  5. 14
  6. 15
  7. 16
  8. 17
  9. 18
  10. 19
  11. 20
  12. ...
  13. 41
  14. >
IerakstsAutors
Publicēts: 21.01.13 14:09
 citēt
Bzh:
imgfoto:
izcili veiksmes stasti bez KRIEVIJAS finanshu ietekmes vai ne? :D


Jā. Eiro ieviesa bez Krievijas finanšu ietekmes. Un arī tagad Kipra ir daļēji atteikusies no Krievijas piedāvātā aizdevuma :)
Par Maltu neesmu dzirdējis, ka tur būtu baigā Krievijas ietekme. Anglijas gan.. :)


suds par maltu, tachu lopiem LB runasviri boree, ka eiro Mus glabs no KRIEVIJAS finanshu ietekmes, kam lielisks piemers ir Kipra, vai ne?
p.s.
Latvija bija vieniga valsts, kas negribeja izmeklet tas finanshu shemas par kuram to zhurnalistu nosita un delj ka tagad uz USA krievi bernus neeksportee... Butu mums eiro butu savadak? kadam ir iluzijas? pie valdishanas it ka "gaishie speki"...
avatar
Publicēts: 21.01.13 14:33
 citēt
kolchozus sagrāva paši lauksaimnieki. kārtīgi latvieši nespēja vienoties saimniekot kopā, viens paņēma traktaru, otrs pļaujmašīnu un tukšo kūti nodedzināja. jo visiem likās, ka sikzemniekam būt ir prestiži.

visi aizmirsa, ka modelis ar divām govīm strādā tikai tad, ja ap stūri ir 100 govju ferma kur pelna algu lai mājā varētu niekoties ar divām govīm.

tie, kam pietika prāts saglabāt kopsaimniecību nedzīvo slikti. kam bija prāts paņemt nomā lielās platības arī nedzīvo slikti. slikti ir tiem, kas rušinās pa trim hektāriem un kam neiet, jo no vienas govs pienu nav kam nodot. bet pardoksālākais ir tas, ka lielākā daļa saņemot eiropas platību maksājumus vēl pamanās uzliet sūdus tai pašai eiropai. nu tad stājamies laukā, tecēs piena upes ķīseļa krastos kad varēs cūku kaut mājā un gaļu žāvēt skurstenī?

eiro pie tā nav vainīgs.

un man personiski pērkot gaļu daudz priecīgāks prāts ir zinot, ka cūcis ir nokauts kautuvē nevis kūtī uz grīdas.
avatar
Publicēts: 21.01.13 14:56
 citēt
Publicēts: 21.01.13 14:33 / zbmono/

---------------------
pilnīgi pieķrītu, tā arī bija, bet nedrīkst aizmirst definīciju, kas ir valsts un kas tai jānodrošina.
Ja nebūtu steidzīgas un alkatīgas prihvatizācijas, tad daudzas lietas vēsu garu būtu pašas nostājušās savās vietās.

Bet par to kauto cūci uz grīdas bija domāts tas savādāk, jo apkārtnes cūku fermu īpašnieki bija nolēmuši būvēt savu kautuvi, lai nav jāved 80km turp un 80 km atpakaļ. . .Izrādījās, ka visu var, tikai rentabli tas nebūs un kur nu vēl klauvēšana pie birokrātu durvīm, laiks, prezenti... Bet ja runa par gaļu, tad gaļas kvalitāti nosaka tikai viens speciālists un to sauc par vetārstu. Senos manos bērnības laikos vetārsts brauca ar motorolleri, saukts par cūku, jo tāda tam bija tā forma:))
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:00 labots
 citēt
zbmono:
un man personiski pērkot gaļu daudz priecīgāks prāts ir zinot, ka cūcis ir nokauts kautuvē nevis kūtī uz grīdas.

++
Bērnībā ir cūku bērēs dalība ņemta, tur ai, cik daudz vietās var visu šķībi salaist... Un ne-pašu taisītus galertus vēl šodien nelabprāt ēdu - jo tur arī visu ko mēdz samest. Jā, arī ciemos aizejot, saimnieces laipni piedāvātos, mājās taisītos.
Tā ka standarti ir +/- OK.

Starp citu, savai lietošanai tak drīkst kaut mājās? Jeb kaut kas ir mainījies?
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:03
 citēt
versatile:
zbmono:
un man personiski pērkot gaļu daudz priecīgāks prāts ir zinot, ka cūcis ir nokauts kautuvē nevis kūtī uz grīdas.

++
Bērnībā ir cūku bērēs dalība ņemta, tur ai, cik daudz vietās var visu šķībi salaist... Un ne-pašu taisītus galertus vēl šodien nelabprāt ēdu - jo tur arī visu ko mēdz samest. Jā, arī ciemos aizejot, saimnieces laipni piedāvātos, mājās taisītos.
Tā ka standarti ir +/- OK.

Starp citu, savai lietošanai tak drīkst kaut mājās? Jeb kaut kas ir mainījies?



-----------------
tik glupi var uzrakstīt tāds, kurš cūku no aitas ar grūtībām atšķir! Salaist šķībi? Jā, var nenotecināt asini, var cūka rudzos ieskriet, bet gaļa, tici, tā ne veikalā pirkta, ne mājās kauta no ledusskapja nekur pati "samesties" nemēdz. Ak naivais jaunekli, cik gan naivs Tavs prāts...
Vienīgais ko vajag, gan mājās kautam, gan meža lopam, tās ir analīzes... un kauj kaut guļamistabā franču gultā.
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:05 labots
 citēt
kads diezin sakars divam govim majas un pasha nosistu cuuku ar eiro ievieshana tieshi nakamgad? :D

pa manam tos Latvju laukus var vispar no cilvekiem iztirit, tikai bus labaak...vairak forelju un veezhu upelees...TIK kads tam sakars ar eiro?
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:09 labots
 citēt
imgfoto:kads diezin sakars divam govim majas un pasha nosistu cuuku ar eiro ievieshana tieshi nakamgad? :D

pa manam tos Latvju laukus var vispar no cilvekiem iztirit, tikai bus labaak...vairak firelju un veezhu upelees...TIK kads tam sakars ar eiro?


-------------
tāds pats kā sieviešu žurnāliem un Norvēģijai! :D

Bet laukus vajag iztīrīt un visiem mesties uz fotografēšanu! :D

bet vislabākā cūkgaļa ir Dānijā un arī viena no lielākām exportētājām, tik šaisse, šiem nav Euro, bet gan kronas, kā tad tagad būt? :face-devil-grin:
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:14
 citēt
versatile....tici man, Tev labak nezinat ko samet ieksha veikala galertaa:D

ari nespeju iedomaties ka var sadirst majas kautu galju...ja nu vienigi...tur pat kuutii, pa cuku, riskejot nocirst paliigak pirkstus, uz malkas blukja ar turistu cirvi meegjina sadaliit gabalos:D
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:18
 citēt
nunu :)
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:20
 citēt
Tāda sajūta, ka lielākajai daļai gribas atpakaļ rubli, kolhozus un plānveida ekonomiku. Mums jau sen ir eiro - kopš lata fiksētā kursa ieviešanas. Starpība tik tāda, ka jāmaksā par konvertāciju, ja vajag pamainīt no viena uz otru. No mana viedokļa skatoties eiro ieviešana ir atbalstāma - nebūs vairs jāmaksā par konvertāciju.

Un par ES prasībām arī nav jautājums nav viennozīmīgs - nebūtu to, būtu citi izaicinājumi biznesam. Šobrīd globālais tirgus un tehnoloģijas mainās tik strauji, ka nevar uzķīļēt biznesiņu un paļauties, ka viss strādās 10 un vairāk gadus. Tāpēc jādara tas ko vislabāk varam un jābeidz īdēt, ka kaimiņi kaut ko dara labāk par mums. Ja lietuviešu piens ir lētāks - tad jāpērk tas un jādomā ko varam darīt labāk par lietuviešiem utt.

Lauksaimniecība ir dīvaina nozare - kopproduktā tā dod nedaudz mazāk par 4% un nodarbina 12% strādājošo, bet tai pat laikā nepārtraukti dīc pēc subsīdijām un citiem atbalstiem. Un no iestāšanās ES šie ir tikai ieguvēji. Jābrīnās arī par zemes īpašnieku dīkšanu pēc lielākiem platību maksājumiem, kas jau paši par sevi ir absurds - nesanāk jaunam landcruizeram vai range roveram ik pa 3 gadiem, kā kolēģim no vakareiropas? ;)
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:24
 citēt
talavietis:... un kauj kaut guļamistabā franču gultā.


nesen skarijos vienu Rumanju filmu, tur sovjetu laikos onkulis no laukiem aizveda dzivu cuuku...shie smaceja ar gazi virtuvee. viss bija labi, lidz bridim, kad megjinaja svilinat sarus...virtuvi ta izvedinaja, bet cukas plaushas ne...galja bija pa visu virtuvi:D
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:28
 citēt
ak, nabaga zviedri, danji, lietuvieshi, polji, briti un kas TIK vel ne...ka vinji pamanas palaist garam sho pedejo iespeju???
avatar
Publicēts: 21.01.13 15:48
 citēt
talavietis:

---------------------
Ja nebūtu steidzīgas un alkatīgas prihvatizācijas, tad daudzas lietas vēsu garu būtu pašas nostājušās savās vietās.


privatizēja, es atļaušos atgādināt - pašu cilvēki. neba godmanis brauca uz zilupi rādīt ar pirkstu kuram pienāksies T40.



apkārtnes cūku fermu īpašnieki bija nolēmuši būvēt savu kautuvi, lai nav jāved 80km turp un 80 km atpakaļ. . .Izrādījās, ka visu var, tikai rentabli tas nebūs


nu re, pietika prāts parēķināt lai saprastu, ka lētāk ir viena liela kautuve kas strādā nekā piecpadsmit mazas kuru īpašnieki katru otro nedēļu sašutuši zvana uz latvijas radio un stāsta, ka valsts viņus dzen postā.
avatar
Publicēts: 21.01.13 16:40
 citēt
ak34:Tāda sajūta, ka lielākajai daļai gribas atpakaļ rubli, kolhozus un plānveida ekonomiku. Mums jau sen ir eiro - kopš lata fiksētā kursa ieviešanas. Starpība tik tāda, ka jāmaksā par konvertāciju, ja vajag pamainīt no viena uz otru. No mana viedokļa skatoties eiro ieviešana ir atbalstāma - nebūs vairs jāmaksā par konvertāciju.

Un par ES prasībām arī nav jautājums nav viennozīmīgs - nebūtu to, būtu citi izaicinājumi biznesam. Šobrīd globālais tirgus un tehnoloģijas mainās tik strauji, ka nevar uzķīļēt biznesiņu un paļauties, ka viss strādās 10 un vairāk gadus. Tāpēc jādara tas ko vislabāk varam un jābeidz īdēt, ka kaimiņi kaut ko dara labāk par mums. Ja lietuviešu piens ir lētāks - tad jāpērk tas un jādomā ko varam darīt labāk par lietuviešiem utt.

Lauksaimniecība ir dīvaina nozare - kopproduktā tā dod nedaudz mazāk par 4% un nodarbina 12% strādājošo, bet tai pat laikā nepārtraukti dīc pēc subsīdijām un citiem atbalstiem. Un no iestāšanās ES šie ir tikai ieguvēji. Jābrīnās arī par zemes īpašnieku dīkšanu pēc lielākiem platību maksājumiem, kas jau paši par sevi ir absurds - nesanāk jaunam landcruizeram vai range roveram ik pa 3 gadiem, kā kolēģim no vakareiropas? ;)


ak-34, kāpēc tu tā, vai tu domā, ka visi ir tik smagā nostaļģijā?
Es personīgi gribēju(tas vairs naf iespējams, jo mēs jaf esam mazie pasaules žardarmiņi, okupanti) neitrālu, brīvu ar savu pašnoteikšanos valsti. Tad arī īsti redzētu, kas ir kas.
Mani visvairāk uzjautrina spilgtais latvietiskums- ja no vienas pakaļas tiki ārā, tad otrā uzreiz jābūt iekšā :D, jo savādāk mēs nevaram :D
Sen, sen atpakaļ viens gudrais jaf ir teicis- visas lielās pārmaiņas valstī veiklie darboņi izmantos savā labā uz tautas rēķina- tieši tas pats būs ar eiro- kā bībelē- bagātie paliks bagātāki, mabagie nabagāki... un nebrīnīšos, ja pēc 75 gadiem teiks- eirookupācija bija :P
avatar
Publicēts: 21.01.13 21:28
 citēt
Haiduk,

> Es personīgi gribēju(tas vairs naf iespējams, jo mēs jaf esam mazie pasaules žardarmiņi, okupanti) neitrālu, brīvu ar savu pašnoteikšanos valsti.


Kā tu to iztēlojies?
Brīvu no Krievijas gāzes importa? No degvielas importa? No mašīnu, mehānismu, iekārtu importa? Brīvu no ražošanas izejvielu, resursu, metālu, ķimikāliju importa?

Ja kaut vienu no sīm lietām vēlies paturēt (piem, savu fočiku, vai ekrānu kurā tagad skaties), tad es vēlētos dzirdēt Tavu scenāriju "Brīvumam". Brīvs ir tad, ja ir brīvs no tām visām imprtējāmām mantām?

Vai tomēr brīvs ir tad, ja var atļauties tās importējāmās mantas nopirkt? Vai arī ja nevar atāluties, tad aizbraukt un sapelnīt tur, kur var nopirkt?
avatar
Publicēts: 21.01.13 22:01
 citēt
talavietis:

man Jūsu Rīgas šprukstiņu pozīcija skaidra, bet parunājiet ar cilvēkie ārpus tās! Nevajag dzīvot mietpilsoniski savā čaumalā`. Stāšanās pati par sevi nav nekas slikts, bet mēs vēl nebijām tai gatavi, jo beigās sanāca, ka cūkas dzīvo labāk par cilvēkiem...



"Rīgas šprukstiņš" pastāstīs savu personīgo pieredzi. Savulaik studēju kvalitātes vadību un arī strādāju metālapstrādes un elektrotehnikas uzņēmumā, kur nodarbojos ar kvalitātes vadības un produktu atbilstības jautājumiem. Par cik šī virziena studētāji bija jauna parādība, tad visi studētāji strādāja un veidoja sistēmas CSDD, Volvo servisā, Ekonomikas ministrijā (kur visus spēles noteikumus un direktīvas par produktu atbilstību vienotajā ES tirgū akceptēja un gāja tām cauri. Attiecīgajās struktūrās vairāki kursabiedri strādāja.

Tad man darba jautājumos vajadzēja uzņēmuma ražotās elektroiekārtas pielāgot saucamajām CE prasībām (CE būtība nozīmē, ka produkts ir nekaitīgs cilvēkam, viņa īpašumam un viņa lopam, attiecīgi ir virkne ES direktīvu, kas tālāk ar likumdošanas aktu palīdžibu katrā dalībvalstī parādās konkrētu likumu/mk noteikumu veidā. Zem tiem MK noteikumiem bieži vien konkrētām produktu grupām tiek pakārtoti kaut kādi atbilstības standarti).

Elektroiekārtām faktiski ir tā, ka ražotājs pats var garantēt savas iekārtas atbilstību (jāskatās konkrētās grupas standarts), ja tam ir ieviesta ISO 9001 kvalitātes sistēma. Ir jābūt virknei pasākumu un tālāk pats uzraksta atbilsztības deklarāciju un garantē, ka izstrādājums atbilst attiecīgajiem standartiem no konkrētā produkta grupas. Un viss - pārdod kopējā ES tirgū.

Protams, mūsu pašu Latvenergo vai Lattelekomam likās - kā tā var elektrouzpariktes pārdot, ja tām nav pat sertifikāts!? Ražotājs vienkārši klapē augšā un pardod!?

Šie te visi uzreiz prasa sertifikātus. Izveidojas uzreiz Sertifikācijas firmeles, kuras laipni gatavas šos produktus sertificēt. Arī lielākajiem ražotājiem tas ir izdevīgi - viņi samaksā par to sertifikāciju un miers. Maziņie nevar veltīt resursus sertifikācijai u.t.t.

Ko es toreiz izdarīju.

Uzrakstīju vēstuli konkrētajam EM departamentam, kur lūdzu atbildes vēstulē norādīt likumdošanas aktus pēc kuriem valsts pasūtītāji var pieprasīt sertifikātus elektroiekārtām. u.t.t. tur vairāki jautājumi bija, kur "loha" jautājumi bija jāatbild noliedzoši.

Latvenergo izmācīju nedēļas laikā - līdz ko sekoja pieprasījums pēc produkcijas sertifikācijas, tā atbildē sekoja vēstule ar jautājumu, pēc kāda likumdošanas akta prasībām Latvenergo prasa produktu sertifikāciju, tādejādi veicinot nevienlīdzīgus konkurences apstākļus (tobrīd latvenergo priekšnieki nenormāli baidījās no tā, ka viņi kaut ko būs kā monopols nepareizi nopirkuši. Attiecīgi viņi baidījās nepaprasīt sertifikātus produktiem, bet saņemot pielikumā manu saraksti ar EM, sāka baidīties no sertifikātu prasīšanas vēl vairāk).

Lūk tā, tālavieti.
Zemnieki vienkārši ir cilvēki, kas 1200-tajā gadā nonāca verdzībā, uz īsu brīdi 1920-1940 nonāca brīvībā, un atad atkal nonāca Brīvībā. Tamdēļ viņiem arī problēmas saprast ES. Vieglāk nesaprast, pakļauties kādam citam kalpam, kurš slinkuma pēc labāk tam zemniekam uzliks papildus prasības, nevis pievērs acis.

Kas attiecas uz iestāšanās ātrumu/ lēnumu, tad apbrīnoju kā tik ātri tie valsts ierēdņi pasēja tās visas direktīvas adaptēt. Protams, tautsaimniecībai tas bija graujoši lēni. Lielais vairumus padomju spējīgo uzņēmēju nobeidzās, jo mēs nebijām ES (nebija sasvtarpēji atzītas atbilstības prasības u.c. un vienotajā tirgū nevarēja pārdot neko, kā tikai ražot zem citiem brendiem, sertificēt viņu institūcijās - maksājot simtiem štukas(!) par produktu sēriju).

ES nav vainīgs.

Kas attiecas uz Eiro un šeit komentāros bieži pieminēto a-ļa baidīšanu no Krievijas bubuļa - Eiro tiešām mūs pagla'bs no šī bubuļa.

Krievijai Eiro nav izdevīgs no tāda aspekta, ka krievija eksportē savus resursus pārsvarā uz ES. Ja tā eksportē caur Latviju, tad notiek valūtas maiņas u.t.t. attiecīgi krievu uzņēmējam iespējams ir izdevīgi no Primorskas gāzt uzreiz uz vāciju. Bet ja pie mums ir Eiro, viņam, iespējams ir izdevīgi izveidot Rīgā sēdekli un operācijas vadīt no šejienes - visi resursi ir pasargāti, jo tie ir Eiro naudā. Un tas mums ir izdevīgi, krievijai neizdevīgi - jo kapitāls no tās mūk.

Bet Lats nav tā valūta, kurai gribētu uzticēties ārzemju miljonāri.

Cerams, saprotiet, ka šeit atmucis krievijas kapitāls drošibu palielina, nevis samzzina? Turklāt tā nauda šeit cirkulē un galu galā iekrīt mūsu visu kabatās.
avatar
Publicēts: 21.01.13 22:56 labots
 citēt
Nu gan mels.. Krievijai ir vajadzīgs TIKAI tirgus savai produkcijai un viņai vismazāk interesē vairs tāda sektantiska pundurvalsts, kā latvija, kas tai traucē komunicēt ar rietumu tirgiem.. Pamosties, vaards, jeb kā tevi lai sauc.. :) Nav vairs 2009-tie gadi..
Cita starpā- krievija visus iepriekšējos gadus mēģināja daudz maz paritatīvi attīstīt savus sakarus caur latviju ar eiropu, cik vien tas bija iespējams.. līdz dzima lēmums- labāk neatkarīgi no neprognozējamajiem bauriem.. ar tiem neko konkrētu nevar sarunāt.. Nu varam jau, protams, satīt deķītī savu valstiņu un aiziet tur, kur mums patiktu labāk- varbūt uz kuršu kolonijām? Ja nespējam tepat kontinentā ne par ko vienoties? :) Tikai- kurš mus tu gaida? :)
avatar
Publicēts: 21.01.13 23:39
 citēt
letins:Nu gan mels.. Krievijai ir vajadzīgs TIKAI tirgus savai produkcijai un viņai vismazāk interesē vairs tāda sektantiska pundurvalsts, kā latvija, kas tai traucē


Dīvaini, ka neesi pat spējis saprast elementāru tekstu. Traucēšana arī to nozīmē, to latu arī nozīmē. Turklāt 1/8 no zemeslodes teritorijas nevar vērtēt vienskaitlī, aptuveni līmenītī kā Rugāju pagasta priekšsēdētāja vajadzības.
avatar
Publicēts: 22.01.13 00:06 labots
 citēt

avatar
Publicēts: 22.01.13 00:22
 citēt
Vaards:
letins:Nu gan mels.. Krievijai ir vajadzīgs TIKAI tirgus savai produkcijai un viņai vismazāk interesē vairs tāda sektantiska pundurvalsts, kā latvija, kas tai traucē


Dīvaini, ka neesi pat spējis saprast elementāru tekstu. Traucēšana arī to nozīmē, to latu arī nozīmē. Turklāt 1/8 no zemeslodes teritorijas nevar vērtēt vienskaitlī, aptuveni līmenītī kā Rugāju pagasta priekšsēdētāja vajadzības.

Nu žēl, ka "Rugāju pagasta priekšsēdētājs" Ir tik neattapīgs :).. žēl gan.. un neredz tālāk par iespējamajām eiroinvestīcijām, neredzot jebkādu atbildību par saņemtajām investīcijām :) Nu bēdīgi vaardam :) Turpini vien popularizēt un emocionāli oponentus ietekmēt :)
avatar
Publicēts: 22.01.13 00:50
 citēt
Ģeogrāfiski nepiesaistītai personai, tobiš, kosmopolītam bez dzimtenes un mītnes vietas, protams, ir pilnīgi vienalga, kādā monetārā struktūrā dzīvot, lai tikai konkrēti viņam reāllaikā būtu iztikas iespējas, pārējais "vaardiskais"viņam nekādā mērā nav svarīgs- ja tikai kādi "bauri" nesadomā saprast, kā viņus "čakarē", līdz ar to arī izbazūnējot netaisnību un perversiju... bet tas jau kosmopolītu ietekmē tikai tik daudz, cik tas, iespējams, ierobežotu tā tiesības, bez pienākumiem, protams.. :)
avatar
Publicēts: 22.01.13 01:38
 citēt
letins:Ģeogrāfiski nepiesaistītai personai, tobiš, kosmopolītam bez dzimtenes un mītnes vietas, protams, ir pilnīgi vienalga, kādā monetārā struktūrā dzīvot, lai tikai konkrēti viņam reāllaikā būtu iztikas iespējas, pārējais "vaardiskais"viņam nekādā mērā nav svarīgs- ja tikai kādi "bauri" nesadomā saprast, kā viņus "čakarē", līdz ar to arī izbazūnējot netaisnību un perversiju... bet tas jau kosmopolītu ietekmē tikai tik daudz, cik tas, iespējams, ierobežotu tā tiesības, bez pienākumiem, protams.. :)


Sēžot hrušcovkas dzīvoklī, nepietiks tikai ar aizslēgtām durvīm, kosmopolītisms piezagsies nepamanīts! Lai būtu patiesi brīvs, vajag radiatorus nozāģēt, gāzes trubu noslēgt, ūdeni aizmetināt, kanalizāciju aizbetonēt un galvenais elektrības vadus no sienas ar seknēm izraut! Ja gadījumā iekšā ielaužas saules stari (ar tiem pašiem globālisti arī sildās), logus arī vajag kārtīgi aiztaisīt ciet - būs CITA GAISMA! Un ja kaimiņa wi-fi spraucas iekšā, vai mobīlie tīkli uzmācas - to var atrisināt sienas ar svina plāknēm pārklājot!

Lūk, šāds cilvēks ir lepns pats par sevi, var stāvēt staltu muguru, būt saimnieks savā mājā un valstībā!

Kas attiecas uz Krieviju, paskaidrošu nedaudz centīgāk.
Krievijā korupcijas un valsts nozagšanas līmenis ir neiedomājami augsts. Arī interešu pārdale notiek nepārtraukti. Kad Putins nāca atpakaļ pie varas, Krievijas finansu resursi momentāli aizplūda uz ārvalstīm desmitu miljardu dolāru vērtībā.

Attiecīgi viskristāldzidrākais Krievijas miljonu turētājs nevar būt drošs par savu mantu un naudu, pie iespējas tas pērk īpašumus ārzemēs u.t.t.

Lai šis krievu uzņēmējs arī biznesu no šejienes organizētu, tam nepieciešama krievu valoda (ir) un vienots tirgus, nodokļi u.c. ar tā klientu (ir), un vienota nauda. Krievijai, k;a valstij Eiro tamdēl nav izdevīgs, jo Latvijā ir ES likumdošana, krievu valoda brīvi pieejama, ir NATO (pasargās krievu firmas no dzimtenes izgājieniem), pietrūkst tikai stabilas naudas vienības, lai šeit to uzrkātu kapitāla, investīciju, jebkādā veidā.
avatar
Publicēts: 22.01.13 06:38
 citēt
:) Gandrīz vai tā :)
Kur gan tas nenotiek- lielākā vai mazākā mērā.. Ne jau tikai ruslandē.
avatar
Publicēts: 22.01.13 07:27
 citēt
"Krievijai Eiro nav izdevīgs no tāda aspekta, ka krievija eksportē savus resursus pārsvarā uz ES. Ja tā eksportē caur Latviju, tad notiek valūtas maiņas u.t.t. attiecīgi krievu uzņēmējam iespējams ir izdevīgi no Primorskas gāzt uzreiz uz vāciju. Bet ja pie mums ir Eiro, viņam, iespējams ir izdevīgi izveidot Rīgā sēdekli un operācijas vadīt no šejienes - visi resursi ir pasargāti, jo tie ir Eiro naudā. Un tas mums ir izdevīgi, krievijai neizdevīgi - jo kapitāls no tās mūk. "

Vaars, nu kā Tu vari ar tik nopietnu seju gvelzt glupības, ko vienkāršiem ļaužiem iebarot??? Kauns pašam nepaliek????

Nosauksi kaut vienu stividorkompāniju, kuģniecību, brīvostu utt.. kuri par saviem pakalpojumiem saņem latus?
avatar
Publicēts: 22.01.13 07:28
 citēt
zuhast:


Meli jau pirmajā teikumā pie mīnusiem - būtu jāraksta APTUVENI 3 MILJARDI
avatar
Publicēts: 22.01.13 07:50
 citēt
The failure of EU countries to come up with the extra cash will come as little surprise given the financial mess prevailing in many states, some of which are struggling even to pay their membership bills.
Take Latvia, for example. On paper, it is one of the most prosperous economies of the Baltic region. On the other hand, it is the EU’s poorest country. And a full year after joining the eurozone, Latvians say the positive changes they were promised are nowhere to be seen.
“Recently, the European Commission checked our pensions. Our authorities told them we received an average pension of 600 euro. This is far from reality. Pensions in Greece reach 15 hundred euro, we here get around 200,”says Maria Linus, a pensioner from Maardu, Latvia.
Latvia adopted the euro last January, but despite a generally positive attitude towards the move, it is mostly big business and politicians who have really felt the benefits of the transition.
Glyn Ford, a former member of European Parliament says: “There are clearly political advantages – locking Latvia firmly within the EU. And there are economic advantages as well, from the point of view of investment.”
But the euro adoption party has brought a painful hangover in its wake. In September, Latvia agreed to take part in the EFSF. Now, analysts are saying that membership is exacting a price Tallinn cannot afford to pay.
“The formula for us is very bad. We have to pay a much higher share, a much higher percentage from our GDP than rich countries – something more than nine per cent from our budget,” Professor Ivar Raig of Tallinn University Law School told RT. “Latvia is EU’s poorest country and now we have to pay the debt of much richer states.”
The country's central bank has even warned of a possible recession if the situation in the eurozone continues to deteriorate.
Recent polls suggest up to 60 per cent of Latvians are now against their country's membership of the EFSF, with some saying they would rather help Greece with potatoes and firewood than see their pension money heading there.
The government however, appears to be paying scant attention and is refusing to pull out of the relief fund.
Adopting the euro sooner or later was a necessary condition for Latvia to join the EU, but being part of the EFSF was not in the agreement. And while some economists are beginning to question whether Latvia should continue remain in this organization, ordinary people are left counting the cost and wondering why and whether they should have to pay someone else’s debt.

Es gan ieliku Igaunijas vietā Latviju, oriģinālā bija Igaunija, bet šitā man likās kaut kā mīļāk un uzskatāmāk :) ....rakstiņa oriģināls ir te rt.com... bet tas tā...
avatar
Publicēts: 22.01.13 07:51 labots
 citēt
zuhast:[.img]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166589_4207964913152_299275683_n.jpg
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/72831_4207964993154_2131763853_n.jpg[./img][/quote]

p.s. Lai garais nekopējās, ieliku punktu :D
Tieši ši pati organizācija teica - VISS IR KĀRTĪBĀ!!!... un banka Baltja tutū, Parex gandrīz tutū, Krājbanka tutū... pajautājiet Raimondam Paulam, vai viņš šitiem vēl tic :D
avatar
Publicēts: 22.01.13 08:22
 citēt
Vēl jau vajadzētu parunāt par vienotu valodu ES.
Latvieši ir gļēvi,tiem nav mugurkaula un to visi zin,izņemot pašus.Tādēļ arī notiek šo ietekmes sfēru dalīšana.
Politiķiem es neticu pilnībā.
avatar
Publicēts: 22.01.13 08:26
 citēt
ekoists:Vēl jau vajadzētu parunāt par vienotu valodu ES.
Latvieši ir gļēvi,tiem nav mugurkaula un to visi zin,izņemot pašus.Tādēļ arī notiek šo ietekmes sfēru dalīšana.
Politiķiem es neticu pilnībā.


Politiķiem vari droši ticēt, viņi nekad sevi neapbižos. Tāpēc skati viņu darbus, bet neklausi runas :D
avatar
Publicēts: 22.01.13 08:43
 citēt
Cerība ir tā,kas virza cilvēkus.Tagad jau diezgan skaidri saskatāms,ka pie visām neveiksmēm ir vainīgs Lats.Ja mums jau sen būtu eiro,kā mēs dzīvotu....un ja vēl krievi blakus nebūtu,vispār leiputrija.
avatar
Publicēts: 22.01.13 08:54
 citēt
ekoists:Cerība ir tā,kas virza cilvēkus.Tagad jau diezgan skaidri saskatāms,ka pie visām neveiksmēm ir vainīgs Lats.Ja mums jau sen būtu eiro,kā mēs dzīvotu....un ja vēl krievi blakus nebūtu,vispār leiputrija.


Tagad jaf veikali pilni ar visādiem spīdīgi iepakotiem sūdiem, kad būs eiro, tad to blīvums strauji palielināsies. Ja kāds iedomājās, ka Latvija ir eiropai partnere- kļūdās!!
Latvija eiropai ir Buferzona Krievijas virzienā un noieta tirgus rietumu virzienā. Un eiro visizdevīgāk ir tem, kuri piebāž Latviju ar nederīgajiem (Eiropai) sūdiem :D
avatar
Publicēts: 22.01.13 09:15
 citēt
Haiduks:Tagad jaf veikali pilni ar visādiem spīdīgi iepakotiem sūdiem, kad būs eiro, tad to blīvums strauji palielināsies. Ja kāds iedomājās, ka Latvija ir eiropai partnere- kļūdās!!
Latvija eiropai ir Buferzona Krievijas virzienā un noieta tirgus rietumu virzienā. Un eiro visizdevīgāk ir tem, kuri piebāž Latviju ar nederīgajiem (Eiropai) sūdiem :D


Haiduk, nezaimo!
Musu galvena eksportprece koks, tak izaug eiro
Metalapstrades izejvielas ieperkam krievija, par eiro
Liepajas Metalurga lielakais noieta tirgus Polija, atkal eiro

Vot njezadacha, kugju fraktus un ostu nodevas, un stividorpakalpojumus iekasejam latos, delj ka te tranziits nenotiek!!!/Vaards/
avatar
Publicēts: 22.01.13 09:28 labots
 citēt
Polijā NAF eiro :P
Ķīnā ir huaņi (liekas)
Krievijā ir rubels, un baksi.
... un galvenais koku iepircējs eiro nepazīst valutas.info...

Nu tu ir liels muldonā, ot tas gan ir eirofakts :D
avatar
Publicēts: 22.01.13 09:34
 citēt
... un ne jaf valūtā ir problēmas, problēmas ir valsts politikā. Pie musulmaņiem mēs esam sikagresori.
Latvija tiešam ir varena valsts... divas reizes piedalās agresijā Afganistānā (PSRS un ASV sastāvā)... un tur ar eiro galīgi naf sakara :P
avatar
Publicēts: 22.01.13 09:47
 citēt
ekoists:Vēl jau vajadzētu parunāt par vienotu valodu ES.
Latvieši ir gļēvi,tiem nav mugurkaula un to visi zin,izņemot pašus.Tādēļ arī notiek šo ietekmes sfēru dalīšana.
Politiķiem es neticu pilnībā.

Ekoist, Tu esi latvietis?
avatar
Publicēts: 22.01.13 09:54
 citēt
GunarsII:
ekoists:Vēl jau vajadzētu parunāt par vienotu valodu ES.
Latvieši ir gļēvi,tiem nav mugurkaula un to visi zin,izņemot pašus.Tādēļ arī notiek šo ietekmes sfēru dalīšana.
Politiķiem es neticu pilnībā.

Ekoist, Tu esi latvietis?

Dzīvoju Latvijā,jauktenis.Un kāda gan tam nozīme?Izpētīsi vēsturi,sapratīsi par ko runāju.
avatar
Publicēts: 22.01.13 09:55
 citēt
ekoists:
Politiķiem es neticu pilnībā.


ko nozīmē "ticēt politiķim"? kam tu tici? pujātam? domburam? sudrabai?
avatar
Publicēts: 22.01.13 10:02 labots
 citēt
GunarsII:
ekoists:Vēl jau vajadzētu parunāt par vienotu valodu ES.
Latvieši ir gļēvi,tiem nav mugurkaula un to visi zin,izņemot pašus.Tādēļ arī notiek šo ietekmes sfēru dalīšana.
Politiķiem es neticu pilnībā.

Ekoist, Tu esi latvietis?


jautājums vietā,jo latvietim nepietiktu dūšas atzīt,ka tauta tiešām glēva.

p.s. un galu galā ir vienalga-kā saimnieks teikt ,tāda valūta arī būs.Letiņi bez saimnieka pastāvēt nevar.Diemžēl
avatar
Publicēts: 22.01.13 10:05 labots
 citēt
ekoists:
GunarsII:
Ekoist, Tu esi latvietis?

Dzīvoju Latvijā,jauktenis.Un kāda gan tam nozīme?Izpētīsi vēsturi,sapratīsi par ko runāju.

Jaukteņi, dziļāk parokot, esam visi. Bet, pēc Tevis : Ja jau zini, ka latvieši ir gļēvi, bet paši to nezin, tad Tu neesi, jo zini. Tad jau Tev par latviešiem nav ko uztraukties vispār...
avatar
Publicēts: 22.01.13 10:11 labots
 citēt
GunarsII:
ekoists:
Dzīvoju Latvijā,jauktenis.Un kāda gan tam nozīme?Izpētīsi vēsturi,sapratīsi par ko runāju.

Jaukteņi, dziļāk parokot, esam visi. Bet, pēc Tevis : Ja jau zini, ka latvieši ir gļēvi, bet paši to nezin, tad Tu neesi, jo zini. Tad jau Tev par latviešiem nav ko uztraukties vispār...


Ja jau Ušakovs uztraucas par latviešiem, aiz ko tad mums to nedarī?;-0 Jebšu vienīgie kuri drīkst uztraukties par kalpa dvēselēm ir kārkluvāciešī un lata kaprači?
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 13
  5. 14
  6. 15
  7. 16
  8. 17
  9. 18
  10. 19
  11. 20
  12. ...
  13. 41
  14. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):