forum.gif
Par eiro.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Par eiro.
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. ...
  11. 41
  12. >
IerakstsAutors
Publicēts: 12.12.12 07:19
 citēt
A man pofig.Lai tik būtu daudz to papīrīšu pie manis.
Un politiķiem es neticu.....tie pasaulē vislielākos mēslus savārījuši.
avatar
Publicēts: 12.12.12 09:20 labots
 citēt
Mēģināju skaitīt, uz šo brīdi:
14 - par eiro
6 - pret eiro
7 - neskaidri izteikumi
Pavisam kas cits notiek Delfos pie jaunā Dombrovska raksta. Eiro pretinieki tusējas Delfos. Ko tas varētu nozīmēt? Vēl vecajos filmiņu laikos cilvēki, kas fotografē, man likās modernāki un inteliģentāki par pārējiem. Varbūt tas, ka fotogrāfu sabiedrībā balsojums krasi atšķiras no noskaņojuma Delfos, rāda procesa virzību pareizāk. Es ceru uz dažādu inteliģences organizāciju un redzamāko pārstāvju aktīvāku atbalstu Eiro.
avatar
Publicēts: 12.12.12 09:34
 citēt
Gunār!Kas Tavā dzīvē mainīsies līdz ar eiro ieviešanu?labāk fotogrāfēsi,lētākus stiklus varēsi nopirkt?Vairāk ziedosi,vai mazāk tērēsi?
Tu domā,ka nodokļu slogs kļūs mazāks,būs lielāka naudas aprite?
Vai Tu atceries kā mainījās rubļi pret repšiem un otrie pret latiem?
Vai tiešām uzskati,ka cilvēks,kurš nopircis fotoaparātu ir inteliģentāks par citiem?
Uztaisi otru tēmu-''pret eiro'' un tad skaiti balsis.
P.S.Vakar pieķēru sevi pukojamies,ka ceļi nav notīrīti.Un uzreiz padomāju-es meklēju vainīgo savām problēmām.
avatar
Publicēts: 12.12.12 09:39
 citēt
Pa lielam ņemot LATS tas pac EURO jau vien ir , jo tam pašam EURO jau sen piesaistīts, tikai kā pareizi teica, kāds vārās uz kursa maiņām un konvertācijām............ pēc EURO ieviešanas kādu brīdi būs nepierastāka situācija un konservatīvi noskaņotajai tautai būs īslaicīgas grūtības pierašanas procesā............ globāli ņemot........... daudzi jautājumi atrisināsies................ vēl jau viena lieta par ko skaļi nerunā ir tā , ka valdībai mainīšanas procesā būs iespēja papurināt arī kādu kam vēl kaut kas paslēpts burkās, maisos, zem matrača un citur .......... daudz jau nebūs (ne tā kā PSRS laikos , kad reformēja rubuļus), bet tomēr ........... es vairāk par EURO nekā pret , lai gan emocionāli ņemot mīļāks ir LATS , bet laikam esmu reālists :) ................. citādi vēl dažs labs atdalīs Latgali no Latvijas un pēc tam pievienos krievijai , vai tas būs labāk :D :D :D
avatar
Publicēts: 12.12.12 09:55
 citēt
ekoists:Gunār!Kas Tavā dzīvē mainīsies līdz ar eiro ieviešanu?labāk fotogrāfēsi,lētākus stiklus varēsi nopirkt?Vairāk ziedosi,vai mazāk tērēsi?
Tu domā,ka nodokļu slogs kļūs mazāks,būs lielāka naudas aprite?
Vai Tu atceries kā mainījās rubļi pret repšiem un otrie pret latiem?
Vai tiešām uzskati,ka cilvēks,kurš nopircis fotoaparātu ir inteliģentāks par citiem?....
...


Nodokļi, naudas aprite, cenas un labklājība būs atkarīga no mūsu pašu mērķtiecības vai neizdarīguma, ne no valūtas. Savas valūtas uzturēšana tikai 2 miljonu lietotāju vajadzībām ir pārāk dārga un neērta. Bet pats galvenais ir piederība Eiropas politiskajai un ekonomiskajai telpai. Vēl pārāk svaigā atmiņā ir dzīve Padomju impērijā, bet tāda idille, kad rietumos ir eiro, austrumos rubļi, bet pa vidu mazā, lepnā un brīvā Latvija ar savu nacionālo valūtu un dainu skapi piedevām, tālākā perspektīvā ir pilnīgi nereāla.
P.S. metaforu par dainu skapi "aizņemos" no Sappera.
avatar
Publicēts: 12.12.12 09:59
 citēt
talavietis:
Tāpat neviens nevar vairs skaidri pateikt, kā mēs tagad dzīvotu, ja nebūtu iestājušies europas savienībā


+/- Moldova

P.S. es PAR eiro.
Mīļo latu taču mūsu jampampiņi var devalvēt jebkurā brīdī.
avatar
Publicēts: 12.12.12 10:10
 citēt
PAR
avatar
Publicēts: 12.12.12 10:16
 citēt
Rezultāts aug eiro labā:
17 - par
6 - pret
7 - neitrāli
avatar
Publicēts: 12.12.12 10:38
 citēt
Nedomāju ka vispār kādam tiks jautāts par vai pret. Domāju ka sen jau ir izlemts. Gan jau džeki ar melliem un skruļļainiem matiem ir visu sarunājuši un sakārtojuši kā viņiem vajag! Vienīgais ko mums ir atstājuši ir ilūzija ka mēs šeit varam kaut ko noteikt...
avatar
Publicēts: 12.12.12 11:03
 citēt
priecājie vēl,ka atstāja ilūziju :face-grin:
avatar
Publicēts: 12.12.12 11:24
 citēt
pret, ja mums būtu elite ar viiziju, kas reorganizetu neko nedarosho latvijas banku.
tā ka iet tagad vienalga.
tas ka cenas celsies ljoti, skaidrs katram kas nodzīvojis vairāk par 30 gadiem un spēj pastāvīgi izdarīt secinajumus
avatar
Publicēts: 12.12.12 11:50
 citēt
www.delfi.lv...
Protams ka Lapsa nav nekāda autoritāte, bet viņa pieminētais variants tiešām būtu intresants.
avatar
Publicēts: 12.12.12 12:06
 citēt
f-foto:

"Un te nu jautājums - kāpēc jūs, valstiskā eirovarza....


Cilvēks, kas šādi diskutē, jau ir zaudētājs, ja loģisko argumentu nav jeb tie ir beigušies, tad atliek lamāšanās. Bet Lapsa, (ja citāts no viņa) ir īpašs gadījums. Viņš ir pret jebko, tas vienkārši ir viņa mārketinga princips.
avatar
Publicēts: 12.12.12 12:10
 citēt
Bet kur ir problēma uzrakstīt tiem gudrajiem prātiem + un - ??? Nu taču svārstīgie kaut nostātos vienā vai otrā pusē:) Nezināšana nogalina, vai tā nav?
avatar
Publicēts: 12.12.12 12:25
 citēt
Smiekligi, ka visi vajag latu vajag latu, bet jau pie pirmajam baumam vis skrien pret EUR mainit... viss bus dargi viss bus dargi, it ka tagad butu leti :D Nesen biju vecaja Europa, pielju pilnu baku solka un oho 6 lati starpiba, par dzives limena proporciju nerunasim un +/- kas mums LVL, tas viniem EUR. Nemaz nerunajot, ka krediti 80% EUR un uzkrajumus ari vairak tur EUR nevis LVL, heh pilsoni... bet velesanas un kam ir pensionaru balsis, tam ir vara ta ka ko mes varam gribet :(

Bet Talavietim forsi komentari... mes toch nekad nebusim igauni...
avatar
Publicēts: 12.12.12 12:35
 citēt
f-foto:

Mans brālēns darba darīšanās uz ārvalstīm brauc bieži, es - nekad.

nu jā. Jo Latvijā nav uzņēmēju, kuriem apgrozījums ir pāris miljoni mēnesī, no kuriem puse vai vairāk iekš EUR. Protams. Tieši tāpēc Eiro nebūtu jāievieš, lai izdabātu Tev un Tavam brālēnam, kuri uz ārzemēm nebrauc (pie kapitālistu cūkām).
avatar
Publicēts: 12.12.12 12:37
 citēt
Es arī biju nesen vienā no Eiropas problēmvalstīm! Portugālē un teikšu kā ir, pilna bāka benzīna un +6 lati! Nedomāju ka mēs atradīsimies tajā zonā kurā būs tie -6 lati...
avatar
Publicēts: 12.12.12 12:47
 citēt
PAR!
avatar
Publicēts: 12.12.12 12:48
 citēt
eltoro:Es arī biju nesen vienā no Eiropas problēmvalstīm! Portugālē un teikšu kā ir, pilna bāka benzīna un +6 lati! Nedomāju ka mēs atradīsimies tajā zonā kurā būs tie -6 lati...


Par to saubu nav tagad, nav bijis ieprieks un nebus ari tuprmak. Vienigais jautajums ir KAD:) Vietejiem baleliniem jau izdevigi, jo lielaka dala cenas nepazin, vecie pat nenojaus kads ir EUR kurss un var ciprt :)
avatar
Publicēts: 12.12.12 12:53
 citēt
PAR
avatar
Publicēts: 12.12.12 13:15
 citēt
JuZZ:
talavietis:
Tāpat neviens nevar vairs skaidri pateikt, kā mēs tagad dzīvotu, ja nebūtu iestājušies europas savienībā


+/- Moldova


Precīzi
avatar
Publicēts: 12.12.12 13:27
 citēt
f-foto, redzi, mūsdienās informācija jāuzņem selektīvi, pa diagonāli - jo būtiskais jau nemainās. No Tava teksta par būtisko es atbildēju, no mana, par būtisko, nepūlējies iedziļināties.
Ir, protams, teksti, kuros vērts iedziļināties, pārlasīt, analizēt - bet šajā tēmā nevienu tādu neesmu redzējis.
avatar
Publicēts: 12.12.12 13:30 labots
 citēt
GunarsII:Nesaprotu, kur apgrozās tie 60% iedzīvotāju, kas pēc aptauju datiem it kā neatbalstot eiro ieviešanu


Tā aptauja, ja nemaldos, bija nevis starp visiem iedzīvotājiem, arī ne starp visiem pilsoņiem, vai visiem balsstiesīgajiem, bet gan starp kaut kādiem ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem 18-55 gadu vecumā, kaut reāli aptaujai būtu bijis jābūt starp pilsoņiem, kuri tiesīgi balsot (sasnieguši 18 gadu vecumu un vecāki), jo pārējiem nav un arī nav jābūt teikšanai jebkādos valsts politikas jautājumos. Tādas aptaujas rezultātus arī varētu apspriest.

Un tāda pati bija arī aptauja par atbalstu Ušakovam mēra krēslā - nevis starp 18 gadu sasniegušiem un vecākiem Latvijas pilsoņiem, kas deklarējuši dzīvesvietu Rīgā (starp balsstiesīgajiem rīdziniekiem), bet atkal starp kaut kādiem 18-55 gadu veciem ekonomiski aktīvajiem rīdziniekiem, neskatoties uz to, vai tie ir pilsoņi, kas var balsot, vai tie ir deklarēti Rīgā, lai varētu balsot. Kāda jēga no tādas aptaujas?
avatar
Publicēts: 12.12.12 13:35
 citēt
jēga te diskutēt par eiro. gan jau ka būs mums tas. un kopumā ekonomikai un pilsoņiem tas būs izdevīgāk - drošāka valūta, mazāk čakara ar konvertācijām (pat ja konkrētais pilsonis neko un nekad nekonvertē, par to viņš samaksā tā vai tā pērkot preces un pakalpojumus).

Lai cik mīļš mums arī būtu lats, tā ir maza, nedroša valūta, kas ik pa laikam nonāk devalvācijas priekšā. Lata aizstāvju jau laikam ir aizmirsuši paniku krīzes sākumā, kad daudzi mainīja latus uz eiro baidoties no devalvācijas un lata kredītu likmes uzkāpa "startosfērā." tajā laikā uz latu īstermiņa depozītiem procentu likmes bija desmitos procentu. Ārzemēs uzticība tai nav diez ko liela - pamēģini, piemēram samainīt latus pret kādu normālu valūtu, piemēram, Šanhajā. Eiro pret vietējiem tugrikiem maina visur.

Lats bija arī viens no iemesliem mūsu krīzei - pareizāk sakot nevis laps, bet viņa fiksētais kurss, kam būtu bijis jābūt stipri mazākam. Ja būtu tikai eiro - iespējams krīze nebūtu tik skarba

Labāk lai mums ir eiro un vietējiem mazāk iespēju sačakarēt ekonomiku.
avatar
Publicēts: 12.12.12 14:01
 citēt
f-foto:PRET.

Intereses pēc paskatījos Delfu publikācijas. Tur parādījās doma - daudzu eiro pretinieku teksti ir viena - divu autoru, ar dažādiem nikiem, rakstīti. Maksas pakalpojums. Mana garā dzīves pieredze vedina domāt - ne jau tikai aiz bezdarbības tik aktīvi FB diskusijās (ne tikai šajā) ņemies. :face-wink: Arī eiro piekritējus neviens par pretējo nepārliecinās, erudīcija Tev neļautu uz to cerēt.:face-grin: Ja pa nopietnam - lai pieņemtu pareizus lēmumus, jābūt pilnai, precīzai informācijai. Mums informācijas ir tik daudz, cik vadošā koalīcija to ļauj. Pārāk izteikti viss tiek filtrēts. Ticamība 50:50.:face-sad:
avatar
Publicēts: 12.12.12 14:17
 citēt
f-foto:
Vish:Nemaz nerunajot, ka krediti 80% EUR


Nemaz nerunāsim!

Kredīts bija pieejams vai nu latos, vai eiro. Pēc tavas loģikas (preses tiražētās) sanāk, ka cilvēki ņēma kredītus eiro dēļ mīlestības pret šo valūtu. Patika, simbolizēja.

Paga! Vai pret naudu, ko tie vairumā gadījumu rokās neturēja - pret elektronisku naudu, kas ceļoja pa banku kontiem? :)

Es līdz šim domāju, ka kredītus ņēma atkarībā no to izdevīguma, cik par tiem bija jāmaksā procentos. Tu manus priekšstatus sagrāvi!

:face-kiss:


Vecit... tiesi taaa, tas bija izdevigi + katru menesi visi maksa par konvertaciju utt. Un tagad pastasti, ko Tu dariji kad aizgaja runas par d*** (skali so vardu nedrikst izrunat - Liela acs visu redz ), samainiji vai jau glabaji cita valuta... vai ticeji latam lidz galam... Lai nu kam , bet LV cilveks jau nu tiesam zina, ka ir kad notiek valutas d***.
Bet tagad lats muzigi muzos.

+ ak34
avatar
Publicēts: 12.12.12 14:36
 citēt
Es esmu par.

bet forši, ka pret argumentācija nemainās - tā ir emocionāla nevis racionāla. un tie, kas argumentē emocionāli nemaz nespēj pieņemt racionālus argumentus.

starp citu, man liekas, ka liela daļa no tiem, kas ir pret eiro savulaik bija par devalvāciju. viņiem varētu uztaisīt pārsteigumu - pirms naudas maiņas devalvēt latu līdz tā "patiesajai" vērtībai. lai kāda tā arī nebūtu :D
avatar
Publicēts: 12.12.12 14:42 labots
 citēt
kāds man var nosaukt kaut vienu labu, ne-sentimentālu iemeslu, kāpēc Latvijai nevajadzētu ieviest eiro? Par ieviešanu te jau uzskaitīti daudzi... pret tā arī nekas normāls nav minēts - uzreiz atzīšos, ka tās savstarpēji veltītās lamas nelasīju, varbūt ka tomēr kaut kas tika izcelts, ja tā - tad atgādiniet
avatar
Publicēts: 12.12.12 14:44
 citēt
Viss paliks dargs :)
avatar
Publicēts: 12.12.12 14:48
 citēt
Vish:Viss paliks dargs :)


citēšu pats sevi, ja arī tev palagus nepatīk lasīt: inflācija ir tiešā mērā tautas pirktspējas rādītājs - ja naudas tautai nav, nav kas baro inflāciju. Tikko kā tautai nauda sāk parādīties, darba spēks paliek izlepušāks, ražošanas cenas ceļas un līdz ar to arī gala ciparos parādās inflācija

ar to es gribu pateikt - kādā sakarā lai kaut kas paliktu dārgs bada laikos?
avatar
Publicēts: 12.12.12 14:58
 citēt
gala bija smaidins, tas nebija jauztver tik nopietni, bet nav runa par eiro bus / nebus! Sis ir labs varinats zali domajosiem cilvekiem atkal tikt pie varas un viss. Tatad japarliecina pensionari un tev bus vara...

Ir mulkigi piesaukt UK, SWE utt, bet tur ir pavisam cita lieta - lielas ekomnomijas, tradicijas, es nevaru iedomaties kam janotiek, lai UK cilveks atdotu marcinu, bet mums pie lata turas abam rokam, bet kad laiva supojas un mums salidzinosi biezi supojas, jo veji pus dazadi :face-wink: tad kaut ka visi skriem mainit nost... nemsim par piemeru zinu portala rakstu, kur lata aizstavjiem pasiem uzkrajumi EUR. var jau tekikt, ka vajag latu utt. bet nesenais atgadijums ar swedbank loti labi parada cik cilvekam maz vajag radikalu lemumu pienemsanai, uz pilniba nepamatotu, neapstiprinatu avotu info...
avatar
Publicēts: 12.12.12 15:02
 citēt
Vish: nesenais atgadijums ar swedbank loti labi parada cik cilvekam maz vajag radikalu lemumu pienemsanai, uz pilniba nepamatotu, neapstiprinatu avotu info...


ņemot vērā, ka 2/3 iedzīvotāju tic šarlatāniem, zīlniekiem un ļaunai acej, nepārsteidz ne swedbankas "bankrats", ne lata "devalvācija", ne viss pārējais par ko ir cēlies mūsu izglītotais proletariāts.
avatar
Publicēts: 12.12.12 15:10
 citēt
zbmono:
Vish: nesenais atgadijums ar swedbank loti labi parada cik cilvekam maz vajag radikalu lemumu pienemsanai, uz pilniba nepamatotu, neapstiprinatu avotu info...


ņemot vērā, ka 2/3 iedzīvotāju tic šarlatāniem, zīlniekiem un ļaunai acej, nepārsteidz ne swedbankas "bankrats", ne lata "devalvācija", ne viss pārējais par ko ir cēlies mūsu izglītotais proletariāts.


Un tava komenta sakara labs jautajums f-foto: vai Tu tiesam doma, ka tauta ir istais variants eiro but/nebut lemuma pienemsana, ja tie kam ir "speks" pat nesaprot ko runa, doma padomju stila, info avots ir ko kaiminu tante teica (pie tam sava saprasanas limeni) un kas pat nenojaus kads vispar ir eur/lata kurss :)
avatar
Publicēts: 12.12.12 15:12
 citēt
f-foto:
"pret" argumentācija var būt arī racionāla, tikai šeit nav īstā vieta izvērsties.


man laika gana, pamēģini racionāli argumentēt "pret". nu tur - ieviešot eiro būs ....% liels pārtikas cenu pieaugums, uz ko šis skaitlis ir balstīts, par ...% samazināsies rūpniecība, par ...% palielināsies bezdarbs, kāds tam ir pamatojums etc. kazi, es pārdomāšu.
avatar
Publicēts: 12.12.12 15:24
 citēt
Drīzāk par Eiro ieviešanu. Nav bijis laika pētīt, kas un kā... rezerves tā pat būs jātur Ķīnas juaņās!
avatar
Publicēts: 12.12.12 15:50
 citēt
Tā aptuveni:
Par -22
Pret- 7
Neitrāli - 8
avatar
Publicēts: 12.12.12 16:21
 citēt
f-foto:Zbmono, paldies par tēvišķu priekšā teikšanu.

Īsti nesapratu - tu gribi, lai racionāli argumentē dažādu faktoru iespējamo ietekmi nākotnē, vai analizē vēsturiski fiksētas eiro ieviešanas sekas vienā vai otrā valstī? Pirmo neviens nespēs prognozēt. Otro man vēl jāpapēta, neesmu skatījies. Es neesmu liels ciparu pasaules draugs, garlaiko tie mani.


es domāju, ka argumentēta diskusija ir apmēram šāda - valstī x pievienojoties eiro zonai palielinājās bezdarbs par xx%, notika vēl daudz sliktu lietu, tāpēc mums nevajag eiro. lai varētu diskutēt argumentēti ir 1) jāzina kas ir noticis pagātnē un 2) jāprognozē nākotne. es līdz šim neesmu redzējis nevienu pret argumentu, kas būtu balstīts uz faktiem un analīzi. mēs tiekam biedēti ar 1) grieķiju 2) eiro krīzi 3) inflāciju 4)grieķiju un ja cilvēks ir lasījis avīzes, tad 5) itālijas, spānijas un īrijas bankrotu.

kas ir tas iemesls kāpēc mums neieviest eiro?

tāpēc, ka repše kaut ko nepateica 2003. gadā? nu moš pameklējam kaut ko no 1939., 1914., vai 1785. gada?
avatar
Publicēts: 12.12.12 16:52
 citēt
tu zini kāda būtu mūsu daļa ESF?

runājot par to, ka "neviens nesajuta 1% PVN samazinājumu" - kas reāli sajutīs progonozēto cenu kāpumu 0.4% apjomā?

ak, jā, es atminos, ka paceļot PVN par 1% visi tapa nabagi, bet samazinājumu par 1% nezin kāpēc nesajuta neviens.
avatar
Publicēts: 12.12.12 16:55 labots
 citēt
pārlasot visu f-foto palagu, kurā tā arī pret-argumentus nesaskatīju, es nolēmu ķerties pie galveno valsts labklājības rādītāju salīdzinājuma pirms un pēc eiro Igaunijā

pēc eiro ieviešanas Igaunijā inflācija saglabājās pirms eiro ieviešanas līmenī - www.tradingeconomics.com...

vidējā mēnešalga 2011. gada sākumā 792 eur, tagad 864
- Latvijā attiecīgi 639 un 670.6 eur... jūtam atšķirību?

bezdarbs turpināja samazināties (faktiski līkne stabili samazinājās pirms un pēc periodā līdz ar to eiro to ne uzlaboja ne pasliktināja)

un IKP pieauga par 8% (pirms tam bija tendence samazināties, jo krīze bija pilnā sparā), Latvijai tas pats, tik pieaugums bija tikai 5.5%...
avatar
Publicēts: 12.12.12 16:58
 citēt
f-foto:mpra.ub.uni-muenchen.de...

Skat. secinājumu daļu.

www.kase.gov.lv...

Skat. ciparus (nav aktualizēti).


un kāds tam ir sakars ar eiro? es nopietni jautāju.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. ...
  11. 41
  12. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):