forum.gif
Par eiro.
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.ninja forums / notikumi / Par eiro.
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 6
  5. 7
  6. 8
  7. 9
  8. 10
  9. 11
  10. 12
  11. 13
  12. ...
  13. 41
  14. >
IerakstsAutors
Publicēts: 16.12.12 20:48
 citēt
sabiedrībā, populāri cilvēki, bieži taisa sūdus....., atceramies kaut vai eiroskeptiķi, Aivaru Borovkovu ... :bad_smile:
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:52
 citēt
Haiduks:Nemuldi- ieejot brīvvalstī MĒS lielais vairākums, neatkarīgi no nacionalitātes, neatkarīgi no uzskatiem, stāvējām par BRĪVU LATVIJAS VALSTI, nevis par eirosavienības marioneti!!! Un tāpēc es te pieminēju pasi- tur Latvija ir otršķirga, jo ir apakšā rakstīta, tāpat, kā PSRS laikā... :P
Ja gribi pārdoties, tad vismaz uzsit cenu, nevis par ziepju tiesu!!!


nerunā, visu vārdā. nezinu, kurā brīdī, noliki partijas biedra karti, un kļuvi brīvības cīnītājs, bet brīva latvija nav utopiskos sapņos , no ārpasaules norobežota telpa
avatar
Publicēts: 16.12.12 20:56
 citēt
Haiduks:Nemuldi- ieejot brīvvalstī MĒS lielais vairākums, neatkarīgi no nacionalitātes, neatkarīgi no uzskatiem, stāvējām par BRĪVU LATVIJAS VALSTI,


Nu un pēc padsmit gadiem, MĒS lielais vairākums tieši tāpat stāvējām par ES nobalsojot referendumā. Kur problēma? Domā capslokojot, Tavi argumenti arī kļūst lielāki?
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:07
 citēt
Sapper:
Haiduks:Nemuldi- ieejot brīvvalstī MĒS lielais vairākums, neatkarīgi no nacionalitātes, neatkarīgi no uzskatiem, stāvējām par BRĪVU LATVIJAS VALSTI,


Nu un pēc padsmit gadiem, MĒS lielais vairākums tieši tāpat stāvējām par ES nobalsojot referendumā. Kur problēma? Domā capslokojot, Tavi argumenti arī kļūst lielāki?


Varbūt tu raksti pareizi, tikai masu mēdiji saka ko citu... eiro pretinieku pašlaik ir 52%. Es balsoju pret eirosavienību, un Latvija izlaupīšanā vismaz mani nevar vainot :P
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:10
 citēt
Haiduks:Nemuldi- ieejot brīvvalstī MĒS lielais vairākums, neatkarīgi no nacionalitātes, neatkarīgi no uzskatiem, stāvējām par BRĪVU LATVIJAS VALSTI, nevis par eirosavienības marioneti!!! Un tāpēc es te pieminēju pasi- tur Latvija ir otršķirga, jo ir apakšā rakstīta, tāpat, kā PSRS laikā... :P
Ja gribi pārdoties, tad vismaz uzsit cenu, nevis par ziepju tiesu!!!


Kā izpaužas brīva Latvijas valsts?
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:16
 citēt
Vaards:
Haiduks:Nemuldi- ieejot brīvvalstī MĒS lielais vairākums, neatkarīgi no nacionalitātes, neatkarīgi no uzskatiem, stāvējām par BRĪVU LATVIJAS VALSTI, nevis par eirosavienības marioneti!!! Un tāpēc es te pieminēju pasi- tur Latvija ir otršķirga, jo ir apakšā rakstīta, tāpat, kā PSRS laikā... :P
Ja gribi pārdoties, tad vismaz uzsit cenu, nevis par ziepju tiesu!!!


Kā izpaužas brīva Latvijas valsts?


Smags jautājums...
... bet pašlaik velku paraleles ap 40 gadu notikumiem un pašreizējo laiku notikumiem- baigi līdzīgi veidojās- toreiz par siltiem krēsliem Maskavas paspārnē upurēja valsti, tagad par Briseles paspārni ziedo valsti. Un nebrīnēšos , ja pēc 75 gadiem atkal strīdēsies, vai Eiropa mūs okupēja, vai labprātīgi iestājāmies... tāpat, kā uz šodienu naf dokumenta, kas apstiprinātu 40 gadā okupāciju, un tāpēc ir divi viedokļi- 1. okupācija ... 2. draudzīgas rokas sniegšana :P
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:20
 citēt
1940-tajos, par siltiem krēsliem maskavā, neupurēja neko .....
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:25
 citēt
negatIvs:1940-tajos, par siltiem krēsliem maskavā, neupurēja neko .....

oj, tas ir dikti gļumš un debatējams jautājums :D... kur ta uzreiz radās tā laika tautas varoni :D ???
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:26
 citēt
Sapper:
Nu bet protams, ka es saskatu riskus. Bet vai Tu saskati pie lata par katru cenu turēšanās riskus? Risks būs vienmēr. Tikai muļķim vienmēr viss ir skaidrs. Es jau teicu, ekonomika ir ne mazāk grūti prognozējama par ilgtermiņa laikapstākļiem. Pārāk daudz nenoteiktību un mainīgo. Tāpēc vēlreiz atkārtoju, Tas, ka ieviešot eiro ilgtermiņā mēs iegūsism, tas ir mans viedoklis balstoties uz dzīves pieredzi un pieejamo informāciju. Vai es esmu gatavs apzvērēt pie bērnu veselības, ka tā tiešām būs - nekad! Vai es varu tāpat zvērēt, ka ar latu mūs gaida piena upes ar ķīseļa krastiem? Nu bet nē taču. Šajā topikā neesmu vēl dzirdējis nevienu racionālu argumentu, lai turētos pie "simbola". ....


Zem šī es arī parakstos.

Kaut kur iepriekš pavīdēja viedoklis, ka tad, kad kāds beidzot sastādīšot "plusu" un "mīnusu" tabulu, viss nostāšoties savās vietās un būšot vienprātība... Problēma ir tur, ka mums katram galvā jau ir sava +/- tabula, turklāt katrs punkts tajā ieiet ar savu, atšķirīgu, "svaru". Tāpēc mūsu viedokļus lielā mērā var saukt par intuitīviem. Bet intuīcija nebūt nav slikts vārds, tā var piemist tikai tam, kam ir pieredze, informācija un zināšanas. Šī diskusija būs jauns punkts manā +/- tabulā, par to visiem paldies, es turpinu būt par eiro!
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:36 labots
 citēt
Haiduks:
negatIvs:1940-tajos, par siltiem krēsliem maskavā, neupurēja neko .....

oj, tas ir dikti gļumš un debatējams jautājums :D... kur ta uzreiz radās tā laika tautas varoni :D ???


maskavai bija , jau no pilsoņu kara laikiem izstrādāts, un vēlāk pieslīpēts marionešu valdību , un valstu brīvprātīgu pievienošanos, plāns, kuru veiksmīgi īstenoja vidusāzijā, daļēji uz laiku arī latvijā 1919, tas izgāja cauri baltijai 1940gadā, un bija sagatavots somijai 1939. gadā. ar šodienu, nedomāju, ka var vilkt paraleles
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:46
 citēt
:D, izlasot abus- atkārtošos- neko mēs nevaram prognozēt, jo naf dotas iespējas salīdzināt, kā būtu, ja būtu lats, kā būtu, ja būtu eiro :D. Pie pašreizējās valsts politikas eiro ir vienīgais... bet vai valsts politika ir pareiza... kupi, prodaj... īstās vērtības un valsts attīstība rodas ražojot. Ja ražo vācietis(krievs, ķīnietis...) te paliek algas, bet peļņa citā valstī. Tie, kas ražo paši, tiem ir vienalga, kas par valūtu... ja tirgos krievijā būs rublis, tirgos ķīnā būs juaņi, tirgosies ar čukčām būs čuki :D, un naudu mainīs tāpat :D. Eiropai mēs esam noieta tirgus un ne ražotāj valsts... par to jaf ir pacentušies, ka mums praktiski savu ražotņu naf :P
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:54
 citēt
negatIvs:
Haiduks: oj, tas ir dikti gļumš un debatējams jautājums :D... kur ta uzreiz radās tā laika tautas varoni :D ???


maskavai bija , jau no pilsoņu kara laikiem izstrādāts, un vēlāk pieslīpēts marionešu valdību , un valstu brīvprātīgu pievienošanos, plāns, kuru veiksmīgi īstenoja vidusāzijā, daļēji uz laiku arī latvijā 1919, tas izgāja cauri baltijai 1940gadā, un bija sagatavots somijai 1939. gadā. ar šodienu, nedomāju, ka var vilkt paraleles


Somija un Latvija ir divas dažādas vēstures- Somijai krievs uzbruka, to pierāda Somijas valsts izsludinātais kara stāvoklis. Latvija noslēdza līgumu par krievu kara bāžu izvietošanu Latvijā... tajā bija, ko krievs drīkst un cik par to maksā... Tad. pieņemam, ka agresors pārgāja mūsu valsts robežu- kara stāvoklis netika izsludināts, ir tikai tā laika līdzgājēju atmiņas- Ulmanis teicis "VĒSTURISKUS" vārdus- es palieku savā vietā, jūs paliekiet savās. ??? tātad, bija okupācija, vai tomēr gaidīja "dārgu" ciemiņu :D... vēl ir tālaika foto, kad ienāk krievu tanki un laviešu policisti regulē satiksmi, ir kad ar ziediem darba tauta sveic ienācējus... nedaudz vēlāk ir foto, kad ar ziediem sveic vāciešus, un atkal ir foto, kad otreiz sveic krievu armiju ar ziediem 45 g.
Ot tā, absalutās patiesības par Latviju naf. Un faktus nevajag grozīt kā spilvenu gultā.
avatar
Publicēts: 16.12.12 21:55
 citēt
Haiduks:
Vaards:
Kā izpaužas brīva Latvijas valsts?


Smags jautājums...
... bet pašlaik velku paraleles ap 40 gadu notikumiem un pašreizējo laiku notikumiem- baigi līdzīgi veidojās- toreiz par siltiem krēsliem Maskavas paspārnē upurēja valsti, tagad par Briseles paspārni ziedo valsti. Un nebrīnēšos , ja pēc 75 gadiem atkal strīdēsies, vai Eiropa mūs okupēja, vai labprātīgi iestājāmies... tāpat, kā uz šodienu naf dokumenta, kas apstiprinātu 40 gadā okupāciju, un tāpēc ir divi viedokļi- 1. okupācija ... 2. draudzīgas rokas sniegšana :P


Iespējams, tu kļūdies tautas motīvos?

Tauta par LTF jau 90-to sākumā nebalsoja. Bet tie bija vienīgie tīrie un idejiskie brīvības cīnītāji. Tauta sāka balsot par šmotkainajiem, tiem kas sola. No sākuma saprāts vēl uzvarēja (LC) vs Zīgerists. Pēc tam jau rafinētāki solītāji nāca, kas solīja putru daudz, daudz.

Tagad dīvainā kārtā atkal ir pie varas ne-solītāji.

Bt nē, Latvieši negribēja brīvību. Zem brīvības viņi saprata vairāk botu, džinsu, banānu un parādīt pigu krievam. Paskaties uz 1989-tajā iekonservēto Eltonu, kā piemēru.

Un kā tu domā - Eiropas savienībā tādas tautas kā Franči, neeksistē? Ir tāds liels hegemons ES un maza Latvija, kuru tik tā vien hegemons domā iekarot?

ES ideja ir brīva cilvēku, kapitāla, preču kustība, ar mērķi tavu brīvību palielināt. Neviens Tev nevar aizliegt braukt uz Zviedriju celt māju un nopelnīt lielo kāpostu.

ES ideja ir slikta, ja mēs esam aptuveni kā Peru cilts indiāņi un apvienojamies ar kādu attīstītu valsti - loģiski, ka mikroporcesorsu indiāņi neražos, ceļus nebūvēs - viņi tiks iekaroti, paliks par kalpiem.

Lai tas tā nenotiktu, ir izdomāti ES fondi, kur attīstītās valstsi tiek apslauktas un mazāk attīstītājam dod kāpostu. Bet viss ir mūsu pašu rokās un atbildībā, kā šo brīvību spēsim izmantot - vai attīstīsimies, vai mūs apēdīs bez sāls.
avatar
Publicēts: 16.12.12 22:02
 citēt
Haiduks:
Varbūt tu raksti pareizi, tikai masu mēdiji saka ko citu... eiro pretinieku pašlaik ir 52%. Es balsoju pret eirosavienību, un Latvija izlaupīšanā vismaz mani nevar vainot :P



Es filtrēju masu mēdijos rakstīto, un neuztveru to dogmatiski. Es balsoju par EU. Vai tāpēc mani var vainot LV izlaupīšanā? Ja var, kāpēc vēl prokuratūrā neesi ar iesniegumu?

OK, Haiduk, ar Tavu loģiku, Tev atliek tik kastrēties, jo tikai tas garantē, ka Tevi izvarošanā nevarēs vainot.
avatar
Publicēts: 16.12.12 22:16
 citēt
negatIvs:
Haiduks: oj, tas ir dikti gļumš un debatējams jautājums :D... kur ta uzreiz radās tā laika tautas varoni :D ???


maskavai bija , jau no pilsoņu kara laikiem izstrādāts, un vēlāk pieslīpēts marionešu valdību , un valstu brīvprātīgu pievienošanos, plāns, kuru veiksmīgi īstenoja vidusāzijā, daļēji uz laiku arī latvijā 1919, tas izgāja cauri baltijai 1940gadā, un bija sagatavots somijai 1939. gadā. ar šodienu, nedomāju, ka var vilkt paraleles


1905-tajā gadā Latvijā bija visniknākās darbaļaužu revolūcijas. Pēc tam šeit bija vislabvēlīgākā augsne proletariātam. Ļeņins šeit ciemojās. Rainis un pārējie bija apsēsti ar sociālisma idejām un cīnījās par vienlīdzību un sociālistisko proletariāta brīvību, ar Raiņa dziesmotājām revolūcijām uz lūpām arī pēc pamatīgā WWI rūdījuma strēlnieki pārmeta kažokus uz otru pusi un gāja cīnīties par proletariātu, palīdzot krievu tautai atbrīvoties no buržuāzijas jūga. Un sākotnēji šie latviešu sarkanie strēlnieki arī veidoja to padomju varu, ieskaitot gulagu sistēmas izveidošanu.

Pēc nieka 20 gadiem izdomāt, ka visi ir pārlatviskojušies, tas pats kas tagad noticēt... Ka Ždanoka, Urbanovičš, Rubiks un kompānija ir izgaisuši.

Latvijas vēstures izpratnes problēma ir tāda, ka Ulmanis pēc apvērsuma to makteni pārrakstija savā interpretācijā, nevis tā ir atspoguļota no visdažādāko grupu viedokļa.

Piemēram, Ulmaņa vēsturē neko daudz nefigurē tāds tēls kā Voldemārs Ozols, bet šim cilvēkam ir diezgan noteicoša loma valsts tapšanā. gramataselektroniski.wordpress.com...
avatar
Publicēts: 16.12.12 22:27
 citēt
Haiduks: īstās vērtības un valsts attīstība rodas ražojot. Ja ražo vācietis(krievs, ķīnietis...) te paliek algas, bet peļņa citā valstī. Tie, kas ražo paši, tiem ir vienalga, kas par valūtu... ja tirgos krievijā būs rublis, tirgos ķīnā būs juaņi, tirgosies ar čukčām būs čuki :D, un naudu mainīs tāpat :D. Eiropai mēs esam noieta tirgus un ne ražotāj valsts... par to jaf ir pacentušies, ka mums praktiski savu ražotņu naf :P


Nepiekritīšu par ražošanu.

Ražojumam jābūt konkurētspējīgam.

Lai tas būtu konkurētspējīgs ir nepieciešami daudz faktori
1. Lētas izejvielas (pie mums nav)
2. Lēts darbaspēks (pie mums nav - pie mums ir auksts, cilvēki ir lieli,'ed daudz gaļu, ziemā tiem jāsildās, jāģērbjās - tas ir ļoti dārgs)
3. Lieli apjomi (pie mums nav iespējami);
4. Tehnoloģiski gudri un konkurētspējīgāki risinājumi (pie mums nav iespējami. Pat pie amerikāņiem vairs nav iespējami).
5. Ekonomiska infrastruktūra (pie mums nav, jo ir ziema. Tu zini kā procesu sadārdzina siltumtrašu u.c. ierakšana zemē, nevis vienkārši to neesamība).
6. Pārējie mazie faktori - korupcijas neesamība, ērta saimniekošana, strādīgi cilvēki un to esamība (pie mums nav), ērti norēķini - pie mums būs 2014-tajā.

Tas vispārīgi.
Ko var darīt?

To, ko ir grūti pārvadāt no vietām, kur ražot ir simtreiz izdevīgāk. PIemēram, lielus dzezgabalus, metāla konstrukcijas, kaut kādus PR produktus (Stendera ziepes). Audzēt pārtiku (lopi, graudi, kartupeļi u.c. ir rentabli). Programmēt, nodarboties ar koksnes pārstrādi. Un pakalpojumu sektors - ja šeit tiek ieviests Eiro, tad Austrumu kaimiņu nauda caur LAtviju varētu plūst diezgan nopietni, ņemot vērā to, ka valsts kredītreitingi ir stabili.
avatar
Publicēts: 16.12.12 22:29
 citēt
sākās ņaudēšana. gaidu, kad uzradīsies kāds, ka zinās teikt, ka pie krieva nemaz tik slikti nebija - bērnudārzs par velti, lēti komunālie un atvaļinājums pie mellās jūras.
avatar
Publicēts: 16.12.12 23:04
 citēt
letins:betas apsargam- paldies par izsmeļošu atbildi, kas liecina par autora ļoti lielu kompeteci cukura lietās vismaz, nerunāsim par Latvijas valstiņas ekonomiku vispār.. Kungam patīk "līki gurķi", tādēļ vairs nav cukura ražošanas Latvijā, skaidrs :) Ja kas, pats savā postā parādīji reālo- kas un kāpāc, par ko brauc man augumā, piebalsojot dažam labam :) Nav jābūt ekonomistam, lai kaut vai no tevis teiktā izsecinātu demagoģiju :) Ne jau Tavu, protams :)

Un tevī es saredzu kārtējo nožēlojamo latvēti-ņerkstētāju kuram nekas nav pa prātam.Viss ir sūdīgi, viss debili. pats sēž kā apvainotais uz ķeblīža pie mājas ar semenēm un komentē uz ielas notiekošo. Dēļ tādiem kā tu arī degradējas tauta.
avatar
Publicēts: 16.12.12 23:12
 citēt
Haiduks:Un tāpēc es te pieminēju pasi- tur Latvija ir otršķirga, jo ir apakšā rakstīta, tāpat, kā PSRS laikā... :P


Es gribētu palūgt apskatīt tepat ielikto pases bildi un parādīt ar pirkstu kur tur ir rakstīts Latvija.

Ja nu nesanāk, tad man ir viens lūgums - beigt salīdzināt pirkstu ar cīsiņu.
avatar
Publicēts: 17.12.12 06:52 labots
 citēt
es vienalga nesaprotu kāpēc 14. gada ar droshu 1,5 miljardu aiznjemshanos?
kāpēc ne 16?17?
ir te pragmatiski argumenti vai tiesham man ir taisnība, kad saku- kāds pasolija, kāds grib ieiet vēsturē ka ieviesejs...kādam pat jubilejas monētas nebūs jakalj par to pashu algu un panesaas kampanja....
jūs pafiltrejat galveno domu...tagad ir moments, kad spējām izpildīt kritērijus!!! kas jau tagad sola, ka nespejam tērēt tik pat cik ienjemam ilgterminja? nu tad kam sho valsti? parmetam krustu un eiro ieksha
avatar
Publicēts: 17.12.12 07:57 labots
 citēt
Vārds, Tu aizmirsi pieminēt bildēšanu - uz šo dienu vienu no vispieejamākajām un, atļaušos teikt - vienu no Latvijā visizplatītākajiem pašizteiksmes veidiem. Pēdcskolās mācītā - kvantitātei agri vai vēlu jādod kvalitāte / lielāka piramīdas pamatne ļauj veidot augstāku klasisko ( nejaukt ar finansu piramīdām, kuras veido ar virsotni apakšā) piramīdu.:face-wink:
avatar
Publicēts: 17.12.12 09:28
 citēt
f-foto:"6. Pārējie mazie faktori - korupcijas neesamība, ērta saimniekošana, strādīgi cilvēki un to esamība (pie mums nav), ērti norēķini - pie mums būs 2014-tajā"

:D:D (Gandrīz apčurājos no smiekliem.)

Pierakstiet šo solījumu un faktoru klasifikāciju skalā!


savas fizioloģiskās problēmas (par nesaturēšanu) varētu nenorādīt?
avatar
Publicēts: 17.12.12 09:32
 citēt
f-foto:
Realitātē - piedalīšanās lēmumu pieņemšanā nav glābusi Latviju no nevienlīdzīgas attieksmes, valsts attīstība izrādījusies par atsevišķu tautsaimniecības nozaru sagrāvi un likvidāciju, iedzīvotāju labklājības pieaugums realizējies kā nabadzības izraisīta emigrācija un iedzīvotāju skaita katastrofāls sarukums.


Pakustini mozgus un padomā kas būtu ja mēs ne eirozonā, ne ES nebūtu nākuši iekšā. Es pieņemu, ka te varēja arī būt otrā Baltkrievija. Nēesi iedomājies, ka ar 20 gadiem nepietiek lai uzceltu valsti?
avatar
Publicēts: 17.12.12 10:19 labots
 citēt
f-foto:Pirms iestāšanās ES operēja ar tiem pašiem argumentiem: ES jāstājas, lai piedalītos svarīgu lēmumu pieņemšanā, attīstītu valsti, veicinātu iedzīvotāju labklājību un paaugstinātu valsts drošību.

Realitātē - piedalīšanās lēmumu pieņemšanā nav glābusi Latviju no nevienlīdzīgas attieksmes, valsts attīstība izrādījusies par atsevišķu tautsaimniecības nozaru sagrāvi un likvidāciju, iedzīvotāju labklājības pieaugums realizējies kā nabadzības izraisīta emigrācija un iedzīvotāju skaita katastrofāls sarukums.

Un no drošības arī nekā nav, jo eiro aizstāvji paši atzīst, ka atrašanās ES un NATO nespējot nodrošināt Latvijas drošību, to spējot tikai atrašanās eiro zonā!

Tātad, jautājums: ja visi solījumi un argumenti, kas tika bārstīti pirms iestāšanās ES nav piepildījušies, tad kur ir kaut viena liecība, ka iestājoties eiro zonā būs savādāk?... vēl jo vairāk, ka starp solītājiem abos gadījumos ir daudzi vieni un tie paši cilvēki.

Piekrītu ekoistam, ka pievienošanās eirozonai tikai paildzinās, bet nenovērsīs. Pārāk daudzi mainīgie faktori paliks nemainīgi, tai skaitā neticība vadībai. Uzticība ir faktors ar nepārvērtējamu nozīmi.


Jautājums,
Esi painteresējies cik liela daļa no budžeta veidojas ES naudas iespaidā? Tiešā veidā un vēl pēc tam kā multiplikatora efekts, kur ceļu būvnieki to saņem algās, nomaksā daļu pensionāru uzturēšanai, daļu nodzer LB produkcijā?

Es iedomājies kā strādātu tie, kas tev algu pelna? Jā, jā, Tev, dīkdienim, pelna algu reālais sektors, kam tagad nav jāčakarējas ar muitām. Kam nav jāmaksā par sertifikāciju konkrētās eksportvalsts tirgū, bet ir derīgs LV sertifikācijas iestāžu papīrītis (pārsimts LVL, nevis pārdesmit štukas EUR).

Vai esi iedomājies kā krīzes apstākļos visu šo sektoru būtu nožmieguši ES iekšējā tirgus protekcionisti.

Nē, neesi iedomājies. Skraidi kā tāds sunītis un vaukšķi.

Krievu nauda šeit ir lielāks drošības garants, nekā rietumvalstu. Rietumvalstis mūs īpaši neapdraud (drīzāk personīgi apvaino ar nepārāku interesēšanos par mums). Krievija nav viens liels Čingishans, tā ir mežonīgā kapitālisma un interešu pardalītāju plosīta resursu zeme.

Šo plosītāju intereses šeit saprātīgi un droši izvietojot arī veidotos situācija, ka šo interešu pārstāvji nekad nepieļautu savu labumu apdraudēšanu - vai nu tā būtu krievu skolu slēgšana vai Uzvaras pieminekļa demontāža, vai Latgales pievienošana Baltkrievijai - austrumu kaimiņš mūs aizstāvētu. :face-kiss:
avatar
Publicēts: 17.12.12 10:29
 citēt
f-foto:
Es iedomājies kā strādātu tie, kas tev algu pelna?


Kur īsti atrodas tas superīgais kases lodziņš? Adresi, gribu paspēt pirmais.

Grūti iedomāties, kā kāds strādāTU, tiešām. Kad sāks strādāt, pasaki.

Tiekamies referendumā.


Referendumā par ko? Pilsonības piešķiršanu?
avatar
Publicēts: 17.12.12 11:46 labots
 citēt
vaards, suds ar eiro...
pastāsti mums nesaprasham kāpēc pārbraucot lietuvas-latvijas robezhu rucavaa vairs leishu pusē nekrata...vinja pusē celsh remonteets vēl pirms iestājamies es...mums vēlāk remontēja?
klimats cits, grunts, liti nevis lati, mazaak otkati?
avatar
Publicēts: 17.12.12 13:18
 citēt
imgfoto:vaards, suds ar eiro...
pastāsti mums nesaprasham kāpēc pārbraucot lietuvas-latvijas robezhu rucavaa vairs leishu pusē nekrata...vinja pusē celsh remonteets vēl pirms iestājamies es...mums vēlāk remontēja?
klimats cits, grunts, liti nevis lati, mazaak otkati?


Ulmaņa laikos Latvijā bija sabūvējuši salīdzinoši labus ceļus, kamēr Lietuvā to līmenis bija daudz vajāks. Attiecīgi padomju laikos Lietuvā izveidojās vesls nopietns ceļu institūts un nozare, kas nodarbojās ar ceļu būvēšanu un prjektēšanu faktiski no nulles. Tas institūts pakāpeniski izveidoja veselu nozari, kas tad tālāk jau sāka dzīvot savu dzīvi - jo vairāk naudas no centra Maskavas izsita, jo vairāk pašiem kabatās nosēžas u.t.t. Latvijas PSR darbojās pēc nedaudz cita principa - katrs mazais ierēdnis atrada iespējas esošo ceļu rekonstrukcijās paredzēt samazinātas pamatu kārtas biezumu, attiecīgi tā varēja lieliski tikt pie perosnīgās prēmijas. Tā rezultātā nozare bija vāja, tai nebija sava tāda vērienīga kodola, kas tai palīdzētu savā nodabā dzīvot un attīstīties. Attiecīgi Leiši faktiski visus lielākos ceļus pārbūvēja ar kārtīgiem pamatiem (ceļa pamatam ir galvenā nozīme, lai tas nebūtu bedrains un kūkumains).

Sabrūkot PSRS, Lietuvai ceļu nozare no visas tautsaimniecības sastādīja 2,8% (Latvijai 0,6%). Attiecīgi arī neatkarības pirmssākumos no lietuvas ceļu inženieriem bija argumentētāks spiediens uz savu valdību un būtiskāks nozares atbalsts.

Latvijā tādu ceļu institūtu nebija, attiecīgi pēc neatkarības pasludināšanas tāda nozare uz brīdi vispār faktiski bija izbegusies. Krištopāns sāka kaut ko darīt, bet par cik nozare nav ar saviem institūtiem, pētniecības centriem un tamlīdzīgi, uz degvielu uzlikto nodokli ātri vien citi lobiji salika savās nozarēs un kabatās.

Faktiski Latvijas ceļu būve visu laiku pārtiek no ubagu dāvanām (kohēzijas u.c. fondiem), ko atmet turīgi garāmgājēji tranzīta nozarei.

Konkrēti par Tavu ceļu runājot, tur nav atbilstošs pamats. Visu to ceļu vajadzētu izrakt ārā un uzbūvet pusotrmetrīgu pamatu, ar 40cm fundamentālu rupju šķembu nesošo kārtu, tad padsmit cm rupja asfalta pamatkārtu un tad vēl divas kārtas.

Ventspils apkaimē valsts mēroga ceļam (nu labi, Ventspils-Rīga šosejai) veicām pētīums, tur bija viena kārtiņa asfalta 9Kādi 10cm) zem tās 15cm šķembas, kuras galīgi natblda prasībām (pārāk mīksts materiāls) zem tā visa pusmetrs grants un tālāk visādas drazas. Lūk tās drazas ziemā sasalstot izplešas un rodas kūkumi, plaisas un sasalumi.

Par cik SM nav nekādu ceļiem iedalītu miljardu, bet visi imgfoto, sapper un f-foto brēc - zagļi, zgļi!!! Tad satiksmes ministrs par neesošo naudiņu nevis izraks 1km ceļa un sataisīs kā nākas, bet gan labāk par to pašu naudu 20km ceļam nofrēzēs virskārtu un 8cm svaigu asfaltiņu pa virsu uzkrāsos.

Jo valdību ik pa laikam nomet, un tad jau citas partijas ministrs vietā nāks. Bet konkrētais ministrs būs labu darbu izdarījis - uz to brīdi ir skaidri redzami svaigi saremontēti ceļi. Tas nekas, ka tie ātri atgriežas savā pierastajā agregātstāvoklī, bet partijas gods nav apkaunots - kaut kas ceļu nozarē notiek!

Bet vispār, prasi Dansigai, viņa projektē ceļus. Ka viņa uzprojektē, tā būvnieks būvē - vai nu nokrāso virspusi, vai arī visu roka ārā un maina. Tas viņai jāprotestē pret valdību, ka paredzēts "nokrāsot" neatbilstošu ceļu. Projektētājs atbild ar savu ādu par to visu. Būvnieks, savukārt, pat gribot nedrīkst būvēt savādāk kā saprojektēts - tam sit pa pirkstiem ar soda naudām u.t.t. ja tas ar radošo domu nodarbojas. :face-grin:
avatar
Publicēts: 17.12.12 13:23
 citēt
paldies, izsmeljoshi;)
avatar
Publicēts: 17.12.12 13:42
 citēt
Nepiekrītu!!! Savā referātā aizmirsi to naudiņu, ko mēs samaksājam ceļu nodokļos, bet ceļi to lāgā neredz ... savu laiku T-kontrole deva skaitļus, ka ap 22% nonāk uz ceļa, pārējais pa kabatām :P
avatar
Publicēts: 17.12.12 13:46
 citēt
f-foto:"Krievu nauda šeit ir lielāks drošības garants nekā rietumvalstu."

Iespējams. Es to saku teju katrā ierakstā te - ka te tā nauda ir un nāk vēl iekšā. Bet politiķi stāsta pretējo - ka eiro ieviešana neatgriezeniski samazinās Krievijas ietekmi uz Latviju. Un daudzi politiķiem kārtējo reizi notic.

Palasi augstāk dažu nelīdzsvaroto komentārus. Un tieciet vienreiz galā, kur un kas tad man maksā to naudu, ko es pats nepelnot. Tāda biroja žurka kā tu, Kabanovs, Antonijas iela vai Brisele.
Man jāzina, kur meklēt kases lodziņu. Man hobiju daudz, varētu arī nestrādāt.


Rakstu ne pret f-foto... :)
Kad mūsu politiķi sapratīs, ka tirgus uz austrumiem, un no tiem austrumiem uz rietumiem ir bezgalīgs, bet eiropā mēs esam tikai par eiropas tirgus placi uzskatāmi, tad arī uzplauksim... tikai valūta tāpat būs jāmaina, vai no lata uz drahmu, vai no eiro :D
Latvija ir maziņa, un diez vai spētu krieviju līdz urāliem pabarot :D, kur vēl dzeltenā rase un aziāti :D
avatar
Publicēts: 17.12.12 14:59
 citēt
haiduk, kadas konkrēti rīcības tu sagaidi no mūsu politiķiem, lai latvju uzņēmējiem pavērtu krievijas tirgus? bet davai tochna...pa punktiem, citādi ka ar eiro...
p.s. krievijas tirgus kapicitate, imho, parasti tiek emocionāli parverteta
avatar
Publicēts: 17.12.12 15:12
 citēt
Vaards:
Par cik SM nav nekādu ceļiem iedalītu miljardu, bet visi imgfoto, sapper un f-foto brēc - zagļi, zgļi!!! Tad satiksmes ministrs par neesošo naudiņu nevis izraks 1km ceļa un sataisīs kā nākas, bet gan labāk par to pašu naudu 20km ceļam nofrēzēs virskārtu un 8cm svaigu asfaltiņu pa virsu uzkrāsos.


Kur paliek nodokļi, kam ceļos būtu jānonāk? Likums saka, ka 80% no akcīzes ceļos jānovirza. Lūk liesā 2011. krīzes gada ieņēmumi? www.google.lv...


Un cik reāli ceļos aizgāja?
avatar
Publicēts: 17.12.12 15:23
 citēt
Vaards:
Bet vispār, prasi Dansigai, viņa projektē ceļus. Ka viņa uzprojektē, tā būvnieks būvē...



Viens no jums nerunā patiesību. Dansiga apgalvo, ka projektē to, ko LVC pasūta atbilstoši saviem standartiem un ja tajos ir kā akmenī iecirsts, ka no šosejas, lai nobrauktu ir jātaisa nevis slaida bremzēšanās josla kā pie cilvēkiem, lai neradītu bīstamas situācijas, bet atpakaļejošas zigzag huiņas - kā piemēram, Anneniekos Rīgas virzienā pagrieziens uz Dobeli, vai no Ķekavas braucot uz Rāmavu, vai no Rīgas braucot uz Ozolniekiem - sarakstu var vēl ilgi trupināt, tad viņai tik atliek noliekt galvu un projektēt, ko liek.
avatar
Publicēts: 17.12.12 15:25
 citēt
ja jau likums, saper, tā saka, tad kur skatās prokuratūra un nav ierosināta lieta pret prezi, kas izsludināja budžetu, neskatoties uz klaju tā pretlikumibu???
avatar
Publicēts: 17.12.12 15:33
 citēt
Ko nu te murgo par Krievijas tirgiem un krievu naudu!
Aizmirsāt jau, ka Krievijas sanitārajos dienestos dažādu kaitīgu piedevu saturs ir atkarīgs no tirdzniecības partnervalstu politiskās līnijas? Ka ar Juščenko ievēlēšanu pēkšņi kļuva indīgs ukraiņu salo, bet ar Saakašvili - gruzīnu vīni un pat minerālūdens.
Un pašu pieredze - "Vaši šproti ješte sami", kad novāca no ielas braucamās daļas tos, kuri bloķēja caurbraukšanu pat ātrajiem.
Kamēr Maskava gribēs diktēt, kādiem pieminekļiem atrasties citu, neatkarīgu valstu galvaspilsētu centrā unkādā valodā tur runāt, par jebkādām savstarpēji izdevīgām ekonomiskām attiecībām tur nav ko runāt.
avatar
Publicēts: 17.12.12 15:36
 citēt
Schneider:Ko nu te murgo par Krievijas tirgiem un krievu naudu!
Aizmirsāt jau, ka Krievijas sanitārajos dienestos dažādu kaitīgu piedevu saturs ir atkarīgs no tirdzniecības partnervalstu politiskās līnijas? Ka ar Juščenko ievēlēšanu pēkšņi kļuva indīgs ukraiņu salo, bet ar Saakašvili - gruzīnu vīni un pat minerālūdens.
Un pašu pieredze - "Vaši šproti ješte sami", kad novāca no ielas braucamās daļas tos, kuri bloķēja caurbraukšanu pat ātrajiem.
Kamēr Maskava gribēs diktēt, kādiem pieminekļiem atrasties citu, neatkarīgu valstu galvaspilsētu centrā unkādā valodā tur runāt, par jebkādām savstarpēji izdevīgām ekonomiskām attiecībām tur nav ko runāt.


tieshi tāpēc gribētos dzirdēt konkrētu pasakumu plānu attiecihu normalizeshanai ar krieviju no haiduka!!!
avatar
Publicēts: 17.12.12 15:49
 citēt
Es tev varu pateikt vienīgo attiecību normalizēšanas veidu:
1. Viena valsts valoda - krievu.
2. Pilsonību visiem.
3. Brīvu iebraukšanu un dzīves vietu visiem no Brjanskas un Tambovas, kuri vien to gribēs, tālak sk. punktu 3.
4. Visas skolu vēstures programmas saskaņot ar Maskavu, Россия - родина слонов.
5. Valsts prazidentu, Saeimas priekšsēdētāju un premjeru, tāpat kā KF apgabalu gubernatorus ieceļ Putins... u.t.t.
avatar
Publicēts: 17.12.12 15:57
 citēt
nu tas skaidrs....bet ja nu kāds know how....:)
avatar
Publicēts: 17.12.12 16:12
 citēt
parlatu.lv...
paskaidrojumi, kuri skan no dažādu cilvēku mutēm.
avatar
Publicēts: 17.12.12 18:12 labots
 citēt
Apsveicu visus diskusijas dalībniekus! Prezidents Bērziņš, kurš līdz šim mēdza neizteikties nevienā valstiski svarīgā jautājumā, ir PAR eiro :www.delfi.lv... Ja atceramies, ka viņu ievēlēja SC un ZZS, tiešām pozitīvs pavērsiens!
avatar
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. ...
  4. 6
  5. 7
  6. 8
  7. 9
  8. 10
  9. 11
  10. 12
  11. 13
  12. ...
  13. 41
  14. >

Mana info:

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):